Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fleury
7. apr 2010

kika tomu verim, ze uz mate obaja toho cakania dost. Drzim ti palce, aby sa ti to rozbehlo a pondelok bol uz pase 🙂
dufam, ze ti nevadi, ze sa ta furt vypytujem ako sa mas, ale zaujima ma to 😅

marika1902
7. apr 2010

fleury inak to by bola poriadna haluz 😀 😀 Po vikendovom stahovani je vsetko mozne 😀 😀

fleury
7. apr 2010

marika zda sa, ze veta vydrzim do polky aprila je nakazliva a rodi sa po nej 😀

marika1902
7. apr 2010

fleury podla mna funguje iba ak to myslis uprimne 😀 😀

fleury
7. apr 2010

marika tak skus byt uprimna 😀

marika1902
7. apr 2010

ja chcem rodit a hned a nie v polke aprila 😀 😀 😀 😀

marika1902
7. apr 2010

uprimnejsia uz neviem byt 😀

fleury
7. apr 2010

tak toto neviem ci zafunguje, nechame sa prekvapit 😀

marika1902
7. apr 2010

no to ani ja neviem ale silno pochybujem 😀

fleury
7. apr 2010

teraz som si precitala co mas napisane v pase..no neviem neviem, Kubko ti urobi natruc asi 😀

marika1902
7. apr 2010

No uz v brusku je to tvrdohlavec. No nic bude to baran 😀

grekyna23
7. apr 2010

marika, len aby to nebol byk 😀 😀 😀

marika1902
7. apr 2010

grekyna no dufam ze tak dlho cakat nebudem 😀 ale ako sa poznam tak mam taku smolu ze budem cakat este dlho 😀

juliap
7. apr 2010

kika nie svistika cakam s novym mm, uzasnym clovekom, byvaly sa nezaujimal o deti do casu, kym som sa znova nevidala, od vtedy nam strpcuje zivot a teraz za posledne 4 mesiace mam uz 2x list zo sudu a este si vyziadal psychodokazovanie a psycholog ma ma do 30 dni posudit, tak neviem, ci si mysli, ze teraz budem kdesi po psychosoch lietat, ked jednak mam kludovy rezim nadalej a jednak porod na spadnutie ...

no a ludka sa stale neozvala, tak dufam ze je vsetko v poriadku

grekyna23
7. apr 2010

musime sa zmierit s tym, ze bude tak ako ma byt, recami nic neurychlime, hoci by sme si velmi priali mat tych krasnych drobcov uz pri sebe, oni pridu, ked budu pripraveni 😉

grekyna23
7. apr 2010

kika, inac som rada, ze sa vam podarilo sa zhodnut na mene pre svistika 😉

grekyna23
7. apr 2010

pardon, to bolo pre juliu 😵

juliap
7. apr 2010

no len teraz je sranda, lebo aj mm volam jarko aj maleho budeme volat jarko, tak mm ze to sa ubeha, lebo ked budem hovorit na maleho, pride automaticky na meno aj on ... 😀

dejnas
7. apr 2010

ahojte babuľky,

prišla som vás kuki, ale priznávam, že vôbec nestíham čítať 😅
tento týždeň má drahý "home office", takže super, je s nami domka a veľmi pomáha... vlastne si stále hľadáme nejaký režim, ktorým budeme fungovať, keďže máme doma dve bábätká.. aspoň noci sú zatiaľ v pohode - malý prespí v noci v kuse vyše 5 hodín (ťuk - ťuk, dúfam, že som nezakríkla) a sofi sa túto noc už ani nezobudila na jeho plač 😉
cez deň sa trošku trápime s papaním, mlieko odsávam, lebo musím vedieť, koľko sami spapá... keďže ja taký drobček budeme chodiť každý týždeň na preváženie... ja to fakt taký uzlíček, v pôrodke bol najmenší, všetko oblečko mu 56 mu je úplne veľké... jemu je veľká ešte aj 50.. a plienočky 2-5kg musím okolo neho takmer obmotať, aby sa z nich nevyvliekol 😀 takže my tak skoro ani nebudeme kupovať tie väčšie...
uzdičku na jazýčku mu už nastrihli, bolo to za minútku, len mu to znecitlivili, ani to nekrvácalo, som rada, že to máme za sebou...
ja som si bola dať dnes vybrať stehy, jazva sa mi pekne hojí 😉 a musím ešte stále brať železo, ale zmenili mi lieky...

tehuľky držte sa, nech to máte čoskoro úspešne za sebou 😉

grekyna23
7. apr 2010

to nevadi, aspon pribehne a pomoze ti s malym, a budes mat svojich chlapov pokope 😉

juliap
7. apr 2010

greky sak on uz len sa pyta, ze kedy uz bude kocikovat, kedy bude prebalovat, je viac nedockavy ako ja, ja hovorim, ze mam este cas, a mm a ostatny ze kedy uz konecne pojdem ... 😉

civavava
autor
7. apr 2010

ahoj babulky,

zuzi to je sila, ja som myslela, ze ked uz bude Maxik na svete, ze Tvoj ex da aspon trocha najavo nejaku radost alebo co.,..ale evidentne je to chrapun na n-tu a ako pisala frucht, nezasluzi si ani teba, ani synceka... 😒

cici, vitaj doma! zatial sme 2 co sme mali super porod, tak sa tesim na tvoje zazitky 🙂

dnes bola u nas laktacna poradkyna, tak snad s pomocou annyg a nej sa uz bude maly prisavat dobre! lebo ta prava bradavka nie a nie sa zahojit.... 😒

civavava
autor
7. apr 2010

dejni, aj nas je mini 🙂 oblecko velke, este dobre ze mi dala kolegyna vela 50-ok, a to kikazdu hpvril,ze mmakupovat az od 62 🙂)
plienky detto veke, ale pomaly sme dohnali porodnu hmotnost, 20g mu chybalo v utorok a ked ho dojdu odvazit v piatok, uz by mal byt na porodnej hmotnosti 2780g 😵 😵 krpcek nas zlatucky

fleury
7. apr 2010

jeeej julia, super, ze uz ste dohodnuti na mene 🙂

marika1902
7. apr 2010

Baby ako zistim ze mam ist do nemocnice 😀 😀 Ja som z toho uplny jelen. Bojim sa ze ked pridem do nemocnice a nic z toho ze sa budu klepat po cele

kikarv
7. apr 2010

fleury vôbec mi to nevadí že sa pýtaš naopak ma to teší 🙂
marika mne dnes sestrička na pôrodnici povedala že mám prísť ked mi odtečie plodovka, začnem krvácať alebo budem mať kontrakcie - bolesti v krátkych intervaloch. preto ma aj poslali domov že ležať a čakať mi je lepšie doma ako v nemocnici.

grekyna už aj my máme definitívne meno LEA 🙂

odbehávam lebo som žehlila tak teraz to idem poukladať a fest ma bolia kríže 😝
no moni niečo spomínala že tu nieje? neozvala sa ešte nikomu? kto má na ňu kontakt? vyhlasujme pátranie po nej.

lienkad
7. apr 2010

ahojte tehulky. Chcem sa s vami poradidiť či aj vás niektore tlačia rebra pri chôdzi alebo ked stojíte.Mna ukrutne tlačí a mám pociť že prasknem, no neviem či to rebra alebo čo to je vlastne.Najlepšie mz je ked sedím alebo ležím....začínam sa báť....poradte mi prosím.....

tarinka333
7. apr 2010

Veji, Frucht, Majca - ZMENSOVANIE FOTIEK:
Ak mate fotky ulozene tak, ze mate koncovku .jpg (zvacsa pracujete s programom Irfan - ikonka vyzera ako velka cervena rozpucena mucha 🙂 )
Otvorite si fotku, stlacite CTRL a R (naraz) - otvori sa Vam take okienko a tam hladajte kolonku WIDTH do toho napiste cislo 800 (mozete aj 1000) (to bude stacit), cim vlastne prepisete povodne cislo, ktore bude ovela vyssie ako 800. Ked zmenite cisielko v kolonke WIDTH, zmeni sa Vam AUTOMATICKY aj cisielko v kolonke HEIGHT. Date OK.
Tym ste fotku zmensili. Teraz to musite ulozit. Najlepsie je stlacit naraz CTRL a S. Vyhodi dalsie okno, kde sa pyta, ci ulozit, date ULOZIT a opyta sa este, ci chcete subor nahradit (alebo ci chcete REPLACE), date ANO.
Tym sa z Vasej obrovskej fotky stane fotka s rozmermi cca 500 kB 🙂
Ale POZOR, odporucam si originalnu fotku niekde nakopirovat, aby ste ju mali v originalnej velkosti a zmensujte jej kopiu. Aby ste mali proste fotku aj obrovsku (a kvalitnu), ale aj malicku (ale nekvalitnejsiu, no pre konika dostacujucu) 🙂
Keby bol problem, kludne piste IP 🙂

domika9
7. apr 2010

🙂 marika keby som dovtedy neporodila mam prísť a ma pošle do nemocnice ale že už som otvorena sice iba na jeden prst ale lepšie ako nič 😀

seuska
7. apr 2010

Babulky nestihla som Vas uz docitat. Idem spinkat, zajtra nam drzte palce, poobede sa ozvem jak ma ubytuju v tej kotolni s udrzbarom 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre