Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

sasikas
13. apr 2010

no zajtra je celkom dobry datum..to bych brala....
no ty mas frucht aspon neake naznaky porodu a otvaras sa...u mna stale nic.....ale dufam ze to pride jak blesk z jasneho neba..... 😅 .

fruchtbar
13. apr 2010

tie naznaky ma robia ale sialenou.....trva to uz dva dni 😒
SAS,ty si este nemala zbalenu tasku ? 😕
A ides zajtra fakt do nemocky,na poradnu alebo preco?

zuzadula
13. apr 2010

pekne popoludnie 🙂 jaaj frucht.. hned by som schrupila ako ty 😀 ... aj mna to dnes zmaha 😕 ..a to budem v praci az do 17.00.. keby sa tu aspon dali vylozit 🙂
inak s tou fazulou by to bola asi na tom sale zabavne 😀 .. to kamoska zvladala podobne s 20 -timi makovymi gulkami, ktre stihla zmaknut pred odchodom do nemocky 😀 .. tak si viete predstavit.. vsetko bolo bodkovane 😵

zuzadula
13. apr 2010

tak dievcata.. ked uz o tych peknych datumoch.. ja viem tiez o jednom peknom.. 15.04... 🙂 ..narodil sa vtedy moj drahy... 😅 .. tak by to asi aj chcelo nejaky darcek pozhanat 😀

fruchtbar
13. apr 2010

prave som pre cicku dorobila okotarnu.....velku bananovu skatulu som vylozila senom zo stodole,tak to krasne vonia po konikoch.....tam sa bude malinkym spinkat ! 😵

zuzandula,zamkni kancel,vyloz nohy a vyves na dvere,ze pracovna porada! 😀

Moni,isla tiez dnes na poradnu,nie?

cicimon
13. apr 2010

zuzadula - vdaka
ja ich osetrujem bud cicadermou, repikom alebo len kvapkami mlieka

cicimon
13. apr 2010

ja som mala vybraty 15.4. a ako to dopadlo..

evil15
13. apr 2010

no tie dátumy kebyže si môžeme vybrať ja by som chcela sobotu 17.4 vtedy má môj mm meniny tak nech má pekný darček 😀 lebo neviem čo mu kúpiť alebo urobiť 🙂

frucht no ale nedaj si ked som mala xuť na takú fazulovicu 😀 😀 😀

cicimon
13. apr 2010

civava - vcera si sa pytala, naco odsavam, ked kojim alebo nieco podobne - ja vacsinou kojim z jedneho prsnika, aj preto, ze mala ma celkom uz dohryzala, a vtedy mi z druheho tecie mlieko - tak aby neboli zbytocne straty, tak si to kvapkam do flase - len rucne, nie odsavackou, zbieram cely den a vyuzijem v noci - aspon nam to vtedy trva kratsie. Zda sa mi to skoda utierat to len do plienky.

sasikas
13. apr 2010

frucht- tasku som mala zbalenu, uz som to len skompletizovala....nahadzala tam este papuce, neaku kozmetiku a tak....
no ja ak do zajtra nic, tak rano nastup na prijem do nemocky.....tak uz sa "'vytesujem", neviem co tam budem robit, v zivote som v nemocnici nebola..... 😀 no a ze zacnu vyvolavat, ale ze ani cisarsky nie je vyluceny lebo ze sa mi vobec neskracuje krcok.....tak uvidime....
ozaj ZUZADULA, ty nevies ako to je, ze ked sa ten krcok vobec neskracuje tak to sa nevyvolava alebo ako?....lebo mne vcera dr tak povedal, ze momentalne sa to ani urychlit neda a ak sa to nezmeni tak bude treba CS....tak teraz neviem preco mi hovoril o cisarskom.... 😕

evil15
13. apr 2010

cici ano mala si vybratý pekný dátum ved si den pred pôrodom písala, že chceš vydržať a nejako ti to nevyšlo 😉

cicimon
13. apr 2010

evil - presne tak 🙂

inac - ta kozmetika - ja som si tiez nabalila a nakoniec som bola rada, ked som si umyla zuby a natrela si vecer ksicht 🙂 a pred navstevou sa ucesala 🙂 esteze sa "na malu" chodilo do sprchy 🙂

sasikas
13. apr 2010

cici- no tiez to tak vidim ze budem rada ak aspon zuby umyjem....ale nabaleneho toho mam fajiiiin... 😅 nech mam dusu na mieste ze mi nic nebude chybat.... 😅

fruchtbar
13. apr 2010

aha,SAS,tak tebe budu zajtra vyvolavat,tak to budeme drzat pästicky,nech to rychlo prebehne!
Ja som si vzala aj sluchatka k mobilu,nech mozem aspon radio pocuvat... 😵

fruchtbar
13. apr 2010

idem pripravit nieco k vecery,brokolicku so syrom,hladna som v kuse ! a salatik k tomu ! 😵
zivim toho mojho ako zajaca,ze ? Ale kto ma kukat na jeho liniu ak nie ja 😵

zuzadula
13. apr 2010

sas.. 🙂 zajtra moc, moc drzime prsty.. nech lekar vyberie nieco vhodne.. aby sa to pekne rozbehlo.. a uvolnilo.. 🙂 pytala si sa preco spominal sekciu.. no asi uz maju skusenosti, ze ked je krcok taky pevny, tak to ide pomalsie.. ale to moze aj tym, ze proste este nie je termin.. aj ked podla poslednej menstruacie prenasas.. ale su na to aj lieky.. aj cipky.. aj nejaku infuzku a oxytocin maju k dispozicii.. tak tazko povedat, co nasadia.. viem, ze je vyborny cipok, ktory vylucuje hormony, ktore su mimochodom pritomne v muskom ejakulate .. a tie uvolnuju krcok..
verim, ze to vyhodotia spravne.. a ze budete v dobrych rukach a spolu to zvladnete 🙂

zuzadula
13. apr 2010

cicimon.. tak len osetruj bradavku dalej.. robis to spravne..🙂 podla mna je to len tou technikou prisatia.. a to casom urcite zvladnete.. a to ze odsavas robis vyborne.. veeeeelka pochvala 🙂 prsnik sa odlahci.. zaroven sa uvolnia mliekovody.. tak nehrozi zapal a zatvrdnutie ...

zuzadula
13. apr 2010

frucht.. mnam.. znie to opat dobre.. a pre muzicka fajn, nech je pri porode v kondicii 🙂 ..
a micke drzime prsty tiez.. krasne si jej to pripravila.. 😵 .. kiez by aj nam nachystali take podmienky v nemockach.. viem, ze sa snazia.. ale je to prilis neosobne.. brrrr.. teda aspon pre mna.. 😕

fruchtbar
13. apr 2010

tak sa mjate krasne a drzim palceky na zajtra!!
Za chvilu pride chlop,ja sa odmlcim....ked sa zajtra neuvidime,tak uz som "tam" 😵

CMUK

sasikas
13. apr 2010

no baby tak dik...aj tebe zuzadula..uvidime co vymyslia v tej nemocke.... 😀 ..tak ja idem este do obchodu a potom ideme na navstevu k svokrovcom.....
frucht- tebe tiez drzkam palce nech to uz frisko pride.... 😅
a tarinka to uz ma hadam aj za sebou..... 😉

zuzadula
13. apr 2010

frucht, sas... budem na vas mysliet.. 🙂

cicimon
13. apr 2010

zuzadala - vies pls potvrdit alebo vyvratit, ze ak sa deti prevlacaju v perinke ked maju ist spat, ze sa na to naucia?

zuzana1971
13. apr 2010

kiwi urcite sa porad s detskou lekarkou kvoli nutrilonu

civi, kiwi aj mne maly precikal naboku parkrat, odvtedy mu to viac stiahnem a uz neprecikal

zuzadula
13. apr 2010

cicimon.. mozes vysvetlit.. moc tomu nerozumiem.. dakujem

diamond_23
13. apr 2010

pocujte mozno mi tu poradite 😀 nejak ma nenapadlo opytat sana to lekara..dneska na poradni mi povedal ze uz je to zele co tym myslel?ako kcok ze je uz zrely ? 🙄 😕

zuzadula
13. apr 2010

diamond 🙂.. najpravdepodobnejsie tym asi naozaj myslel to, ze su uz porodne cesty a krcok pripravene na porod.. alebo tym myslel placentu.. ked ti robil ultrazvuk..

ale urcite to bolo myslene v pozitivnom zmysle, inak byta poslal do nemocky.. tak sa neznepokojuj 🙂

diamond_23
13. apr 2010

ultrazvuk mi nerobil :D len ma rukou vysetroval a som sa pytala ci nejaka zmena a on ze je to zrele 😀 tak cakam co kedy ako :DD akurat ma boli brucho ako na ms a ktomu mi zas akoby na velku treba ale to asi nic este si pockam 🙄

zuzanka.j
13. apr 2010

ahojte. tak aj ja uz hlasim, ze moj syncek Stanko je na svete. narodil sa 8.4. o 11.03hod a mal 3530gramov a 51cm. porod nebol az taky hrozny, kludne by som isla zas. a to som sa tak bala 🙂 . drzim palce ostatnym tehulkam ktore to este len caka. 😉

zuvinka102
13. apr 2010

zuzanka.j gratulujem a nech malinky robi len radost a nemala si problomiky s kojenim ako ostatne maminky

zuzanka.j
13. apr 2010

a este pridam fotku ak sa mi to podari 😵 ak nie bude v albume 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre