Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

minka21
11. apr 2010

majus na tej fotke teda vyzera ze brusko ziadne a si taka pochudnuta,tak somr rada ze maly papa,ved nasa predbehla asi vacsniu babatiek🙂 idem ja pomaly sa prebudza,drzkajte sa

kamilakd
11. apr 2010

MONI veru ved ty si ako pruuutik a sup daku aktualnu fotku

kamilakd
11. apr 2010

majci no stale veru kinderko i ked sa to zdalo ze uz nie....najskor hrosil predcasny porod a teraz nist no ale hadam ta tam nenechaju

majca424
11. apr 2010

minka, neboj sa, fotka zkresľuje 😀 mám svoju pôvodnú váhu čo som mala pred tehu, tak som spokojná, ale chcela by som ísť ešte trošku nižšie 😀 😀 😝
kami, no ono to tak väčšinou býva, že tie, či im hrozí predčasný pôrod tak potom prenášajú, ale neboj sa, ved ešte nie si po termíne, tak sa neboj.
No nenechajú, ale lepšie je nech tam zostaneme, radšej aby nechytil žltačku neskôr, potom by bolo asi horšie 😒

kamilakd
11. apr 2010

ja idem v auguste na svadbu a kupila som si v USA nadherne satky tak motivacia bude musim sa do nich napratat aj keby som mala byt len na vode samozrejme to nebudem prehanat aby mliecko bolo 😅

juliap
11. apr 2010

kamilka, tak nam to vychadza rovnako, ja mam tp 24. tiez hrozil predcasny a teraz na poslednej poradni mi dr povedala, ze krasne sa maly umudril a vyzera to tak, ze este aj prenasat budeme, len neviem dokedy, lebo uz teraz mi vykopuje vkuse rebra, asi hlada nejaky iny unikovy vychod a to moja dr ide aj na dovcu a spat bude az 3.5., tak ani nemam poradnu, zeby mi povedala, ci sa nieco deje, alebo stav nezmeneny ... budem sa musiet spolahnut len na to, ze ak sa mi to nebude pozdavat, tak do nemocky ...
pripajam este aktual foto, uz som si aj nocnu koselu zobrala s nadpisom podme! tak som zvedava ... 😀

kamilakd
11. apr 2010

JULI no si robia co chcu 😀 a kolko teraz vazi malinky?ja mam poradnu zas v utorok

kamilakd
11. apr 2010

juli ved ty mas ake malinke brusenko idem asi ja odfotit a budem ako velerybka

kamilakd
11. apr 2010

no len tak pre porovnanie pred tehu a teraz 39tt a chcela by som sa dostat na povodnu vahu 😀

juliap
11. apr 2010

kami, sak mame skoro rovnake, len ta kosela to skresluje
no a maly neviem kolko ma, pred mesiacom na prietokoch mi povedal dr, ze je dost velky a ze podla stehennej kosti este vacsi o 1,5 tyzdna, na poradni minuly tyzden mi tiez moja dr povedala, ze je velky a uz natrepany fakt v tom bruchu na milimetre, sak aj to citim a viem porovnat, ze takto bola v brusinu ema tesne pred porodom a to mala 3,6kg, tak teraz normalne mam obavy, ze co za valibucka bude toto a aky dlhy, ked hlavicku ma uplne dole a ritku ma az pri zaludku, dr hovorila minuly tyzden ze uz ma urcko nad 50 cm, tak nakoniec bude po tatikovi, ako mm povedal, narodi sa ze 60 cm ... 😀

juliap
11. apr 2010

a zase mi robi vlny pod rebrami s kolienkami, ma nozky roztiahnute a je to pre neho zabava, ze si kopka na obe strany a zavrsi to vzdy buchancom ruckov do vajecnikov ... 🙂

kamilakd
11. apr 2010

juli no ani nevrav mna stale strasia ze bude velky 😅 a ked sa vrti tak to je tiez zazitok kopcuje a natahuje sa tam ako maca...ja si pripadam ako slonica a ked sa otacam v postelke no to je tiez komedia ja mam cez brusko 110cm 😅

aktakk
11. apr 2010

Ahojte-

Kami veru to kojenie je hotova zahada. Vobec som nad tym pocas tehu nepremyslala a teraz mi len to po rozume chodi...
Inak ty si bola pred tehu akaaaa modelka. A neboj sa, to zhodis rychlo co si nabrala. Predsa len na vysokych zenach sa to skor strati si myslim...

Majci- ja mam tiez malo zeleza ale hlava ma nebolieva. Tak neviem 😒

kamilakd
11. apr 2010

aktak no ja som zrovna dnes citala o kojeni celkom vela...a vraj je to dane bud sa koji alebo nie je to o tvoreni predneho a zadneho mliecka...ak nie je zadne tak sa to neda rozbehnut ...a vela robi hlava a pokoj...ale to sa asi lahko hovori ze???mna mamina kojila len mesiac bo mala stres a smutok a bracha skoro rok....

aktakk
11. apr 2010

Kami- no je to urcite aj o psychike...zacnem sa rozpravat asi s "cicikmi" ako minka navrhovala...Ja zacinam stresovat a to urcite nie je dobre..!!! No laktacna poradkyna mi poradila semeno senovky greckej, tak mi ho ide kamaratka v BA kupovat, dufam ze to zaberie.
Neviem ako je to s jedlom, lebo velmi malo jem. Nie ze by som drzala dietu, len mi proste od porodu nechuti, jedavam tak 2krat za den. 😒 Ale skor udajne treba dodrziavat pitny rezim a stravu tolko kolko chuti...tak neviem.
A takto skoncil caj na mlieko...na mojej ruke. Potom, ze stracam mliecko 😉 😉

aktakk
11. apr 2010

Idem ja spat, tak sa majte krasne!!!

kamilakd
11. apr 2010

aktak a co tak dake pasazne olejceky ja mam veleda na prsia,da sa kupit v DM aj cajiik som tam kupila ci to pomoze netusim ale poradila kamoska a jedlo to neva hlavne vela tekutin cajov vody atd.

juj moja a to sa ti ako zadarilo?sakra a cim si to mozes mazat? ale podebatuj s dudami a skus ich v sprske masirovat a aj potom olejom zuzkebar sa to tak krasne rozbehlo a spominala ze teraz vysaje 125ml mliecka

juliap
11. apr 2010

aktakk, dolezita je aj technika - ak sa mimi hra s prsnikom, namiesto poriadneho tahania, tak tvorba stagnuje, skus zaprazene polievky, rascovu, zemiakovu, vajickovu, nemusis jest nasilu, ale pri kojeni je potrebne sa napapat dost, potom skus aj nejake mliecne veci ako puding, vtacie mlieko, a dostatok tekutin

zuvinka102
11. apr 2010

ahojte tak ja som spala prilis dlho asi tak do 20hod tak neviem co budem robit teraz v noci..inac zacinam sa obavat toho kojenia ako to budem zvladat, lebo ako citam je to dost zlozite.. naucit drobcekov sa prisat a potom si to mliecko udrzat..

fleury
11. apr 2010

ahojte, hlasim sa vam opat z pozicie fleurinho manzela alias docasneho spravodaja.

Mame novy Emkin minifotoalbumcek:
https://www.modrykonik.sk/fotoblog/fleury/album...

a Emka si uz aj stihla zahrat vo filme 🙂

https://www.youtube.com/watch?v=mlE4aORlg-M

Pekný večer.

tarinka333
11. apr 2010

Ahojte kocice,
Moni, presne, som prenasacka, spolu s Frucht, ale ona podla mna uz rodi... ostanem tu sama poterminovka? Ete aj Cheer porodila... blahozelam k babatkam a krasne su fotocky babatiek 🙂
Ja stale nic.
Seuska, Monva, Vas aj domov pustia a ja tu stale budem ako kinderko 😖

tarinka333
11. apr 2010

Inak asi prestanem aj konika citat, kym neporodim, lebo tu sa kazdy obieha a rodi si mirnix dirnix 😉 Len nase bubo nie a nie von z bruska 🙄 😵

vejula
11. apr 2010

Ahojte babeny... konecne som sa dostal k pc, Vejula mi povedala, aby som tu napisal nejake novinky... mame krasneho synceka.. Dominik sa narodil 9.4. o 10.03 Vejka bohuzial nemohla rodit prirodzenou cestou, nebola dost otvorena na takeho statneho junaka, ma 53cm a 3800g, tak sa lekari rozhodli radsej pre cisara. Tomu som bol aj rad, kedze tie bolesti, ktore mala, boli pre mna na nevydrzanie /pre nu nevnimajuc/ a mali trvat este tak 8 hodin... Nemohol som byt tak pri porode, zato vsak slo vsetko rychle a malo to hladky priebeh.. Vejka sa nam krasne rychlo zotavuje, o par dni bude doma aj s drobcom a urcite vam napise o vsetkom podrobnejsie... cavees

fruchtbar
12. apr 2010

Ahojte babenky,tak my sme este cely,maly nie nie a nie vno,dnes ideme na poradnu,tak sa ozvem az pooobede!

Tarinka,drzim ti palce,nech to uz pride,lebo ak je to pre teba take stresujuce ako pre mna,tak by bolo najrozumnejsie uz porodit!

fleury,ma podarenu dcerku,tusim,pasuju vsetcia traja dokopy,taky vtipalkovia,to bude vesela rodinka!

Tak sa zatial majte

Apropo,KAMI,ty si mala krasnu postavicku,ako modelka,neboj nist,to zas bude ! 😉

fruchtbar
12. apr 2010

ozaj,co sa stalo,ze neponocujete,akosi malo sa tu debatuje,rychlo som vas precitala!

Nuz,vidno,ze nas tu malo ostalo,drzim vsetkym palceky!

juliap
12. apr 2010

frucht, tak drzim palceky na poradni, no je nas tu uz po menej, ale to neva, sak o nejaky cas sa nabehne na mamickovske debatky ... 😉

evil15
12. apr 2010

bré ránko bambulky všetky čo majú dnes poradnu držím palčeky aj ja ju mám tak sa potom ozvem ...

seuska
12. apr 2010

Dobre ranko....
Tak mi sme mali uplakany vecer vcera... s tym kojenim je to fakt katastrofa, bojim sa ze nas nepustia domov zajtra kvoli tomu.... mliecko vobec nemam, malu prikladam, aj sa chuderka moja morduje a stale nic.... dnes to budem riesit na detskej vizite tak uvidime.... Pozdravuje Vas aj Monva, uz sa zotavuje.... sa smejeme jak chodia zeny po porode do jedalne, sa vlecieme po chodbe jak zombici 😀 ale to vsetko ta bolest stoji za to drzat v naruci to najuzasnejsie co nas v zivote stretlo.... 😵 😵 😵 😵

Fleu mala je fakt rozkosna....

Tarinka ty nestresuj, niekade a niekedy to dieta musi ist von, je to zataz na psychiku, uvidis v utorok jak tu prides ta Dosedla poriesi a vecer mas uz uzlicek v naruci.... cize to je uz zajtraaaaaaaaaaaa.... cakame taaaa...

susanita555
12. apr 2010

dobre ranko prajem mamulienkam aj tehulkam
gratulujem k novým babatkam 🙂 🙂 🙂 🙂 prajem len to naj......
ja som este stale 2v1 malemu sa nechce v piatok na poradni mi lekar povedal,ze je lenivý ist este vonku tak cakame...

kamilakd
12. apr 2010

PETILKA777

tak uz som na svete,volam sa samuel jaroslav 3270g a 50cm maminka a tatinko su najstastnejsi ludia na svete 😵 😵 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre