Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kiwinka
16. sep 2009

no s tym bruskom rastucim aj ja mam ten pocit,,,rano nic,,alebo uz trolinku nieco vidiet a pocas dna to zacne a vecr ani nehovorim jak v 7 mesiaci,,nechapem :P

tarinka333
16. sep 2009

ja idem na screening 2.10 a idem sem:
http://www.3dultrazvuk.sk/

Vola sa to ze scrining downovho syndromu... to je presne to NT, ktore opisuje subidubi. Platim za to 7e.
Pokial ide o 3D, robi sa v podstate kedkolvek chcete, ale najoptimálnejšie obdobie na vyšetrenie je 11.- 14. týždeň a 24.- 29. týždeň tehotnosti. V týchto obdobiach je dostatočné množstvo plodovej vody, ktoré je podmienkou technicky optimálneho zobrazenia plodu. tiez sa objednava a doplaca sa vsade inak, niekde 10e, niekde 30e.

kika29
16. sep 2009

ja som bola dnes na kontrole a robil mi ultrazvuk. takže som podľa ultrazvuku 10+5tt. Brali mi druhykrát krv na skrité vady. Od dnes beriem Calibrum modrý vitanímy. Som trocha chudokrvná.
Pýtala som sa na 3D ultrazvuk povedal mi doky že zvykne sa robiť okolo 20tt. Fotku mi urobí na táždeň. Musím ísť na dodatočný ultrazvuk kôli tým skrytým vadám aby to mohli poslať do KE.
Aj ja som ako buchta. Ráno v pohodičke a ku večeru jak balon. 😀

subidubi
16. sep 2009

tak caute, idem off

cheerlady
16. sep 2009

🙂 ok subidubi,tak zisti
ozaj a ide tam s tebou aj mm? 😕 ja by som toho mojho chcel zobrat,lebo on este so mnou na sone nebol a myslim,ze ked je to sukromna klinika a zaplatim si to,tak by tam mohol ist so mnou,hm? 😎

kiwinka
16. sep 2009

baby kde je ta tabulka co robila Gajanka??

tantama
16. sep 2009

No babulky ja som teraz do GPN volala a povedali mi že ak nie som ich pacientka tak platím 63€ a potrebujem odporúčanie od svojho gynekologá

cheerlady
16. sep 2009

tantama - ved to ano,lebo nie si u nich evidovana ako ich pacient,takze si platis normalne poplatok - tak ako ja na ten NT screening 😉

kika29
16. sep 2009

screening čo je to?

cheerlady
16. sep 2009

kika presvietenie - vlastne nieco ako utz 🙂

kika29
16. sep 2009

a je to dôležité vyšetrenie? čo sa tam zisťuje? nepočula som o tom ešte. Jedno tehotenstvo mám za sebou ale neviem či som to absolvovala. ☹

cheerlady
16. sep 2009
kika29
16. sep 2009

Vyzerá to tak že som to teda podstúpila ale mne to roboli dnes. Zobrali mi krv a uroboli ultrazvuk povedali mi že toto je vyšetrenie na vrodené chyby. Robí sa aj inák toto vyšetrenie?

cheerlady
16. sep 2009

ano,ano,to bolo asi ono,ked ti to tak povedal 😉 a vsetko v poriadku? 🙂

kika29
16. sep 2009

ešte neviem lebo len dnes mi brali krv a oni to posielajú do košíc a ešte mi bude robiť jeden ultrazvuk a dodatočne ho odošlú do košíc lebo dnes ešte nebolo bábo tak velké ako to potrebujú. chýba mu týždeň tak na budúci týždeň idem na ultrazvuk. zatial čo povedal doky tak je všetko v poriadku ale na tie vady mi ešte nevedel povedať presne.

cheerlady
16. sep 2009

no to je jasne,ze na vysledky krvi musis pockat,ale z toho sona by ti mal povedat vysledok hned,ked to vidi pred sebou 😉 ale tak asi bol problem v tom,ze mimi je este male 🙂

kika29
16. sep 2009

hej videl nosnú kostičku a že ostatné musí ešte troška podrásť aby to vedel poriadne pomerať.

stanusa
16. sep 2009

ahojte tehulky 🙂
kika29 zobrali ti dnes krv? lebo mne vyslo minuly tyzden tiez male babo, ale ani krv mi nebrali...
inac dnes mi vravela kolegyna, ze jej na tomto vysetreni nasli vyvojovu vadu, chodila do poradne do BB a nakoniec jej povedali, ze je vsetko ok. vraj jej lekarka vzala krv skor ako mala.

cheerlady
16. sep 2009

stanusa mna tiez lekar minule strasil,ze podla datumu ms je "to" o 10dni mensie a ze to mozem byt znakom nejakej vyvojovej vady... naposledy mi povedal,ze je "to" o tyzden mensie,ale babo pekne rastie 🙂 a ja som mu pritom milion-krat povedala,ze som mala ovu neskor ako v polovici cyklu,preto ten rozdiel 😠 dost ma vtedy prvy krat vystrasil a zaroven nahneval,lebo clovek tam pride nateseny s tym,ze caka miminko a on na mna hned vyvalil same negativne reci 😠

kika29
16. sep 2009

áno dnes mi ju zobrali o 10:45h. a možno ti tú krv zoberú potom ked bude bábo väčšie. lebo aj mne nemusel teraz ale mohol počkať ale ked som už bola tam tak mi brali dnes a ultrazvuk o týždeň.

kika29
16. sep 2009

baby a čo by ste chceli dievčatko alebo chlapčeka?

cheerlady
16. sep 2009

kika keby som si mohla vybrat,tak ja aj mm by sme chceli dievcatko 😵 ale jasne,ze je to jedno,len nech je zdravucke 🙂

kika29
16. sep 2009

presne tak nech je to čo chce len nech zdravučké

ikushik
16. sep 2009

ach baby,v prvom rade zdravucke, mohol by byt párik chalpcek a dievcatko u mna 😀 😵

stanusa
16. sep 2009

cheerlady mnoho doktorov to berie podla poslednej ms, aj ten moj ma preto poslal uz minuly tyzden...tiez som mu vravela, ze ovu bola o tyzden neskor co potvrdil aj ultrazvuk. inac som s nim spokojna, lebo ma nikdy nevystrasi, skor naopak 🙂

kika nam ani nosnu kosticku nepozrela, a krv si musim sama poslat postou do BB

stanusa
16. sep 2009

ako prve sme vyberali dievcenske meno...ale aj chlapcek potesi 😀

kika29
16. sep 2009

stanusa prečo sama? to so mešte nepočula. nám posielajú krv do Košíc ale sestričky nie pacientky. jedine si krv odnesieme sami ked treba na biochemiu ale to je v nemocnici o poschodie nižšie tak nás poprosia či by sme si to tam nezaniesli.

cheerlady
16. sep 2009

ja mam takeho nejakeho citaka,ze to bude dievcatko,neviem preco... 🙂 a nad chlapcenskym menom sme este ani nerozmyslali,zacneme,keby sa nam potvrdilo,ze to bude chlapcek 😉

stanusa tak to je sila - posielat krv postou 😠 a ake mate vybrane mena? 🙂

stanusa
16. sep 2009

kika ale zabalia mi to oni a aj napisu adresu 😅 no a sama preto, lebo to hned rano odoslem a sestricka by sa tak skoro na postu nedostala.

stanusa
16. sep 2009

cheerlady to ide az do BB... ved som sa aj pytala ako to poslat - ci ako sklo, ale ze vraj to bude v umelohmotnej nadobke...no baby som na to velmi zvedava 🤐

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre