Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kikarv
7. apr 2010

priznám sa vám že ked som prišla domov z poradne taký pocit úzkosti sa ma zmocnil že som sa riadne rozplakala. mm prišiel na obed a hned sa pýtal prečo mám rozmazané oči. ☹

fruchtbar
7. apr 2010

cim dalej tym viac si uvedomujem,ze porod je na spadnutie a dostavam pesky.... 😅 ....ja som este nikdy nelezala v nemocnici,nedostala infuzku,nikdy nemala väcsie bolesti ako trhanie zuba....tak sa sama seba pytam,preco som sa vlastne dostala do tejto situacie?....sama si za to mozem.... 😀
snazim sa na to nemysliet,ved svet je lietadlo... 😀 😀 😀 😀

Kika nevadi mi to ani trosku,uzi si to najlepsie ako vies!!!!

fruchtbar
7. apr 2010

Fleu,mozno je to priznak,nechce sa mi totiz ani do sprchy,ani vlasy umyt,nic....ani hladna az tak nie som ako obycajne 😀

fruchtbar
7. apr 2010

Baby,tunak vravia,ze ked odtecie plodova vody,zena by mala ostat lezat a viac sa nehybat....neviete,co je na tom pravdy???

kikarv
7. apr 2010

a ešte ked som videla malú z okna ako bežká v škôlke na dvore tak mi zas prišlo lúto že ju nebudem mať pri sebe. nechápem samu seba prečo sa tak veľmi bojím 😕 však viem čo ma čaká a prvý pôrod som nemala ťažký a ani som sa tak nebála ako teraz. mám zo seba samej blbý pocit že tak stresujem 😠

grekyna23
7. apr 2010

zuvinka, to je otrasne, ako sa takto moze niekto spravat 😠 , taketo zazitky vedia pokazit den ☹ ja chodim na poradne s mm autom, takze sa mi nic podobne nestalo
kika, cheer , drzim palce, nech sa to teda coskoro rozbehne 😉
veve, mne moja dr. tiez povedala, ze nevydrzim do utorka, tak uvidime, ktora pojde skor 😅 aj ked mm mal vcera pozit, ze este vydrzim, vsak ale mame este cas, nemame sa kam ponahlat.
ja som spapala stehienko a babu sa tak ckalo, este dam tycinku koko, to zas bude druhe kolo ckania 😀

fleury
7. apr 2010

frucht to je podozriveeee!!! 😀 😀
bud rada, ze nerodis v nemocnici na slovensku o to vacsi sok by si mala, ze tam lezis prvy raz a hned porod 😀

kika to je normalne co citis 🙂

fruchtbar
7. apr 2010

Ukazem vam svoje brusko....vcera vo vani fotene!!!

fleury
7. apr 2010

frucht a sak ani nemas take velike brusko 🙂

fruchtbar
7. apr 2010

ci bruska uz nikoho nezaujimaju??? 😕 😅

vejula
7. apr 2010

ahojte kočky 🙂

Tak ja som po poradni a dopadfla som nasledovne- krčok skrátený na 1cm a itvirená stále len na 1 prst... Ale vraj to nič neznamená, že niektoré kočky sa potom naraz otvoria a nie postupne. Monitor dobrý ozvy fajn a taká silnejšia kontrakcia iba 1. No a tiež mi robil ten hmat, už ani neviem ako sa volá myslím že hamiltonov, tak ma trošku boli a tvrdne bruško, ale to asi len z toho hmatu. No a v piatok dalšia poradna. A ak nič tak v pondelok na príjem do nemocky a budu vyvolávať... Ja dufam že sa maličký do vtedy vypýta sam lebo vyvolávané prody su vraj bolestivejšie, takže budem prehovaráť Dominika nech si to rozmyslí dobrovlne lebo inak ho vyberu nedobrovolne... Uvidíme či to krpček pochopí...

Inač moj doki má službu v sobotu, takže by sa mi celkom hodilo kebyže idem rodiť toho 10.4. No ale nejdem plánovať lebo ked plánujem tak to vždy na just výjde uplne inač 😝

fruchtbar
7. apr 2010

tak ja idem do sprchy,o tretej telefonujem s nasimi a ti ma zase nepustia aspon do siestej prec.....tak si tu s vami este posedim! 😝

fruchtbar
7. apr 2010

ako sa vlastne robi ten Hamiltonov hmat,kde a ako sa chyta alebo popiste to trochu,nech mam predstavu,co je to za hmat!

fleury
7. apr 2010

frucht ale jasne, ze bruska su zaujimave stale!!! co sme my este tehotne menejcenne??!! 🙂

vejul tak si na tom rovnako s kikou, obom vam lekar kusok pomohol, uvidime ktora pojde prva 🙂

fruchtbar
7. apr 2010

to som chcela pocut Fleu,tak hod to svoje tiez na plochu,nech mozeme porovnavat!!!! 😀

kikarv
7. apr 2010

frucht ved máš pekné bruško a ani nieje také velkikánske 🙂 už chápem prečo tak vládzeš ešte. neťahá ťa k zemi 😀

fruchtbar
7. apr 2010

asi to zavadza v tej vode,urobim iny snimok......ale ked si predstavite,ze ja som pribrala 13 kg a nikde inde len na bruchu,tak to uz moze celkom pekne tahat k zemi....
Baby,este tehulky,hodte aj vy vase bruska...mozno je to posledny krat,co mame sancu to vzhliadnut!!!

fleury
7. apr 2010

frucht najskor vecer hodim, fotky su este vo fotaku a fotak v mm aute .. ale zda sa mi, ze mas nakoniec mensie brusko ako ja 😀

vejula
7. apr 2010

fleury, no ved som sa pozerala že máme s kikou podobnu poradnu dnes... Až na to že kika je už na 4prsty otvorená 😕

frucht máš také pekné decentné bruško, akurát 😉 Inač ten hmat ti teda neviem moc popísať jednu ruku ma doki vo vnutzri tam čosi robí, neviem čo a druhou najprv zatlačal na bruško a potom pod bruško ale tak mi zatlačal popod bruško na nejaké miesto že to tam fest bolelo až som sa bála či to aj malého nebolí 😅 Som normálne mu chcela dať tu ruku preč 😀 😀 Ale tak ved on je odborník tak vie čo robí 😉

kikarv
7. apr 2010

ten h. hmat mne robil tak že prstami mi akoby rozťahoval krčok maternice ale bol dosť hlboko v nútri. bolo to troška nepríjenmé ked hýbal rukou do obydvoch strán a aj trocha bolelo ale nič strašné. potom už ma rozbolelo dosť silno bruško ked som sa obliekla a stvrdlo. teraz ležím tak sa cítim celkom dobre ale ked vstanem mám hned tvrdé bruško ako kameň a bolí ma celý spodok a kríže. len čakám kedy praskne voda a či nekrvácam 😅

vejula
7. apr 2010

jaj kočky idem sa prýáve prejsť trochu s hafanom nech cikne, potom sa určite ozvem 😉

zuzadula
7. apr 2010

no krasne brusko.. naozaj 🙂 radost pozriet.. vidie na tebe frucht, ako ti to tehu prospieva.. srsi z teba energia 🙂 .. si bola taka aj pred tehu? ci to maju na svedomi tie tehu hormony? 🙂

susanita555
7. apr 2010

kikus aj ja som dnes rano pisala ze namna ide asi nejaka predporodna depresia ono su to take zmiesane pocity uz by som to chcela mat zasebou ,ale na druhej strane mam aj strach ale to mame asi kazda 😖

zuzadula
7. apr 2010

Ham. hmat je vlastne odlupenie plodoveho vaku od maternice.. cim sa nastartuje hormonalny proces a podnieti sa cinnost maternice .. lekar ho oddeli tym jednym prstom ..

fruchtbar
7. apr 2010

Ten hmat vyzera celkom neprijemne,ale ked to pomoze,je lepsie ako infuzka na urychlenie....

Tak skusim este tieto dva obrazky....

fleury
7. apr 2010

strach ma kazda z nas urcite, ja osobne sa bojim len o malu, aby sa narodila v poriadku a zdrava, ostatne zvladnem 🙂

fruchtbar
7. apr 2010

Zuzandula,no ja som bola uz vzdy sangvinik,vsade ma bola kopa a vsade ma vidno a pocut....energia mi nikdy nechybala a ani teraz nechyba....tehotenstvo ma popravde bavi !

fleury
7. apr 2010

tak tu uz je brusko ocividne vacsie frucht 🙂

fruchtbar
7. apr 2010

a tu je nas vytvor,ktory sme s mm robili.....

fleu,tento strach mam aj ja....len aby sa maly narodil zdravy....ale to uz otvarame jednu velku nikdysa nekonciacu kapitolu.....uvidime po porode!!!

oliinka
7. apr 2010

ahojte.tak aj ja som konečne doma z poradne.takže začala som sa otvárať a už mám cervikálne skore 9 takže sa blížime do finale povedal ak by sa do týždna nič nezmenilo tak v stredu už aj staškami.tak teda uvidíme

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre