Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

ludka140281
3. apr 2010

lucienka ....prvy termin som mala 8.3...stale som doma,ale ukecala som jednu porodnu asistentku a v utorok dostanem vyvolavacku...vraj dlhsie uz maternica nevydrzi,napriek tomu mi dokica dala este poradnu 8.4.....chodim do rizikovej poradne,ale nespravaju sa tak 😠 uz som z toho zufala,bojim sa o babo....asi treba niekomu napchat peniaze...inak neviem...ppokial som to nenavrhla,nik sa o mna nezaujimal....skus nejaku por.asistentku,tie su ustretove a nechcu vela.... 😠

miminkaa6
3. apr 2010

ahoj lucinenka ja som mala prvy termin podla ultrazvuku 28.3 a nic tak som bola este v poradni 30. a tam mi povedali ze sa mam v nemocnici opytat ze co a jako ze kedy tam mam ist lezat ked su tie sviatky a tak...a mi sestricka povedala ze ak nic tak staci ked pridem v utorok uz na prijem a druhy termin podla menzes mam 5.4 takze tak....uz mam aj riadny strach zo vsetkeho...u nas ze posielaju 5 dni po prvom termine do nemocky lezat,ale nemam ziadne priznaky ctg zaznam v poho.....a ktomu tie sviatky tak sa mi to kapken oddialilo...no uvidime v utorook hadam ma prijmu bez odporucania doktora... 😀
len tak ze im poviem ze sak som tyzden po prvom termine tak robte cosi so mnou 😅 uvidiiiime,inac sa stale citim normalne ziadne priznaky, apson o nich neviem 😝

grekyna23
3. apr 2010

stanusa, Gabko je chutnucky 🙂
joj, ake su tie babatka krasnucke, sa uz tesiiim

lucinenka001
3. apr 2010

ludka - tak vidim, ze co trpime strachom je nas viac. Ty mas este k tomu rizikove tehu, tak to Ti tiez nepridava na sile. To skusaju lekary asi nase nervy. ja musim vydrzat do 6.aprila idem ma porazit a ze vraj si ma uz tam nechaju. Tak drzim velmi palce tiez,.

ludka140281
3. apr 2010

miminka....no citam,ze je tu viac lenochov v bruskach....a rovnaky postup

ludka140281
3. apr 2010

no myslime na seba naraz 😀 ....uz nech je ten utorok

lucinenka001
3. apr 2010

miminkaa - ved to ze ani ja nemam absolutne ziadne priznaky, len totalny strach a stres. Aj mna si tam nechaju toho 6.aprila, a to bude piaty den od mojho 1.aprila, a som naozaj zvedava co ma potom caka kedze aj ja som totalne bez nejakych priznakoch a zavreta absolutne tiez. A citis casto pohyby babetka?

kikarv
3. apr 2010

no už som doma. 🙂 z prechádzky. brucho tvrdlo poriadne. 😝

lucinenka001
3. apr 2010

Ludka a Miminkaa - vidim, ze vsetky tri cakame na 6.aprila a sme plne ocakavani co s namibudu robit. ☹

miminkaa6
3. apr 2010

no to teda hej....keby tie deticky boli o to poslusnejsie,ked nas tak natahuju :D
ale tak uz tolko vydrzime hlaaaaaaaaavne nech su zdravucke lebo o to sa bojim najviac....ale som aj zvedava na ten porod...no ak to prezijem tak to prezije azda kazdy 😅
a vy tiez nemate ziadne priznaky???

lucinenka001
3. apr 2010

Miminkaa - ja som totalne bez priznakov a zavreta tiez. Utorok si ma tam vraj nechaju. ☹

miminkaa6
3. apr 2010

lucinenka pohyby citim praveze dost ako kazdy vravi ze na konci tehu su pohyby menej intenz. ze babatenko ma malinko miesta uz ale praveze mne sa zda praveze ze sa teraz hybe najviac zo vsetkych mesiacov..... 🙂

kikarv
3. apr 2010

no ja pohyby cítim o dosť menej ako inokedy. ked sa mi zdá už dlho tak si tlačím bruško aby sa rozhýbalo. lenže mne velmi aj tvrdne bruško takže aj kôli tomu cítim pohyby pomenej ☹

lucinenka001
3. apr 2010

Miminkaa - ved ja ja ich citim casto a preto som chcela vediet ako je to u Teba. Ale kedz zacne tak aj dve-tri hodine ma kope ze hroza aj Teba tak dlho ci pomemenej?

lucinenka001
3. apr 2010

kika - aj mne tvrdne brusko, ale len ked chodim a stojim ked sedim tak vobec, Tebe kedy tvrdne aj ked sedis?

miminkaa6
3. apr 2010

lucinenka-tiez tak dlho....ale v noci pekne spinka,ako aspon ja sa nebudim v noci skoro vobec ani na wc ani na kopy tak neviem ci tiez v noci tiez tak spinka alebo to len tak nevnimam... 😉

kikarv
3. apr 2010

mne najviac ked stojím chodím ale dosť často aj ked sedím a ležím. dnes som si to stopovala tak každé 15-20minút tvrdlo asi na 1 min ale bola som na nohách šmotkala som sa po byte. potom som sa išla prejsť a tam mi stvrdlo poriadne až to aj bolelo.

monva
3. apr 2010

ahojte,
tak uz som ochutnala fasirku s cviklou mnaaam no dufam, ze mi z toho nebude zle, ked som to do seba tak nahadzala 😀
Prave mi perie pracka tretiu varku, vlasy som si uz umyla, neviem co este robit - no nic ma nejako nebavi.
Trebalo by aj pozehlit dankove veci, ale uz mi mala taaak tlaci na krcok aj tlaky na konecnik mam, ze by som to nezvladala pri tom stat. Necham to na posviatkove obdobie - ak budem este doma.

Kika - no aj ja mam stale taky biely vytok, ale kedze nezapacha a nestipe a ster bol negativny - tak neriesim. Mozno sa to tam "premastuje" 😀 😀 😀 Uz ma sice aj napadlo, ze ten ster sa robil cca pred mesiacom, co ak by som nieco schytala teraz, to by sa ani nezistilo a neliecilo hmmm....
Brusko mi stale tvrdne rovnako. Polhodinku nic, potom kazdych desat minut, potom hodinku nic ... a teraz sa malej cka 😀

marika1902
3. apr 2010

baby ja vas normalne obdivujem ako ste to do teraz zvladli. Ja sa citim uz pekne na dve veci. Este tak pred par dnami som bola uplne fit ale teraz. Slabiny ma bolia pri kazdom pohybe, zohnut sa to je velky problem a krize ma bolia ako slak. Dufam ze nebudem v takomto stave dlho lebo si to asi hodim.

kikarv
3. apr 2010

monva tak mi sme na tom nejako rovnako. aj so žehlením tiež som dnes pozbierala posledné prádlo pre malú ale asi to ja ešte dnes požehlím nieje toho vela. ja už robím všetko možné len aby sa to pohlo. ale nič nezaberá a mm nechce pomôcť 😠 v noci mávam poriadné pichanie v nútry zo spodu až sa neviem pohnúť. ktovie o kolko som sa otvorila od stredy či vôbec niečo.

marika1902
3. apr 2010

Inak baby vy si stoujete ako casto vam tvrdne brucho?Lebo mne tvrdne dost casto ale nikdy som to nestopovala.

kikarv
3. apr 2010

marika ja som len dnes prvykrát stopovala lebo ma to už aj bolelo.

marika1902
3. apr 2010

Kika inak podla mna je to aj dost zlozite stopovat. Mne niekedy brucho stvrdne a je tvrde pekne dlho

marika1902
3. apr 2010

inak mna asi zacina chytat niaka predporodna depka asi sa budem musiet nad niecim nadchnut aby ma to co najskor preslo 😒 ☹ 😒

kikarv
3. apr 2010

marika to máš pravdu ja som to stopovala ale raz to bolo 20min raz 10 takže nieje to rovnako a aj bruško raz bolo dlhšie a raz kratšie tvrdé. ja som už nejaká nervozna a podráždena. mm ma tu provokuje chce si dať pohár vínka 😠 provokuje ma.

kikarv
3. apr 2010

no tak tú predpôrodnú depku ja už asi mám. ☹

marika1902
3. apr 2010

kika mm si da vinko a na teba to pride 😀 😀 to je zakon schvalnosti 😀 😀
A s tou depkou musime niaco urobit lebo nas zozerie

kikarv
3. apr 2010

neviem ale začína mi všetko vadiť, reagujem nejako podráždene, cítim vnútorný nepokoj a najradšej by som so všetkým tresla. ☹ podotýkam nikto ma nenahneval - zatial a predsa sa cítim tak hlúpo. ☹

fleury
3. apr 2010

kika este furt mas 4 hodiny, aby sa to pohlo 🙂
Moj mm uz nejaky ten cas nepije alkohol, aby bol stale k dispozicii, keby trebalo vyrazit

roxi
3. apr 2010

lucinenka - neboj, to že ešte nie si otvorená, nič neznamená, môže to prísť veľmi rýchlo, ja som a vidíš aj tak nič, pri malej som nebola, ale kontrakcie boli príšerné a teraz som si vravela, že super, že to bude rýchlovka a stále som kinderko, asi si to toho 6.4. odrodíme viaceré, dlhšie nás už prenášať nenechajú, takže to bude zas kopec detičiek 😉 v jeden deň, keďže sa tým naším lenivcom nejako nechce z bruška

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre