Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

veve23
6. apr 2010

Marika....http://dojcenie.wordpress.com/about/ a toto je jej stranka

Fleury ...ja sa nechcem predbehnut 😠 , este musim niake veci porobit, ja mam v plane az v druhej polovici aprila

civavava
autor
6. apr 2010

inak, ja som uz 9kg schudla a ostali mi len 2kg navyse.... 😲

a babule, mali ste niektora po porode zapchu...cele tehotenstvo som s tym nemala problemy a teraz posledne 4 dni je to hruza....az mi krvaca zadok po velkej....

pritom pijem vela vody a aj jem vlakninu.... 😖

fleury
6. apr 2010

veve a coze zajtra ides k dr, to sa ti sam ozval?

jaaaj ako rada by som uz riesila problemy s kojenim

fleury
6. apr 2010

civi no to si ma ohromne potesila, ja dufam, ze zapchy sa po porode konecne zbavim!!!

kikarv
6. apr 2010

marika stým čakaním na pôrod mám to isté. doktor tiež vravel že mám vydržať aspoň do 37tt a čakali sme a nič len nervy. Teraz mi vravel že cez víkend určite porodím a aha víkend fuč a my sme čakali každý len otravoval a zase nič a je to o držku lebo človek sa na to pripravuje a len zbytočne je potom v strehu. Zajtra mám poradňu tak mu poviem že už mu neverím ani to že čakám dievčatko 😀 ale nie srandujem to by som si nedovolila 😀
len to čakanie je už dosť napínavé 😀 . ja sa už snažím na to nemyslieť a robím radšej niečo lenže to moje brucho hned stvrdne ako kameň a sme na tom istom 😒

diamond_23
6. apr 2010

Ahojte ja sa chcem len spytat za aku dobu priblizne ocakavat porod ked je hlavicka uz dole ?Dnes som bola v poradni a vraj ju ma maly uz uplne dole 😕

kikarv
6. apr 2010

diamond to je ťažko povedať. máš ešte dosť času 2týždne alebo aj 1týždeň to sa s presnosťou nedá určiť.

marika1902
6. apr 2010

kika no radsej uz dr. nebudem pocuvat hadam to raz pride 😀 😀

Civi dakujem za linky 😀

fleury
6. apr 2010

diamond pokial nie je uz v porodnych cestach tak moze byt dole este dost dlho..ale aj kratko..to vie len babo 😀

fruchtbar
6. apr 2010

no ako pozeram,bude dojcenie zlozitejsie ako maturita!
ale ked moj syncek bude po tatovi,tak sa prisaje bez problemov 😀 😀 😀

veve23
6. apr 2010

Fleury...to mam porodnika vybaveneho v nemocnici, dnes bol spolu s polovickou a mi odkazal ze nech sa zajtra dojdem ukazat do nemocnice. Asi dohodnut detaily atd. si myslim. Vsak vies ako to je ked chlapy sa na niecom dohoduju 😀 No zajtra budem mudrejsia.

kikarv
6. apr 2010

civavava ja mám opačný problém. mňa zas preháňa dnes už 2x.
ale čípok si nemôžeš dať? vraj po pôrode sa zvykne dávať alebo skús vypiť pohár teplej vody či ťa nepreženie. slivkový kompot je tiež vraj dobrý.

fruchtbar
6. apr 2010

Ahoj civava,urcite si si to pred porodom predstavovala jednoduchsie ako to v skutocnosti je,ze?
Ja mam tiez teraz ruzove okuliare 😎 ,myslim,ze ich po porde rychlo dam dole .... 😕

diamond_23
6. apr 2010

No ved hej so zvedava ..lekar povedal ze tak snad sa uvidime este v utorok 😀 otvorena nejsom len ze je to uz strasne nizko..ale krize a brucho a boli skoro kazdy den uz a hlavne tie krize osledne dva dni 🙄

fruchtbar
6. apr 2010

viete co mne na zapchu pomaha 😵 ,susene slivky cez noc namocene vo vode,aspon takych 10-12 kuskov,na lacny zaludok,vypit aj tu vodu....a zapit kavou alebo vlaznou vodou a uvidite aj stedrovecernu veceru!

marika1902
6. apr 2010

inak ja jedavam skoro po kazdom jedle jablko a veru zo zapchou nemam ziadne problemy 😀 😀

civavava
autor
6. apr 2010

frucht, no ani vosne ma nenapadlo, ze taka ''obycajna vec'' ako kojenie bude problem.... 😲
lebo inak je vsetko super, takto aby som tonemala az take lahke, musim teraz toto pretrpiet...co uz... 😖

slivky som si dala a nic...tak musim cakat... ☹

kikus to je napad, dikes, skusim aj cipok....ten by mal zabrat....

.ja som pred aj pocas tehu mala tiez ukazkovu stolicu, a po porode sa to dodrb...o...
no chapete... 😠

civavava
autor
6. apr 2010

a jem aj 1-2 jablka denne 😲 😲

fleury
6. apr 2010

veve tak som zvedava ako zajtra dopadnes na poradni 🙂

frucht hehe ze stedrovecernu veceru, mne by stacila aj velkonocna 😀

marika1902
6. apr 2010

baby tak u mna je kojenie od zaciatku strasna nocna mora ato preto lebo som pocula same zle veci. Ako rozhryzene bradavky, zla technika a tym aj babo je nervozne, zapaly prs no ja sa kojenia strasne bojim ☹ ☹ Snazim sa citat co najviac o kojeni ale na nete su len obmedzene informacie. A aj tak si myslim ze precitat toho mozem kvanta a stale nemusim kojenie zvladnut 😒 😒

marika1902
6. apr 2010

civi mozno si presla na inu stravu hlavne koli Renuskovi a telo si len potrebuje zvyknut. Predsa len nejeme to co predtym koli mliecku.

fleury
6. apr 2010

marika netreba dopredu stresovat 😉 Treba si verit, ze mliecko bude a ze to zvladneme!!!
aj ked je to tazsie, ked nam tu uz pisu mamicky po porode, to potom clovek rozmysla vselijak uznavam 😀

marika1902
6. apr 2010

Civi a toto je link na temu o zapche po porode na mk 😀 😀

https://www.modrykonik.sk/forum/moje-zdravie/zapcha-po-porode-co-na-nu-zabera/

marika1902
6. apr 2010

fleury ja v kutiku duse dufam a verim ze nebudem mat problemy s kojenim ale niekedy je strach vacsi 😒

tarinka333
6. apr 2010

Ahojte dievocky,
tak som doma z poradne.
Krcok sa z polomakkeho stal makkym, z polocentrovaneho sa stal centrovanym, z 2 cm sa skratil na 1,5 cm a branka je otvorena zo spicky prsta na prst. Vidim to tak, ze nerodime, no ktovie kedy, dnes termin... Neviete, ako dlho to ete moze trvat??? Tieto zmeny nastali za 5 dni, hmmm...

Akurat so mnou dnes Dr. velmi ticho rozpraval, tak som ani nepostrehla, kedy mi vravel, ze by som mala ist na ultrazvuk 🙄 Az doma som v papieroch postrehla, ze dnes IPP, tak dnes nestiham, pojdem zas zajtra. No a v stvrtok poradna opat. Ach jo, nejako sa pomaly otvaram, uz by som chcela mat malicke v naruci.
Dnes na poradnu prisla aj cerstva mamicka vyberat stehy a mala so sebou dievcatko - novorodeniatko, joj, ake bolo malicke a zlatucke 🙂
Aj so Seuskou sme sa pred nemockou stretli. Joj moja, verim, ze si dobre dopadla 🙂

marika1902
6. apr 2010

Inak doktory aby urychlili porod ak zena prenasa alebo uz je v termine pouzivaju Hamiltonov hmat, vraj je to neprijemne a aj to boli ale vraj moze pomoct 😖

martina05
6. apr 2010

Ahojte maminky a čakateľky...Tak ja som dnes už poupratovala celý bytík, povysávala..tak uvidím či to zabralo.... O 15h. ideme na kontrolu- som zvedavá čo nám povedia.. neviem či to prenášanie nemám náhodou aj ja z toho Magne B6, stále mi ho kázali brať a teraz nič, vysadila som ho až minulý týždeň 😒 😒 😒
Dnes nevarím, máme obed od včera od našich, tak som si ušetrila robotu...
Inak aj mňa v posledných dňoch chytá žravka.....Som zvedavá koľko k tým 11kg ešte prihodím 😠 😠

Maxi, malá je krááásna ...ešte raz gratulujem...

Frucht, tak čo bude to dnes ????

Tari, podľa mňa je to individuálne, ja mám 1cm krčok už dlhší čas ..držím palce, nech sa to pekne pohne...

marika1902
6. apr 2010

inak ja ak by som nahodou prenasala tak sa no kontrole urcite opytam doktora ci nie je mozne hemiltona urobit. Radsej trocha bolesti ale mozno by to zabralo lepsie ako vyvolavacky 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre