Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
4. apr 2010

ahojte,tak mm na futbal isiel,lebo hra proti sebe ta cast mesta,kde teraz byvame a dedina,kde byvaju nasi,tak ide aj s mojim ocinom a kazdy bude drzat palce tym svojim 😀

zuzi kraaasne blahozelanie 😵

monva
4. apr 2010

veji, aktakk, miska - diky baby za ukludnenie 😉 tiez si myslim, ze ak si tym nie som ista, tak to plodovka byt nemohla, ved aspon trosku nejakej krvi by v tom bolo primiesane a nieco by potom tieklo aj do intimky ...
ja mam tiez nejake cudne chute na jedlo, vcera mi chutili tie sviatocne dobroty, no dnes uz nie. Zakusky si pre istotu tiez nedavam, kedze som ich nepiekla ja, neviem, ake plnky maju, ci nie je niekde bielok, alebo zltok dodavany nakoniec po peceni, tak aby som to neriskovala, tak sa MM vytesuje a napchava sa za troch 😠

monva
4. apr 2010

Zuzi - Maxik je rozkosny zajko, taky na spapanie 😵

martina05
4. apr 2010

Monva, ja si tiež myslím, že to plodovka nebola ...Drž sa ...
Ja mám dnes termín pôrodu a nič sa nedeje... už som Vandu začala prehovárať, že dnes je taký pekný dátum ale nezaberá .... 🙂 🙂 , no čo nech si sama vyberie

Zuzi, Max je kráásny....

jankako
4. apr 2010

čaute baby,...

jankako
4. apr 2010

pošlite mi tabulku apríloviek kto porodil...nemam kedy čitať..miminko,Vaneska sá dobre zabrat,,
Opíšem v skratke čo a ako sa udialo..
ráno nemocka,dali mi čipok bola som na 2 cm otvorena..injekcie,kvapky..poobede som začala mať take boliestky a o 16.30.mi odtiekla plodova voda..dobry zlievak...
no a to už nastalo trápenie...Bolesti,prvá doba porodna.. 😢 😢 😢
o polnoci ma poslal primár lahnuť a mam prisť až ked budu riadne boesti...čo su to riadne bolesti,,,,,,,,?????????? 😢 😢
Od polnoci som behala po izbe po oddeleni a okolo asi jednej v noci som začala mať take bolesti,že až...ručala som tam jelen..na porodnicu som nechcela isť,som bala že ma zase dodžube že simulujem..O 2.00.mi dali antb.žilou a 0,5glukozu,aby som vládala po prebdenej noci..lenže tá nestihla ani cela stiecť a už som v behu išla na porodnu sálu..ale so strachom že ak to ešte nie je porod,tak sa zavraždim z tych bolesti... 😢 😢
sestrička tá mala somna šoky,úplne spotena stála pri mne ked mi stekala tá infuzka...
prišla som na sálu sestrička ma pozrela a za 15 min že ideme nato na 6cm otvorena..bože a ked mi pustili ten oxitocin...už som ani nevnímala okolie..prosila som nech ma daju na stol že tlačim..ešte nie ešte nie!!!!!!!nie je tu p.primár...dali ma hore a na tri kontrakcie bola moja naj.láska nasvete...milujem ju!!!!!!!!!!!!ked dám foto do Pc tak dám na koňa..
Ale už si nikdy nedám vyvolať porod!!!!Baby čo máte deti už ako ste to zvládali tie prve dni.Ja som KO.. ☹

jankako
4. apr 2010

baby ktore ste neporodili,nech vás nevystraši moj porod...každy porod je iny...ja som mala takyto...

fleury
4. apr 2010

janka vitaj spat na koniku 🙂
Pozeram, ze porod si mala zdlhavejsi a tazsi, ten popis nam este cakajucim moc na psychike neprida, Janka!! 😀
Zvladla si to a hlavna vec, ze Vaneska je uz na svete pekne pri tebe! 🙂

veve23
4. apr 2010

ahoj Jankako....ty si si dala vyvolat porod? alebo ti to dr. navrhol?

fleury
4. apr 2010

a jasne, ze kazdy porod je iny..aj ten vyvolavany moze byt lahky, poznam babu, ktora sla na vyvolavacku a porodila do 4 hodin s epi, bolesti boli v poho zvladnutelne, bez nastrihu..este ze ziadna nevie aky porod ju caka 😝 🙂

fleury
4. apr 2010

janka a to si rodila u toho dr, ku ktoremu si chodila cele tehu na poradnu?

fleury
4. apr 2010

a mm bol nakoniec pri porode?

civavava
autor
4. apr 2010

babule, krasne sviatky vam prajeme s Renkom! 😵

Idem doplnit tabulku a precitat vas, lebo nestiham nic 😒

gratulujem k novym babatenkam!! 😵 😵

jankako
4. apr 2010

fleury ty čo tu plašiš ešte 2v1???? 😀 primár mi to navrhol kedže som uňho absolvovala poradne..ja neviem ja si myslim že prirodzene by to nebolo take zdlhave.dala by som si ho vyvolať v tom príp.že by som prenášala.ešte mi vravi naobed ked som bola na sone ked ma hospitalizovali že dneska určite neporodim,že až tak vo štvrtok..no a tu to máte...už poobede sa to začalo.
hej bol aj mangel priporode...na trikrat prišiel odišiel...dirigoval ma inak ked som zle zatlačila..velmi mi pomohol..
ozik,moja láska mala pupok okolo krku,ale v poho...nebola pridusena,len nemala hned abgar 10..

jankako
4. apr 2010

ja tam nie som..teda moja Vaneska.. 30.3.2010 3.41.hod. s mierami 2840g a 49cm.. 🙂 maly červik,čakala som že bude väčšia..

seuska
4. apr 2010

Jankako no vyborne, s tym vyvolavanim si ma potesila.... No hlavne ze to uz mas za sebou a Vaneska je urcite krasna...Verim ti ze to je zaberak kym si zvyknete.... boze aj ja to chcem mat za sebou.... A moje krsna malo Apgar skore 7 a je z nej rozkosna ziva a zdrava princezna, tak ze toto vobec neries....

fleury
4. apr 2010

janka ja to tu budem uzatvarat, take este nevies? 😀 som si bola polezat v nemocke, aby som furt len doma nelezala 😀 a teraz zase vegetime doma 😎 No mohli ste pockat do terminu, mozno by ti porod zacal sam, ktovie.. Aspon si nemusela tlacit velke babatko 🙂
Aj ta zasivali?
A domov ste prisli dneska?

civi dalsi velkonocny zajacik, taky malinkyyy 🙂

fleury
4. apr 2010

seus a teba uz toho 6.4. nechaju v nemocke?

jankako
4. apr 2010

baby ale fakt každy porod je iny...som to tam zažila za tých pár dni...
keby ste vedeli aká panika ma pochytila ked mi odtiekla tá voda.si ležkám sama na izbe,čítam si...a zrazu tečie,postavim sa a taky zlievak už som aj bežala za sestričkou.viete ako som sa potešila že idem rodiť...ale akosi som zabudla že odtečena plodova voda nič neznamena.. 😖

fleury
4. apr 2010

janka ty uz v tabulke si

jankako
4. apr 2010

fleury,ked som tolko vydržala tak určite tých 5 dni by som už bola určite...ale nekomentujem...už je to zanami..ešte mám namysli aj nejake ine okolnosti čo tam nastali,ale to nechcem riešiť verejne..
Doma sme odvčera..sme mali nočnu smenu s mužom..inak to vyčerpava..padám dole nosom..
no a ako zašitá...bez pardonu riť ma boli ako sviňa.na zadku 5 štichov dokopy aj desať určite..ved ma am štopkal... 😖 😢
že ma musel viac nastrihnuť,lebo kvoli tej šnure okolo krku,aby rýchlo prešla hlavinka..
musim dať tie fotky do pc..

jankako
4. apr 2010

aha do prdele hej,ved to ešte v tej starej sme..

jankako
4. apr 2010

ozaj baby.určite si zoberte odsávačku doporodky...a kvalitnu....mne nabehlo mlieko a museli mi dať inj.lebo mi zatvrdli prsniky,kebo som doma,tak to určite nerozchodim...po inj.sa to uvolnilo,ale až za niekolko hod..mala cickala a ja som dopolnoci stála na izbe alebp v sprche s odsávačkou....no a padala dole nosom... ☹
musim si spraviť s malou režim...nemám naňu ešte system...

fleury
4. apr 2010

ten system si bude musiet vytvorit kazda z nas, ale za tie nevyspate noci to babo urcite stoji 😉

gajana1
4. apr 2010

Ahojte ja sa tak strašne nudim a nič sa nič sa mi nechce robiť.
Maleho zobrala švagrina a mm ešte neprišiel zo zapasu.

seuska
4. apr 2010

Fleu a co ti ja viem ci si ma tam nechaju? Asi podla nalezu ci sa nieco deje alebo nie... Ja som myslela ze uz vcera si ma tam nechaju a nenechali... kazdy lekar je iny, tiez by som najradsej spontanne rodila, aj ked mam zas obavy ci to stihnem tak ako mam a ta cesta, uz vcera som v aute skucala ze mi neni dobre... no neviem, tiez som si vybrala porodnicu az v prdeli....

Janka jasne kazdy porod je iny, ale aj tak ta vytrapili.... no je to za tebou ako ty pises a tesis sa s Vanesky....uz hod fotkyyyyyyyy 😵

seuska
4. apr 2010

Gajanka tak to sme dve nudiace sa 🙂 mm isiel hrat badminton a ja som uz taka unudena ze sa mi ani nechce to co este chcem robit.... A ty sa do kedy chstas byt doma? Ides rodit spontanne, ci cisarsky Vam budu robit? Ozaj a kolko vlastne maju dvojky v brusku?

diamond_23
4. apr 2010

Prepacte ze sem strkam nos..ale aj vas tak bolia krize otrasne niekedy ?Mna dneska bolia uz nejako dlho s prestavkami..sem tam brucho ale viac tie krize..taka tupa bolest..uz od niakej druhej..dala som si aj sprchu potom bol chvilu klud a zas 🙄

gajana1
4. apr 2010

seus neviem do kedy ma nechaju ešte ako kinderko ale ja už nevladzem sa ani otočiť na posteli. V stredu mi Dr. povedal že idem normalne rodiť tak uvidime.
A neviem kolko maju dvojky lebo naposledy ich merali v 30tt a teraz ked som sa pytala povedal že nedaju sa už pomerať lebo su natlačene 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre