Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
24. mar 2010

cheer - ja mam asi tiez ten syndrom, ale opacny ako ty 🙂 a ja uz som tam sla s tym, ze co ked si ma tam nechaju alebo co...

cheerlady
24. mar 2010

cici ved to mas tak isto ako ja-u dr.vyssi a inak nizky,nie?

cicimon
24. mar 2010

cheer - ja ho mam zvycajne normalny - resp tak okolo 120-130, a vcera to bol dobry extrem....ze 150 a 135...

aktakk
24. mar 2010

Ahojte,

nejdem Vas citat, lebo to by bolo asi na dlllllhoooo, len sa chcem prihlasit ze sme uz domka a sme zdravuckí... su nejake nove babatka? Civi mala rodit pokial viem.

kikarv
24. mar 2010

aktakk super že ste už doma.
civavava má Renuška v čera porodila, spätne neviem na ktorej strane má aj fotku. o dalších zatial neviem.

ani ste neboli dlho v nemocnici či boli?

cheerlady
24. mar 2010

ahoj aktakk no vitaj doma,este raz gratulujeme k Barborke 😵 aky bol porod?

jankako
24. mar 2010

no vitaj maminka aktakk.Cože si nám išla tak narýchlo rodiť??opíš ako sa to udialo ak budeš mať viac času..
Civi má už Reňuška na svete.Zuzku dneska prepustili s Maxikom..
no kika hádam sa ukludni ten tlak.to mohlo byť asi po tej káve a zhone,nie??Nech zajtra dopadne dobre to ctg.

jankako
24. mar 2010

malalady ty sa možeš uložiť spať rovno na wc... 😉

aktakk
24. mar 2010

Dakujem kocky...no musim kuknut do albumiku apriloviek.
Porod bol...nooo, ako by som to opisala. Samotny porod bol okej, len nas celu noc trapili kontrakcie.Take, ze fakt silne asi od druhej noci kedy mi doktor prepichol vodu az do 8-mej rana. A potom ked sa malinka predierala na svet, to uz sa dalo zvladnut vsetko v pohode. ked bude viacej casu napisem viacej. Ale sme radi, ze sme doma, dufam ze sa do vsetkeho coskoro dostaneme.

moni
24. mar 2010

ahojte, idem docitat..len rychlo pozdravim aktakk kym ujde za mamickovskymi povinnostami. velka gratulacia este raz k babulke!

grekyna23
24. mar 2010

jeeee, aktakk, tak uz si doma a mozes si malu naplno uzivat, tak nech sa vam dari a ste zdrave 😉

aktakk
24. mar 2010

No zbehlo sa to vcelku rychlo...v piatok vecer o siedmej som odchadzala z nemocky od doktora, lebo aby mi nebolo luto, tak mi zo zapchy nabehla zila -samozrejme zlata...a po ceste domov ma akosi bolelo brusko, myslela som ze to sa tak malinka nadrapuje tam. Ale doma som zistila, ze je to akesi pricaste, ze to asi budu konktrakcie. Volala som doktorovi o pol desiatej , tak mi povedal ze mam prist a to uz som bola otvorena ma 3-4 cm. Dali mi infuzku kvoli streptokokovi, nemohol mi teda 4hodiny nic robit..a po styroch hodinach od mi praskol doktor vodu, to uz boli kontrakcie ako sa patri...od druhej do osmej. Potom mi dali infuzku este a islo sa rodit. Cize to vsetko trvalo cca tak 12hodin, v silnych bolestiach tak 6. Ale ako vravim, uz som na to zabudla... ked sa malinka narodila, to bolo take znovuzrodenie.

sasikas
24. mar 2010

aktakk super ze uz ste domka.....malej Barborke aj rodicom hlavne vela zdravicka prajem... 🙂
tak ja som poupratovala, urobila zeleninkovy salatik a idem na cvicenie..... 🙂

jankako
24. mar 2010

no moje,ťa riadne vytrápila..ale väčšina po tolkych bolestiach vravi že samotny porod je v poho.Bože aj ja sa bojim takých dhých bolesti.. ☹ a ešte k tomu celu noc a potom po prebdenej bolestivej noci rodiť.uffff.
aktakk,ale prišlo to tak zrazu nateba nie??ked budeš mať čas ozvi sa ešte.

sasikas
24. mar 2010

aktakk ak si este tu....ty si bola tusim v Tn rodit, ze?....spokojna si bola?...uktoreho dr?...

grekyna23
24. mar 2010

aktakk, no ved prave, kazda mamina zabudne na vsetky bolesti, ked uvidi to zlate stvorenie

jankako
24. mar 2010

dík za opis aktakk.super ako rýchlo si zabudla na to všetko trápenie..trochu si si vytrpela,ale to male voňave stvorenie stoji zato,že???

marika1902
24. mar 2010

aktakk super ze ste uz doma este raz gratulujem k malej 😀 😀

moni
24. mar 2010

aktakk, zvladla si to na jednotku! s hviezdickou barborkou 🙂

mna dnes nadranom chytili take bolesti ze som cakala co z toho bude, po 2 hodinach to preslo, takze ma manzel pochvalil ze som ho nebudila 😀 nebolo to nic pravidelne, len tak kramove bolesti. tak zas som zvedava co mi povie lekarka.
vcera sme mali posledny predporodny kurz, a teta sa s nami lucila s tym, ze sme pripravene....tak to asi ta mala potvora pocula 🙂

veve, dodatocne vsetko najlepsie k tej krasnej okruhline! ale za tu korytnacku by si si zasluzila po usoch...sme tu aj poniekotre na tom aj horsie 🙂

ninuska8
24. mar 2010

Ahoj BABULEE, tak v prvom rade CIVI blahozelam k Renemu, je nadhernyyyyyyyyyyyyyyyyyyyy🙂

Ja som dnes bola na poradni, som skoro z kozy spadla ked mi povedal, ze mala ma okolo 3400g. a to len teraz koncim 36tt, povedal, ze aj keby som teraz porodila nemusim sa bat, takze hned ma chytila upratovacia nalada, hoci sa mmi velmi nechce a viac polihujem...aj CTG bolo ok. len ma trapi nizky tlak stale, ja uz neviem co mam robit...

inak zhanam prebalovaciu komodu, uz mi sibe z toho listovania na nete, neviete nieco poradit???

pekny dnik

ninuska8
24. mar 2010

AKTAK ta ty si jaka sikovnica, blahozelam k Barborke, inak moj muz furt chce Barborku, aj mne sa paci ale v rodine uz to meno mame a nerada by som, neviem jak ho mam namotat na KAROLINKU 🙄

alicc
24. mar 2010

ahojte babulky,
dnes je tak krásne že je hriech sedieť doma 😉

cicimon
24. mar 2010

aktakk - gratulujem v Barborke !

mne uz sa dnes nic nechce, dam si kapucino a vecer mame ist na poucenie o krste.........tak sa tesim sa az 🙂 ale aspon sa trochu prejdem

alicc
24. mar 2010

tak dočítala som vás a idem ešte trochu von, zatial sa majte, večer sa na vás znovu mrknem. 😀

denisa1111
24. mar 2010

akurat som si vsimla,ze mam cs 7,vy ste ako na tom

cicimon
24. mar 2010

deni - ja som lepsie kukkla do TK a nasla som aj CS - je tam ze 2-3 ...ta ja neviem, ci to je vela ci malo...

denisa1111
24. mar 2010

cici to mas dobre,ja som mala 3 v 32 tt,najviac je 9,tak to mi vela nechyba...normalne sa uz v kuse obzeram ci nieco neodteka

vejula
24. mar 2010

ahojte kočky...Ninuška malá je už dosť velká 😅
Ja som bola dnes na poradni a robil mi doki aj sono aj prietoky aj monitor. No tak malý má 3350 čo zodpovedá 38+0, ja som 37+6 čiže o jeden den väčší. Ale doki povedal, že už je dosť velký a mám robiť všetko pre to nech čo najskôr porodím, to asi pre to že ja som taká mrnavejšia, takže extremne velké bábo by som len tak lahko neporodila. Tak a mám naordinovaný čo najčastejší sex, aj on ma zo spodu nejako pripravil, teda tak že ma to aj bolelo, ale vraj trochu pripravuje pôrodné cesty, tak to tak nejako spúšťa... Inač krčok 2cm polomäkký prestupný pre prst, takže na pôrod to ešte nevyzerá... No uvidíme 😝

monva
24. mar 2010

Uz som tu z poradne - zatial nerodim, ale mala ma cca 3 kg, krcok skrateny na 1,5 cm, pre prst volne priechodny a uz je centrovany, takze to moze prist kedykolvek. 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre