Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fruchtbar
13. apr 2010

Civi,uz si pocula o : http://www.mytoys.de/myToys-de/KID/de-mt-start/

maju tu super lacne veci,teda lacnejsie ako v obchodoch...... 😉 ja objednavam len tu,lebo rozdiel je niekedy aj 20 €

fruchtbar
13. apr 2010

baby,ved ked som uz zacala spinit,tak to sa uz rozbehol porod,nie ? Tak kde su tie kontrakcie?
Ved ja by som aj vysavat isla...... 🤐

majca424
13. apr 2010

frucht, kukala som tú stránku čo si tu dala a bola by si taká dobrá a prekladala mi? 😀 😀 😀

zuzadula
13. apr 2010

pekny den mamulky 🙂 tak pozeram, ze mali chlapi sa tu paradne predvadzaju.. 😀 precikanie.. aj v pamperke je uplne OK 🙂.. nemusite mat strach.. chlapci to robia.. proste sa im nahor ulozi pumpul v plienke.. casto ho maju aj stoporeny.. tak to nie je nic vynimocne 🙂.. mne to robil maly pravidelne.. a uplne uzas, ked bol plne dojceny a dojcenie poriadne rozbehnute, tak sa pokadil tak kazdy treti den.. a naozaj po usi 😀 .. ale aj to je uplne v pohode.. plne dojcene deti to robia..
a s tym cikani.. je to aspon znamka, ze ma naozaj dostatok mliecka a krasne spotrebuva.. 🙂..

fruchtbar
13. apr 2010

sere ma to,takato neistota,ale malinky kopka,tak aspon viem,ze sa ma dobre !

fruchtbar
13. apr 2010

no ono sa to Majca na Slovensku ani moc nevyplati,lebo len za postovne platis 15 €,ale tu At, Lux a okolie stoji 6€ a to je prijatelne!

majca424
13. apr 2010

frucht, jaj, no to je síce pravda 😀 tak asi nič z toho 😀 ale sú tam ozaj pekné veci 🙂

zuzadula
13. apr 2010

frucht,.. citam, ze spinis.. ale citis sa dobre.. teda ak mas este aj teraz naozaj vysavat 😀 ... pisalal som o tom aj s Kikou.. aj ona nemala bolesti.. len bola otvorena.. mala take slabucke, ako pri menstruacii.. a v den, ked zacala spinit, tak aj naozaj porodila..🙂 tak si to len sleduj... aby toho nebolo moc.. sleduj, ci citis babo.. a hloavne seba.. ako to vnimas a citis.. nech ste obaja OK 🙂

fruchtbar
13. apr 2010

najnovsie sa trapi chudak moj mm,rozhodla som sa nedvihat telefony,lebo ma ti ludia len stresuju a znervoznuju,tak vsetci volaju chudakovi jemu !
uz som mu povedala ,ze je super sekretarka! 😀

kiwinka
13. apr 2010

a ako to je s prejdenim na umele mlieko a prestat kojit? mate niektora skusenost???

aktakk
13. apr 2010

AHojte-

FRUCHT- tak sa ti to uz vsetko asi rozbieha!!! A ty si spominala, ze zoberes hovienko v plienke a splachnes??? No to sa asi este nacakas, kym bude babatko kakat hovienka. My mame same splechotance v plienke zatial iba 😀 . A to by som mohla tu plienku asi rovno vyhodit. Osobne si neviem predstavit, ze by som to prala...brrrr. 😝 Ale tak samozrejme aj tak sa da, ved predchadzajuce generacie to inak ani neriesili.

Kiwi- ak potrebujes, tak prikrmuj, na to by som tiez s lekarkou necakala ak mas pocit, ze je hladna. A kedy idete k doktorke? Lebo nam hned po tyzdni ubudla vaha, tak nam predpisala Nutrilon....

fruchtbar
13. apr 2010

Zuzandula,citim sa dobre,krize ma bolia a brucho mi tvrdne,ale nemam bolesti...spinim,ale nie prilis....na velkej som uz bola 3 ci 4 krat.....myslim,ze dnes to pride,ale synacik asi caka,kym pride papa z prace! 😉

aktakk
13. apr 2010

Kiwi- ty chces uplne prestat kojit?

seuska
13. apr 2010

Ahojte baby, tak u Tarinky sa to v noci spustilo, uz je tu na vzdycharni, bola som za nou ale uz jej dotekali antibiotika, tak ma sestricka vyhodila ze ju uz ide pripravit na porod, tak je drzme palceeeeeeee ..... 🙂

My sa zaciname trosku rozbiehat s tym mlieckom, ale aj tak nas dnes pustaju domov.... jupiiiiiiiiiiiiiiiii..... 😵 😵

kiwinka
13. apr 2010

aktakk,,nam dala poradnu az o 4tt,,to sa mi zda by dost dlha doba,,zajtra jej chcem volat ze dojdeme nch malu prevazi,,som zvedava..lebo mi dodje taka nedopapana stale.. a tak ma bolia bradavky ze hrooza!

fruchtbar
13. apr 2010

Aktak,ja to mam salamunsky vymyslene,na zaciatok mam vela plienok PAMPERS Newborn,tak najskor sa dostanu na radu tie a az potom latkove......pampersiek mam cez 18o ks a kopu este dostaneme.....tak tak !

Baby,este sa chcem spytat,hybalo sa babenko pri porode,ale ako sa tam v brusku chovalo pocas toho vsetkeho ???

kiwinka
13. apr 2010

aktakk ale nie,,nechcem,, mam dost mlieka,bola by to skoda,,len chcem to obmienat nytrilon a prsnik,,lebo mam bolavu bradavku velmi a placem ked sa mal pricucne..

a zaujima m aako to je ked uz nechcem kojit,,ako si odstavit mlieko a podobne...?

fruchtbar
13. apr 2010

jeeej,ja som vedela,ze Tarinka dnes porodi,ked tu este nieje,....no to by bola haluz,mame rovnaky TP a keby este aj naraz porodime....ale u mna to ide akosi pomaaaaalicky! 😒

fruchtbar
13. apr 2010

ako to mam nastartovat ci nakopnut....? 😅

aktakk
13. apr 2010

Kiwi no asi by som to aj ja takto vyriesila- nech ju prevazia a podla toho uvidis!!!

Frucht- ale aj tak ja som to zle pochopila, ty si pisala ze nejake vlozky do tych obyc. plienok mas a to sa cele vyhadzuje... 😉
A pocas porodu som veru babatko necitila ani troska...ani mimo konktrakcii.

zuzadula
13. apr 2010

kiwinka.. podla toho co si pisala ... a toho ako ta bolia bradavky a mala si len tak cucka z prsnikov, mam pocit, ze by ste mohli mat problem skor so spravnou technikou prisatia, ako s nedostatkom mliecka.. pri spravnej polohe a uchopeni prsnika, by sa babo nemalo bradavky dotykat.. a teda by nemala boliet.. ak chces .. mozeme o tom aj viac.. mozes aj cez IP.. popisat, ako casto papate a ako sa mala prisava.. ako to vyzera.. a ake pohyby bradou robi mala ked pije.. su to len male kratucke.. trosku roztrasene.. akoby dudlala dudlik, alebo dlhsie pohyby bradicky.. take natahovanie a potom prehltnutie.. ale to ty z vrchu asi moc neuviidis.. bolo by dobre, keby sa niekto na to pozrel

ale ak mas pocit, ze to nie je v poriadku a potrebujes konzultovat s lekarkou tak urcite necakaj.. chod na poradnu aj hned !!!

aktakk
13. apr 2010

Jeej- Tarinke vela stastia. Drzime pastiky!!!

Seuska tak super, ze sa mliecko rozbieha

Kiwi- ak mas mliecko a budes chciet skoncit tak viem ze sa picha injekcia na zastavenie tvorby mliecka.

Frucht- neboj sa, do zajtra mas babatko v naruci. 🙂

zuzadula
13. apr 2010

frucht.. tak to teda neviem uz viac veci na to nastartovanie, ako si vyuzila ty :ˇ-)... myslim, ze teraz uz pomoze len pokoj a klud.. sustred sa na synceka.. uvolni sa.. a pojde to 🙂

zuzadula
13. apr 2010

ale ked tak citam.. frucht.. tak to tvrdnutie, spinenie a ta stvornasobna navsteva toalety by mi uz prisli ako jednoznacne znamky.. creva totiz reaguju na prekrvenie a pracu maternice.. ale ty to nemusis citit ako bolesti.. 🙂

fruchtbar
13. apr 2010

aktakk,no to su len take akoby papierove obrusky,len su pevnejsie a väcsie......vlhkost prepustia,ostatne nie....takze ,ked bude stolica tuhsia,da sa to pekne vziat a vyhodit a splachnut bez väcsieho znecistenia plienky !

http://www.zwergen-paradies.de/epages/zp.d/de_D...

fruchtbar
13. apr 2010

no ved uvidime,Zuzandula,ja som uz ako neveriaci Tomas......neuverim,kym neuvidim ! 😵

aktakk
13. apr 2010

Frucht- Ahaaa- no tak to asi ozaj az neskor budes moct vyuzivat.

My sme uz minuli teraz okolo 200 plienok a to mame necele 4tyzdniky...asi budes musiet dokupit. 🙂

zuzadula
13. apr 2010

😀 .. tak verim, ze ten dokaz naozaj coskoro dostanes.. a krasne sa snim pomojkas 🙂
napada ma este jedna vec.. ty si asi aj dost sportovala.. ci nie? pytam sa preto, lebo sportovkyne maju niekedy problem pri porode s uvolnenim brusnehosvalstva a panvy.. su otvorene.. ale nejako to proste nejde... tak ak mas aj ty poriadne natrenovane.. tak si naozaj dopraj ten pokoj a uvolnenie.. skus malu masaz bruska.. a napada ma este aj stimulacia bradaviek.. nou sa uvolnuje oxytocin.. a ten podporuje kontrakcnu cinnost

fruchtbar
13. apr 2010

zuzi,tie bradavky ma uz od tolkej masaze bolia,som si povedala,ze ich budem pre maleho setrit! 😀
ja som moc netrenovala,ja len pokoja nemam,cize neobsedim,som v kuse v pohybe,ale ziadna sportovkyna 🤐 !
Ved ja budem priebezne informovat,ako to pokracuje ! Teraz si idem trosku lahnut a pomasirovat brusko,ako vravis,to mmi je prijemne !!!

Prave som zjedla stiplavu pizzu z mrazaku........samoska,bola uz rozmrazena !!! 😝 😵

fruchtbar
13. apr 2010

Ze 200 pplienok za 4 tt....tomu hovorim spotreba ! 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre