Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cicimon
25. apr 2010

moni - vsetko ostava - teda dojde 8 ludi na noc....

ja mojej dam moje nausky co som mala za "mlada"

moni
25. apr 2010

cicimon, no tak to bude fuska! este ze uz nebude taka malinkata, a ste zohrate, takze to urcite zvladnete! 😵
mne moje nausnicky ukradli ☹ takze tata bude musiet kupit svojej princezne nove 😵

evil, no moja mama tazko predychavala aj to ze sme nemali svadbu v kostole, no a ked sme povedali ze ani krst nebude tak koniec sveta. ale ja jednoducho nebudem mm manzela nutit do nejakeho rozhodnutia, naco by to bolo dobre 😕

vejula
25. apr 2010

baby tak zas rozhovor tehuliek??? Teda okrem cici 😝

No my práve riešime krst, by sme chceli tento týžden už vybaviť. A dnes sme boli aj pred kostol s malým mrknuť, mamine aspon kyticu zaniesť, bo mala včera 50-tku, ale tatko je akýsi ukašlaný tak sme nechceli na dlho, len tak šup šup

A čo sa týka krstu tak u nás je to jasne... Ale pokial jeden z partnerov nechce, tak je najlepšie sa nechať dieťa samé rozhodnuť, aby zbytočne nevznikali konflikty, to určite nestojí za to. A drobec ked vyrastie najlepšie sám uzna čo vlastne chce, lebo je zbytočné ked je dieťa pokrstené a v 15tke začne fetovať a neviem čo. Radšej ho proste dobre vychovať a nechať to na neho 😉

evil15
25. apr 2010

moni no to ti nezávidím takéto trampoty s rodinou ohladom vecí ktoré sú vaše teda myslím tvoje a tvojho mm ... našťastie u ná s je to len z jednej strany lebo s mojim ocom sa nestretávame velmi a moja mamina už neni tak sú len svokrovci a tých mm zvláda na 1*** on neni tiež na takéto veci tak povedal rodičom že ked sa neprestanú starať tak tam nebudeme chodiť a bude klud on si nenechá kecať do svojej výchovy k jeho vlastným deťom 😨 tak sme sa doma porozprávali a obaja sme súhlasili s krstom a ostatné uvidíme ako príde nič neplánujeme necháme to na našich deťoch ako sa sami rozhodnú ...

cicimon ak chceš nejako by som ti pomohla aby si to nemala až také náročné 🙂 tak sa kludne ozvy 🙂 myslím to vážne

cicimon
25. apr 2010

evil - no ja dufam, ze o 2 tyzdne uz budes mat ine starosti ako mi pomahat, ale ocenujem 🙂

inac - neviem, ci ste dnes videli niekto Krok sa krokom - tema svokra - no som to ukazovala mm, ze nech sa uci 🙂 "svokra vie vsetko naj"

michalag
25. apr 2010

tak my nie sme ani zobrati, Sami nie je krsteny a nebude ani Lucka .... ked a rozhodnu nahodou v buducnosti tak kludne nech sa daju pokrstit ....

vejula
25. apr 2010

cici nekukala ale chvalabohu nam sa nikto do výchovy zatial nepletie... Dufam že to tak aj ostane. Mamina mi ale vel i pomáha ešte sa bojim sama malého kupať tak mi pri tom radí a tak.. Ale to som jej za to velmi vdačná. Aj minule ked mal koliku tak mm po nu išiel o pol desiatej večer, lebo ona mu vie najlepšie s bruškom pocvičiť... No darmo vzchiovala 4 deti a posledné pred 8-mimi rokmi takže ešte nestratila prax 😅

moni
25. apr 2010

evil, no nastastie to nie su az take situacie ktore by sa nedali zvladnut. my si v podstate robime po svojom, ved doma uz nebyvame od 18tich. ja si sice obcas poplacem ked vidim/pocujem niektore reakcie, ale aj tak sa nakoniec ukaze, ze sme sa dobre rozhodli a oni (hlavne moja mamicka) sa s tym musia zmierit 🙂
ja som bola vychovana ako katolicka, ale rozhodne nepraktizujem vieru podla cirkevnych pravidiel. no a kedze som velmi zasadova, bud robim veci na 100% alebo radsej nie. velmi sa ma dotklo (ked sa nam nedarilo otehotniet) ked sa medializovalo ako je cirkev proti IVF, vtedy sa asi definitivne cosi zlomilo 😔
no ale nechajme to, viera je osobna zalezitost, mam priatelov moslimov, budhistov, hinduistov, protestantov, a kazdeho respektujem 🙂

evil15
25. apr 2010

moni ti verím život v zahraničí ukáže človeku iné smery v životy ... my sme žili v UK 4 roky a tiež mám kopec kamarátov rôznych vierovyznaní a tiež ich rešpektujem a som rada že ich poznám aspoň mám trošku prehlad ... no a čo sa týka cirkvy tak nato mám osobytný názor ale to je do inej témy ... hlavné je že nech sú tie naše detúrence zdravé a je úplne jedno či budú alebo nebudú pokrstené no nie 😅

cici ale aj tak ti rada pomôžem neviem možno nemáš dosť paplonov, alebo vankúšov alebo tak 🙂

vejula
25. apr 2010

jj moni každý máme svoj spôsob a veríme trochu iným spôsobom, tiež mi trvalo kým som sidala v hlave dokopy všetky veci aj tie s ktorými som nesuhlasila čo sa týka kresťanstva, a mala som obdobie protestovania, ale teraz som si našla vlastný spôsob a verím v Boha vo vlastnom vnutri a neriešim všetky tie veci čo hovorí cirkev a s ktorými nesuhlasim... Vôbec mi to nerobilo dobre ked som sa nad všetkým rozčulovala, teraz viem že knazi su len obyčajný ludia a nie všetko čo povedia je sväté... A tak to aj vnímam že v každej dobe sa cirkev tochu bránila vedeckému pokroku lebo sa báli meniť nejaké tie zaužívané tradície... Ale bohužial, svet ide dopredu a skôr či neskôr sa budu musieť prispôsobiť, len im to trochu trvá, je to spôsobené aj tou hierarchiou čo tam vládne takže samotný knaz nič nezmôže 😝
Fuj aké vážne slová z mojich ust 😀 😀

moni
25. apr 2010

veji, vy mate s mamickou krasny vztah! a super pomoc 🙂

evil, presne tak, hlavne nech su tie nase poklady zdrave, a to ako ich vychovame je uz na nas!
to mi inak posledne noci dost vrta v hlave, ta zodpovednost za maleho cloviecika....

vejula
25. apr 2010

jj a takto sme spinkali ked sme prisšli z prechádzky... Teda okrem tej druhejj foto - tak spi dominik s Chlpáčikom - Hore Dominik a dole chlpáčik

moni
25. apr 2010

veji, krasny pampuch 😵

evil15
25. apr 2010

veji súhlasím s moni je to super že máš takýto krásny vzťah s maminkou 🙂

moni ja to už mám dlhšie že ako to bude nechcem aby sa zo mňa stala nejaká prehnane starostlivá mamina a držala malú ako vtáčika v klietke ☹ mm ma síce uistuje že to tak nebude ale ...

vejula
25. apr 2010

jj moni 😵 Som strašne šťastna že ju mám... Len sa niekedy bojim nech mm nežiarli 😀 😀 😀 Ale to snad nieeee 😉

evil15
25. apr 2010

veji zlatunký je malinký chrústik 🙂

moni
25. apr 2010

evil, no asi pri tom prvom dietati narobi clovek nejake chyby, aj ked si da zavazok aky perfektny rodic bude 🙂

veji, to urcite nie, manzel je rad ze mas v nej oporu 🙂

domika9
25. apr 2010

ahojte tak aj my už mame drobčeka doma narodil sa 21.4 o 12.20 hod vola sa Matuš 🙂

vejula
25. apr 2010

jj evil, dufam že si aj ja taký vzťah dokážem vybudovať s mojimi detičkami...

Vdaka moni

Inač ja mam tiež niekedy strach či nebudem prehnane dávať na malého pozor, a príliš ho kontrolovať... Ale ked deti niekedy take hluposti napadnu, že človek nechape, a to by som si nikdy neodpustila keby sa mu niečo stalo, ale na druhej strane ked mu budem stále v pätách tak bude mať život na fucka 😒

moni
25. apr 2010

domika, velka gratulacia! oplatilo sa cakat na matuska 😵 😵 😵

vejula
25. apr 2010

jeeej domi gratulkz ku Matuškovi 😉 To už ste ostali samé dievčatká pomaly, chlapci už su asi odrodení 😅

evil15
25. apr 2010

dominika gratulujem nech ste zdravučký a máš veľa mliečka 🙂

domika9
25. apr 2010

no ved mliečko by aj bolo ale maly nechce vela vypiť naraz a potom skor pyta cicu a cica bolí ale vydržíme 😉

vejula
25. apr 2010

jaj domika viem o čom hovoríš...

domika9
25. apr 2010

už mam prasknute bradavky tak kojím cez klobučik lebo potom maly papa aj krv a potom jju grcka
no musím isť 🙂

fleury
25. apr 2010

Ahojte,

tak my sme dneska zase kocikovali, mala kusok mrncala, ale domov sme sli bez placu 🙂 Dnes som sa uhladkala uz k smrti, mala si povedala, ze zaspavat bude len v maminkinom naruci a samozrejme pri akomkolvek naznaku presunu do postielky sa zobudi 😀

Pozeram, ze kinderka su tu stale tie iste skalne 🙂
Gratulujem novym maminkam a aj seuskinej Saske, ze tak pekne zvladla krst. Nas to caka ani neviem kedy, zatial sme nezacali ani na nauku chodit, ale obavam sa, ze nasa Emka bude vyvadzat na krste viac ako cigani a to ju prosim pekne OZAJ kupeme!!!! Takze z vody to nebude 😀 😀

fleury
25. apr 2010

vejul pekne fotecky, nasa vcera tiez takto chrapkala ked sme prisli z vychadzky, som s nou potom mohla aj premety robit a nemala by sajnu co sa deje 😀

evil15
25. apr 2010

baby ako vás tak čítam tak si asi kúpim tie klobúčiky pre istotu 😅 aje jedno aké budú alebo su rozdelené nejako sorry za otázky ale nemám ani šajnu o tom nad týmto som nerozmýšlala že ich budem potrebovať 😅

moni
25. apr 2010

no prinajhorsom poslem mm ked nam bude treba...ale tu su velmi proti klobucikom 😕

juliap
25. apr 2010

ahojte,este som v nemocnici...a stale kinderko....cakame 😎

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre