Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

evil15
14. apr 2010

no neviem neviem zuvi ja by som povedala teba na pondelok kedy má š TP 😉

marika1902
14. apr 2010

evil ja mam jednu taku co sa neprezlieka a cvoky a dve co sa prezliekaju

zuvinka102
14. apr 2010

idem sa naobedovat a lahnut si nachvilu lebo ma boli hlava a vnoci som spala asi tak 4hodky.. ale ak by som isla do nemocky tak vam urcite dam vediet 😝

cicimon
14. apr 2010

tak ja mam 2 zavinovacky

kiwinka
14. apr 2010

ahojky, tak co nove?
ta frucht sa mi nejak nezda,,,isto uz rodí! 😀

čiči a ten nutrilon davas 90ml vody prevarenej a 3 odmerky prasku? ci ako,?

cicimon
14. apr 2010

kiwi - ja nitrilon nedavam, tie 3 razy boli len zo zufalsvta co mala sskoro 2 hosd jedla....a robila som davku na 30ml vody. snazim sa kojit co sa da

kiwinka
14. apr 2010

baby kinderka, oddychujte kym sa da veru,, potom zacne kolotoc z ktoreho niet cesty von 🙂 !

marika1902
14. apr 2010

kiwi ked ja uz som taka oddychnuta a hlavne znudena ze vsetko je prijatelnejsie ako toto cakanie 😀

evil15
14. apr 2010

ni nič baby idem ja odniesť obed mm do práce už som dovarila neskoršie sa ozvem papa

kiwinka
14. apr 2010

marika neboj,,ked dojde mimi,, ani nebudes vediet ako ti pojde den za dnom ... 😉

aktakk
14. apr 2010

Ahojte

presne tak, kiwi ma pravdu. Ved Barborka nasa ma uz 3a pol tyzdna. ANi neviem kedy to stihlo tak ubehnut!

civavava
autor
14. apr 2010

ahoj babule,

juj veru leti ten cas...dnes sme boli kocikovat,skoro 2 hodky, je tu krasne teplucko a slnecno....

aktakk, ako, stale sa trapis? my po starom...kojim s bolestami, a DLHO 😝 ale hlavne, ze maly papa a mame mliecko..zajtra k nam dojde dula, som zvedava, kolko bude maly vazit, dufam, ze uz prekrocil 3 kilecka 😅

cici a do akeho pohara si zbieras mliecko? nejaky specialny, ci to je jedno?

marika1902
14. apr 2010

aktakk vsak vy uz musite byt pekne zabehnute 😀

alinka01
14. apr 2010

Aj ja už chce mimi pri sebe... Už aj postielku sme mu pripravili, už môže prísť 🙂

marika1902
14. apr 2010

civi od aventu existuju take nadobky na mliecko.

cicimon
14. apr 2010

civava - no bud do tej malej flasticky od odsavacky alebo mam taky poharik na mlieko od aventu http://www.docsimon.sk/tovar/avent-via-zasobnik...

nikedy nenazbieram vela, ale aj malo je lepsie ako nic, vyuzijem na noc

mne sa posledne dni osdvedcilo kojit tak, ze cca 20min, potom ju odstavim prstom a hned zaspi......v vyspi sa aj ona aj my. predtym to bolo tiez hodinove a viac kojenie. a spi v poho 3-4hod,

kiwinka
14. apr 2010

baby Vam mliecko strieka ked si stlacite bradavku? ci len tak tecie ako mne?
ze by malo striekat???

cicimon
14. apr 2010

mne vacsinou samo tecie z toho, z ktoreho nekojim a ked si ho stlacim, tak trosinku aj strieka, ale to len malo

aktakk
14. apr 2010

Civi- no papame aj nutrilonik aj mliecko, ale je to uz lepsie. Ale mala papinka stale tak dlhoooo. No a teraz sa mi prave stalo, ze dopapala a cela sa dovrackala a sama krv. Pozerala som na bradavky aj skusala odstriekat ale ziadna krv mi nesla. Takze som uz aj doktorke volala a o piatej tam mame byt. Dufam, ze to bolo len z mojho prsa!!!

A mliecko ked stlacim prsnik tak strieka...Kiwi ale nemozes stlacat bradavku ale palcom hore dvorec a pod bradavkou ostatnymi prstami.

kiwinka
14. apr 2010

aktakk,,aj ked to stlacim inym sposobom proste mlieko nestrieka ale tak tece, kvapka,,
aj rucnu odsavacku mam a vobc mi to nefunguje nechaapem =(

a kolko davas toho nutrilonu? kolko ml?

aktakk
14. apr 2010

No mne strieka aj v odsavacke aj rucne ked odstriekavam..

Nutrilonu davam 60ml alebo 90ml...ako kedy, ako uznam za vhodne. Barborka ale vzdy vsetko stiahne do poslednej kvapky.

minius
14. apr 2010

babule mne tiez len kvapka ked odstreknem rucne ale ked pouzivam tu rucnu odsavacku tak tam to strieka. V noci maleho nakrmim maleho len z jedneho prsnika a potom rano je ten druhy uplne plny az tvrdy a mliecko samo z neho vyteka a vtedy odstriekam aj z jedneho prsa 130 ml a mame to ked niekam ideme. 🙂

Maly je dnes od sameho rana na prsniku s prestavkou mozno 2 hodin ked nachvilu zaspinkal. Uz som uplne vysata ale nechcem mu dat cumlik.

Ked ma babo vetry moze sa dat na brusko? Alebo to je len pre starsie babatka 😕 ?

kiwinka
14. apr 2010

TOMMEE TIPPEE je znacka odsvacky rucnej co mam,, mne to nejak nefunguje,, sa mi mlieko vracia spet..mi vytecie na prsnik ked dam prec odsavacku,,je tomu nerozumiem =(
asi ju predam,,ja ju neviem pouzit =(

minius
14. apr 2010

kiwi to som presne citala o tej oosavacke tomee ze vraj mliecko tecie hodne povedla 😖
neda sa ti na to dokupit ten nastavcek na velkost tvojej bradavky, mozno ten nastavec je pre teba maly.

kiwinka
14. apr 2010

minius neviem , mozno da ale pochybujem...
ide ma slahnut z tej odsavacky, je nepouzitelna,,,mozno je vhodna na velke prsniky alebo co... no tak mi ju ani nikto nekupi a mozen ju vyhodit 😠 😠 😠

minius
14. apr 2010

kiwi skus ju predat, vsak mozno niekomu inemu sadne 😉 my mame od nich flasky a tie su super!

zuzadula
14. apr 2010

kiwinka.. mlieco nemusi pri stlacani dvorca striekat.. niekto ma proste problem s odsavanim.. najlepsia odsavacka je babatko.. ono sa to nezda, ale babo musi vynalozit vela energie a sily na to, aby to mliecko vytiahlo.. teba prsnik pred dojcenim rozmasirovat, nech to ide lahsie..pripadne prsnik v hornej casti pri dojceni stlacat.. ak je babo v spravnej polohe a ma spravne uchopeny dvorec v pusinke, tak by ani bradavky nemali boliet..
mne osobne mlieko tiez po stlaceni nestriekalo.. a v nemocnici ma tiez strasili, ze to nie je bohvie co.. ale malemu so ponukala oba prsniky pri jednom dojceni a postupne sme sa pekne rozdojcili.. 🙂

moni
14. apr 2010

ahojte, ideme vas rychlo docitat, vcera som bola bez internetu takze nemam vobec prehlad 🙂

zuvinka102
14. apr 2010

ahojte maminky.. no teraz ste tu v prevahe nejak, ziadne kinderko medzi vami 🙂 .. k teme kojenia sa este nemozem pridat ale tie avent pohariky som si nakupila aj ja, takze som rada, ze pisete ze su super 😅

cicimon
14. apr 2010

mne napr zacalo striekat len vcera a to kojim kazdy den...a vidim, ze to je po kazdom kojeni viac
ja som si kupila tesco odsavacku, nie je zla, tiez som si myslela, ze nefunguje, len ten gumeny piest co tam je bol asi zle nasadeny. Ale kedze mala mi rozhryzla bradavky, tak ju teraz nepouzivam, lebo to dost boli, rukami to celkom staci

a som si vsimla, ze ono to strieka take vodove a kvapka mliecne biele..

cau moni - frucht tu podozrivo chyba, uz to vyzeralo aj na teba 😲

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre