Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

evil15
1. apr 2010

cici ja že už si porodila ???????????????

fleury
1. apr 2010

moni a to som si dneska trufla vesat pradlo, mm ma sprdol, ze o co mi ide, ked tu nebude dr, tak mu vravim o to, ze ma odrodis ty 😀
ta fotka by bola krajsia, len som musela vyrezat mm vedla mna, kvoli tym blbym pravidlam 😝

juliap
1. apr 2010

tak koncoaprilovky, sa tu potom budeme povzbudzovat, ze este vydrzat 😀
ja chcem tiez az do terminu, ak to pojde, tiez som strasena predcasnym, tak som zvedava, co bude v utorok na poradni, len aj starka aj mm ma nejako suria, ze uz po velkej noci pojdem /typuju 7, 10, 11/ ... sak hej, ale az 2 tyzdne po ... 😉

cicimon
1. apr 2010

no podam spravu a potom docitam - tak som sla v utorok na poradnu, vyskocil mi tlak ze 150/100 tak ma lekar poslal hned ze na prijem.....potom som mala tak 200 🙂tak 2 dni len tabletky - Mg a dobegyst, ziaden vysledok, kedze mne tlak vyskocil akonahle som videla sestricku s tlakomerom....a dnes ked mi povedali na vizite, ze tam mam ostat po buduce tyzdna a potom vyvolaju porod, tak som mala tak 220 - tak po porade s mm a jeho tetou doktorou som pospisala reverz s tym, ze v utorok dojdem zas na poradnu - a ako prepdokladam, zas mi vyskoci tlak a ostanem tam.
A vyvolavat 2 t pred terminom - na to som nebola nijako pripravena....ani doma ani nijako.
a pri tej strave som tam schudla skoro 1kg za 2 dni 🙂)

fleury
1. apr 2010

cici takze tlak ta trapil..to je dost caste, ze babam vybehne vysoky tlak u lekara a v tom nemocnicnom prostredi duplom..ja som bola extrem, ja som mala v nemocke furt nizky, ma chodili sestricky kontrolovat ci sa mi netoci hlava v sprche 😀

evil15
1. apr 2010

cici - ležala si na 5.posch na ktorej izbe???

juliap
1. apr 2010

cici a nemas moznost si tlak premerat doma? predsa len klud, mozes si ho zmerat, kedy chces ... my mame doma tlakomer, tak ked mi je blbo, tak si radsej premeriam a mam istotu ... aj v utorok vecer mi zacalo srdiecko nejako strajkovat, tak som si merala aj tlak aj tep pre istotu, no ale to mm povedal, ze ma nasr... tak preto 😅

evil15
1. apr 2010

baby čo máte vysoký tlak sa podelte trošku 😵 ja ho mám velmi nízky a nikto nič nerobí s tým ani žiadne lieky nemám ...

fleury
1. apr 2010

evil sak na nizky lieky nie su bud rada, ci ty si taka tabletkova, ze chces lieky brat furt? 😀

moni
1. apr 2010

cici, noo tak to su pekne cisla! vidiet ako na teba funguje biely plast. tu by postupovali rovnako, ako nahle mas vysoky tlak, uz ta indukuju, alebo ides pod noz. tiez by som z toho bola na prasky...
mne je po 15.4. jedno kedy sa mala rozkyve...hlavne aby to stihla v aprili, viac poziadaviek na nu nemam 😀
mm minule maval kalendarom pred pupkom ze by sa nejako dohodli pred vikendom aby mohol mat viac volna, ale veru nepamatam ci aj presny datum stanovili 😀

juliap
1. apr 2010

evil, ja mam tiez nizky, to je blbe, ze ten vysoky dr sleduju, ale pri nizkom ti povedia, ze je to o.k., no ale ja som radsej upozornila, dr. ze som pri emke prave koli tomu mala problem, pri porode ti totiz moze ten tlak zacat skakat, no tak to napisala aj do tehu knizky, aj ze na to mam upozornit, lebo vtedy som dostala este aj sprda od dr pri porode, ze co som nepovedala, ze mam problem s nizkym tlakom ... tak si vyber 😒

moni
1. apr 2010

no len s nizkym tlakom moze byt zas problem pri epi....

veve23
1. apr 2010

Cici...no tak to si mala pekne vysoky tlak, no pri tebe ma prekvapilo ze by sa mohlo nieco diat, vsak si bola jak rybycka
tak este musime najst Vejulu .....Blondy je dlhodobo nezvestna

juliap
1. apr 2010

moni, ja som vcera mm vravela, ze mozme uzavriet stavky, ci to bude tvrdohlavy barancek alebo bycek, ja som za bycka ... 😀

fleury
1. apr 2010

seus pisala uz o blondy nedavno, ze sa ma ok, len nestiha konikovat

fleury
1. apr 2010

patrame aj po stanus..ta sa neozvala dneska, ona uz bude asi mamina 😉

evil15
1. apr 2010

fleury - nechcem ale tiež to neni dobré mať nízky tlak ale nevadí už to mám zapár 🙂

juliap - toto je to ked povieš tak nič nerobia ked nepovieš tak ti vynadajú jeden as v nich nevyzná ...

moni - ja Epi nebudem mať ja sa toho bojím jak čert kríža 😀 ihli v mojom prípade čo najmenej najlepšie žiadne 😉

cicimon
1. apr 2010

evil - bola som na 5p izba 7
inac - tam sa to s tymi dvojickami priam roztrhlo, za ten cas co som tam bola tam bolo asi 6 s dvojickami

a samozrejme ten tlak ze 200 som si len vymyslela - co mi namerali bolo tak 150/100 max a nizsie

jasne, som im hovorila, ze to bude syndrom bieleho plasta a aj som si tyzden doma merala a zapisovala a nad 130 to nebolo....no ale si nedali povedat

moni
1. apr 2010

juli, ja ako baran jednoznacne za barana ;)

a stanusi davali uz aj vyvolavacku? lebo spominala ze tie injekcie boli na dozretie porodnych ciest....ci to je to iste, len sa to pre zmenu inak vola?

ludka140281
1. apr 2010

....zas sa nieco deje...brusko skvrka ako pri hnacke,ale pritom tvrdne a vystreluje do krizov,nnapina na vracanie a je mi zima.... 😕 netusim co to je.....ale boli ako svina.....este sa ozvem

juliap
1. apr 2010

no evil este dobre ze ja som taka drzka, ze ked na mna zacal kricat, ze mam hranicne rozmery panvy a problemy s tlakom, tak co som nic nepovedala, tak som na neho zvrieskla aj ja, ze na mna nech si hu.. neotvara, ze sa moze vykricat na tu debilnu sestricku, ktorej som pred 10 minutami pri prime povedala, ze idem uz rodit, nech zavola dr, ze keby to spravila hned, tak by stihol pozriet aj tehu knizku aj by som mu stihla nieco povedat ... no tak zostal zarazeny a sestricka sa zahanbila a potom uz mi len tichucko povedal, no mamicka, teraz zatlacte, uz sa neodvazil na nic viac, no dobre, ze som mu stihla povedat aspon dopredu, ze mam alergiu na jodovu tinkturu, tak ze dobre na dezinfekciu pri siti vam dam iny roztok ...

veve23
1. apr 2010

jasne jednoznacne to musi byt baran 😀 😀 😀
Moni, tak ako pises, jej davali iniekcie na dozretie porodnych ciest, vyvolavacku este nie, aspon vcera este nie

evil15
1. apr 2010

cici - no to ja viem na izbe č.8 leží kamoška už od decembra a rodiť bude až v polovici mája chudatko moje a je len na izbe lebo má kludový režim ... no a dvojičkárok tam bolo dosť aj ked osm tam bola ja ...

a oni tam nepočúvajú ked im povieš že máš syndrom bieleho plášťa ... hlavné je že ti je už lepšie 🙂

fleury
1. apr 2010

stanus pisala, ze jej pichaju uz vyvolavacky tak asi to je to iste..5 dni ze to skusaju a potom daju este cipok

evil15
1. apr 2010

juliap treba byť občas drzí lebo niekedy si dr myslia že sú bohovia planéty 🙂 ja im tiež poviem ked budú na mna hnusný to sa neboj 😀

cicimon
1. apr 2010

no najhorsie je, ze tam su kazdy den ini doktori, takze ked jeden povie A, druhy B a nakoniec sa s nikym neda poriadne bavit...

mne je lepsie asi zato, ze som doma - tam to bol cisty stres. Prvu noc tam bola baba, co tak chrapala, ze sme celu noc nespali - a liecte sa na tlak...

stihol niekto medzicasom porodit?

juliap
1. apr 2010

no ked sme pri dvojicka, ani gaja tu nebola, mala mat tusim v pondelok poradnu nie? a od vtedy nic, tak mozno mame uz aj dvojcence na svete a este nevieme ...

fleury
1. apr 2010

inak mne panvu nemerali stale, tu sa zjavne rozmermi panvy netrapia 😀

evil15
1. apr 2010

cici - pozri si tabulku lebo je ich dosť 😉

juliap
1. apr 2010

fleury sak to, ze mne vtedy merala panvu az ta sestricka uz na stole, lebo ze sa jej nieco nevidi, ale aby to hned povedala dr, tak to nie, asi cakala, az ma sprdne, tak som jej to nedarovala ... 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre