Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tarinka333
1. apr 2010

Ahojte kocky, nestiham dnes ani podat spravu z poradne.
som sa takmer stretla s Monvou ☹ ale sa nam nepodarilo, fnuk.
No ja som bola na CTG kus inde, takze mne meral aj kontrakcie. zatial 0.
Akurat mi povedali, ze mam hranicne mnozstvo plodovej vody a ze ak do terminu neporodim, mam prist. Neviete niekto, co znamena hranicne mnozstvo?
Lebo krcok 2 cm, semicentricky a polomakky... To uz mozem rodit? Ci ete nie? Bo by som rada Seusku aj Monvu v porodnici stretla 😀

fleury
1. apr 2010

evil kiezby si mala pravdu 🙂

zuzana1971
1. apr 2010

juj, ked tu citam ako stresujete som rada, ze uz to mam za sebou a nestresujem tu mesiac pred porodom 😝
aj ked to boli tiez stresy v nemocke 2,5 tyzdna cakat kedy konecne cisarsky a byt 4x nalacno v pozore, ze uz dnes a nakoniec nic...
este ste tu rozoberali klystir atd, baby ja som sa ho strasne bala, ale mozem povedat, ze to je nic, vobec to neboli, trva to len chvilu...a clovek uz mysli na porod a take veci berie ako samozrejmost ani sa uz nad nimi vobec nezamysla...holenie bolo pre mna viac neprijemne, ale robila mi to sestricka, ziadny sanitar, a mojou ziletkou a penou...ja som sa strasne bala aj vyberania stehov, taka som bola pokakana, ze som to posuvala 3 dni kym som sa tam odhodlala ist 😝 a vobec to nakoniec nebolelo...
a mesiace pred porodom som rozmyslala ci nocne kosielky ci nie, ako budem chodit bez gatiek s vlozkou, a podobne koniny a po porode som mala take bolesti a skakala som okolo maleho, ze mi bolo jedno ci mam na sebe nocnu koselu alebo pyzamo a ze nemam gatky a ze roztahujem nohy na vizite a ze vytahujem cicky na kojenie pred spolubyvajucou...no a ked mne detailistke nic nevadilo, tak vam to nebude vadit duplom 😀 😀

fleury
1. apr 2010

zuzka dik si mila, ze nas takto povzbudzujes 😀 😀 😀

kika je ticho, zeby sla do nemocky? 🙂

evil15
1. apr 2010

fleury - treba veriť že budú dobrunké a hotovo 😀

zuzik dakujeme za podporu 😵 😵 😵 no len ja stresujem aj tak aj koli iným veciam nemám nikoho kto by mi pomohol okrem mm ☹ a to ma desí lebo mm je stavbár a teraz mu začína sezona a to znamená že ráno vypadne a večer dojde pondelok-nedela takže my s drobcom budeme sami dvaja ☹

zuzana1971
1. apr 2010

este k tym detskym vecickam, ja som rada, ze mam aj velkosti newborn a 50, lebo Maxik sa narodil 49cm a 56 su mu strasne velke...dokonca somrem, ze mam tych 50-tok velmi malo 😝 bo tie male babuliatka stale grckaju, kakaju, cikaju...teda aspon Maxik minie na jeden sup 3 plienky, lebo len co mu zalozim novu hned ju ocika, alebo okaka 😝 este ju nestihnem ani zapnut 😝

fleury
1. apr 2010

evil neboj zvladnes to!! Ja budem nakoniec tiez sama s malou na zaciatku, tak blbo to vyslo, ze mamina mi nebude moct pomoct, ale zvladneme to vsetky!! 😎

zuzana1971
1. apr 2010

evil ak ta to povzbudi ja to tiez v pohode zvladam sama, akurat, ze uz som sa vyse mesiaca poriadne nevyspala 😝
a na domacnost sa vyprdni, urob vzdy len to najnutnejsie...ale ja v pohode zvladam zakladne veci ako su riady, poriadok, dokonca aj pranie v rukach...
ono to je v podstate stale to iste - krmenie, prebalovanie, kedze prikrmujem ja aj vodu prevaram, flase umyvam a raz za 24 hodin sterilizujem flase aj cumle, vyborne mi pomaha zohrievac na flase, povodne som ho nechcela kupovat, ale bola som prinutena a teraz si ho neviem vynachvalit...totalne co ma ale sklamalo je odsavacka avent, bud som ja neschopna, alebo ta odsavacka, ale neviem si nic odsat 😝
a zavinovacka je tiez super, tu som povodne tiez nechcela kupovat
ak mate nejake otazky, pytajte sa 🙂

cicimon
1. apr 2010

mne tam tiez robili monitor - mala kopala furt, vsetko ok a kontrakcie v podstate ziadne

a jedna baba co tam bola so mnou, povedali jej, ze do rana bude rodit, ze aj kontrakcie boli na monitore a nic, poobede sla domov..

denisa1111
1. apr 2010

ahojte babulky,na chvilku som sem skocila bo maly buva,Zuzi tu odsavacku mam aj ja ,taku s pakou,je tam taky ventil okruhly,skus s nim trochu potocit a odsavat pomaly,trva dlhsie kym sa spravi podtlak,ale potom supis,baby ako sem dam foto,dala som len do mojho fotoblogu,tak neviem a riadne sa nam to rozrastlo...

veve23
1. apr 2010

Evil...neboj zvladnes, aj ja sa musim vynajst sama, polovicka tiez vela robi a v noci sa musi vyspat, jedna babka je v NR uz na dochodku, ju nechcem zatazovat a nasi su sice v BA, no mama ma dost svojej roboty, takze ako si urobim tak budem mat, neboj zvladneme 😉

juliap
1. apr 2010

babulky nebojkajte, zvladnete, niekedy je aj lepsie, ked furt nemate kolo seba kopec ludi, ja som mala martinku 4r a emka miminko a bola som nakoniec rada, ze sme mimo celej rodiny same, aspon sme mali od zaciatku denny rezim a kamosky, co k nim chodili mamky, babky, pribuzni, tak potom boli aj deturence take nervoznejsie, ze nemali klud

michalag
1. apr 2010

viete nieco uz o stanuske 😕 🙂 ?

fleury
1. apr 2010

miska nic nove sa nevie zatial

michalag
1. apr 2010

no uz som tu 🙂 , teda na chvilku

vejula
1. apr 2010

ahojte kočky neviem či už viete o majci 424 ak nie tak vám napíšem SMS čo mi dnes poslala

Ahoj Jurkovi sa už v mojom brušku nepáčilo. Tak prišiel na svet dnes pred obedom nečakanou sekciou. Váži 2800g a meria 49cm. Má trošku problémy s dýchaním ale dufam, že sa to čoskoro upraví.

michalag
1. apr 2010

mame dalsie prvo aprilovciatko 😵

fleury
1. apr 2010

vejul kde sa flakas? 🙂
sa to tu rozrodilo, gratulujeme majke 🙂

fleury
1. apr 2010

pozeram, ze termin mala az 24teho, maly sa akosi poponahlal

michalag
1. apr 2010

sms od stanusky: Ahoj, 9 mesiacov som sa skryval v utajeni, ale dnes o 11:42 som odkryl svoju pravu identitu: Som Gabriel Vladimir, mam 3670gr/ 54cm a poriadne to tu roztocim

Stanuska gratulujeeeemeeeeee k syncekovi!!!!!!!!!

fleury
1. apr 2010

jeeej, tak predsa len stanusa porodila!!! Gratulujeme!!! 😵

zuzana1971
1. apr 2010

napisala som kiwinke sms, lebo som nedockava 😝

michalag
1. apr 2010

dnes by sa mala este ozvat monva ako dopadla na poradni a ja idem napisat malalady lebo sa dnes este neozvala a tiez mala ist k dokimu

fleury
1. apr 2010

miska monva uz pisala
mna zaujima ako dneska skonci frucht 😀

tarinka333
1. apr 2010

Aj ja uz ceeem rodit 😉

vejula
1. apr 2010

ja sa celý den flákam, som bola u starkej a sme robili kolačiky na velku noc, mame taku malu cukrarničku tak som bola úpomôcť, inač celý den na nohách tak mi aj bruško celý den tvrdne...
No inač čo sa majči týka, tak to je akési zvláštne včera som dostala od nej IP že má zlý záznam z monitora tak jej ho robili 3x a povedali že si ju tam nechaju a ak bude zlý aj ráno tak jej budu robiť cisarsky... No tak zrejme bol zlý kedže už pred obedom bol malý jurko na svete. Takže koncoaprílovky si nás predbiehaju ccc 😀

A gratulujem stanuši 😉

fleury
1. apr 2010

tak dneska pribudli zatial 3 deticky

vejula
1. apr 2010

a kukam že sa to tu hemží novými fotečkami 🙂

vejula
1. apr 2010

fleury a kto dnes ešte porodil okrem stanusi a majci???

fleury
1. apr 2010

vejul zuzkabar a kiwi uz sla do nemocky s kontrakciami okolo obeda

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre