Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
14. apr 2010

zuzi, tak za nas toho mesacneho chlapceka vystiskaj!

baby, mam uz asi 3 hodiny kazdych 20 minut take divne bolesti. vobec nie silne, len take tlaky, sem tam to do krizov vystreli. tak ja neviem co to ma byt.....

kiwinka
14. apr 2010

vsetkym maminkam gratulky k babetkam!!! 😀 veeeela mliecka!

zuzanka, ani mne nedosla este materska 😒

zuzana1971
14. apr 2010

dufam, ze zajtra ta materska pride, lebo ma porazi 😝
dufam, ze maju meskanie len kvoli Velkej noci, nic in eim neprepacim 😀 😝

gratulujem frucht a sasikas k babetkam 😵

zuzana1971
14. apr 2010

kiwi mne mliecko tiez nestrieka a pri odsavacke Avent mi tiez tecie povedla, takze sa neda nazbierat ani tych par kvapiek co sa mi podari ledva ledva vytlacit....tak tiez neviem ci som ja neschopna, alebo odsavacka 😝 ale asi to bude tym, ze nestrieka, si myslim....

cicimon
14. apr 2010

moni - uz ides na to? aj ked ja som mala bolesti skor vpredu, podrbusko a nizsie

zuzi - mna to odsavackou celkom boli, rukou to ide ok, niekedy len po kvapkach,ale zato sa nazbiera

zuvinka102
14. apr 2010

cicmon co sme dnes pisali o tych poharikoch avent tak som nasla na nete, ze jeden je na 4 pouzitia.. to sa vazne nedaju pouzit viac krat??

moni
14. apr 2010

cicimon, no ja ti neviem co to je...asi len poslickovia si myslim. len ze doteraz to nikdy nebolo pravidelne. tiez ma boli ako hovoris vpredu, v podbrusku, take menstruacne boliestky.
no uvidime co sa z toho vyvrbi 🙂

minius
14. apr 2010

moni vy ste si to tusim s frucht a spol dohodli ze si to do konca tohto tyzdna odrodite 😀 ak tu zajtra nebudes vieme ze uz patris do klubu 😉

zuzana1971
14. apr 2010

moni keby daco drz sa 🙂

zuvinka podla mna to je blbost ze na 4 pouzitia, ved to je z plastu, nie? po kazdom pouziti umyjes, vysterilizujes a mozes pouzit x krat....

cicimon no mne sa nenazbieralo nikdy nic 😝 ale maly ked je prisaty sa par minut tvari, ze mu daco ide, alebo mozno iba dudka, neviem, a potom zacne revat ako tur a otvarat usta ako vrata, ze je este hladny 😝

moni
14. apr 2010

minius, cestne pionierske ze som sa s nikym nedohodla 😀 ved by ma utlkli tie co su predo mnou, ja mam relativne este cas 🙂
zajtra asi zostanem doma, ale neviem ci budem online, takze ziadnu paniku 😀
mam cisla na holky, tak keby cosi dozviete sa 🙂

vejula
14. apr 2010

babulky, a čo sa kojenia týka mám taký problém... Mám kopec mlieka, tak musim vela odstriekavať, ale teraz ked som kojila z praveho prsa hned začal mliečko vypluvať a to mliečko bolo ružove, asi mi na nom pukla nejaká ranka a ťahá mi z nej aj krv. Takže môžem kojiť len z lavého a pravé musím odstrekavať bo to by bol zápal ako hrom... Neviem čo robiť aby sa čo najrýchlejšie zahojil...

No a ešte ako som mala v nemocnici tak husté mlieko že ked som odstriekala tak sa mi na nom až žltá smotana robila, tak dnes ako som prišla domov tak je omnoho redšie... Myslíte že to môže byť zmenou prostredia???

minius
14. apr 2010

zuzi tvoj maxik uz ma mesiac 😲 ? bozenku to leti! Ale je prekrasnucky. Pusinu ma urcite po tebe.

cicimon
14. apr 2010

vejula - no ja ti poviem priklad - ja co som tu mala vcera svokru som neodstriekala skoro nic....a dnes tolko ako 2 dni predtym dokopy....dnes sa mame tak fajn

zuzi - tak ja neviem, ja ked kojim z jedneho tak z druheho mi samo tecie....A asi je fakt dolezite vela pit

vejula
14. apr 2010

cici tak to je riadna haluz ako ta psychika vplyva na mliečko... Ma to trapi, ale musim nejako zvládnuť... Inač ty si mala tiež zo začiatku ranky na bradavkách??? Ak ano ako si to riešila?

cicimon
14. apr 2010

hej, vcera som bola celkom vynervovana a dnes uplne v poho, sme si uzili den konecne len my 2 🙂

mala ma na zaciatku dohryzla, tak to liecim repikom, cicadermou alebo len kvapkou mlieka.A kojim vzdy len z jedneho prsnika a druhy odstriekavam, nech sa jeden vzdy regeneruje 🙂

vejula
14. apr 2010

ja som jedno kojenie z jedneho druhe z druheho prsnika. Ale tra to prave prso musim odstaviť kým sa nezregeneruje, nec maličký nemá krvavé mliečko

zuzkabar1983
14. apr 2010

Ahojte babule.

Gratulujem k novopecenim mamickam!!
Co sa tyka tych bradaviek ..... ja som si do porodnice zobrala cicadermu, ale ta mi vobec nezabrala. Dr mi v porodnici dala vzorku naplasti multi-mam lanolin. To mi pomohlo a potom mi mm bol kupit masticku na bradavky od avent a ta je tiez dobra. Sice stoji okolo 15 eur, ale pomohla. Ja som mala jednu bradavku tak znicenu, ze mi hrozilo, ze nebudem moct kojit z toho prsnika.

zuzkabar1983
14. apr 2010

Veji, ak odstavis jeden prsnik, tak si daj zalezat, ze ho budes pravidelne odsavat, aby sa ti v nom neprestalo tvorit mliecko

vejula
14. apr 2010

jj zuzkabar, dnes som odsavala nad umyvadlom ale už ma tak chrbat boli že fakt nevládzem 😖

Idem si kočky zatila lahnuť kým maličký spinka, nech sa trochu vyspím, boh vie aká bude noc...

moni
14. apr 2010

veji, malickemu by ta krv nevadila. teda, ja len podla toho hovorim co nam na laktacnom kurze ta pani poradkyna hovorila...

zuzkabar1983
14. apr 2010

Moni, ja som sa na to v porodnii pytala a ze dietatku samotnemu ta krv nevadi, ale problem by nastal, keby ma krv v stolici .... potom je problem zistit, ci je to len z prsnika, alebo je nieco zle s babatkom.

zuzkabar1983
14. apr 2010

Idem si aj ja trosku oddychnut, kedze niekedy v noci vstavame aj kazde dve hodinky ...

moni
14. apr 2010

zuzi, vidis to je dobra pripomienka, to by isto vedelo vyplasit.
druha vec je, ze asi to nie je prijemny pocit kojit z krvavej bradavky...

minius
14. apr 2010

joooj ja som taka rada malicky konecne pekne od pol 8 spinka, dudina a kolik kvapky pomohli, chrustik sa trapil cely den.

moni co kontrakcie sa zrychluju?

moni
14. apr 2010

minius, ale nezrychluju...uvidime co neskor vecer. kazdy tu kuvikuje ze uz zajtra nepridem, ale mne sa zda ze som nejaka moc vesela 😀

evil15
15. apr 2010

dobré ránko bambulky

moni VšETKO NAJSAMLEPšIE K NARODENINáM X X X 😀

inak včera som pozerala na STV2 reláciu pre mamičky dnes ju opakujú o 13.30h a bolo tam aj o kojení s klobúčikmitak sa mrknite náhodou celkom fajn relácia sa mi zdá ...
no ja sa ešte pridávam ku kinderkám aj ked bol v noci spln a mne nebolo dobre ale som tu, dnes idem na UTZ tak som zvedavá čo mi povie dr tak sa vám potom ozvem a inak KINDERIEK je tu kolko 5-6?????????????????? byby nebláznite ved máme ešte 15 dní 😀 😀 😀

civavava
autor
15. apr 2010

ahoj babule, vcera 14.4. nam porodila aj fruchtbar! asi viete, zuzka mi tiez uz pisala, tu je fruchtina sms:

AHOJTE, MALY RENE JE UZ NA SVETE, TRVALO MU TO 17HODIN, MERIA 53CM, 4120g, HLAVA 38 CM a JE PREKRASNY! JA SOM TOTALNE HOTOVA....a STASTNA..

🙂

juliap
15. apr 2010

bre, uprsane rano, neviem ako ostatne, ale mna uz zacina z toho blbeho pocasia chytat depka ... cem slniecko ☹

juliap
15. apr 2010

aspon taketo slniecko ceeem ....

fleury
15. apr 2010

Bre ranko,

tak my mame za sebou prvu noc domka, celkom oki, neporovnatelne s prichodom domov co Emka stvarala 😅
Len mam obrovsky problem s bradavkami, mam ich uz skrvavene a to kojenie je fakt utrpenie na ntu. Kazdopadne nechcem prestat kojit, lebo mlieka mam dost a malinka krasne saje a pribera. Nemate niektora tiez takyto problem?? Kazda rada vitana! 😉 Natieram si ich sice Bepanthenom, ale co z toho, ked kazde tri hodky sme zase v tom istom kole, nestiha sa regeneracia a prikrmovat by som velmi nerada.

Dnes som sa postavila na vahu, tak po 4 dnoch od porodu mi ostali necele tri kila.

Jo a ja som nakoniec skoncila sekciou, asi som nepisala este. Pozeram, ze vejula rodila tiez cisarskym den predo mnou. Ja sa este stale ucim chodit, vcera som si kychla a teda stalo to zato! Dufam, ze je takyto moj postupny progres po cisarskom oki, poteste ma niekto 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre