Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

michalag
19. apr 2010

moni ja sama neviem, ked mna to dost boli aj po leziacky ale nie je to v intervaloch boli to aj ked sa mala hybe

michalag
19. apr 2010

a ked sa postavim tak ma tlaci na konecnik ..... no som sama zvedava co bude v noci

moni
19. apr 2010

miska, asi by si mala ist skusit sprchu a lahnut si. bud to prejde, alebo ides 😵

michalag
19. apr 2010

moni, kebyze sa mi chce 😅

dejnas
19. apr 2010

čaute kočky 😉
moni, no zatiaľ to celkom ide... sami ešte stále veľa spinká, takže stíham.... ktovie, ako bude, keď už bude väčšiu časť dňa hore 😕 😀
práve sme dopapali, tak idem zaľahnúť, nech trošku aj pospím... som si odvykla od prerušovaného spánku 😝
sofinka je úplne úžasná, všetko odo mňa odkukáva a potom sa to snaží praktizovať sama ... niekedy ju musím krotiť... tak potom si vezme bábiku a praktizuje na nej 😀 no strašne je podarená, taká "maminka" 😀 😀
sami je zlatučký, ale keď má hlad, tak je z neho taký jedoš, že sa vôbec nedá upokojiť.... vtedy mám fofry 😝

idem babuľky, držte sa !!!! 😵 😵 😵

moni
19. apr 2010

dejni, vy sa drzte! a na fotky sme zvedaveeeee 😉

miska, jaaaj, tak to je horsie...

mackopuf
19. apr 2010

moni,to s tym,ze mamicky spia vyslo odo mna 😅 ..ja som si to ani neuvedomila,.ze mnohe vela toho nenaspia 😵 ...ale ja som sa pri malej celkom vyspala,tak asi preto mi to nedoslo 😎 .. ospravedlnujem sa vsetkym "ukrivdenym" mamickam 😵 😵 😵

michalag
19. apr 2010

mackopuf tak to sme uz dve, ja som tiez pri malom dobre spavala a po 2tt mi prespal takmer celu noc, ale malicka bude asi aktivnejsia 😅
idem si ja lahnut lebo zajtra by sme mali ist s malym na kontrolu na krcne aj ked neviem ci sa mi bude chciet 😝 a ci nahodou uz nebudem o 2poschodia vyssie ako je krcna 😅 😀

bruuuuuu nocku 🙂

moni
19. apr 2010

mackopuf 😅 no veru sme im dali, ale naozaj to nebolo naschval 😵

mackopuf
19. apr 2010

moni,no fakt nebolo 😵 ... to si niekedy clovek neuvedomi 😎 .. a ja tu pisem o ludskej empatii a ohadulnosti v obchode 😀 😀 😀

moni
19. apr 2010

mackopuf 😅
joj, mna zas plasia poslickovia 😝 som zvedava co bude zajtra na poradni..

mackopuf
19. apr 2010

moni,ako ta tak citam,tak teba len trapia poslickovia 😝 To neni asi nic moc,co? Ja vobec neviem co to je..pri malej som prenasala a teraz som este tiez poslickov nemala 😕 ...Len aby to v tvojom pripade boli vazne ti poslickovia dneska 😅

moni
19. apr 2010

macko, no ja som z toho uplne zmatena, lebo neviem co to je 😕 skor je to neprijemne nez by to bolelo. tak uvidime co sa z toho vyvrbi 😅

mackopuf
19. apr 2010

moni,mne kamoska vravela,ked som sa jej pytala,ze ako budem vediet,ze su to neni poslickovia ale uz TIE kontrakcie,ze ked budes mat ist rodit,ze to URCITE spoznas 😀 😎 . Ze ona si to precitala v nejakej odbornej literature a ze ju to ukludnilo 😉

moni
19. apr 2010

hehe, no presne na to sa spolieham....nechce sa mi verit ze toto je naozaj. preto to odmietam stopovat a sledovat, na rozdiel od mm 😀
ale ako vcera povedala kamilka, najlepsie by bolo keby nam zasvietil pupok na cerveno a vedeli by sme ze je cas 😀 😀 😀

mackopuf
19. apr 2010

no to s tym pupkom je fakt dobry napad 😀 . Lebo to,ze je zena druhorodicka tiez neznamena,ze vie,kedy je cas 😅 . Som sa rozpravala s kamoskou a tiez caka druhe babo a vravela mi,ze si nechce dat EPI len preto,ze sa dozvedela,ze potom necitis kontrakcie a nevies ako mas tlacit. Ze ona nevie ani ako vytlacila maleho,ze doteraz nevie ako na TO. 😕 😵

moni
19. apr 2010

ty si mala aky prvy porod? okrem toho ze si prenasala....

mackopuf
19. apr 2010

ja si myslim,ze na prvorodicku dobry 😎 Ja som prisla o 12-tej na obed na prijem s tym,ze som si vymyslela,ze mam bolesti a ze mi tvrdne brucho(vymyslela preto,lebo 10 dni po termine som sla na prijem a kedze su 3 dovody na prijem do porodnice:krvacanie,bolesti a odtok plodovej vody a kedze ja som nic z toho nemala,tak ma poslali do ambulancie,kde mala sluzbu zrovna ta ista doktorka,s ktorou som mala teraz pred 2 tyzdnami problem,ak si citala a ta sa vtedy spravala ku mne ako ku handre a povedala mi,.ze mam prist za tri dni na pasy a kedze mala mat zase ona sluzbu,tak som na tie pasy nesla a vymyslela som si tie bolesti a tvrdnutie bruska 😅 )
A ver ci nie,tak tie kontrakcie mi fakt prisli...do pol siestej som ani necitila nic,ze sa otvaram a potom sa postupne zacali zosilnovat a 21:50 bola mala na svete.. tak si myslim,ze celkom rychly porod 😎

moni
19. apr 2010

uff, tak to ta nechali ozaj dlho prenasat! aspon ze to na druhy pokus vyslo s tym monitorom 😉 a ozaj rychly porod na prvorodicku!
mala si epi?

mackopuf
19. apr 2010

No ved to 😕 ,prave preto som uz nesla na monitor do ambulancie ale rovno na prijem 😅 ..Lebo ako som sa bala,ze co ak kvoli nejakej blbej doktorke sa cosi stane a ja si budem vycitat,ze som sa nesnazila porod nijak urychlit,ked uz som tolko dni prenasala..Lebo ona mi este aj zmenila termin,ze ho mam zle napisany,ze sa to nezhoduje ci co 🙄 Tak som si pomyslela,ze doteraz mi nikto ten termin nezmenil,ale ona sama najmudrejsia 😠 . A neprida ti,ked pocujes o zelenej plodovej vode,z ktorej sa babatko moze otravit a podobne strasiaky 😕
Nemala som EPI...podla mna je to aj dost drahe 😵 Ani teraz neplanujem 😎

moni
20. apr 2010

mackopuf, no zase sa potvrdilo ze mama vie kedy je cas 🙂 super si to zvladla!

fleury
20. apr 2010

Ahojte,

tak pozeram, ze skalne su tu stale..moni moni, august je este dalekooo 😀
Ale s kikou mi to vyslo, ze rodila tesne predo mnou a frucht zase porodila na moj vysnivany datum 😀 Frucht maly je podareny 😎

My sme mali veselu noc, malinka si o 7mej vecer povedala, ze chce vidiet finale hokeja, vsak hrali nasi 😀 Ked mavala tymi rucickami tak mm srandoval, ze bije slovanistov 😀 neunavil ju ani kupel, takze do polnoci sme mali veselo..ale odvtedy je klud..klop klop klop..klopem jak besna, aby som to nezakrikla 😀 A potom sa stal zazrak a ona spala vkuse skoro 6 hodin!!! Teraz taha uz tretiu hodku spanku po tom 6hodinovom. Spolu s mm buvaju, som zvedava co si na nas pripravila v dnesny den 😀

Ja sa uz chvalabohu hybem!! Vcera som bola vybrat steh a je to uz konecne fajn, potesilo ma aj to, ze vleziem do veci spred tehu v pohode, nemusim doplnat satnik 🙂
Inak klobuk dolu pred Zuzkou s Maxikom, ja keby som mala s malou fungovat sama po cisarskom, tak to nezvladnem, sice sme na malu s mm len dvaja, ale ta pomoc je neskutocna, s cim vsetkym mi pomaha 🙂 Ved on ju teraz zvlada lepsie ako ja!

Kinderka, zelam vam rychle porody, tesim sa na tabulku, ked bude kompletna, tie nase pokladiky su vsetky take krasne.. darmo, dovolenkove deti sa vydarili 😎 🙂

fleury
20. apr 2010

a pozeram, ze dnes mam TP 🙂

mackopuf
20. apr 2010

moni 🙂 malá so mnou vtedy spolupracovala,aby sme sa nedostali do ruk tej doktorky 😅 .

grekyna23
20. apr 2010

bree raaanko,
aj my sme mali super noc, mala sa zobudila iba raz a potom rano o 6tej,mm ani nevie ze sme v noci krmili, taka je mala zlatucka, ona si iba zamrnka a hlada pusinkou 😵
inac dnes isiel mm prec a vrati sa az zajtra vecer a to ani nechcel odist, ze si mam ku sebe niekoho na noc zavolat, strasne sa boji o malu, ze co ked od unavy odpadnem alebo co, ale ja to nechcem tak riesit, ze vzdy ked bude dlhsie prec, tak budem niekoho volat, neustupila som a trvala som si na svojom 😉
treba mysliet pozitivne, malu zvladnem tak dobre ako doteraz,ked sme boli doma dvaja

cicimon
20. apr 2010

caute,
my sme mali tiez zaujimavu noc- mala ma pri prebalovani doslova osrala...taka pecka z nej vyletela....rano sa zas pri prebalovani 2x pocikala, potom pogrcala a hned zacala ckat..

a som sa objednavala k doktorke co mam uz 4 dni zalahnute v uchu a ze tak, aby som nemusela dlho cakat, ze mam male dieta...a ona ze tak sa objednajte alebo sadnite do raadu, ze ju to nezaujima.....tak ja len dufam, ze sa mi tam s malou podari presne na ten cas dojst a ze bude spat..

cicimon
20. apr 2010

normalne mi je z toho do revu a to neviem, ci to ta dr. pochopila, ze dojdem s kocikom

mackopuf
20. apr 2010

cicimon-to je fakt sila s niektorymi doktorkami 😠 . A mozno bude praveze lepsie,ked ti nebude spinkat a ak by sa nahodou rozhodla "spievat",tak si s nou sadni ku dveram,nech ma doktorka koncert 😀 😀 😀 ,ked je taka 🙄

denisa1111
20. apr 2010

ahojte kocky,tak si predstavte dnes mam tp a my uz mame po 3tt,o chvilu mesiac,celkom sranda...tak za chvilku uz bude uplna tabulka,musim este civi poslat fotky nech nas tam prida.ozi neviete kedy chodi materska,bo ja este nic nemam...

cicimon
20. apr 2010

deni - mne rozhodnutie este nedoslo

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre