Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzuj
18. apr 2010

ahojte baby...tak po ,,dlhsom case" opat babatko 😀 gratulujem je krasnucky...
juliap: to nechapem naco ta objednala na 4.5 😀 😀 a to nechodis niekam do nemocky.?..ty mas narok ist kazdy tyzden na kontrolu...vsak chod tento tyzden k inemu...ju nikto nezastupuje???? ja by som neriskovala nic...
Ale inak CTG ani mne nenaordinoval...a to ja chodim k lekarovi co sa venuje rizikovym pacientkam...az na minule..ked som citila malo pohyby...takze ak citis vsetko ok tak nie je potrebny...ale je pravda, ze okrem kontrakcii zistuje aj frekvenciu srdiecka a pohyby ci su ok...takze sa da z toho zistit, ci placenta funguje a je secko v poriadku....no a mne nameral ok, tak som isla spokojne domov...
Ale doki povedal, ze keby bolo cokolvek, mam zazvonit na porodnicu , zobrat casopis 😀 a povedat, ze chcem ctg, citim malo pohybov...takze ani teba asi nikto nevyhodí, ked povies, ze sa ti nieco nezda...
Ale celkovo ma viac udivuje, ze nemas uz ziadnu kontrolu... 😨 treba podla mna kuknut krcok a aj popocuvat ozvy minimalne...

civavava
autor
18. apr 2010

ahoj babule,

cinocka, gratulacia k nadhernemu Timonkovi, ake zvlastne meno, ale krasne, 😵 to ste kde nasli?

cici, aj Renko ma taku kozu, ako pise moni, same sa to upravi, je to stara koza.

my sme mali dost hroznu noc, rano som si musela ist lahnut, podarilo sa mispat 2 hodky kym mm sa staral o maleho...

cez den je OK, aj teraz spi ako zabity, skoda, ze noci su o hubu 😝 😀

boli sme vonku, je tu 20 stupnov a slnecno, na kratke rukavy, parada... 😉 maly v kociku spinkal cele 2 hodky co sme sa prechadzali 😵

civavava
autor
18. apr 2010

aj nam vravel pediater, ze kojene babatka nepotrebuju ziadne ine tekutiny, len v pripade, ze je velmi teplo, vyse 30 stupnov, dat mu cez den aj trocha vodicky...

feniklovy caj mam aj ja, este som ale Renkovi nedavala. vraj staci za 6-8 cajovych lyziciek...

cheerie, ty davas cajik pred alebo po kojeni?

moni
18. apr 2010

civi, no renko je taky nocny vtak...este chrust neprisiel na to kedy je den a noc 🙂
ani tu sa neodporucaju ziadne tekutiny ak je dietatko plne kojene. ked udru horucavy ja to moje chuda ani vonku nebudem moct zobrat ☹

zuzuj, podarilo sa ti aspon trochu spat?

cicimon
18. apr 2010

civi - nekremujete ho ani nic?

civavava
autor
18. apr 2010

moni 😀

civavava
autor
18. apr 2010

cici, po kupkani mu robime masaz telicka olejom, ale nie kvoli kozke, ale aby sa to lepsie klzalo 😵
inak ziaden krem....a kupeme ho 2x do tyzdna iba.... 😉

civavava
autor
18. apr 2010

ten baby olej je od Nivea, obsahuje mandlovy olej a vraj nieco na lepsie zaspavanie, ale to nejak nefunguje 😎

cicimon
18. apr 2010

my kupeme kazdy druhy den a zvyknem ju naolejovat tak jemne olivovym olejom dr. HOJ

zuzana1971
18. apr 2010

fleury mne v porodke povedali, ze pri stikutke dat babu pit, proste aby nieco prehltalo

ja olejcekujem po kazdom kupani, tj kazdy druhy den, maxik ma dost suchu pokozku

a som proti cajom, hlavne granulovanym, davam radsej prevarenu vodicku, v rakusku sa cajiky neodporucali

zuzuj
18. apr 2010

moni: no nic moc tak mam pocit, ze spim v 3 hodinovych intervaloch naposledy od 11 do 13:30...tak dufam, ze to malickej tak vydrzí...len v noci by mohla trosku este dlhsie 🙂
baby ved vy ste uz uplne mamicky 😀 jaj ja si to este neviem predstavit a o tyzden mozno uz budem o kremikoch s Vami 🙂

moni
18. apr 2010

dievcata maminky tie co ste mali take hyperaktivne babatka v brusku, su take aj teraz? ja len aby som sa pripravila na tu nasu motorovu mys 😀

zuzkabar1983
18. apr 2010

Ahojte babule.
Tak mi sme dnes boli na prechadzke a maly spal cele 2 hodinky ako zarezany.

Co sa tyka toho fenikloveho cajika ..... ja som ho skusala, ale pila som ho ja .... maly si totiz nemohol riadne poprdkat a citala som, ze bud to prdkanie zlepsi alebo este zhorsi ... samozrejme, my sme si vybrali tu druhu moznost a den potom co som ten caj pila bol maly velmi mrzuty. Tak to radsej odsledujte. Ale zas pravda je, ze kazde dieta je ine a vasich drobcom to moze super zabrat.

Co sa tyka kozicky aj my mame suchu, ale uz sa to lepsi. Ja maleho kupem kazdy den a po kupani ho riadne naolejujem olivovym detskym olejom. A rano, ked vstavame, tak ho poutieram mokrou plienockou ... tvaricku a trosku telicko a vtedy mu zas naolejujem dlane a chodidla, lebo to ma najsuchsie. Ale nozicky uz ma fajn, len este ie dlane ..... stale mame totiz este rukavicky, tak mozno ja preto to dlhsie trva.

kikarv
18. apr 2010

mamičky ako často majú vaše bábätká stolicu? myslím tie bábätká ktoré sú len kojené. moja slečna kakala v čera a dnes len raz aj to len máličko. som kus znepokojená či nemá zápchu 😒 neviem či som náhodou niečo nezjedla a ona sa nevie vykakať. ako jej mám pomôcť čo mám robiť?

sanyk
18. apr 2010

ahojte babule, konecne som sa sem dostala. tak dnes sa aj ja mozem pochvalit s uplakanym babatkom 😎 uz dva dni sme poriadne nespali blizi sa termin porodu kedy mal prist Chris na svet tak asi si povedal dost bolo kludu teraz vam ukazem uz mi aj chybalo ze skoro vobec neplace asi som to zakrikla. vcera bol cely den na mne prisaty zdalo sa mi ze mam malo mlieka bo ani som si moc neodsala tak som nasadila litre vinei acidko homeopatika caje dnes je to uz lepsie ale zas nas trapilo brusko. teraz som skusila uz rektalnu rurku tak sa vyprdkal a vykakal ze spokojne zaspal kym som ho oblieka teraz je taky rozkosny na tvari je vidiet ako sa mu ulavilo.
Co sa tyka tej suchej koze mi sa olelujeme kazdy den pri masazi mandlovym olejom je to normalne to sa precistuje aj maly bol este v inkubatore ako jedna supinka teraz je to uz ok
Cajiky som ja granulovane nedavala dievcata boli letne tak im som robila kminovy cajik za malu lyzicku kminu prevarit Chrisovi vsak zatial nedavam nic a je spokojny

moni no moje vrabca bolo v bruchu ako pojasene a teraz je taky kludnucky klopklop zatial ale neviem vravi sa ze predcasne narodene deti su zvycajne hyperaktivne tak uvidime
baby po cisaraku aku mate jazvu? ja hroznu sice som to mala skomplikovane tym ze ma museli znova otvarat a sit takze polku mam jeden steh a druhu polku rebrik ale okolo jazvy a nad jazvou to mam take stvrdnute ako pneumatiku ani gate cez to nezapnem tak neviem dufam ze to take neostane dobre ma dokafrali ale hlavne ze maly je ok

tarinka333
18. apr 2010

Ahoj kinderka a mamicky.
Konecne sa hlasim ako "nekinderko" 🙂
Malicka je slniecko nase krasne 🙂 Pustili nas vcera, kedze malicka zacala priberat na vahe. S kojenim sme sa prve tri dni natrapili v nemocke, kym sa to rozbehlo, aj ma trosku Karolinka pocucflekovala, ale uz papka na jednotku 🙂 Mliecko mame, len hladam si ete techniku (ci jedno krmenie - jeden prsnik, druhe krmenie - druhy prsnik.... alebo ako poradila jedna sestricka, jedno krmenie 10 minut jeden a 10 minut druhy prsnik, ale to podla mna je blud, lebo sa nedostane k zadnemu mliecku)...
Teraz spinka, bude sa kazdu 1,5 - 2 hodinky na papkanie, tak mam chvilocku cas.
Porod bol super! Tak, ako u Seusky,
Kontrakcie som mala asi 1,5 hodiny (ale take FAKT kontrakcie), potom prisla epi a zvysok bola malina 🙂 Hehe, teda az na to tlacenie, tam sme sa tiez zapotili, ale na piate tlacenie bola Karolinka vonku, manzel bol pri porode a bol taky uchvateny a dojaty, ze aj slzicku vypustil. Nebola som strihana, mam zopar stehov na krcku, rovnako ako Seuska kvoli infekcii, ale inak sa citim super 🙂 Uz sme domka 🙂

sanyk
18. apr 2010

kikarv neboj kojene babatka nemusia kakat kazdy den niektore maju stolicu aj raz za 3-4dni je to tym ze materske mlieko je lahsie stravitelne tym ho stravia bezo zvysku a nemusia nic vykakat dievcata sice kakali kazdy den ale maly teraz raz za dva dni zo zaciatku mal tiez aj viac krat za den ale to bol v nemocke a dokrmovali ho um takze nic sa nedeje pokial ma vetriky a prdka tak je to ok

tarinka333
18. apr 2010

Jedna fotka nasho zlaticka 😀

sanyk
18. apr 2010

kikarv a ma aj bolesti bruska?

sanyk
18. apr 2010

tarinka gratulujem je krasnucka aj meno je super. k tomu kojeniu je lepsie dat jeden prsnik a na dalsie kojenie druhy pretoze predne mliecko je redsie skor iba od smadu aobsahuje viac glukozy a zadne je hodnotnejsie s vacsim obsahom tuku co ju aj viac zasiti ak to vystriedas po 10min k tomu zadnemu sa ani nedostane a tym je aj castejsie babo hladne. lepsie je potom druhy prsnik odsat ak je moc plny 😉

zuzadula
18. apr 2010

tarinka 333.. mala Karolinka je naoza slniecko 🙂.. srdecne gratulujem !!!🙂 nech sa vam aj nadalej tak krasne spolu dari.. je skvele, ze ste spolocne toho uz poriadne vela zvladli!!! 🙂
Kika 🙂 ahoj..🙂 neboj, dojcene.. a hlavne, plne dojcene babatka nemusia kakat casto.. je to vsetko o zrelosti traviacej sustavy.. a hlavne dozrete babatka nemaju problem so spracovanim mliecka.. vyuziju ho takmer bezzbytkovo 🙂.. takze sa neznepokojuj.. pokial ma stolica normalny vzhlad.. ako taka prazenica 😀 ... a babatko je spokojne, tak nemusi kakat aj niekolko dni 🙂 .. treba len sledovat, ci cika!!!. to je dolezitejsie a je znamkou dostatocneho prisunu tekutin !! 🙂

moni
18. apr 2010

tari, no to je krasna princezna! 😵 vyplatilo sa tolko cakat 😵
porod si zvladla super!

marika1902
18. apr 2010

juj babeny clovek si odbehne na chvilku sa vyvetrat a vy toho popisete 😀 😀

Cinocka gratulujem k drobcovi 😀 😀

tarinka malinka je krasna 😀 😀

inak moni ani mna uz nebavi si vkuse stopovat tie moje boliestky a dnes by som hadam nic ine ani nerobila 😝

moni
18. apr 2010

marika, no ja si tu potvoru malu dnes akoze nevsimam, povysavala som, cosi uvarila, a poobede sa pojdeme prejst 🙂
ty ides vyhrat tu odmenu za rodenie presne na TP? 😀

marika1902
18. apr 2010

moni ja sa aj odmeny zrieknem nech len porodim 😀 😀 Ale bola by sranda keby sa mi to zadarilo rodit presne na termin 😀 😀

moni
18. apr 2010

marika, no hlavne aby si neprenasala!

marika1902
18. apr 2010

no dufam ze nie ale ak budem asi si nepomozem. Jedine co ma utesuje je ze uz to dlho trvat nebude 😀 😀

kamilakd
18. apr 2010

caute babulky ja stale 2v1 a dnes som sa tak vytocila ze som nevedela co so sebou...rano som sa zobudila uz podrazdena a ked som sla k nasim tak cestou som postretala s ludmi a vsetci sa pytali ze co este si tu? a kedy? a par sms ze nie a nie sa rozpadnut a par telefonotov ze ci nieco nemame viem ze sa to stava a kocky tu o tom pisali...ale povedzte nie je to troska uz trapne????na FB mozem byt len offline skype to iste a emaily uz necitam....a dnes ma to proste dojalo pretiekol hrncek trpezlivosti 😠 😠 😠 ved ja sa tak dobre citim ze keby mi to nepripominali tak ani neviem ze uz bude ten den D niekde v dohladne 😀

moni
18. apr 2010

marika, presne tak mas pravdu, radsej sa neupnut na nejaky datum, lebo aj tak nam neostava nic ine nez cakat.

vsetky aprilovky maju istotu, ze tento rok budu oslavovat Den matiek 😵 😵 😵

moni
18. apr 2010

kami, vitaj v klube...akurat vcera som o tom manzelovi hovorila. tym si asi ozaj kazda tehula musi prejst takto ku koncu. skoda ze si okolie neuvedomuje ze my to nemame ako ovplyvnit, a tie otazky nam to len a len stazuju. asi ozaj nedvihat telefony, necitat maily a prist sa pozalovat sem 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre