Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fleury
31. mar 2010

vejul a ty uz nechodis na poradne do nemocky? Od 36tt u nas uz chodia kazdy tyzden baby do nemocky a tam im robia v ramci poradne aj prietoky stale. Tak tyzden pred TP uz chodia aj castejsie, kazde dva tri dni, prip. ich uz hospitalizuju.

vejula
31. mar 2010

no ja chodím na monitor ku môjmu gyndovi, lebo má ten prístroj... No ale ked píšeš, tak možno mu poviem že už chcem chodiť do nemocnice ked tam robia aj tie prietoky.... Len ide o to že ja chcem rodiť v inom meste tak by som musela chodiť do CA, a ja sa tam nemám moc ako dopraviť...

grekyna23
31. mar 2010

ja tiez nechodim na poradne do nemocnice, chodim stale k mojej dr., ona mi robi kazdy raz prietoky aj si pusta srdiecko,maju dobre vybavenie

kiwinka
31. mar 2010

no, mmam pocit, ze v kazdej nemocke a v kazdom meste je to inak s naplnou poradne tehulky.
v BA-kramare poradna: dojdes, oddovzdas moč, vezmu pripadne krv, zmeria tlak, opyta sa na vahu, posle na monitor. s vysledkami monitoru naspet na poradnu za dokinou, kukne ta pocas 30sekund, kukne vysledky monitoru a ides domov a o tyzden znova.
ziadne ultrazvuky a prietoky
iba ak mas samozrejme nejaky problem!!! ale v obsahu poradne isto neni ani ultrazvuk ani prietoky.

vejula
31. mar 2010

greky a tie prietoky ti robia pomocou sona, že???

zuzukol
31. mar 2010

ahoj vejula, este chodis cvicit na psychofyzicku pripravu do CA? Ak si pametas aj ja som chodila, taka blondata,som nosila tricka s takymi nozkami, sice nas bolo vela, no teraz som uz 3 krat nebola, lebo uz stale cakam na den D a ono nic. A ako ty? Tiez stale cakas?

grekyna23
31. mar 2010

vejula, ano, urobi prietoky, kukne ci je babo v poriadku, a popripade i pohlavie

vejula
31. mar 2010

jeeej zuzkol, jasnačka že si pamatám, ja som tiež už teraz nebola, bo ani ta kočka čo ma tam vozila už nechodí, takže cvičim už len tu v Za v centre volneho času... Zuzu napišem ti IPčko 😉

vejula
31. mar 2010

mne moj doki už nerobi sono ani prietoky, to je zvláštne, len ten monitor a zo spodu ma vždy pozrie, to je všetko.

kikarv
31. mar 2010

no moja poradňa prebieha takto: tlak, moč, váha prietoky, pošle ma na CTG a späť na vyhodnotenie. Dnes ma aj vyšetril so spodu. od 36tt mi robí prietoky a CTG každú poradňu.

fruchtbar
31. mar 2010

baby vy sa stresujete a co mam vraviet ja? Naposledy som bola na sone 12.3. a na dalsiu poradnu idem az 8.4. 🤐

ja len dufam,ze je vsetko v poriadku a vlastne si ine ani nepripustam!!!

fleury
31. mar 2010

tak fakt je to vsade inak..ja som rada, ze mi furt robia aj prietoky aspon viem v akom stave je placenta

fleury
31. mar 2010

frucht az po termine ti dali poradnu?? 😕

fruchtbar
31. mar 2010

ja neviem,ti rakusaci su nejaki divni.... 😒

fleury
31. mar 2010

dost zvlastny pristup, nepoviem ked pocas tehu nemas problemy, ze chodis menej na poradne, ale ku koncu tehu by bolo uz dobre to odsledovat castejsie

fruchtbar
31. mar 2010

Fleuri,preco potom pri niektorych kociek vyvolavaju porod uz od 38 tt,ked ako ty vravis,dr.sa dusuju,ze pre dieta je najlepsie,ked ostane v brusku co najdlhsie??? 😨

kiwinka
31. mar 2010

baby prestante tu blbnut a stresovat uz! vsetko je v poriadku a hotovo, inak ani nemyslite.
ved ked dojdem z poradne ze je vsetko ok tak preco mam este premyslat a PRECO hento a PRECO hento...
sak klud,,lekari vedia co robia... ja uz som normalne vystresovana tu 😅

fruchtbar
31. mar 2010

dam si radsej zmrzlinku s jahodami ako sa zatazovat ciernymi myslienkami......ten post pred porodom,ktory som si naordinovala,nieje bohvie co!

moni
31. mar 2010

ahojte, sme naspat z poradne. GBS negativne, mala ma 2.77kg a bude to maly stuplik 🙂 krcok makky, otvoreny na 1 cm.
idem docitat co je nove 🙂

stanusa
31. mar 2010

ja som aj rada, ze sa snazia vyvolat nasho maleho, lebo som tu tyzden, 5 Xdenne ma nervuju s tlakom aj tak je vysoky, tak naco to zbytocne pretahovat a stresovat aj babatko ☹

som zvedava ako sa zajtra rozhodnu 🙄

stanusa
31. mar 2010

ok kiwi uz ziadny stres 😉

vejula
31. mar 2010

no frucht tak to vyzerá že len nám dvom nerobia tie prietoky každu poradnu, no tebe aspon ešte bude robiť to sono, ale vyzerá to tak že mne už asi nie, neviem možno sa ho na buduce na to spýtam, aj ked mi je to fakt blbé že sa mu akože fušujem do roboty, ale tak nepokojná som z toho 😒

fleury
31. mar 2010

frucht neviem asi to je vec nazoru kazdeho porodnika, kazdopadne za predcasny porod sa berie kazdy porod pred ukoncenym 38tt. Vyvolavat porod skor ak nie je problem je blbost. Priroda dobre vie co robi, tak naco to umelo kazit 😉

fleury
31. mar 2010

stanus a ked mas vysoky tlak neuvazuju nad cisarskym?

juliap
31. mar 2010

no babule, ja som bola zatial tiez len 1x na prietoky 10.3. a teraz mam poradnu 6.4. a dr mi povedala na poslednej poradni 11.3. ze mi v utorok povie, kam mi treba este ist, takze pocitam, ze ma posle na ctg + prietoky, ale u nas je tak blby system, ze sa objednava cca 3 tyzdne dopredu, tak neviem, ci mi to stihnu vobec urobit ... 😀

fleury
31. mar 2010

kiwi heeeej, ty tu od rana stresujes so zatkou!!!! 😀

kiwinka
31. mar 2010

ano ale to je snad dovod lebo odchadza cely den 🙂 a je to vlastne uz vzniknuty REáLNY "problem"... ale niekto si pripisuje veci ktore ani nema a premysla nadtym najhorsim a hlavne nad niecim co ani neni, ... chapes ? 😉 neviem to lepsie vysvetliit

fruchtbar
31. mar 2010

vejul,ja ani neviem,co to tie prietoky su..... 😕 😅

stanusa
31. mar 2010

fleury ved aj hej, len to musi schvalit primar a ten bol doteraz zasadne proti...s manzelom sa ani rozpravat nechcel, ale nakoniec ho zastavil vo dverach, mm ho skoro za tu koziu briadku chytil 😕 😀

inac tu sa dost starostlivo monitoruje babo, aj prietoky, placenta a plodova voda

fleury
31. mar 2010

kiwi jasne chapem 😉 ja len kusok podrypujem 😀 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre