Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kikarv
22. mar 2010

marika nie niesu v intervaloch tie bolesti. pobolieva to celý deň niekedy viac potom slabšie ale stále cítim bolesti. hlavne ked sa postavím a kým urobým pár krokov no tie stehná 😒

moni
22. mar 2010

marika, ja chapem ze kazdy pacient/mamicka ma pravo na nazor co sa tyka epi. ale lekar by ti mal dat na vyber, a nie sa tvarit ze ho vlastne obtazujes lebo chces Xkrat odskusanu metodu tlmenia bolesti. no nechajme to radsej, aj tak nic nevyriesime.
mali by sme sa dohodnut, ze budeme mat bezbolestne porody a hotovo 🙂

zuzuj, no ja by som robila paniku keby sa nehybala, tato drnda vydrzi tak 5 minut bez pohybu a uz sa zase predvadza. neviem kedy to decko spi 🙂

seuska, no piskotka sa teda bude mat! radost sa narodit do takeho pekneho ;)

cicimon
22. mar 2010

moni - ja zas viem kedy ta moja nespi, vtedy ked chcem ja 😀 som zvedava co bude ked vylezie

moni
22. mar 2010

cici, ono sa im teraz frajeri ked cucaju energiu z nas, ale ked vylezu tak sa hadam trosku uvedomia 🙂 taaak sa na to spolieham, lebo ked nie neviem kde sa chodi s reklamaciami ;)

cicimon
22. mar 2010

no tie reklamacie by aj mna zaujimali - zeby u otca?

veve23
22. mar 2010

cheer...no aj ja mam v pondelok poradnu, a tento tyzden chcem este vybavit Epi

...som prave dorobila orieskovo coko tortu na zajtra...tak som zvedava...zatial tuhne 😉

no a upratala som cely byt, nakupila.....no tak na dnes stacilo a zajtra pokracujem 😀 😀 😀 ..
cici ..pamatas, rodinna navsteva najlepsia motivacia na drhnutie bytu ☹

zuzuj
22. mar 2010

cici a marika: tak na Antolskej urcite davaju 2 baliky, bola som v januari v nemocke a baby tam dostavali. No ale jasne netreba sa na vsetko spoliehat. Ja okrem toho sudokremu si beriem vsetko asi, len neviem co bude lepsie pre malu ci sudocrem alebo rybacia mast.., rybacou ntieraju na antolskej sestricky a sudocrem je v tom balicku, tak otestujem a uvidim, sak ratam s tym, ze ked bude nieco chybat tak je tam lekaren, mm vybehne.. 🙂
no moni: sak ja ju uz som zacinala...ale mm ma vzdy ukludnuje...sak uz tolkokrat si mala paniku a secko dobre bolo. A naposledy ma tam nechali v tej nemocke a to nechceeeem, tak som radsej cakala. Ale presne cely tyzden do soboty bola taka ze ani 5 minut nebola ticho...tak je to teraz hrozny rozdiel...
inak kukam ze je tu nejako ticho..teda jedna strana za hodinku...no nezvycajne 😀 😀

cicimon
22. mar 2010

veve - kto pride?
ja som tu mala mamu na vikend, tak sa mi podarilo upratat veci, co som rok odkladala 😀

a na velku noc dojdu tiez, to bude poriadku 😲

cicimon
22. mar 2010

zuzuj - my ked sme boli pozret porodnicu sestricka vravela ze netreba ziadnu kozmetiku, tak ja nic neberiem

cheerlady
22. mar 2010

veve no mozno sa tam stretneme,aj ked ja skor ako na obed nepridem,lebo doobeda su vsetky objednane a to by som tam len presedela pol dna.

baby to mate pravdu-ja tiez najlepsie upracem,ked ma dojst nejaka navsteva! 😀

veve23
22. mar 2010

Cici, mama a tato, ......na vecer bracho, ale koli tomu by som neupratovala. No ale nestihla som vsetko, ale povysavane je, umyta podlaha, kupelka wc, dokonca nabytok som vydrhla prontom 😀 , tak to tu voni..
no aj vyzdobu jarnu som uz supla 🙂

zuzuj
22. mar 2010

cici: pokial ides normal rodit, tak asi nic...lebo ti ju umyju po porode, potom udajne pomaju pri prvom kupani no a uz 4 den max ides domov a to uz sa okupka doma...ja neviem ak pojdem na sekciu, tak vraveli ze aj 10 dni tam budem tak nabalim radsej to mydielko a take gazove stvorce s liehom, a este taky kremik som kupila po kupani...inak vlhcene utierky a plienky...takze nejako vo velkom kozmetiku tiez neberiem...len pre istotu...jaj a este som kupila take vatove tycinky pre babatka, tak zoberiem par kusov keby bolo treba na uska ci noštek...
to kozmetika pre mna + vsetky tie vlozky, podlozky a podobne mi zaberie asi pol kufra 😀

moni
22. mar 2010

hehe, aj u nas sa poctivejsie upratuje ked sa ohlasi navsteva 🙂

veve, mne sa tiez podarilo najst velkonocnu vyzdobu, ale jaksi bahniatka su uzkoprofilovy tovar 🙂 tak musim improvizovat.

cici, no neviem, otec mojej malej je taky vypeceny ze isto by reklamaciu zamietol 😀

moni
22. mar 2010

zuzuj, tu sa chodi po sekcii na 4.den domov, pri normalnom porode po 2...ako na beziacom pase!

cicimon
22. mar 2010

moni - no u nas tiez reklamacie neprejdu, ale neviem kde inde reklamovat 🙂

ja chcem velkonocnu vyzdobu vytiahnut najskor cez vikend a mozno ist dakde pozret aj bahniatka

zuzuj - ty ides na sekciu?

moni
22. mar 2010

cici, no este mozno v nemocnici by sa dalo reklamovat, ved odtial ich dovezieme 😀

veve23
22. mar 2010

Cheer, no ja mam termin 10.30 hod, takze pri mojom stasti na dr. sup sup a budem prec.

Moni...no bahniatka este nemam, asi skocim na Mileticku , zatial som nakupila vajicka a zajacikov, dufam ze ich do Velkej noci nezjem 😀 😀 😀 , uz som aj kuriatkovy obrus dala, sa nezdam 😎 a udene mi donesu nasi zajtra, sa tesim ked uz bude krpec vasci jak bude kreslit vajicka 🙂

zuzuj
22. mar 2010

no ja som mala ist na sekciu tak sa rozhodlo ked som lezala v nemocke , teraz mi ale Havalda povedal, ze pojdeme spontanne a uvidi sa ako to pojde ak nie tak ma hodia vedla na salu a pojdem cisarskym, pojdem aj na predoperacne aj k anesteziologom aby boli vsetky papiere keby bola sekcia.... No povedal, ze by to bola u mna zlozitejsia operacia( mam viac rezov na bruchu a vela zrastov v bruchu, musia ich vybrat kym pojdu k malickej, inak sa nedostanu k maternici)...No som z toho dost vystresovana, radsej sa snazim na porod nemysliet.
moni: no mne povedali, ze to zalezi od stavu ale tak aj 12 dni tam mozes byt, ale ze tak do 10 byva po cisarskom...tak neviem..ja by som isla aj na druhy den domov inak... 🙂

cicimon
22. mar 2010

veve - v sobotu mali plno bahniatok na mileticke, len mne sa zdalo este skoro kupovat. Tak ak sa mi nepodari niekde ist cez vikend, tak ta zbehnem buduci tyzden. aj na vajicka - ozajstne. Kupila som aj cokoladove, ale tie nezjem, ved co bude na velku noc? 🙂

cicimon
22. mar 2010

ja som doteraz pocula ze po CS je zvyk byt v nemocke cca 6 dni, tak ma tych 10 prekvapuje

zuzuj
22. mar 2010

veve:si dobra to ja som aj na velku noc ze bude zabudla... 🙂
idem ja fakt tiez cosi poupratovat, lebo tu mame sodomu-gomoru...len malicku stale riesim... 😀 co bude ked budu ti nasi krpci na svete....uz budem fakt deckozavislacka maniacka 😀 😀

zuzuj
22. mar 2010

cicimon: no mne tak povedal Havalda, tak asi myslel kokretne u mna. 😨 neviem 😅
baby lucim sa, drzim palce zajtra co idete na poradne... 😉

monva
22. mar 2010

No fakt je tu nejako ticho a prazdno, az sa tu zacinam bat sama 😀 kde ste vsetky ???
Velku noc vobec neriesim, MM som povedala, ze budem tesne pred - alebo prave v nemocnici - mozno prave doma cerstvo z nemocnice, takze ziadne vyvaranie vypekanie a upratovanie nehrozi. Budem rada, ze som rada 😀

Zase ma brutalne prehnalo, neviem, ci to suvisi s pohybmi malej, lebo akonahle zjem nieco vydatnejsie (vcera vecer pecene kura a zapekane zemiaciky, dnes som si pred hodinkou dala slahackovy pohar s broskynami) - okamzite sa mala roztancuje a do par minut som na wecku 😖 😖 😖 a teraz uz len banany ...

Inak podobne ako u Zuzky a Maxika je to teraz, vela bude zavisiet aj u nas ostatnych, ci babatka nedostanu a ked dostanu, tak na ktory den - zltacku. Uz som asi tu pisala, ze pri dankovi som sa trepala silou-mocou domov a to este nemal hodnoty bilirubinu na pozadovanej hranici znizene a potom sme sa so zltackou este mesiac trapili, uz taku chybu nechcem spravit, radsej ostaneme co najdlhsie s malinkou, nech jej daju fototerapiu a poriadne odsleduju klesanie zltacky. Aby som to potom nemusela riesit a mordovat sa s tym, nevraviac o tom, ze to babatkam skodi.

monva
22. mar 2010

ozaj, bola tu dnes Vejula? som nejako nepostrehla ... dufam, ze je o.k.

Seuska - tak ten kutik mate perfektne urobeny - postielka a skrinka nad tym supeeeer 😉 ukazovala som aj mojmu MM a tiez to chvalil.

baby idem uz spat, nejako je mi zvlastne, tak hadam zmena polohy pomoze - prajem dobru noc 😔

dejnas
22. mar 2010

no, tu už tuším fakt býva večer nejak pusto ☹
k tej žltačke - ak ju má dieťatko dostať, tak radšej nech ju dostane, ešte kým ste v pôrodke.. a neponáhľajte potom domov, lebo vracať sa o pár dní ležať s malinkým bábom na pediatriu - nie je vôbec sranda 😢 ☹

a gratulujem aktakk k malej krásnej princezničke 😵 pekný dátum si vybrala 😀

sasikas
23. mar 2010

haloooo ste tu niekto?...ja zase od tretej nespim....ze jaka paradicka....zas budem riadne vyflusnuta cely den... 😝

juliap
23. mar 2010

sasi bre ranko, skus si vecer posunut program tak o pol hodinky, ci sa to spanie nezlepsi ... ja vstavam pravidelne rano o 5h30 mm ide do prace, tak sa rozlucim, ale potom zalahnem este na hodinku a o 6h30 uz chystam dievky do skoly ...

juliap
23. mar 2010

no a za pol hodky by malo byt na svete dalsie aprilovcatko ... tak drzime palceky ... a ja este 4 tyzdne cakania ☹

fruchtbar
23. mar 2010

dobre ranko damy,
vcera ste tu preberali kozmetiku,ja mam pre maleho len jedno mydlo a olejcek,potom masticku na prdelku a to je vsetko....pupcek chcem osetrovat materskym mliekom,tak isto zapalene ocka a kazdu prkotinu,ktora sa mu vyhodi.....ved mliecko obsahuje vsetko,co dieta potrebuje a myslite,ze priroda to zariadila tak,aby sme este aj masticky museli kupovat....kazde telo ma samouzdravovacie schopnosti,len my ten potencial nevieme vyuzit a podporujeme priemysel.....dost na rano !
A kupkat novorodena tiez nechcem denne.....a co vy ? Uz ste poculi o osetrovani materskym mliekom? Na nastrihnutu hrazdu je vraj ten najlepsi liek,namocit vlozky do mlieka a dat na chvilu do mrazaku a prilozit na kundu....

fruchtbar
23. mar 2010

😀 🙂 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre