Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
29. mar 2010

no tak som docitala....vitaj alinka, mame rovnaky TP a v stredu idem aj ja na kontrolu a sono 🙂
hlasim dalsiu tazku noc, uz to zacina byt na budku, ked si konecne najdem polohu ktora by panstvu vyhovovala, a aby sa mne dalo dychat, tak mi zacne srotovat hlava co vsetko treba vybavit, zariadit...z toho sa preberiem, a musim ist na wc, potom sa zas mladej zacne ckat, tak ju hrkam nech da pokoj 😀 no a ked rano zazvoni budik, tak mi je do placu.
ale isto nie som sama, pravda dievcence? 🙂

veve23
29. mar 2010

ahoj Moni,
no to co si napisla mi pripomina moju noc 😉 , az na to ze mi zvonil budik aby som isla do poradne, od 5 tej som nespala tak som sa prestahovala klasicky do obyvacky a cakala na telerano 😠

moni
29. mar 2010

veve, no tak aspon niekto "trpi" ako ja. ale nie, ono to nie e take zle ked sa uz clovek rozhybe, ale vykopat sa z postele je pre mna utrpenie. a jasne ze ako na potvoru, cez vikend sa mi nedari spat dlhsie. ach jaj!
v poradni vsetko OK?

vejula
29. mar 2010

ahojte dievčatá, kde ste všetky??? Tak ja som dnes nič nevarila, som mala pizzu, bo jedna ppizzerka tu má taku akcošku že v pondelok všetky pizzy len za 3 Ečka, takže som si ušetrila robotu 😉 Len snad mi nebude z nej ťažko 😅

A čo vy dnes porábate, ja také bežne veci v domacnosti, a s chlpáčikom som bola skoro hodinku vonku, tak som si aj užila čerstrvý vzduch... No čerstvý v rámci možnosti samozrejme 😅

veve23
29. mar 2010

Moni, hej vsetko ok, toho bacila nemam, co ma tu uz dali do klubu 😀 a zelezo zabralo, tak mam brat len 1 denne, a ze sa mi zlepsil krvny obraz, takze pohoda, neotvaram sa dalej tak mam poradnu 12.4, ze do vtedy by som mala byt 2v1 😎 , takze som spokojna, este veeeeela veci musim porobit

cicimon
29. mar 2010

no ja davam rychlo kuchynu do poriadku a periem, este musim najst darcek pre mm a dokoncit sladkost, co som rano zacala 🙂

veve23
29. mar 2010

Veji, ani ja dnes nevarim, mam este hovadzi vyvar a som nabalena z oslavy, tak treba podojedat a ani sa mi dnes nic nechce.

cicimon
29. mar 2010

ja uz som v takom stadiu, ze ked mi spadne nieco v kuchyni na zem - nejake odrobinky a pod- ze radsej vytiahnem vysavac ako by som sa po to mala zohnut....tak ja vysavam kazdy druhy den 😀

tarinka333
29. mar 2010

Ahojte zienky,
tak ja v poslednej dobe konika nestiham ☹ Ale sme ete 2v1, uvidime do kedy, ale vraj mi ani brusko velmi nespadlo, tak som zvedava 🙂
Civavka, Renko je ake zlatucke dietatko!
Deniska, k Simonkovi srdecne blahozelam !!! 🙂

Inak nieco nove? Nejake dalsie marcove aprilovcatko? 😉

seuska
29. mar 2010

Ahojte tehulky 🙂 Tak ja vobec nestiham, este chodim do prace, uz sa mi tak zle sedi cely den na stolicke, ze sa tesim na obed ked sa trosku prejdem po meste... Uz to nejak tie 3 dni vydrzim... teda v praci budem uz len v stredu a stvrtok.... Ja by som aj spala, ale mna ked chytia tie moje cierne myslienky ohladne porodu a veci okolo tak sa mi neda vobec zaspat... dnes som hore od 4:00 ☹ Ja neviem ci len ja sa tak bojim, ale mam z toho vsetkeho nenormalny stres.... Fakt je tusim horsie vediet kedy nastupujete do porodky ako ked to na vas pride.... okrem ineho som vcera konzultovala vysledky krvy so sestrickou a vyzera to ze mam vyssie nejake hodnoty, t.j. ze mam nejaky zapal v tele, tak ma porazi ked mi najprv v sobotu este budu davat pred porodom nejake antibiotika a zacnu vyvolavat az v nedelu.... 🙄 a to este sa moze stat, ze aj malej nasadia hned antibiotika ked sa narodi a to s tym moj muz uz vobec nesuhlasi, on je strasne proti antibiotikam, tak ale ja si myslim ze asi vedia co robia....

seuska
29. mar 2010

Tari ahoooj, akurat som ti isla pisat ci ste este v kope s drobcom? Ty ides na poradnu v stredu tusim co? No tak nezabudni ze ta cakam od soboty a ohrievam postel aj postielku pre Vas.... 🙂

Monvi vy ste ako na tom??????

cheerlady
29. mar 2010

ahojte,tak som spat z poradne-CS 5,krcok volne priechodny pre prst,ale ma 2cm,takze porod na spadnutie to nie je,no to sa moze zmenit kedykolvek.ak neporodim do buduceho utorka,tak v utorok do poradne-to budem den po termine 🙄 takze si myslim,ze v utorok ma este caka dalsia poradna 😒 len neviem ako to je s prenasanim,ked nemam zazmluvneneho ziadneho lekara? to ma posle moj dr. do nemocky ci ako? 😕

ludka140281
29. mar 2010

ahoj babule....tak som zas doma.....mala vazi v brusku 3580g a ma 51cm.....uz nech teraz nerastie....kto to vytlaci 😅
som otvorena na 2cm a pomalilinky to pokracuje,ale mam sa sledovat doma aak nieco tak uz zostanem v nemoske.....krce co som mala boli koli otacaniu babatka........mam ich aj dalej,ale nepravidelne....vraj 2alebo3 sexiky a som na stole:nazor sestricky...tak vecer to rozbehnem 😀

cicimon
29. mar 2010

cheer - ja som sa dnes bavila s babou, co 5dni prenasala a jej dal dr. z poradne papier, ze na 7my den po termine sa ma ist hospitalizovat.....takze zrejme na poslednej poradni

veve23
29. mar 2010

Cheer...a co ti povedal dr. ze pohoda? ze mas prist v utorok a potom sa uvidi? lebo mne dnes povedal ze staci ked pridem za 2 tt, ze dovtedy by sa nemalo nic zmenit, tak uvidim.....tak ale ty mas termin podstatne skorej.....

cheerlady
29. mar 2010

veve no toto bolo prvy krat,ze som mala poradnu minuly pondelok a potom uz o tyzden,teda dnes.inak som bola pred tym s odstupom 2tyzdnov a predtym vzdy s odstupom mesiaca.teda dufam,ze som to napisala zrozumitelne 😅 no povedal,ze na rodenie to teraz nevyzera,ale posun od minuleho tyzdna tam je-lebo minuly tyzden som mala krcok uplne zatvoreny a bol vysoko,dnes ako som pisala-volne priestupny pre prst.

cici tak som zvedava...

ludka no to mas super radu 😀 mne aj keby to tak povedali,tak mi je to figu platne 😠

cheerlady
29. mar 2010

idem si osupat ananas,lebo som nejaka nervozna,este aj mm ma uz 2dni len vytaca 😠

cicimon
29. mar 2010

ludka - a ako sa mas doma sledovat?

inac - to otvaranie sa asi neda nejako zistit, len dr., ze?

moni
29. mar 2010

ludka, takze sa jej podarilo otocit...woooow! to znamena ze ides normalne, ci stale cisar?
veve, super...vidis ja som aj citala ako si dopadla ale stihla som zabudnut...to uz je vyssie stadium tehu demencie 😀
cheer, mozno ze ta zbojnik prekvapi a svihne si 🙂
seuska, ja by som bola taka ista s tym stresom. takto ked neviem presne kedy to bude tak som nejaka kludnejsia. neboj sa, vsetko zvladnes, piskotku budes mat o chvilu pri sebe 🙂
k tomu zapalu a atb...rozhodne by som to nechala na lekarov, ak jej bude treba nasadit atb tak sa tomu netreba branit, ved take male kuriatka nemaju ziadnu imunitu :(

cinocka
29. mar 2010

babule, vy chodite este na sono?? ja som bola za cele tehu 3x 😒 (10tt, 20tt a 30tt) preco??..a teraz mam len tie CTG zaznamy...inak dnes som bola a dobre dopadlo..len v stredu musim zas, ze na kotrolu...tak neviem preco ked dobre dopadlo 😒 no uvidime 😉

inak mojmu svistovi je asi naramne dobre v domceku, lebo ziadne priznaky porodu...moni, asi ta nenecham v stichu v tom auguste 😀 😀 😀

aktakk
29. mar 2010

Cici- ja som sa pokusala "zistit" ci sa da nejak prist na to, ze sa krcok otvara a podla mna da....vnutri je to take "makke" dovtedy som tam mala "tvrdo"....dobre som to vysvetlila ? 😀

veve23
29. mar 2010

Moni...opakovanie matka mudrosti, ja mam tiez tehu demenciu, tato diagnoza sa mi paci a aj mi niekedy vyhovuje 😀 😀 😀
Cheer...no tak aby si vydrzala do toho utorka, aby si nestihla sviatkovy rezim v nemocnici, aj ked ja by som bola tiez na nervy keby to bolo uz na spadnutie.
Cici..zevraj to otvaranie..prsty hej, len neviem ci ti ich tam ma niekto dat a zistit na kolko si otvorena, to mi raz vravelvjeden pan, ze ak nie ste na 2 prsty ani nechodte do nemocky, vsak muz kukne, tak neviem ci je to tak naozaj
😕

Ludka, a ty este doma?? teba sme tipovali ako 1. no a Denisa ta predbehla

zuzkabar1983
29. mar 2010

Ahojte babenky, uz som dlhsie neprispievala, ale citam poctivo 😉

Deniska gratulujem a prajem vela zdravicka a stasticka!

Seus nas maly dostane po porode tiez asi ATB, ale z dovodu, ze mam toho streptokoka. Ja som z toho tiez nebola nadsena, dokonca som sa sama na seba hnevala, ze tiez musim mat kazdu pliagu ... ale co s tym uz narobim ... hlavne nech je zdravy.
Ja ked som bola na poradni minuly tyzden v stredu, tak som bola uplne zatvorena, krcok skrateny na 2 cm .... takze dr sa vyjadrila, ze sa este zo 2 krat uvidime ☹ Ono to je ako naschval, najprv mi hrozilo, ze maly pojde von skor (po svadbe) a teraz mu tam je nejako fajn ... Uz by som rada porodila ....

Inak vam aj tivho zavidim, vsetky tu o dusu sexujete, my sme mali sex zakazany od siedmeho mesiaca, lebo bol nizko a teraz ked by sme uz asi aj mohli, tak su musim davat cipky kvoli tomu streptokokovi 😠 Takze mi to asi nijako neurychlime 😠

moni
29. mar 2010

cinocka, nestras 😀
cici, no urcite sa da zistit otvaranie...ked dociahnes, alebo mas pomocnika ;)
zuzka, daj cipok po sexe, ked chces maleho "vyhanat" 🙂

evil15
29. mar 2010

Ahojte bambulky ako sa máte dúfam, že všetky dobre 🙂
ja som mala dnes poradnu a nedopadla najlepšie podla UTZ sme v 36+1tta bábo má 3000g prietoky a placenta o.k ale srdiečko nám dnes haprovalo tak sme boli aj na monitore a tam to bolo už dobré ale dr nebola velmi nadšená ☹ tlak som mala super ešteže mi ho merala pred tým ako mi išla brať krv 🙂
lenže sa mi potvrdil streptokok z čoho som nanervy 😠 😠 😠 aj ked dr mi povedala že je to v pohode ale aj tak neviete mi poradiť alebo niečo o tom hnusákovy 😠 😠 😠 povedať viacej dakujem

moni
29. mar 2010

evil, streptokoka ma 40% tehul. je sucast normalnej flory, a vacsinou nepredstavuje riziko pokial sa nedostane do mocovej rury. babatko sa moze infikovat pocas porodu, preto ti nasadia ATB a vsetko bude v pohode!

cheerlady
29. mar 2010

no super,z toho ananasu mam akurat tak kyselinu 😠

moni,veve veru by ma mohol prekvapit-mne by nevadil ani ten sviatocny rezim v nemocke,aspon by bol klud 😎 ja som povodne planovala byt na sviatky uz s drobcom doma,no nejako mi krpec kazi plany 😒 😀

cinocka tie utz sa tak maju robit-v 10,20,30tt pokial nie su nejake komplikacie-ani ja som uz od 30tt nemala ziadne sono,dokonca ani tie prietoky ani nic podobne 😒

aktakk
29. mar 2010

Baby, ja si myslim ze to otvaranie, teda na kolko ste otvorene sa neda tak lahko zistit...mna ked doktor vysetroval, tak to musel siahnut teda pekne hlboko...a pekne to aj zabolelo!!!

zuzkabar1983
29. mar 2010

Evil ja ho mam tiez. Pytala som sa dr nech mi povie nieco viac a povedala mi, ze je to bakteria v posve, ktora mne nijak neskodi a ani by som o tom nevedela, keby nie som tehu a nerobia mi testy. Riziko je vsak v tom, ze ked babatko prechadza porodnymi cestami, tak nie je nijak chranene voci tomu a cez otvori (ocka, uska, nos) moze dostat infekciu, ktora moze viest az k riadnemu zapalu celeho organizmu, co je nebezpecne. Ale ze v dnesnej dobe uz sa tomu da pekne predist, pred porodom mi daju ATB do zily, myslim, ze cez infuzku a tie cez placentu preniknu az k babatku, takze bude odolne. Myslim, ze su to penicilin ATB, lebo sa ma pytala ci nie som alergicka (ja som alergicka na ampicilin, tak mi kazala, ze to musim isto povedat ked pojdem rodit a ze ak by sa zabudli spytat, ze im to musim isto povedat). No a este som citala, ze niekdy babatko dostane hned prve 3 dni ATB, aby nedostalo ten zapal.

zuzkabar1983
29. mar 2010

Evil, ale zas dr ma uistovala, ze nemam stresovat, ze v dnesnej dobe je to normalne a vedia co robit. Tak na to uz radsej nemyslim.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre