Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

dejnas
28. mar 2010

deniska, jankako - držte sa 🙂 (ináč, možno to má denis už aj za sebou 😵)
tento týždeň sa to tuším už naplno rozbehne...
aj ja idem, len ešte neviem presne kedy, ale predpokladám, že najneskôr do stredy si odrodím 😉 ... zajtra mám poradňu, dnes asi ani spať nebudem z nervozitky 😅

dejnas
28. mar 2010

alicc, vybrala si si napokon celkovú anestézu?

michalag
28. mar 2010

silvia, pozdrav kiwi

marika a to nie je este ani april 😀

majca424
28. mar 2010

veru kočky, riedi sa to tu a to ešte nie je ani apríl 😀 😀 😀

cicimon
28. mar 2010

inac - ja uz ani neviem, ake su to ms bolesti - par rokov som brala HAK a to ma nikdy nic nebolelo a a teraz cez tehu tiez ziadne bolesti...fakt mam divny pocit z toho, ze okrem tych strpnutych ruk a napuchnutych noh mi nic nie je...klop klop

cicimon
28. mar 2010

alicc - teda nemozem porovnavat - ale cisarsky mi pripada taky, ze clovek aspon vie, do coho ide....ci nie?

majca424
28. mar 2010

alicc, neboj sa, ani sa nenazdáš a budeš mať potom a malinkú pri sebe 😵
... a ja keby som si mala vybrať medzi klasickým pôrodom a cisárskym, tak si vyberiem asi cisársky.... ozaj... 🙂

chcem sa spýtať kočiek, čo už rodili, aké časté môžu byť tie kontrakcie na začiatku? Myslím čas napríklad medzi prvou a druhou kontrakciou... 🙂

silvia7
28. mar 2010

jasne baby, odkaz odovzdám - ak nie sms, tak osobne určite.. snáď jej to rýchlo prejde, to mi ešte o pol 11stej večer písala tu na MK a nespomínala nič, že by jej bolo.. tak ju to muselo riadne chytiť, keď už o 5tej ráno bola na infúzke.. 😔
dávajte si pozor na seba babule..
idem off, premýšľať, čo mi ešte treba zbaliť do nemocky 😕
čafte sa

alicc
28. mar 2010

cici ano máš pravdu aj ja mám z toho taký pocit, len predsa človek má strach aby všetko dopadlo tk ako má, ale na malinké sa trašne tešíme 🙂 🙂 🙂

alicc
28. mar 2010

dejna ano celkovú anestézu, nechcem riskovať tie neznesitelné bolesti hlavy, aké som mala pri prvom 😝

moni
28. mar 2010

tak ja teda cisarsky ee, akokolvek to beriem, je to operacia brusnej dutiny 😔 jasne ze keby nebolo na vyber tak neriesim. ale rozhodne by som to nebrala tak ze clovek vie do coho ide.

majca, som zvedava co ti kocky napisu. moje kamosky mali take kontrakcie ze 10-15 min na zaciatku, dalsia zacala rovno na 3 min., dalsia ani nevedela ze ma kontrakcie...podla mna je to strasne individualne, tak ako cele tehotenstvo.

civavka bude mat teda po prichode domov kopu prace s update-ovanim tabulky ked je tolko babatiek na plane na buduci tyzden 😵

michalag
28. mar 2010

tak ja by som racsej volila normlny porod a cisarsky len v nevyhnutnom pripade, predsa je to vacsi zasáh do organizmu ...

majca, mne nic nebolo a ked zrazu odtiekla plodova voda zacali sa hned 2-3 minutove intervaly, takze sme museli riadne pohanat sanitku

alicc
28. mar 2010

baby jasné, že je to velký zásah do organizmu, jeden doktor povedal, že je to jedna z tých vážnejších operácií, ale čo ked moje babatka sa nechcu otočiť,potvorky malé 😵

marika1902
28. mar 2010

baby ja by som volila asi tiez normalny porod aj ked sa bojim ake hrozne budu tie bolesti ale hadam to zvladnem 😀

idem ja off som niaka unavena tak majte sa a dobru noc

majca424
28. mar 2010

michalag takže to si asi rýchlučko porodila, či? 🙂
Keď si predstavím, že niekto rodí 12 hodín tak to musí mať asi väčšie intervaly medzi kontrakciami, lebo 2 - 3 min. je už asi dosť často, nie? 🙂

alicc
28. mar 2010

marika dobrú,
mne posledné dni býva nejako zle od žalúdka, nechutí mi jesť(čo mi teda neprekáža), len tie nevolnosti sú nepríjemné a dostávam krče z vnútornej strany stehien, no to som ešte nemala, tak niečo nové 😠

moni
28. mar 2010

alicc, no ved to, ze ked nie je na vyber tak je to najlepsie pre teba a babatko. zaspis ako tehulka a zobudis sa ako mamicka 😵

michalag
28. mar 2010

majca, vecer ma zacali pobolievat krize ale nebrala som to nijako kedze pri dlhsej prechadzke to bolo u mna normalne a ked sme prisli domov tak to preslo, rano o 5:00 mi zacali silne tlaky na konecnik a odtiekla plodovka a s tym zacali aj kontrakcie 2-3 min. intervaly, o 5:35 prisla sanitka 5:45 sme boli v porodnici a o 6:00 bol Sami na svete ..... takze rychlovka .... doktorka mi vtedy povedala ze by kazdej priala takyto porod 😉 🙂

alicc
28. mar 2010

veru tak moni ale za bruškom mi bude smutno, lebo už asi viackrát nebude ☹

majca424
28. mar 2010

michalag, tak to hej, to si mala super, tak teraz sa nemáš čoho báť, keďže vraj druhé už idú ešte rýchlejšie 🙂 To keď Ta budú bolieť kríže, hneď radšej utekaj do nemocky 😀 😉

alicc, ale čo by nebolo, veď do tretice všetko dobré, nie? 😉 😉 😉

cicimon
28. mar 2010

michala - to bola rychlovka...

ja by som tiez nerada sla na cisarsky - len u porodu clovek nevie, kolko to bude trvat. ale co mi kamoska hovorila, aky mala ona cisarsky, tak radsej ten normalny porod...

alicc
28. mar 2010

majca vieš ked boli dva cisárske už sa neodporúča mať tretie, lebo by to maternica nemusela vydrzať a tiež už mám vek a ked prirátam pauzu na rekonvalescenciu a potom dalších 9 mesiacov, tak mi to vychádza na to že by som bola už aj dosť stará korytnačka 😨

michalag
28. mar 2010

alicc a preco nie?

majca, no drahy sa minule smial ze mala zo mna rovno vypadne ked to na mna pride .... ale na druhej strane kazdy porod je iny tak kludne moze byt teraz ze ma malicka trosku potrapi 😝

michalag
28. mar 2010

alicc jeeej ja som zabudla ze uz jedno mate cisarskym

moni
28. mar 2010

no veru aj mne bude za bruskom smutno. tak ako som si nikdy nevedela predstavit ze budem tlacit kotlik pred sebou, tak teraz si neviem predstavit ze tam nebude. keby sa tak este raz podarilo, to by bolo 😵

miska, tak taky porod planujem aj ja. teda nie az take fofry lebo sme polhodku-hodku od nemocnice tak aby sme to stihli 😅

majca424
28. mar 2010

alicc, no je to síce tak, že by to tá maternica nemusela zvládať, a aj toľko narkoz nemôže byť. Preto to asi robia u nás tak, že pri treťom cisárskom by mali robiť automaticky sterilizáciu. Ale ved sa len smejem, ja som zvedavá, či sa po pôrode odvážim na druhé 😀 🙂 🙂

michalag, no veď aby ste stihli prísť do nemocky 🙂 ale lepšie rýchlejšie ako to naťahovať nooo 🙂 😉

cicimon
28. mar 2010

inac baby - vas nebolia kolena, ked sa musite po nieco zohnut? mne ked nieco spadne na zem a pod zohnem sa alebo si klaknem, tak mam dojem, ze sa mi kolena rozpadnu...

majca424
28. mar 2010

cici, kolená ani nie, len to trpnutie, vieš, minule sme o tom hovorili 🙂 ale keď mi niečo spadne na zem a musím sa po to zohnúť, tak by ste ma mali vidieť 😀 Prevrátim oči a fučiaci sa po to zohýbam 😀 😀 😀

cicimon
28. mar 2010

no ja trpnutie mam stale, zmierujem sa s tym, ze to po porode zmizne

majca424
28. mar 2010

no tak to dúfam aj ja, že po pôrode to prejde, lebo je to nepríjemné, ozaj...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre