Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tarinka333
16. sep 2009

Caute baby,
dnes som sa tak zamyslela nad vypoctom tehotenstva - vobec jeho dlzka...
Funguje to takto? Ak nie, opravte ma:

Tehotenstvo trva 9 kalendarnych mesiacov,
ale 10 lunarnych mesiacov
a to sa rovna 40 tyzdnom tehotenstva (tt).
Tehotenstvo sa deli na 3 trimestre 🙂
Prvy trimester zacina 1tt - 13tt
Druhy trimester zacina 14tt-26tt
Treti trimester zacina 27tt- -39-40tt
Podla toho ma teda jeden trimester 13 tyzdnov!!!
No a dalej
1 - 3+6 tt - prvy mesiac
4+0 tt - 7+6tt - druhy mesiac
8+0tt- 11+6tt - treti mesiac
12+0tt - 15+6tt - stvrty mesiac
16+0tt - 19+6tt - piaty mesiac
20+0tt - 23+6tt - siesty mesiac
24+0tt - 27+6tt - siedmy mesiac
28+0tt - 31+6tt - osmy mesiac
32+0tt - 34+6tt - deviaty mesiac
35tt... 39+6tt posledny lunarny desiaty mesiac

Tak?

cheerlady
16. sep 2009

tarinka kukni si,co tu maju baby tie tabulky v albumoch - tam su tie tyzdne rozdelene inak - viem,ze som sa cudovala,ze 3.mesiac konci az 13+3tt 😕

kiwinka
16. sep 2009

subidubi 🙂 ja som z BA-rača 🙂

maju ich tam vzadu na pravo pri prvych satniach, cierne a modre 🙂 su fakt dost pohodlne!a krasne zakryju bruuusko 🙂
mna uz tlacia aj rifle, aj vsteko...potrebujem tehu gate kupit,,len brusk oeste nemam tak velke ab ysom nabehla do tehu obchodu si myslim,,bude na mna kukat predavcka ci mi nesibe,,no ale vazne mam problem zapnut gate a tlaci ma to,je to nepohodlne proste. asi sa mi panva rozsirila aeboco.

kiwinka
16. sep 2009

jaaj ozaj a kam chodis k DR. subidubi???? 🙂

minka21
16. sep 2009

cheer uz som kukla ten prenatalny skrining,no mna na nic take neposlal:(

subidubi
16. sep 2009

kokso tak ja uz teraz vobec neviem, tak asi som viac ako 11+7 lebo ja som ratala ze je napr. 10tt+7 a potom 11tt+0, ale vidim ze asi je to len 10tt+6 a hned potom je 11tt+0, ale ja som to takto ratala ze 6 dni a Doki vyratal za 3 sekundy nieco ine : ). Ja viem asi to maju uz tuto kalkulacku v hlave ale pomylilo ma to.

Dokonceny 12t je teda 12tt+6?

subidubi
16. sep 2009

kiwi, lekarovi chodim do ruzinova - GPN (sukromne) maju tam setko aj ten ultrazvuk - NT tam robia ten co sa robi medzi 11 - 13tt+6. Chodim tam asi tak 4 mesiace a zatial som spokojna. S predchadzajucim lekarom som nebola dlhodobo spokojna tak som pred tehotenstvom radsej presla sem. a ty??

... ja si nechavam rozopnuty gombik na riflach ale niekedy to asi aj vidno a vyzeram jak dili
... tiez si uz chcem nieco pohodlne kupit

kiwi ty si ktory tt a den? lebo vidim ze si termin ako ja +- den, tusim som sa ta uz pytala, ale teraz uz neviem ktory si tt

tarinka333
16. sep 2009

subidubi, 12+6 je uz koniec 13-teho tyzdna...
to mas tak, 12+6 znamena, ze si tehotna 12 tyzdnov a este aj 6 dni... Tych 6 dni je uz z 13-teho tyzdna, preto 12+6 sa mysli koniec 13-teho tyzdna.
A ano, presne tak, 10tt+6 je koniec 11-teho tyzdna a nasleduje hned 11tt+0, to znamena zaciatok 12-teho tyzdna.
-takze take, ze 10tt+7 neexistuje 🙂 lebo to je11tt+0 🙂
Datum porodu podla ms si vypocitaj tu:

http://tehotenstvo.academy.sk/

subidubi
16. sep 2009

vy si rátate tie tt podla MS? alebo tak ako vam to upresnuje Dr. podla UZV?
buduci tyzden idem Dr. tak si to tam ujasnim. Tym padom som asi v 12 alebo aj ukonceny. Este cakam co napise kiwi lebo vidim ze ma skororovnaky terminos.

maxii
16. sep 2009

subi ja viem podla posledneho ultrazvuku ze som o 1tt menej ako podla poslednej MS, cize pdla konika, a podla MS som dnes zacala 12tt, le realne som dnes zacala 11tyzden....

tarinka333
16. sep 2009

Subidubi:

Ak je dátum pôrodu 2.4.2010 :

# Najvyššia pravdepodobnosť otehotnenia bola okolo 9.7.2009
# Ak si tehotná, si približne v 11 týždni a 5 dni, tzn. v 12 tyzdni tehotenstva, ktory Ti konci zajtra, v piatok zacinas 13.tyzden.
# To znamená, že si v prvom trimestri
# Ideálny dátum pôrodu je 2.4.2010
# Normálny dátum pôrodu bude medzi 18.3.10 až 16.4.10
# Do pôrodu zostáva približne 28 týždňov.
# Koniec 1. trimestra a začiatok 2. trimestra: 25.9.09
# Koniec 2. trimestra a začiatok 3. trimestra: 31.12.09
# Normálne tehotenstvo trvá 40 týždňov +- 2 týždne

cheerlady
16. sep 2009

minka ani mna by tam sam od seba neposlal ( ja mam dr.takeho trula 😠 ),ale som si to tu nastudovala a som sa objednala 😉 ak chces,poslem ti do IP zoznam vsetkych vysetreni,ktore by si mala absolvovat 😉
subidubi - do GPN som sa dnes objednala na ten NT screening a som hovorila mm,ze je to sukromna klinika a ze za celorocnu starostlivost chcu pri tehotnych tusim okolo 160eur. a on,ze tak sa tam prihlas,ze aspon budes mat istotu,ze ta vysetruje dobry lekar... chcem sa opytat - teba tam vysetruje vzdy ten isty,ci podla toho,ktory tam je? 😕

minka21
16. sep 2009

cheer ano prosim posli,nech nic nezanedbam

kiwinka
16. sep 2009

subidubi, ,ne to vychadza takto ak sa riadim podla poslednej MS ktoru som mala 25juna!podla ultrazvuku mam menej asi o 5 dni...ale je to jedno podla coho to ratas, mne gynda vyratala datum porodu tiez na 01april ako mi vychadza tu v tychto udajoch ktore mam z tehotenskej kalkulacky. takze aj gynda ratala podla poslednej MS ,,,je to jedno predsa...aj tak mas iste rozpetie casove kedy porodis urcite... je to jedno ci 1tt hore dole alebo nie.

Ak je dátum poslednej menštruácie 25.6.2009 :

# Najvyššia pravdepodobnosť otehotnenia bola okolo 8.7.2009
# Ak si tehotná, si približne v 11 týždni a 6 dni
# To znamená, že si v prvom trimestri
# Ideálny dátum pôrodu je 1.4.2010
# Normálny dátum pôrodu bude medzi 17.3.10 až 15.4.10
# Do pôrodu zostáva približne 28 týždňov.
# Koniec 1. trimestra a začiatok 2. trimestra: 24.9.09
# Koniec 2. trimestra a začiatok 3. trimestra: 30.12.09
# Normálne tehotenstvo trvá 40 týždňov +- 2 týždne

subidubi
16. sep 2009

cheerlady, tak v GPN je ročny poplatok 116 €, myslim ze za tu starostlivost to je ok, ked citam ze niektore baby ich Dr. neposle na niektore povinne prehliadky ani ked naliehaju. Ano tu robia ten NT screening, idem na nho 22.9. tak som uz zvedava a dufam ze bude setko OK.
Ty si sa tam objednala na ten NT? kolko to stoji takto extra ked niesi ich pacientka?

... má ma jeden Dr. ktory keby tam nebol ked pridem tak je ich tam dalsich neviem kolko a jeden z nich ma v tom pripade vysetri. Ale v podstate sa stale objednavam stale k jednemu s ktorym mas zmluvu.

minka21
16. sep 2009

cheer dakujeeeem 😉 mozno toho 30teho mi zoberie krv,uvidime,

tarinka333
16. sep 2009

kocky, aj vy mate niekedy pocit, ze mate rano mensie brusko, vecer vacsie?
Ja sa niekedy zobudim s mensim brusko, niekedy sa rano citim stihlucko... no vecer som ako hroch...

subidubi
16. sep 2009

jo viem ze to je cca +- tyzden a hlavne aj porod nieje uplne presne ten co mi teraz urcil Dr. alebo konik 🙂
ale chcem to vedet kvoli sebe ze co sa vo mne deje (citam si na nete v ktorom tt sa co deje 🙂 a tesim sa ked som uz viac tt 🙂
.. a vlastne kvoli tabletkam lebo pisu ze do ukonceneho 12tt sa bere Femibion800 a potom sa bere Fem.400.

subidubi
16. sep 2009

ano aj u mna to tak je ze rano bez brucha a vecer jak v 7mesiaci : )))

...cheer posli aj mne prosim tie povinne vysetrenia, dakujem .)

tantama
16. sep 2009

ikushik ty kedy ideš na ten 3D utz??? a ty si platila za objednanie????

cheerlady
16. sep 2009

subidubi ja idem na ten NT screening 29.9. a poplatok je 22eur,ale ked prinesiem odporucanie od lekara,tak je to myslim menej 😉 ale cert to ber,hlavne,nech viem,ci je mimi v poriadku 😔 no uvidim ako to tam na mna zaposobi a potom sa rozhodnem 🙂

tarinka presne - rano si pripadam ako keby sa nic "nedialo" a vecer ako v 5.mesiaci 😀

cheerlady
16. sep 2009

subidubi a v tej cene mas aj vsetky utz aj 3D? alebo na ne mas potom nizsie ceny? 😕

subidubi
16. sep 2009

kedy sa chodi na ten 3D? a to musim poziadat ze chcem 3D?
... cheer, jasne ako hovoríš s tým NT.
... napr.kamosky som sa pytala ci na tom bola a ona ze nie, len z krvy jej to robili, ale tak to bolo asi nieco ine; pre mna je zarážajúce ze niektorý Dr. ta na tie povinné "jazdy" neposlu ani ta neinformuju

subidubi
16. sep 2009

v tej cene je uplne vsetko. inac by to bolo asi dost predrazene. Ved mrkni ich stranku. www gpn sk maju tam cenniky.

subidubi
16. sep 2009

teda pockat, ten 3D neviem, lebo na tom som este nebola, a neviem ci je povinny, ak nieje tak mozno nieje v cene, fakt neviem, zistim v utorok viac 🙂

ikushik
16. sep 2009

tantama, idem 28.9, objedla som sa telefonicky, povedali mi ze za vysetrenie sa plati 10e.. objednali ma sice az na 19:00, takze celý den budem v krci 🙄 jeee baby a hlasim ze mi bolo dnes zle..jedla som sunku, bola cerstva, ale prislo mi z nej zle.

cheerlady
16. sep 2009

subidubi - ved to - moj dr.my este ani jednym slovom nespomenul,ze ake vysetrenia ma cakaju,co sa tym zistuje a podobne - keby nebolo netu,tak ja ani nic neviem!!!! 😠 😠 😠 aj preto ho chcem zmenit,len stale hladam kam ist... subidubi - 3D sa tusim robi v 2obdobiach - 20-24tt a predtym nejak okolo 15tt sa mi zda...ale inak na stranke GPN je to napisane,vcera som to citala! 😉

cheerlady
16. sep 2009

subidubi - tam som pozerala,ale myslim,ze to tam nie je napisane 😕

tantama
16. sep 2009

ja som práve pozerala stránku GPN a tam je cennik a to D vychádza podla toro necelých 2000 sk.. tak neviem....

subidubi
16. sep 2009

tak pozeram ten cennik - tak napr. na toto idem buduci tyzden (Sonografické vyšetrenie medzi 10.-13. týždňom tehotnosti za účelom zistenia veľkosti gravidity a zmerania nuchálnej translucencie – NT(šijové prejasnenie), a vyšetrenie prítomnosti nazálnej kosti, ktoré sú markerom možných vrodených vývojových chýb), a je to tu uvedené ako výkony ktoré sa hradia ak su na ziadosť pacientky - čo rozumiem tak, ze ak si od iného Dr. a posle ta na to NT tak tolko v tom GPN zaplatíš; ak si tam pacientka tak to máš v tom ročnom poplatku. Je tu spomenuty aj ten 3D ale tiez to vyzera ze to platia tie co tam pridu od ineho Dr. na žiadosť. Babiny zistim a v stredu vam poviem 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre