Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
8. apr 2010

tu soooom! vyhlasili ste patranie po mne? vcera som musela zostat doma, mali prist zapojit kablovku a internet bude az zajtra 🙂
no chyba mi docitat 20 stran, tak som zvedava kolko babatiek pribudlo ;)

zuzadula
8. apr 2010

ahojte dievcata.. prisla som vas este mrknut.. dnes mam dost pohon.. 😖 vsimla som si, ze dve babatka tu bojuju so zapalom ociek.. aj moja mala to mala.. moja vyborna pani doktorka, ktora sa o nas starala na novorodeneckom mi povedala, ze je to caste a suvisi to s nevyvinutym slznym kanalikom.. co znie sice hrozivo, ale nic to nie je.. len ten kanalik.. teda to co zacina v kutiku oka treba babatku masirovat.. jemne malickom, aby sa uvolnil.. a casom sa to napravi 🙂 aj tak bolo.. par mesiacov to mala opakovane.. len si uz nespominam co sme na to davali.. ale materske mliecko vidim, ako vybornu alternativu.. ale skusim zistit

fleury
8. apr 2010

moniii, ty si nam dala!!!! tak vysiel moj tip, ze net nemas 😀

marika1902
8. apr 2010

no moni teda uz sme sa vsetky bali (tesili) ze si nas predbehla 😀 😀 😀

zuzadula
8. apr 2010

kiwi.. tak teda to musel byt poriadny sok.. boze.. drzim prsty, nech sa to zaobide bez ATB !!!

inak frukt, s tou velkostou nohy mozem dposvedcit.. mne kila nezostali, ale po kazdom tehu mam o pol cisla vacsiu nohu 😀

kikarv
8. apr 2010

idem po malú do škôlkly.
fajne som si zdriemla za obedom 🙂

zuzana1971
8. apr 2010

he moni boli sme si iste ze uz rodis 😅

kiwi malinka je krasna 😵 😵 , s tym tamponom je to sila, minule mi hovorila zubarka, ze jej sa stalo to iste a nasla si ten tampon uz zhnity 😝
dufam, ze mne nezabudli v bruchu nejaky skalpel 😝

inak kramare su uz takmer cele odrodene - ja, kiwi, roxi, silvia, este chyba zuvinka...zabudla som na niekoho?

kamilka je este kinderko, teda rano este bola 😅

zuzana1971
8. apr 2010

zuzadula mne to hovorili v porodnici s tym upchatym slznym kanalikom, ze to vtedy ked nejdu slzicky, ale mojmu malemu slzicky nastastie idu

zato prdi ako stary chlap a smrdi to ako stara kapusta 😝 😀 , ale s kakanim ma problemy - len raz za 3 dni a potom tolko ze to je vsade prekakane 😝 teraz som mu dala trocha prevarenej vodicky vraj to pomaha tak uvidim...

fleury
8. apr 2010

marika kolko uprimnosti v jednej vete 😀 😀

seuska
8. apr 2010

Fleu vies nie som si ista ci to fakt s tou svagrinou nebude tak ze to bude spolocne, lebo uz sa moja spolubyvajuca ozivila 😀 a hovorila, ze jej 4 dni vyvolavali porod a aj tak rodila na 5 den cisarskym.... takze zatial opatrne s datumami.... 😉

Moni maju dost plno teraz, dnes prijimali 5 novych a len Dosedla mi vybavil nadstandard, inak je vsetko vraj obsadene, ale zas do soboty je daleko, urcite dakoho prepustia, zatial to tu nemam obsmyrovane sak som tu nejake 3 hodiny... neviem ani co sa tyka toho stahovania nic....

moni
8. apr 2010

nieee, ja sa nepredbieham (zatial), este rada pustim tie ktore su hooodne predo mnou 😀
aspon do konca buduceho tyzdna ;)
furt nemam docitane...

fleury
8. apr 2010

seus neboj, Saska sa narodi skor, ju to vystrasi viac ako teba, ze sa blizi ten datum 😀 Takze si momentalne ostro sledovana aprilovka, budeme drzat palce!!! 😉

fleury
8. apr 2010

moni a ty furt v robote??? ty si na tej materskej oddychnes nakoniec 😀

moni
8. apr 2010

fleury, no pre mna je chodenie do prace spolocenska udalost 😀 vcera ma islo pobit doma, oprala som, upratala, navarila, citala som...a to este ani obed nebol. vonku na zdochnutie, nikam sa nedalo ist, no hnus :-P
len aby som si stihla oddychnut 😀

fleury
8. apr 2010

moni uz mate horucavy?
ako si uz citala, pribudlo len jedno babatko, ale cez vikend sa crta dalsia vlna a potom uz prideme na rad my 😀

aktakk
8. apr 2010

Fleury- ale ako som citala, tak ty mas stale rovnaku velkost, tak to hadam nebude take zle. Ja musim vlacit tazke veci- SEBA! Tak mozno preto aj kolena aj klby bolia.

moni
8. apr 2010

horucavy na skapanie! vcera a predvcerom vyse 30, dnes "len" 28. v klime sa da, ale staci mi prejst 5 krokov po vonku a opuchnem do nevidanych rozmerov :-P
nejako to uz doklepem, ale chudata tie holky co musia trpiet cele leto!
kazdopadne je vyriesena moja dilema co obliect malej z porodnice.....dlhy rukav a deka sa odklada na zimu 😀

fleury
8. apr 2010

aktakk kolko kil navrch ti ostalo po porode?

vejula
8. apr 2010

No tak s chlpačom som sa "prebehla" samozrejme v ramci možnosti.... Taký malý čokel začal byť na neho akýsi agrsívny normálne aj kusať začal... Ale krvička žiadna, už som chlpáčika kontrolovala...

Inač tu je krááásne slniečko, super.

No ale vyzerá to tak že na termín už neporodím... Inač dnes ma narodky aj švagriná... Tiež taký svojský človek 😒 Ale ja moc na tieto dátumy neverím. Ked vidím mojho tatku a jeho dvojča nielenže su v ten istý den a rok ale ešte aj po jedných rodičova ale podobaju sa povahovo asi ako ohen a voda... Moj tatko čistý cholerik, nervak a jeho brata by nevytočilo ani keby mu tehly na hlavu padali 😅

marika1902
8. apr 2010

babyyyyyyyyyyyyyyyyy a ta hlienova zatka to ako spoznam. Je to take soplovite 😝 😝 Som nechutna ze. A musi to byt vzdy s primesou krvi?

fleury
8. apr 2010

moni nezavidim!! tiez som stastna, ze nemusim trpiet v lete 😝
si nas mala dopredu informovat, ze ostanes doma, cloveka potom chyta panika 😀

vejula
8. apr 2010

marika, no ja neviem či je to hlienová zátka ale mne už asi týžden zo spodu vyteká taký sopel... Už mi vypadla aj taka hlienovitá hrudka trocha do hneda a dnes zas taký hlien s trolinkou krvi... Ale fakt neviem či je to ta zátka, lebo poväčšine je to bez farby

aktakk
8. apr 2010

Fleury- veru ti neviem povedat...v nemocnici som sa na vahu neodvazila a doma nemam 🙂 . Ale aj tak sa citim "stihla" ked som to veeelikanske brucho zhodila a opuchy zmizli. Inak ja som to dotiahla v tehotenstve na 87kg, teraz ratam ze je to takych 75. Ale to si mozno len "fandim". Mimochodom, este tak 2-3roky dozadu som mala 52kg.

Marika- taky ale fakt husty sopel. 😉

marika1902
8. apr 2010

veji no lebo ja by som nemala mat ziaden zapal a ani nic tak len teda dufam ze nemam lebo pred tyzdnom som sa preliecila tak dufam ze je to normalne 😀 😀

marika1902
8. apr 2010

Aktakk tak potom asi kusok odislo lebo to bolo fak take soplovite huste 😀 😝 😝 😀

fleury
8. apr 2010

marika radsej si privod pravidelne kontrakcie, s odidenou zatkou to este mozes tahat dlho 😀

vejula
8. apr 2010

no ja si myslím že niektorým to môže odchadzať postupne ta zátka, lebo inak si fakt neviem vysvetliť čo by mohol byť ten sopel... To som v živote nemala.

aktakk
8. apr 2010

No moze byt- mne odisla asi aj na tri krat....ak nie viacej. A inak, ja som to tiez z velkosti 38 dotiahla na 42. 😝

fleury
8. apr 2010

tak ja som opacny extrem ja som to dotiahla zo 42 na 34-36 😀

marika1902
8. apr 2010

fleury no ja viem ze nemusim rodit fnuk 😀 😀 Ja som sa len trochu vyplasila ze co to 😝 😝 Viem ze hlienova zatka moze odist aj tri tyzdne pred porodom ale aj tesne pred 😝 😝

Aktakk no budeme musiet zacat cvicit aby sme to vratili na 38

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre