Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kamilakd
18. apr 2010

moni ty to mas tak podobne ako ja???myslim pocatie a TP....ako je to v USA vyvolavaju porod? ci sa prirodzene caka na den D?

marika no musime to nechat na tie nase babatka kedy sa rozhodnu ist na svet to moje nereaguje ani na uplacanie 😀

marika1902
18. apr 2010

kamila presne dnes ako som bola pozriet na futbale tak vsetci ze co tam este robim. Tak som im hovorila ze si neplatim poistku tak ma nechcu vziat do nemocnice 😀 😀 A oni ze im mam vratit loptu co som im zhltla 😀 😀

Jeeeeeeej my budeme fakt oslavovat xixi 😀 😀

kamilakd
18. apr 2010

😝 moni ved to telefon uz mam nastaveny len na rodinu a inak nereagujem 😉 ale nevedia pochopit ze nas to dost drazdi mna teda dost 😲 kocky tu uz pisali ze je to tazke ale dnes mi normalne ruply city...som len kusala do jazyka 😝

kamilakd
18. apr 2010

marika no ja zas hovorim ze som sa troska fazulovej najedla....neviem co je na tom cudovat sa ked este behame sak sme tehotne nie imobilne....ja soferujem a ludia krutia hlavou 😠

marika1902
18. apr 2010

kamila viem ze aj pre mna je otravne ked sa mam milion ludi pyta ze kedy a co este nejdem rodit a ze si mam s mm zasexovat. A aj mm mi uz zacal hovorit nech to posurim lebo ked mu niekto vola tak prva otazka je ze ci uz je tato asi ho to uz tiez otravuje

moni
18. apr 2010

kami, ani veru neviem ako to tu chodi, v utorok sa musim opytat lekarky. urcite nenechavaju prenasat dlho, myslim ze par dni.
no minule som si uz nekusla do jazyka, v praci sa ma nejaky dobrak pytal preco este nerodim, tak som mu povedala ze mam TP az na konci mesiaca tak nechapem preco je netrpezlivy ked ja som som kludna 😠
ja to mam selektivne, od niektorych ludi mi to nevadi ze sa pytaju, ale iste typy ma vytaaaacaju neuveritelne 😕

marika 😀
ja tiez vyzeram ako keby som loptu zhltla, hlavne ked mi tvrdne bruch tak je super gulate 😅

marika1902
18. apr 2010

moni aj ja to mam tak ze od niekoho mi to neva od niekoho poriadne 😀 😝

inak za chvilku idem do sprchy zacala som mat bolesti kazdych 5 min ale nedavam tomu moc sanci. neviem preco ked sedim tak su tie bolesti intenzivnejsie a castejsie a ked si lahnem alebo postavim tak je to znesitelne a aj nie tak casto 😝

kamilakd
18. apr 2010

ved to niekto ked sa opyta beriem v pohode ale niekto ma dokaze vytocit noco uz ale ved keby daco tak by vedeli ze uz nieco je na svete nie????

marika a to s tym sexikom ma doraza....

ale vydrzime,a este otazocka niektore druhorodicky nam tu radili ze si nemame kupovat novorodenecke oblecko,dnes som so zuzkoubar volala a ta povedala ze malemu dava stale 56 aj to je malemu este volne takze treba kupit aj to prtave ak nechceme mat utopencov...takze ja zajtra idem kupit dake kusky aspon par lebo ja mam len to od 0-3 a ziadnu 52 ani 56 ani 58 takze kupim 56 aj 58

kamilakd
18. apr 2010

marika nebudu to poslickovia?ja ked som sa rozculila tak mi troska tvrdlo brusko.a bolo to neprijemne ale pripisovala som to mojim jedom...a mozno ty uz sa rozbiehas...inak ja ked som uz na 4 asi by som nemala dlho cakat s bolestami doma ze? aby mi aj epi stihli pichnut a neporodim cestou do nemocky 😀 😕

moni
18. apr 2010

marika, 5 minut znie slubne...mozno sa z toho cosi vyvrbi!

kami, ja mam aj nejake prtave vecicky, ale teda niektore sa mi zdaju extremne male. uvidime kolko z toho pouzijem 😅

marika1902
18. apr 2010

kami podla mna su to poslovia lebo uz stvrty den mam rovnake bolesti a vzdy po sprche prejdu 😝 Este pozriem spravy lebo bez nich nejdem spat a skocim sa sprchnut 😀 😀

stacynka
18. apr 2010

caute baby, este stale som 2 v 1 a taku mam depku az strach.
inak dnes ma tiez vytocila jedna znama vlastne uz vcera to zacalo sme sa bavili a ona ze vies o tom ze od siedmeho mesiaca sa nesoferuje? tak som jej povedala ze chodim tak max 10km denne., a predsa nebudem kilometre slapat s malym do obchodu alebo dr. a dnes sme boli pozret na motokrose u nas boli preteky stvorkoliek a zasa som ju stretla a ona ze tehotne by nemali byt v hluku tak som predychavala a povedala ze som zvedava ci ona to bude dodrziavat ked bude.
ja neviem co mam doma na riti v karantene sedet. kurnik.
potom to zavrsil maly ked ani za svet nechcel domov ist, hysaky chytal tak ho mm musel po zadku vyplatit. a odvtedy ma vsetko tusim vytaca.... nervy mam na dranc.....
normalne sa mi plakat chce. a este som zacala rozmyslat nad veve a bojim sa ako ja dopadnem....

marika1902
18. apr 2010

inak aj mne svokra vkuse vravela ze naco su mi take male vecicky a ked som sa pytala kamosky ci ich potrebovala tak povedala ze jasne a to mal maly 4200g a 52cm tak nastastie mam po nom aj 56ku velkost 😀 😀

moni
18. apr 2010

stacy, no asi je najlepsie hned ako najdes // zajst niekde do lesa, vykopat jamu, a tam byt zahrabana az do porodu...len tak by sa ti nic nestalo 😠 mna vytacaju tie reci co by tehotne mali, nemali 😠
nejaku vanu si napusti, trosku vypni, nemysli na smutne veci.....

marika, ti blbi poslickovia si asi ozaj robia srandu. ja aj ked mam cosi pravidelne, tie bolesti trvaju dost dlho, viac ako minutu, a ako na potvoru v sprche prejdu 😖

stacynka
18. apr 2010

jaj este som chcela reagovat na tie supinky, maly Timko mal take nozicky tiez ked sa narodil a kazali mi dat na to INFADOLAN masticku, za dvatri dni to zmizlo
co sa tyka toho kojenia aj ja si myslim ze treba dat cele jedno prso na jedno kojenie, kvoli tomu zadnemu mlieku...

juliap
18. apr 2010

babulky, tak sme sa vratili od nasich, teraz som len mrkla kus televizne a hned tam o rodicke z BA narkomanka, babatko je na ventilatore v 1 nemocnici a ona cheva odisla z 2 nemocky ... no je toto normal ...
diky za radu ohladom ctg, moni ja si myslim, ze mi mala dat ctg uz len z toho dovodu, ze som ani pri jednej kocke kontrakcie necitila, no a poradnu u nejakeho zastupujuceho dr mi tiez nekazala, ze ked nieco, tak uz do porodnice rovno ... tak si zavolam zajtra do porodky, ci mozem prist cez tyzden na to ctg

marika1902
18. apr 2010

no ja idem pomaly do tej sprchy a pridem az zajtra lebo mm potrebuje pracovat tak zatial zienky 😀 😀

kamilakd
18. apr 2010

jaj a presne tie rady co tehotne mozu a nemozu.....zakopat sa alebo do karanteny 🙂)))

cicimon
18. apr 2010

k tomu oblecku - mala ma 3kg a 50 cm a teda 56tku vynosi. a zas pyzama 0-3 su jej velke 🙂

ja sa vytesujem z kojich odpuchnutych noh a konecne som ostrihala nechty na nohach 😀

evil15
18. apr 2010

ahojte ako vidím je tu horúca téma na otázky tipu : " ty si ešte celá??? kedy už konečne porodíš??? jééééj si ako taký malý sloník už aby si porodila??? ... " tak toto poznám vééélmi dobre a je to na dennom poriadku ale kašlať na nich všetkých treba sa len usmievať a myslieť si svoje 😉 ved tie čo deti nekájú to pochopia ked ich budú čakať a tie čo ich už majú si to vychutnávajú lebo oni to tiež zažili ...

a čo tehu môžu a nemôžu sa vôbec nezaoberám lebo je väčšina je blbosť si myslím podla mňa ak sa všetko je a pije s mierou tak prečo nie 😉

a poslíčkov mám stále už si z toho nič nerobím ☹ ale samozrejme tajne dúfam že je to TO a stále nič 😨

cicimon
18. apr 2010

ked uz pisete, co tehu mozu a co nie - ja mam skor dojem, ze potom sa toho nemoze asi viac ako pocas tehu - min co sa tyka jedenia....min preto by som chcela byt este tehu a dat si sosovicu, fazulu, spenat, kapustu a ine..

cicimon
18. apr 2010

a hlavne coko - odkedy som doma vsetci mi len coko nosia...a este sa nam zvysilo vela velkonocnych vajicok 😲

moni
18. apr 2010

cicimon, alebo byt kojaca mama tu, nemala by si ziadne obmedzenia...spenat, kapusta, vsetko do radu 🙂
som zvedava ako sa to mojej malej bude pacit 😕

janicka11
18. apr 2010

Ahojte babulky...Tak ako si tu čítAM tie vaše príspevky a komentáre tak sme natom všetky úúúúúplnnnne rovnako.Každý okolo mna sa len stále vypytuje no kedy už konečne porodím,kedy už pojdem donemocnice a podobne...Ale keby to je také jednoduché.Už neznášam tieto otázky podobného typu,lezu mi hore krkom.Už prenášam 4den,a ja sama by som sa tej mojej velkej loptičky už chcela dávno zbaviť....Ale zatial stále nič,proste asi je malje tam lepšie,a nemá sa prečo na tento svet ponáhlať...nohy a ruky už mám jak medvedie laby naliate vodou,už si nemám ani čo obuť-Dúfam že už to nebude dlho trvať.Zajtra idem na poradnu,tak dúfam že už somnou začnú aj niečo konečne riešiť.Ved ani neviem kolko najviac možem prenášať..Zajtra to bude piaty den tak snád už ztoho niečo bude..Držte všetky palčeky.....---(((((((

eki
18. apr 2010

ahojte, chcem vám dať vedieť, že Lucka (lucinka1104) porodila 16.4.2010 o 14:37 Timeu: meria 53 cm a váži: 3220g 🙂.

moni
18. apr 2010

janicka, drzim palce nech cosi vymyslia! verim ze uz mas toho akurat tak dost, a chces mat malicku pri sebe!

lucinke gratulujeme!

cicimon
18. apr 2010

moni - a planujes nejake obmedzenia ci sa budes riadit americkymi sposobmi?

janicka11
18. apr 2010

Moni,dakujem 😉 😉 😉 😉 VER,že už cem mať malú davno prisebe.Celý čas som verila a dúfala že sa vypýta na svet aj skor a nie že sa to bude ťahať ešte aj potermíne...A ešte ked mam taketo obrovdke brucho,pomaly už na seba nič neoblečiem an neobujem.A inak MONI,ty kde ceš rodiť?Ak smiem vedieť.... 😀 😀 😀

moni
18. apr 2010

cicimon, no fazulu a kapustu budem asi velmi opatrne, ale zvysok skusim po troske a uvidime ci to prejde 😅 akurat vcera som citala clanok o tom, ze stale sa nevie vysvetlit ten suvis maminej stravy a mlieckom. celkom mi to davalo zmysel, ale preco potom tolko deticiek kolikuje 😕

janicka, veru aj moje brusko je uz obrovske, najhorsie je ze tu uz je teplo (a specialne mne posledne 2 tyzdne), a ja mam vacsinu veci z dlhym rukavom. uz si nechcem kupovat tehu s kratkym, takze prisli na rad manzelove tricka 🙂
rodim v USA, s pomocou manzela a epi 😀

silvia7
18. apr 2010

hojte kočeny 🙂
som neskutočne rada, že tie otázky pre kinderka mám už za sebou... 😉 😎 nebojte, resp. treba im povedať, že vám to lezie na nervy a že keby ste neboli 2v1 už, tak to predsa vedia.. ja som ku koncu už tiež bola nepríjemná na ľudí, ktorí sa ma to pýtali denne a ešte skôr ako ma pozdravili... a najhoršie je, keď sa ma to pýtala kamoška, ktorá už 2 deti doma má a sama mi hovorila, že tie otázky, kedy už porodí jej liezli na nervy... ale veď viete, ľudia sú neskutočne zvedaví... serte na nich 😅 😝

baby, ja som musela začať to UM dávať.. malý je na mne prisatý aj hodinu a pol (striedam prsia v tom časovom intervale) s odrgrgávaním a on by stále papal... ale mne na prse zaspáva - asi mi ide slabo mlieko, keď pritom zaspí vždy.. ale akonáhle ho odtiahnem, tak do minúty reve a nič iné ho neutíši.. tak po kojení z prs, mu dávam od dnes ešte 60ml (max) UM..
ja neviem, čo mám robiť.. odsávačka mi príde asi v stredu najskôr, keď sa snažím ručne "odsávať", tak len kvapká, nestrieka mi mliečko.. ale po noci, keď malý spí viac ako 5hodín vkuse, sa budím s bolavými prsiami - sa mi hrče začínajú robiť, to mu dám papať a pekne mi vysaje malý.. a to ho prikladám cez deň tak každé 2-3hodiny.. nechcem ho mať len na UM, čo mám robiť? v piatok ideme do nemocky na preváženie, tak tiež nechcem aby schudol, resp. nepribral, lebo si nás tam nechajú.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre