Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

juliap
15. apr 2010

fleury, aj ostatne maju problem s tymi bradavkami, tak ked sa dostanu na konika, urcko ti napisu, skus pozriet aj do vcerajska, tam to tiez rozoberali ...
a co ze nakoniec cisarak, koly krcku?

civavava
autor
15. apr 2010

gratulujem k babatkam, frucht a sasikas 🙂

mini, k narodeninkam vsetko len to najlepsie!

dnes o 10ej mame navstevu - laktacnu poradkynu, som zvedava, kolko bude vazit maly

😵

zuzadula
15. apr 2010

fleury.. gratulujem ku krasnej princezne 🙂.. aj k tomu,ako to spolu krasne po tej sekcii zvladate.. sama mam s tym skusenosti.. je to celkom sranda.. pamatam aj na tie prve kychnutia.. a to uz ani nehovorim o tych pochodoch v nemocke cez celu chodbu za malym na novorodenecke 😅...
nechaj tomu cas.. u teba este viac po takom zakroku plati.. pokoj, klud.. veeeeeeeela oddychu.. upratovacie a ine prace pockaju.. teraz ste len ty a tvoja mala 🙂
k tymbradavkam.. uz som pisala aj ostatnym maminkam.. najpravdepodobnejsou pricinou bolesti bradaviek byva nespavna poloha babatka.. alebo nedostatocne prisatie.teda uchopenie dvorca.. pamatam aj na seba.. tiez mi to z jedneho prsa slo OK.. a druhe bolelo a krvacalo..tak sme tiez liecili.. ale kedze bneslo odstriekat, tak sme dojcili aj tak.. a postupne sme tie polohy natrenovali tak.. ze bradavka bola v spravnej polohe a uz nebola odierana.. taklen skusajte. vsimaj si, ako je mala prisata..ci ma pekne jazycek na spodnej pere.. dvorec poriadne vsunuty do pusinky.. aby nemala vytocenu hlavinku k prsniku.. ale telo a hlavu v jednej rovine.. zvladnete to .. 🙂
:

zuzadula
15. apr 2010

a frucht srdecne gratulujem k malemu Rene 🙂 ... maminke frucht veeeeeeeeelka pochvala, ako to zvladla.. a spolovne vsetkym trom krasne chvile 🙂
rovnako aj ostatnym novym maminkam pripajam velku gratulaciu 🙂

ttiffanny
15. apr 2010

ahojte kočky!
chcem sa vás opýtať, či odsávate mliečko, ktoré vám ostalo po kojení v prsníkoch. ja som najprv kojila z jedného a pri ďalšom kojení z druhého prsníka, ale laktačná poradkyňa mi povedala, nech dávam obidva pri každom kojení. tak to teraz robím tak, ale neviem, či zvyšok mám odsať alebo nie. na rôznych stránkach som sa dočítala, že ak žena dostatočne kojí a nebolia ju prsia, že nemusí odsávať. ako ste na tom vy?

stacynka
15. apr 2010

ahojte baby, hlasim sa stale dva v jednom
vcera som nemohla sa zastavit, timko mi vracal rano, tak sme boli u dr,, ze viroza to je tak dufam ze to nedostanem aj ja
cely den bol nalepeny na mne ani som sa najest poriadne nemohla ani vicikat, chuda moje taky bol zmordovany....
gratulujem maminkam vsetkym....
inak pri timkovi som aj ja mala zo zaciatku problem s kojenim, aj krvave bradavky, ale dosla laktacna sestra a povedala ze fakt co najviac mu to tam strcit cely dvorec a aj mi to ukazala a potom to bolo lepsie fakt to chce len cvik....

stanusa
15. apr 2010

dobre ranko,
blahozelam dalsim mamickam k babatkam 🙂

u nas uz tretia noc kazde 3 hod hore, dnes nadranom nevedel vobec zaspat... 🙄 trosku pocuckal, pospal na pol hodku a znova hore 😝

zuzana presne ako moj Gabko, pocucka - pocujem prehltanie, potom neprhlta, no a nakoniec mi zaspava, o chvilu sa zobudi a reve, ze je hladny 😔 esteze mame umele Ml. 😝 😅

fleury po sekcii som aj piaty den este polihovala, to sme boli doobeda v nemocke, doma som uz vela nelezala, ale je dobre sa vystriet kvoli tom rezu a natierala som si ho repikom
inac o tyzden ani vediet nebudes, jazvu sice je citit trosku 🙂

vcera mi mm doniesol multi-mam naplaste a bol k tomu aj krem na bradavky, naplast som si dala vecer - mala by posobit aspon 5 minut, nechala som ju az do kojenia, cca 3 hod a ked sa prisal, tak to take strasne bolestive nebolo
mast je s lanolinom - nemusi sa umyvat pred kojenim, je skor na suche a poraskane bradavky.

tak sa majte, idem malemu coto odsat...papa

zuzadula
15. apr 2010

ttiffanny.. 🙂.. je vyborne, ze davas babatku oba prsniky naraz.. je to vyborny sposob, ako predist bolestivemu naliatiu.. babatko je najlpepsia odsavacka 🙂.. len treba poradie v akom tie prsniky babu ponukas, striedat .. inak pokial nepocitujes napatie.. naliatie, ajbabosa pekne prisava.. tak odsavat nemusis.. tvorba mliecka sa pekne nastavi na potreby tvojho babatka... aj ked bude potrebovat viac.. tak proste bude pytat castejsie.. a tym sa zacne tvorit mliecka viac... su to tzv. obdobia zrychleneho rastu.. byvaju v 3. a 6.tyzdni a 3. a 6.mesiaci..

zuzadula
15. apr 2010

tak som si pozrela tie vase aprilove zazraky a su naaaaaaaaadherne 🙂.. juj.. priznam sa, ze vam aj trosku zavidim.. bolo to nadherne obdobie.. a hned by som si najradsej taky maly uzlicek privinula k sebe 🙂...

evil15
15. apr 2010

tak a už sme doma dr na UTZ bola dosť rýchla a milá 🙂 povedala mi že budeme mať velké bábo lebo už teraz má 3400g podla merania ale jej sa zd 🙂 á že má viacej 😅 😅 😅 tak sa teším na pôrod velkéj baby 😀 mm som už povedala že čo to spravil aké veľké bábo že nech si to ide odrodiť on 😀 😀 😀

lucinka1104
15. apr 2010

Gratulujem k mamickam ku krasnym babetkam malej sa konecne yafixovala hlavicka otvorena som na 5 a kedye uy den prenasame tak mi zajtra porod vyvolaju tesim sa a zaroven bojim kdeze viem do coho ideme

lucinka1104
15. apr 2010

sorry pisem u svokra a neviem si prepnut klavesnicu

lucinka1104
15. apr 2010

da mi niektora cislo na mobil aby som zajtra mohla napisat ked sa drobec narodi<<<<<<<< 😕

marika1902
15. apr 2010

Ahojte babule ja stale stav 2v1.

Cicimon ake si mala tie bolesti. Mna vcera vecer strasne bolelo dolu v podbrusku a strielalo to do krizov a do stehien. No dala som si sprchu a z 5min intervalov uz boli 15min a aj to slablo az som zaspala.

Inak ked tak citam vacsina apriloviek rodila sekciou. A ja som si vzdy myslela ze je to len vo vynimovnych pripadoch.

lucinka1104
15. apr 2010

marika ja mavam uz 3 tyzdne kontrakcie caste a bolastive a stale sme 2 v 1 aj u syna som to tak mala ale som otvorena na 5 takze daco sa dialo ja osm mala oficialny termin vcera

marika1902
15. apr 2010

lucinka no ja mavam tiez skoro kazdy den kontrakcie ale nikdy neboli taketo silne. A kedze na dalsiu poradnu idem az v utorok tak neviem posudit ci sa aj nieco dialo alebo nie lebo od poslednej poradne som otvorena volne pre prst cize to je asi 1,5cm.

stacynka
15. apr 2010

babulky aj mna vcera tak pichalo az pri suske, a drobec vystrajal jak najaty a brusko tvrdlo aj som tajne dufala ze uz zaciname a zasa nic... ale aspon vikend keby sme zastihli by som sa vobec nehnevala 😒 😉

marika1902
15. apr 2010

Stacynka inak aj ja uz pri kazdej bolesti dufam ze budem rodit. A ked to prestava tak som iba sklamana 😒 😒 Normalne sa uz na porod tesim nech to boli ako kolvek silno 😀

juliap
15. apr 2010

babulky, tak sa nastavte opacne, si povedzte ked vas zacne popichavat, ze to su len poslickovia, dame si sprsku, no a potom budete prekvapene, ked zistite, ze uz je to pravidelne a je to uz TO ... 😉

stacynka
15. apr 2010

inak som na nervy uz riadne, uz mi zasibava, vcera som sa chytila s muzom, lebo slubil ze si dame kexik a potom zdupkal ze sa boji, ze nechame to tak. tak som mu povedala ze nech necaka ze nejak inak mu to vynahradim, ale nepomohlo.... ☹ 😒

marika1902
15. apr 2010

juli bodaj by to bolo take jednoduche fnuk ☹ Keby sa aspon to pocasie trochu umudrilo a dalo sa ist prejs po vonku aby clovek nesedel len doma ☹

zuvinka102
15. apr 2010

ahojte no tak sa stale hlasim ku kinderkam ale tato noc bola strasna velmi ma bolelo brucho ale tak zvlastne.. neboli to kontrakcie ale po bokoch.. no inac ja nemavam ani poslickov takze je to velmi este asi daleko ale ved sa necham prekvapit..
ja sa hned aj lucim nakolko idem robit moravske kolace a upratat byt..

zuvinka102
15. apr 2010

stacynka no ja som s mm mala vcera taky isty problemik len s tym rozdielom. ze neodisiel ale otocil sa a zaspal

juliap
15. apr 2010

s tym kexikom som uz aj ja nahovarala mm, ze teraz pred terminom si ho uz mozme dat, mali sme zaracha od novembra, ze aspon sa to mozno pohne uz trochu, no a on mi na to, ze teraz uz nebude riskovat, ked sme to vydrzali od novembra, tak uz to vydrzime nejako aj tie 2 mesiace /to pocita uz aj s 600nedelim/ som myslela, ze ma picne, lebo som predpokladala, ze ho tym navrhom potesim, a on toto ... 😅

stacynka
15. apr 2010

zuvi, no my spime posl. mesiac oddelene, kvoli tomu ze spalnu mame na poschodi a zachod len dole takze sa mi nechce behat 3-4 krat hore dole, a hlavne ked este idem zo zalepenymi ocami aby som z nich nezletela...
uz by mohlo byt veru krajsie nejaka taka vacsia prechadzka by bodla 😉

cicimon
15. apr 2010

caute,

marika - ja som mala bolesti od podbruska smerom dole, take ako krce co sa zrychlovali a pritom ma aj cele podbrusko bolelo. krize nic. a prehanalo ma na wc

marika1902
15. apr 2010

ja mojmu mm ani len nenavrhujem ci si dame sexik lebo viem ze sa boji a nic nebude ☹ Sem tam si ho doberam ze ci este viem naco ho ma 😀 😀

marika1902
15. apr 2010

Cici dik ja som to mala ako keby mi to tam niekto stlacal, proste take stahy 😝

lilix
15. apr 2010

ahojte baby, neviete nieco o martine05? prosim ip dakujem

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre