Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

moni
19. apr 2010

janicka, veru ako dievcata pisu. tvoja reakcia je uplne normalna, ja by som presne taka ista na tvojom mieste! na napor stresu niekedy reagujem placom, takze si myslim ze ked pojde do tuheho, budem nariekat.
vcera som ale niekde citala, ze stres moze oddialit porod. neviem co je na tom pravdy, a na zaklade coho to tvrdia, ale je to na zamyslenie.
budeme ti zajtra velmi drzat palce, ale je mozne ze dnes ta mala prekvapi 😵 pekne sa priprav na to, ako ju o chvilu budes drzat v naruci, spravte si dnes pekny posledny vecer vo dvojici, a vsetko bude super!

zuzadula
19. apr 2010

ospravedlnujem sa za tie chyby.. ale ponahlam.. 😅 ... moji drobci uz tiez cakaju 🙂

zuzadula
19. apr 2010

moni 🙂.. uplne mas pravdu.. v tom clanku to pisali spravne.. stres oddialuje porod.. a hlavne ho spomaluje!!!.. pri strese sa uvolnuje adrenalin.. a ten zabranuje uvolnovaniu oxytocinu a uvolnovaniu svalstva!! panva je stiahnuta.. panvove dno sa neuvolnuje a porodne cesty sa neotvaraju!!! ..

janicka11
19. apr 2010

Dakujem moooooooccccccccc pekne všetkým,tedaMONI je to odteba pekné že sa mi snažíš pomocť a poradiť...S tým večerom to vobec nieje zlý napad,žebz to ten stres tak oddaloval?No ja naozaj neviem...ale možné to je...Kebz ma tam chce naozaj prekvapiť,a narodí sa aj dnes,doteraz som tak dufala ale už s tým nepočítam,už viem že nám s tým bude musieť niekto pomocť...Veru ked sa to blýži ku koncu plaču asi všetky,lebo doteraz som také stavy teda nemala...

mackopuf
19. apr 2010

janicka,je to uplne normalne.. 😉 ja som bola uz na porodnom sale ked som rodila malu a tesne predtym,ako som mala tlacit,tak som zacala plakat,ale nebolo to od bolesti,ale od dojatia,lebo mi dochadzalo,ze uz je TO tu a ze za chvilu budeme mat malu pri sebe 😉 ...tak,nech ti to dobre dopadne a neboj sa,za chvilku uz budes mat malu pri sebe 😉

janicka11
19. apr 2010

Aha,tak možno preto sa neako neotváram...A panva je stále stiahnutá..Asi si najdem neakého konička azabudnem nachvilku nato že už mám davno potermine a že vlastne ma čaká ochvilku porod...dakujem moc krasne babulky 🙂 😉 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂

marika1902
19. apr 2010

juuuuuj zienky ale tomu stresu sa tazko zabranuje. 😝

janicka11
19. apr 2010

Mackopuf asi aj ja sa rozplačem na sále ako dieťa od dojatia že už som konenče dočkala teho momentu držať malu v naruči a nie citiť len tie kopance v brušku... 🙂 🙂

janicka11
19. apr 2010

Veru MARIKA stres je lahko dostať ale zle sa ho zbauje hovor mi niečo tom..Neviem ako mám začať myslieť na niečo iné na to,že zajtra už možno snad budem aj ja mamičkou ako aj vy babulkyyyyyyyy 😝 tak vám zavidim že máte drobcov pri sebe a nie skovanych v sebe. 😵

marika1902
19. apr 2010

janocka asi sa ani ja neubranim slzam ked drobec pride na svet 😀 😀 Neviem sa toho dockat a asi aj preto su tieto posledne dni tak dlhe 😝

mackopuf
19. apr 2010

to tie slzy sa nedali udrzat 🙂 . A sestricka sa ma este spytala: Ale mamicka,co sa deje? 🙄 😀 ...tak som jej radsej ani neodpovedala 😅 ...ja teraz cakam druhe a aj ked mam tyzden pred terminom,tak ani teraz mi to este tak nedochadza,ze za chvilku uz budeme doma styria 🙂 . Asi mi to zase dojde az na porodnej sale 😀

janicka11
19. apr 2010

Je to babulky naozaj velká sranda až dokial nepríde do tuhehoa nemusíme riadne tlačiť aby sme vztlačili ten náš najdrahší poklad...Slzy prave ja neviem skrývať a ešte horšie je premna ked sa ma niekto spyta prečo plačem,ja začnem ešte viacej..... 🤐 🤐 🤐 🤐

janicka11
19. apr 2010

A inak umna je jedna minuta asi jedna hodina,no brutál proste..---) 😎 Ach ja už cem byť na porodnej sale a nie na modrom koníkovy.. 😀 😀 😀 😀 😀

moni
19. apr 2010

janicka, konicek = modry konicek 😀 😀 😀

veru ten stres je potvora, tolkokrat som sa uz o tom presvedcila, a neprestane ma udivovat aky ma vplyv. takze kinderka, nohy hore, sladkost do ruky, a pekne cakame dalej kym sa ich velicenstva neuracia vygulat 😵

zuzkabar1983
19. apr 2010

Ahojte babenky,

tak sme sa akurat vratili s nemocnice z toho sona a tesime sa, lebo klbiky mame v poriadku a uz nemusime balit na siroko 🙂 🙂 🙂
No trosku sme mali v aute ''akciu'' .... maleho som zobudila predtym nez sme isli, ze nech sa este napapa (a to uz mal normalne papat aj keby nikam nejdeme ..cca kazde 2 hodinky), no ale on asi hladny este nebol. Cuckol si 5 minut a uz nechcel, tak som ho nechala 15 minut odgrgnut a potom som ho obliekla a sli sme. No a na pol ceste sa v aute taaak pogrckal, ze sme boli komplet zagrckany. m 😅 😅 😅 Nastastie som mala extra kabatik .... Ale chuda moje, musel vyckat kym dojdeme do nemocnice, aby som ho z toho ogrckaneho vyzliekla.

Inak sme tam boli najmladsi, vsetko tam boli 3-4 mesacen deti a bolo tam hrooozne vela ludi a niektori ako bez chrbtovej kosti za zacali predbiehat, tak som sa tam riadne ozvala (a to ja som vzdy bola ticho, nikdy som sa neozvala), ale co je moc to je moc, vari tam nebudem s 18 dnovym babatkom cakat vyse hodiny len za to, ze niektory ocividne nevedia co sa patri!!! 😠

janicka11
19. apr 2010

Moni,oha dobre si to nazavala ted apresne tie veličenstvá""už bz sa im mohlo aj uráčiť..Ale čo s ačudujeme že sa im nechce na tento svet,v brušku maju o všetko postarane nemusia jest sami,dzchať Všetko spravíme za ne...Asi preto sa im nechce..-- 😀 Mne už bz s atiež nechcelo keby mi niekto povie aké to bude natomto svete.Viac sa už prejedať sladkostami necem,mzslím si že už ma je nazaj dosť. 😅

moni
19. apr 2010

zuzka, super spravy s klbikami! dobre si urobila ze si necakala, nikdy nevies co lapnes v cakarni, a to je to posledne co potrebujete.
inac, tu mavaju pediatri 2 cakarne, jednu pre chore deticky a jednu pre zdrave (co idu na prehliadky a ockovania). musis sa objednat na presny cas, kedy ta samozrejme zoberu takze sa mi paci ze sa snazia minimalizovat ze ta ktosi nakazi.

janicka, veru tak dobre ako je im v bruskach im nebude. oni to maju prespekulovane 😵

mackopuf
19. apr 2010

zuzkabar-co sa tyka ohladuplnosti a nejakej moralky druhych mam cerstvu skusenost zo vcera..som bola v obchode a uz som sla s kosikom ku pokladni a jedna pani(asi taka 35 rocna,vymalovana,vyobliekana) videla,ze tiez idem platit,tak si tak švihla,ze sa strcila predo mna a to mala skoro plny kosik a ja ani zdaleka nie tolko veci co ona...tak som sa tak vytocila 😠 ..ja to asi posudzujem podla seba,ze co by som ja robila(asi treba aj urcitu davku empatie 😎 )..lebo moje brucho sa prehliadnut neda 😀 😀 😀
Normalne mi zastal na chvilu rozum 😨 🤐

moni
19. apr 2010

mackopuf, prepac ze som ta tu vcera v noci nechala, manzel si uzurpoval notebook. ale zas na jeho obranu, upravoval mi fotky 🙂
si sa pytala na meno pre malu, no este nie sme celkom rozhodnuti a nechavame to na moment ked ju uvidime 😵
niektori ludia ozaj nemaju ani trochu chochmesu 😠

mackopuf
19. apr 2010

moni,v pohode 😎 ..mam skusenosti s tym,ked manzel uchmatne notebook,vtedy sa neda nic robit 😀 😀 😀 . Aj tak som uz sla spat,uz bolo aj nacase 😅 .

yanika
19. apr 2010

Ahojte aprilovky, trosku som si odskocila z maja pre radu🙂
Stravila som jednu noc v nemocnici, lebo som mala kontrakcie uz od piatku, ale neotvarala som sa.. brusko vsak stale boli a taha dole 😅 a citim sa riadne unavena.. Dnes ma poslali domov, vraj len cakat "na ozajstne kontrakcie" 🙂 Nemala ste niektora podobny problem?

moni
19. apr 2010

yanika, no poslickov tu mame viacere, a tiez cakame na ozajstnu show 🙂
ja som teda nebola kvoli tomu v nemocnici, ale myslim ze kamilku takto poslali naspat.

cicimon
19. apr 2010

janicka - mna ked po poradni poslali hned na piate tak som prerevala pol dna...mm sa az zlakol ked som mu s revom zavolala...

frucht- gratulujem!

evil este nerodi?

cicimon
19. apr 2010

my sme pred chvilou dosli z prechadzky, mala este spi a ja vegetim pri bananovom kokteili a zmrzke - ved ona mi to za chvilu prekazi 😲 a este ma caka zehlenie...

moni
19. apr 2010

cicimon, tak si naspat pri sladkom? uz bolo masoveho dost? 😀

cicimon
19. apr 2010

moni - 2 dni masa to este nie je obzerstvo 🙂)

cicimon
19. apr 2010

ja chcem dopriat malej sladke mlieko 😝

uz mam 3 dni zalahnute v uchu, to ma fakt uz nebavi..

moni
19. apr 2010

cici, no kdeze obzerstvo! ved proteiny treba 🙂 a sladkost za tym 😉

janicka11
19. apr 2010

Cicimon,nie Evil ešte nerodí volala som snou,zatial nie,,,Ved ešte to tak najkor musím ja,nesmieme jedna druhu predbiehať 🙂 🙂 🙂 🙂 A nie?Dakujem za podporu že aj tz si prerevala,aspon sa nemusím citiť tak blbo,všetci namna kukali čimi nešibe---A ešte ked sa ma manžel začal pýtať čo sa deje čo s astalo naporadni,tak ja som spustila ešte večši plač,naozaj,no nechapem.Zajtra s amusím držať,aj ked už teraz mi nieje do smiechu..Ked si spomieneim,že posledná noc doma s mojím drahým a a s bruškom...Potom už s malinkou a bruškom. 😀 😀 😀 😀

moni
19. apr 2010

janicka, ja som sa rozrevala na velkom ultrazvuku v 20tt 😅 ked som odtial vysla tak sa tiez ludia trosku divne pozerali, ale no co uz, potom som sa uz vyskierala ale slzy sa mi kotulali dalej. hormonom nerozkazes!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre