Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fruchtbar
12. apr 2010

sasikas,a ako sa ty mas,mas poslickov alebo nejake nocne mory alebo tak ?
Mne to zacalo dnes,vlastne vcera v noci....brusko je furt tvrde

fruchtbar
12. apr 2010

mne dula povedala,ze som pripravena ako maloktora prvorodicka....to bude mat zasluhu mozno ten malinikovy caj,na to je vllastne aj urceny,....ale zas na druhu stranu,Vejula ho tiez pila a ako dopadla?!!

fruchtbar
12. apr 2010

ja idem predsa len povysavat...neda mi to pokoja....aspon mi rychlejsie cas ubehne!

Moja macka ma tento tyzden tiez termin,som zvedava,kto z koho ! 😀

sasikas
12. apr 2010

frucht- od soboty vecer mi tvrdne brucho, aj dnes rano trochu, ale to take nic.... akurat mi vcera odisla zatka...teda aspon myslim ze to bolo ono....ale to este aj tak nic neznamena....ale inak sa citim veeelmi dobre 😅 ....a dnes mi dr. povedal, ze kcok 2 cm, a otovrena na 1 cm....takze to je asi este doooooost daleko....vcera sme boli na vydatnej prechadzke, skacem na fitlopte o dusu, keksik tiez a stale nic.....tak hadam ti krpci vedia kedy pride ich cas..... 😅 v stredu mam ist do nemocky ak nic dovtedy....a uz mi je to jedno ako, nech mi malu aj cez lave ucho vytiahnu, len nech uz sa konecne nieco deje..... 😀 😀

marika1902
12. apr 2010

sasika si ma pobavila ze cez lave ucho 😀 😀

zuvinka102
12. apr 2010

sasikas inac ja ten FB riesim tak ze chat mam nastaveni ako off.. takze nikto nevie kedy som tam a spravy ignorujem co su v poste

tarinka333
12. apr 2010

Sasikas, presne ako pises, uz je jedno ako, len nech uz su nase babuliatka vonku z brusiek... hehe, ze cez ucho 🙂

fruchtbar
12. apr 2010

sas 😀 😀 😀

zuzadula
12. apr 2010

frucht no ja uz dlhsie pozorujem, ze chlapom sa z bruska nechce.. su to pozitkari proste 🙂 .. a ako v celom v zivote, aj tu majuna vsetko cas 🙂

aj ostatnym tehulkam.. 🙂 vsetko bude tak, ako ma byt.. deticky a vas hormonalny system vedia ako na to!!!.. 🙂 treba len v pokoji vydrzat .. moc vam drzim prsty..

Ozaj, a moze mi niekto napisat ako dopadla Vejul? dakujem

fruchtbar
12. apr 2010

jej mm nam tu pisal,ze nebola dostatocne otvorena,a ze by to malo trvat este nejakych 8 hodin,tak jej urobili sekciu!

sasikas
12. apr 2010

frucht- inak tebe tie poddlahy stale nedaju pokoja, coooo?....ale ja uz som na tom podobne....stale dookola len perem, zehlim, ze keby nieco nech je vsetko na poriadku a ono stale nic.... 😅

fruchtbar
12. apr 2010

mala velke bolesti.....myslim,ze tak to pisal,ci sa mylim?!

sasikas
12. apr 2010

hej frucht tak jak pises....a esteze vejulkin maly bol dost velky....ale nepametam presne kolko mal....tak ze by to na nu bolo asi dost, bo ze ona je taka utlucka.....

fruchtbar
12. apr 2010

sasikas,poprate mam uz vstko,dokonca aj dopredu 😉 a tie podlahy su mi tu trnom v oku 😠 ,raz sa naserem a ich vysekam 😵

ale aspon je stale co robit,ja by som sa bez roboty asi zblaznila,nedokazem ani lezat 5 minut bez toho,aby som sa nepohla!

marika1902
12. apr 2010

frucht spravne pises 😀 😀 Si hlavicka 😀 😀

fruchtbar
12. apr 2010

baby,ved priznajte,ze este nikdy ste domacnost tak nepucovali ako teraz ??? 😉
no u nas sa to blisti ako z reklamy

kedy< si na to brucho siahnem,furt je tvrde,tak to smiesne taha vsetko dokopy,ako skala 🤐

zuzadula
12. apr 2010

frucht dakujem .. no sekciou vas tu veru aj dost skoncilo.. ak sa nemylim ... ale ja to uplne chapem.. ja som skoncila tiez takto !! .. pri porode sa moze naozaj stat vselico!!!.. a aj dobre rozbehnuty porod sa moze zvrtnut.. najmy, ak je mamina v strese.. ale nechcem moc hodnotit.. nepoznam jednotlive situacie.. len tu svoju a viem, ze u mna to bolo hlavne tym nenskutocnym stresom!!! svaly sa stiahli, oxytocin sa nevplavoval.. a ja sa neotvarala..

fruchtbar
12. apr 2010

to je fakt,stres je svina,ale ja sa posnazim byt v klude,ako pred maturou,neucila som sa ani 5 minut,ale som si povedla,ze to v pohode zvladnem a zvladla som na skoro na "jednotky" (bola jedna 3)
a uvolnim sa ako tybetsky mnich 😎 .....

majca424
12. apr 2010

Ahojte 🙂
tak my sme dnes boli s Jurkom na očkovaní a boli sme kuknuť aj Vejulu s malým Dominikom. Dominik je zlatunkýýý, taký bacuľkatý, taký peknúčký 😵

zuvinka102
12. apr 2010

no tak som tak narychlo odfotila brusko takze nieje to moc kvalitne ale aspon nieco snad sa mi to podari pridat

zuzadula
12. apr 2010

ano.. mas pravdu.. treba sa uvolnit.. a snazit sa odputat od bolesti.. aj ked sa to lahsie hovori, ako v skutocno robi!!! .. ale treba mysel smerovat k babatku a komunikovat s nim, povzbudzovat ho a pomahat mu, leboaj ono musi vykonat velku pracu!!!.. musi sa plieckami pomaly posuvat a vybojovat si svoju cesticku von, pootacat sa.. aby sa prisposobilo porodnym cestam.. je to aj pre neho velmi tazke.. doporucuje sa vizualizovat.. v myslienkach sa uputat na nejake pekne, prijemne miesto.. a a tym sa odputat od toho neprijemneho!!! a uplne sa vnorit do porodneho procesu.. jeto ako v tranze.. tei zeny si vacsinou ani moc z porodu nepamataju.. ale vacsinou rodia bez vacsich problemov a zasahov.. aj bez nastrihov .. ale vizualizacie je dobre cvicit este pocas tehu..
frucht,..ale verim, ze u teba su to uz kontrakcie.. 🙂 .. a verim, ze ty sa uvolnis.. si bojovnik.. a ostatne tiez.. vsetky maminky su uzasne.. neviem, ci si to chlapi az tak uvedomuju !!!

majca424
12. apr 2010

... zuzadula, vejula mala sekciu vraj preto, lebo mala všetko aj kontrakcie, ale veru, otvárala sa pomaly a malému sa už v bruško nepáčilo, tak to museli ukončiť rýchlejšie... a Dominik ma 3,8 kg, takže by ju bol určite ešte aj dosť potrápil....

fruchtbar
12. apr 2010

zuvinka,ty mas paradne brusenko....urcite sa tam skryva velky macko 😉

zuzadula
12. apr 2010

zivinka 🙂 kraaaaaaasne brusko!!!! gulatucke.. uz sa len vykotulat 😉 ... inak si spominam, ze neskor po porode mi velmi chybal ten uzasny pocit, ked som citila svoje babatka v brusku.. to je nieco, co si kazda zapamata na cely zivot.. 🙂 skoda, ze sa to neda nejako pripomenut a znovu vyvolat.. teda okrem dalsieho tehu 😀 .. tak si to kinderka este poriadne uzite.. kym sa da!!!! priznam sa, ze sa mi o tom aj niekedy sniva.. a vtedy vstavam s velkym usmevom 🙂

zuvinka102
12. apr 2010

fruchtbar no na poslednych dvoch poradnach mi lekar uz nechcel ani miery povedat aby som sa nezlakla.. ale ze vsetko je ok tak som zvedava co bude v stredu.. ale ja som bola tiez velka takze to ma po maminke 😅 .. a dakujem

zuzadula
12. apr 2010

majca dakujem za info 🙂 a pozdrav vejul 🙂.. ze velmi gratulujem 🙂 ... prajem im krasne splocne chvile. a vela radosti.. a hlavne zdravia 🙂.. a rychle zotavenie po tom zakroku 🙂

ninuska8
12. apr 2010

ahoj babule, v prvom rade gratulaci novym maminkam-jak vam fajne

a idem sa stazovat...mam take opuchnute nohy, ze az, vy nemate? asi od soboty sa drzia rekordne, a to nemam ani vysoky tlak, asi mi mala tlaci na oblicky, poradnu mam az vo stvrtok tak uvidime co mi povie, ja uz ani nikde nechodim, lebo si nemam co obut...hroooza, no a dalsia vec, ked idem na malu, tak ma picha mechur, aj ked sa prudko postavim, tak neviem ci to pichanie uz nieco signalizuje ohladom porodu alebo co, ta tak...ak mate niektora nieco podobne rada prijmem infosky🙂

zatial sa majte a uzivajte si bruskaaaa🙂))

fruchtbar
12. apr 2010

ja som mala tiez 4 kila... 😅 ....vzdy som sa tym hrdila,ale teraz mi do smiechu nie je!
Ale je lepsie,ked doktori nestresuju,aj tak je to vsetko len odhad 😉

moni
12. apr 2010

no tak som docitala, gratulujem petulke k babatku!

hlasim sa k tvrdym bruskam, ja neviem co ta potvora mala tam stvara. mam dojem ze mi vypadne, tak ma tlaciiii. zajtra mam poradnu tak uvidime.
kupila som si vcera nejake tabletky na ulahcenie porodu (neviem ako sa to preklada do slovenciny), ale radsej pockam co povie zajtra lekarka bo to vraj obsahuje prostaglandiny tak nech sa nerozpadnem pred piatkom. vo stvrtok mam totiz dohodnutu navstevu pediatra 😀 potom moze ist kam chce.
dievcata, vcera som konecne oprala tie mini pidi vecicky a zacala som zehlit...sak to decko ma viac handier ako ja! 😀

krasne brusko zuvi!

fruchtbar
12. apr 2010

ahoj ninuska,my sme boli vcera na oslave a cely cas som sedela,moje nozky mi tak opuchli az som si myslela ,ze sa mi sandale vyrezali obrysy uz navzdy !!! 😀

...preslo to....

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre