Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

vejula
19. apr 2010

Vďaka juliap, si ma ukludnila, ja som ešte zo všetkého taká vystresovaná 😅

sasikas, gratulujem... Tak nakoiec nás bude pomaly viac po sekcii ako po normalnych pôrodoch.... hmmm, fakt neviem čim to môže byť 😒

kats
19. apr 2010

gratulujem vsetkym novym babatkam a ich mamickam 😉
kiwinka to grckanie pozoruj, ci je to len take vysplechnutie tj to co uz spapala navyse alebo grckanie pri zmene polohy a pod... to by mohol byt ten reflux... skus ju po napapani drzat aspon pol hodku vo zvislej polohe... ak by bol reflux toto by mohlo pomoct.... ale radsej sa porad aj s dr... 😉
Baby moze byt ze mate docasne menej mliecka - to moze ist o tzv. RASTOVE SKOKY (spruty po cesky) cca okolo 7-10den, 3. a 6. tyzdni, v 3. a 6. mesiaci treba len vydrzat a kojit kojit vzdy ked si povie 😉 za 2-3dni sa ti upravi tvorba mliecka 😉

vejula
19. apr 2010

vdaka kats, ja sa nalievam bielou kávou... rady starých materí 😅

majca424
19. apr 2010

ahoj veji, no tak ja ťahám nočné odkedy sme prišli z nemocky 😀 ale zdať sa mi, že sa to trošku zlepšuje, dnes vydržal v noci spať až 4 hodky medzi papanim, zlatunky ale musím zaklopať aby mu to vydržalo...
veru, je to zaujímavé s tými sekciami... 😒

majca424
19. apr 2010

inak, náš malý tiež zdvíha hlavičku stále, takých šikuľkov asi máme 🙂

cicimon
19. apr 2010

moja tiez dviha hlavu a aj nohy s tym tazkym zadkom 😀

fruchtbar
19. apr 2010

ahoooojte babulky,
tak my sme konecne domka!

marika1902
19. apr 2010

vitaj frucht aky si mala porod 😀 Malinky je nadherny 😀 😀

fruchtbar
19. apr 2010

a par foteciek !

fruchtbar
19. apr 2010

Ahoj Marika, a ty este kinderko ako pozeram........ 🤐 🤐 🤐 🤐 o porode pisat radsej ani nebudem,pokial to nemaju vsetky za sebou ! 😅

aktakk
19. apr 2010

AHojte kocky,

tak nasa malinka tiez spinka uz asi hod a polku,tak mam troska casu, lebo som ju dovtedy nosila na rukach.

Co sa tyka mliecka, ja mam pocit, ze mam niekedy viac niekedy menej. A nedavno som sa uplne bala, ze uz asi nemam, lebo mi ostali uplne makke prsia, vobec sa nenelievali. A to bolo zrovna asi v tom 3.tyzdni a potom som si spomenula, tak ako Kats pise, ze nas v nemocnici upozornili aby sme sa nezlakli, ze vtedy je take "tichsie" obdobie ale ze to nemame brat v uvahu a stale kojit.

Gratulujem novym maminkam, kym som Vas precitala aj som zabudla na mena...

Frucht, Sasikas vitajte!!!

aktakk
19. apr 2010

Frucht- malinky je tusim na TEBA, ci?

marika1902
19. apr 2010

Frucht este stale som kinderko fnuk zajtra mam termin aj poradnu tak uvidim co bude alebo nebude 😀 😀

moni
19. apr 2010

ahojte, hlasim 2v1...poviem vam ti poslickovia su dobri magori 😀
idem docitat co ste popisali...

aktakk
19. apr 2010

No baby- inak ja mam asi stastie, mna poslickovia vobec netrapili....Preto asi aj ked som mala skutocne kontrakcie som netusila, ze to je porod 😀 .

janicka11
19. apr 2010

Ahojte baby..Tak ja som bola dnes na poradni,celá napuchnutá už nevládzem ani chodiť celý človek ma už bolí.Doktor Oravec ma chcel už dnes hospitalizovať ale kedže celé 5poschodie je obsadené mamičkami ktoré tiež prenášaju,tak sme sanakoniec dohodli na zajtra.Ráno mám dojsť na 7:30...Možem s aspýtať,mali ste niekto z vás také stavy ako som mala ja dnes?Ked mi to ten doktor oznámil,prišiel namna taký smutok,strašne som sa všetkého zlakla ako malé dieťa som začala plakať.ešte že som bola aj s manželom,ktorý nechapal čo s adeje..Začínam mať strach čo bude zajtra čo budu somnou robiť..Všetko som si predstavovala asi inak ...Len dufam že tam spoznám neaké milé maminky a budem si mať s kým aj niečo povedať...Chcem bzť už doma,a malinku dr žať v naruči..Jáááájj s atak bojím....Keby sa tej malej chce narodiť už aj dnes a chytilo by ma to doma a nie takto.... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

marika1902
19. apr 2010

aktakk bud rada ja mam uz piati den vkuse. Ja uz to ani nestopujem najhorsie je ze uz su to celkom slusne bolesti 😝 Esteze citim Kubka ako sa hybe inak by som sa uz bala ako cert

zuzadula
19. apr 2010

frucht 🙂 vitaj medzi mamulkami 🙂.. a asi hlavne doma 🙂 .. urcite ste obaja moc stastni 🙂.. tak si to pohodlie a prve krasne rodinne chvile do sytosti uzite 🙂
maly Rene je nadherny chlapcek.. 🙂.. no ved cela mamina.. to sa pridavam 🙂..

janicka11
19. apr 2010

Nechystá sa zajtra niekto do antolskej nemocnice na piate poschodie poležať pred porodom,?alebo teda tie čo prenášaju jak aj ja??? 🙂 🙂 Bolo bz to super necem tam byť sama. 😀

aktakk
19. apr 2010

Janicka- nic si z toho nerob, to je normalne. Proste asi nikomu nie je prijemny pobyt v nemocnici. Ja som tam teda uz stravila veeela casu, ale zakazdym dolahol na mna smutok. O to viac to treba teraz chapat, ked si tehotna a hormony su hormony. Ja som po porode stale revala...Prisiel ma pozriet drahy a ja som taky potok slz vyronila, ze len pozeral co sa deje.
NEBOJ, vsetko bude ok!!

Marika- no veru nezavidim Vam!

janicka11
19. apr 2010

AKTAKK dakujem ti za podporu..Nemusím s ateda sama citiť tak blbo,jak som sa aj citila,naozaj neviem čo to bolo,ale zlakla som sa ked mi povedal že zajtra dojsť už aj z vecami a ležať..Prvé ma napadlo či je malá v poriadku,prečo nechce prísť konenče na tento svet aj sama...---((( 😔 Chcem mať už všetko zasebou a radostne vám tu všetkym napísať a pochválíť s atiež s princeznou tak ako aj vy sa chválite s drobcami..Toto čakanie ma len zabíja,,,celý ten šas som dufala že už ,ked som len citila menšie bolesti verila som že už to je ono,ale už som prestala dufať musím sa proste zmieriť s realitou,že nasvet jej treba asi pomocť..Neviete ako reaguju tie čípkz?Niekomu stači len jeden a babetko je nasvete,a niekomu neyabu ani tri.... 😕

zuzadula
19. apr 2010

janicka 11.. 🙂.. v prvom rade ta chcem ubezpecit, ze tvoje pocity, strach a mozno aj uzkost, aj ten plac, ktory si prezivala u lekara su uplne normalne!!! a to nielen v tehotenstve..!!! nechat emocie preklznut navonok a prejavit ich nie je nic nevhodne!!! prave naopak.. je lepsie to vsetko uvolnit 🙂..
mozes ale vyskusat niekomu sa zdoverit .. niekomu, komu doverujes.. a rovnako skus doverovat svojmu babatku a aj sebe samej. urcite to spolocne zvladnete.. !!! 🙂 mysli na babatko..preziva to s tebou.. rozpravajte sa spolu, spievaj mu, alebo citaj.. bude vam potom urcite obom lepsie!! Verim, ze ste splocne v dobrej starostlivosti lekarov.. a ti urcite vedia, co maju robit.. !!!

zuzana1971
19. apr 2010

kiwi ca. 150-200g vraj za tyzden ma byt a to karolinka krasne pribrala

inak Maxik tiez grca ostosest, musim ho viackrat denne prezliekat, tiez ma problemy s bruskom, tiez dviha hlavicku od 1 dna 😀 tie deti su na jedno kopyto 😀 😅

teraz uz 2 hodiny kuka ako sova a nie a nie zaspat 😝 , tak ja neviem kedy mam spat ja, ked v noci reve a cez den tiez nespi 😝

kiwinka
19. apr 2010

baby aj vase miminka obcas tak silno rychlo dychaju? pri papani alebo aj len tak?

zuzana1971
19. apr 2010

vitaj frucht, krasny chlapcek a fotky

janicka11
19. apr 2010

ZUZADULA dakujem aj tebe za radu..Viem že doktory určito vedia čo maju a čo nemaju robiť..Ale namna už ide dosť velka nervozita a taketo čaknie ma naozaj zabija,bojím sa že niečo nieje v poriadku alebo ja neviem.Už toho je namna dosť,asi som si celé to tehotenstvo predstavovala inak,alebo ja neviem.Celá som napuchnutá malej sa snažím dohovarať necj už ide von,že jej tu bude dobre že s ananu všetci tešíme a vela ludi sa nanu neskutočne vela krat pýta a ona stále nič....Ja fakt neviem...Viem že si musíme niečo aj vztrpieť pretaké malé neviniatko... 🙂

moni
19. apr 2010

kiwi, kamoskina mala bola tiez taka ugrckana a im pomohlo, ze ju kojila 10-15 minut, potom pauza na odgrgnutie a potom pokracovat. u nich sa z toho nakoniec bohuzial vyklul reflux, ale na zaciatku fungovalo toto.
ale mala ti pribera krasne, nie?

tantamka, no malicka je kraasna 😵

frucht, vitajte doma! renko je riadny valibuk! 😵

tu sa vobec nebali na siroko, ale kedze ja sama mam problemy s klbami, budem balit. mam postolky zo slovenska, sice latkovky take mizerne, no ale na to zabalenie stacia. tym sa nic pokazit neda.

zuzadula
19. apr 2010

janicka..veeeeelmi ta chapem!!! viem, ze ta neistota je ibijajuca!!! .. ale babatka maju proste svoj cas a nech im dohovarame ako chceme, tak to proste nepomaha!!! Samozrejme uplne chapem, ze to uz cele chces mat za sebou.. a hlavne, ak sa necitis uplne vo svojej kozi!!! .. Ale stres vam obom teraz neprospieva.. ale este raz opakujem, ze je normalny.. takze sa neobvinuj!!!.. len mozes urobit nieco, co vam pomoze ten stres stlmit!!! .. nieco pekne si pusti, niekde, kde ti je dobre.. s niekym koho mas rada.. pomasiruj a pohladkaj svoje babatko.. nech citi akuma v tebe oporu!!! ... da si nieco na jedenie.. nejaku maskrtu.. proste nieco take, co ti dokaze trosku zdvihnut naladu.. 🙂 viem, ze sa to lahko hovori.. ale ta dobra nalada uvolnije tie spravne hormony a vam sa to moze pekne rozbehnut a uvolnovat.. 🙂 neboj.. sme na to rodenie predurcene.. aj ked niekomu to proste ide lahsie a ine maminky sa potrapia.. ale zvladnu to!!! 🙂

zuzadula
19. apr 2010

mamulky.. este k tomu refluxu a grckaniu!!! vsetky babatkasa rosia s nie uplne vyvinutou traviaciou sustavou a pazerakom.. takze teraz, ked robia vsetkym babatkam hned sono, tak skoro vsetky maju reflux.. a maminky sa hned boja.. co je logicke! .. ale chcem ubezpecit, ze to este nemusi byt dovod na paniku.. babatkam ten prirodzeny reflux postupne mizne.. tak, ako sa meni a vyvija traviaci trakt.. takze grckanie samo o sebe este nemusi byt nic zavazne!!§ treba len sledovat ake je to caste.. aka je vydatnost.. aky je to teda prud a podobne..treba vyskusat, ci sa to nezmeni,ked sa prejde na inu technuiku dojcenia..teda papat kratsie.. a davat babo odgrgnut.. a potomnechat dopapat. elbo vela drobcov su poriadni jedlici.. a kym ide tak hlatju a potom do zaludocek nezvlada.. tak to musi von!!! .. treba to len sledovat.. aj to, ako babatko prospieva.. ako pribera.. 🙂 suto este naozaj babatenka!! a tiez sa to musia naucit a trosku dozriet 🙂

janicka11
19. apr 2010

Bodaj by si mala pravdu tak ako mi aj píšeš...Viem že si musíme aj vztrpieť ja s tým už v podstate aj počítam..Všetko to čo si mi napisala som skušala,a nie len raz,ja to tak robím stále,papám samé maškrty,snažím sa uvolniť som celý čas s manželom,ktorý s ami venuje jak s alen dá že už mi to príde že už ho to ani nebavý behať okolo mojho zadku...(ale nezdava to,a stále ma usmev na perach..Možno namna dosť zle vplíva okolie ktoré sa stále zvedavo pýta tz si ešte doma,jakto že si ešte nerodila,a podobne,,,,,,Ved to nemožeš tak dlho prenášať,popritom prenášam dnes 5den.Dosť to namna asi zle vpíva,aj ked mi manžel povie jedným uchom dnu druhým von,ale aj tak s ato niekd v strede zastaví a ja začnem premzšlať či je naozaj všetko v poriadku snami...Malinkej sme už vela krat dohovarali že už s ajej nevieme dočkať nech pride konenče medzi nas že ju ceme mať už prisebe..Ale je z nej neaký lenoško.... 😕 😕 😕 😝

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre