Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kiwinka
28. apr 2010

zuzanka, ako sa vam dari s maxikom? kam chodievate von na prechadzku? ty byvas dakde pri poluse nie?

kiwinka
28. apr 2010

tak aka nahoda,,akurat ja tebe pisem Zuzi , ze ako sa Vam dari s Maxikom hihi 🙂

zuzana1971
28. apr 2010

pada mi konik

poslala mi Kamilka fotku dominika je nadherny 😵 😵 😵 mal 3600g

zuzana1971
28. apr 2010

kiwi no asi tak ako kazdej prve tyzdne 😀 kakanie, papanie, grckanie, neprespate noci 😀 nemame nic zaujimave ako ostatni ze krstiny a tak...
a vy ako? to si mala stastie s tou pupocnou snurou kratkou ze sa nic nestalo 😝

kiwinka
28. apr 2010

zuzi,,ani my nemame krstiny,,este mame cas podla mna,,pockame do leta jul-august..
no to som mala teda stastie, ten na smaly zazrak je zdravucky a krasnucky a aj ked obcas veela placka a ja uz neviem co s nou milujem ju moc... vsetko treba vydrzat.

baby kukali ste vcera ordinaciu v ruzovej zahrade? tam ta scena s tymi dvojickami,,viete o com hovorim ze? tie co ste to videli,,,na mna to malo silny dopad..to by snad ani nemuseli davat do serialu toto... i ked viem, ze sa to mohlo a este asi aj moze prihodit kazdej z nas... mat babetko pre mna znamena velka zmena v zivote tie myslienky na zaciatku ,,ci to zvladnem a iné....
ale som OK tesi ma to,, ze nemam poporodnu depresiu alebo daco take. i ked uplne viem pochopit maminky , ktore ju maju!!!

zuzana1971
28. apr 2010

kiwi ja som to vcera videla a mala som z toho zimomriavky

mam tiez niekedy tazke chvile ze uz nevladzem, hlavne ked som nevyspata, ale staci pozriet na Maxika a idem dalej...ale keby som bola sama na dvojicky tak neviem-neviem ako by som to zvladla 😝

ale musim priznat, ze to nie je taka malina ako som si to predstavovala cele roky 😝 akoze mne vadi ten spanok, ani nie tak to, ze som na vsetko sama,to zvladnem, zvladla som aj horsie, ale ked clovek nespi, je to fakt tazke...ti co to nezazili nepochopia 😝

fleury
28. apr 2010

gratulujem kami!!!! 😵 Teda vytrpela si riadne, chuda ☹ Ale Dominik jej vsetku bolest vylieci!!! 🙂

zuzi s tym nespankom poznam velmi dobre a to sme na malu dvaja!! Dneska v noci som uz bola taka zhaluzena, ze som budila mm, ze kde je mala, ze som ju davala k sebe do postele, mm ju hladal v posteli tiez este v spanku.. a ona bola v postielke!!! 😀 😀 😀

moni
28. apr 2010

kamilka, sice vytrapeny ale vytuzeny dominik je tu!!! gratulujem, myslela som na teba cely vecer a aj v noci. chvalabohu vsetko dobre dopadlo, a snad sa rychlo zregenerujes!
zuvinka to ma stale pred sebou...tej tiez vela sil!

ja idem dnes na sono pozriet ci mala potapacka ma dost vody, a ako su na tom prietoky. zvedava som 😕
ozvem sa neskor, majte sa pekne, kinderka, a mamicky s babatkami!

moni
28. apr 2010

aha, este som chcela k tej strave v nemocnici, ked ste vraveli ze neberu ohlad ze kojite....no a malo to nejaky dopad na babatka? lebo ak nie, tak sa asi ozaj netreba bat 😕

kiwinka
28. apr 2010

baby neviete ako je to s kavou pocas dojcenia?
mozno len slabu meltu pit co myslite?

zuzana1971
28. apr 2010

dnes mame 6 tyzdnikov 😵

kiwinka
28. apr 2010

to je milééé zuzka! gratulujeeeeeeeeeeeeem

sasikas
28. apr 2010

KAMILKA- gratulujeeeem....hlavne rychle zotavenie ti prajem aby si sa cim skor mohla tesit z Dominika....a hlavne ze vsetko dobre dopadlo.... 🙂
ta nasa mala je dnes ako sto certov....cely den nespi, len by sa na rukach nadrndavala....ach jo....idem ju skusit dat do kocika a trosku na prechadzku ci to nezabere..... 😒

kikarv
28. apr 2010

michalag vás pozdravuje a pýta sa či ten čaj na podporu mlieka pomáha či ho môže piť. pýtala sa na vás kinderká ako sa máte a či nerodíte?

kávu ja pijem nesku s mliekom a to môžem. sestrička mi povedala že ked som pila počas tehotenstva tak nieje problém. pijem jednu kávu na deň.
🙂 🙂
kamilka velká gratulácia a rýchle zotavenie 🙂 🙂 🙂 🙂

zuzkabar1983
28. apr 2010

Ahojte baby.

Tak my sme dnes mali prvu kontrolu u doktorky a dopadlo to fajn, az na to, ze nas maly buchtik velmi vela pribral 😅 Za 23 dni pribral 1200gramov a to iba kojim, tak mi zakazala ho kojit tak casto a ked bude pytat (co pyta kazde dve hodiny) tak ho mam oklamat vodou. Tak uvidime, ci mi na to skoci 😅 😅

zuzkabar1983
28. apr 2010

A to uz teraz mame 4600 g a 54 cm 😅

kikarv
28. apr 2010

zuzkabar a akou vodou ho máš oklamať? moja je tiež ne cicke furt len pýta 😒

moni
28. apr 2010

idem sa tu maminecky medzi vas votriet, kinderka to dnes nejako flakaju 🙂
na sone nas teta odhadla na 3.6kg, vraj uz nerobia presnejsie merania lebo nemaju tabulky 😅
som na spodnej hranici s plodovou vodou, prietoky su v pohode, takze mam oddychovat a veeela pit. a cakat 😵

zuzi, to je buchtos maly 😵 ale zas radsej nech pribera, ako nie

kikarv
28. apr 2010

pomoooc malá mi to vreští a ja neviem čo jej je 😠 😠 😠

jankako
28. apr 2010

no fleury,pekne 😀 ale aj mňa mátalo v noci že kde je malá,kdže tu v nemocke spíme spolu na jednej posteli.
aj ja som myslela celu noc na kami,teda ked sombola hore...je mi to fakt luto čo sa udialo... ☹ my maminy to strašne porežívame že..
kiwi ja som mala depku týž.poporode....fuj....
veru ten spánok strašne chýba....no čo narobime..
ozaj,poradte niečo na potničky.malá má hrozne...

kikarv
28. apr 2010

aké cumlíky používate ja mám silikonový a malá ho nechce.

vejula
28. apr 2010

jeej Kami velka gratulacia ku Dominikovi 😵 Inač krásne meno 😀 😀 😀 Tak mi to nevyšlo s mojim tipom som myslela že bude dievčatko 😅 A rýchle zotavenie po ťažkom pôrode, riadne sa Vám to s maličkým skomplikovalo, ale hlavne že nakoniec všetko dobre dopadlo 🙂

Inač mojmu krpcovi asi káva nerobí dobre, som zistila, akosi ho bruško bolievalo ked som pila kalsicku kavu. Tak teraz sa len bielou klamem 😒

juliap
28. apr 2010

moni, tak to fakt budeme mat rovnako este aj vahovo tych nasich byckov, mne v pondelok na sone povedal vaha 3500-3700g, plodovka na hranici, vyzivovanie dobre, zajtra rano idem na ctg plus poradna u primara alebo u dr co ma rizikovky ...
no a otazka, co by ste urobili, moja dr mi na poslednej poradni 6.4. dala, ze dalsia poradna 4.5. ked neporodim, lebo ze ide od 19.4. na 2 tyzdne na dovcu, ale dnes som nahodou bola so synovcom v stredisku a zistila som, ze ziadnu dovcu nema, normalne ordinuje ... neviem ci si mam mysliet, ze sa ma chcela zbavit, dokonca ani na ctg ma neposlala, len som si to sama vytelefonovala ... co vy na to?

vejula
28. apr 2010

inač moni, tak nakoniec maličká nebude až taká maličká ako ti hovorili 😉

kika ja mam ten uplne klasický cumel ako sa kedysi dávali, tie rôzne aerodynamické tvary cumlikov ako sa t eraz vyrábaju sa malému vôbec nepáčia 😝

zuzkabar tak takéhoto hladoška vy máte... No ja mám dosť že každé 3 hodiny malý pýta, častejšie ako po 2 hodinách mu ani nedávam aj keby pýtal, lebo detská dr mi povedala že potom sa to mliečko nejako zle trávi ked sa zmieša staré s novym či čo...

jankako
28. apr 2010

zuzka mne sa hrozne páči meno tvojho malého..prečo si dala dve mená...

zuzkabar1983
28. apr 2010

Kika, kazala mi davat mu prevarenu vodu alebo cajik, ale ze nevie ci ho to zasyti, ze inak mu mam dat cukrovu vodu ... 1 kocka cukru na 1dcl vody. Ale to zas mne nevonia. Nerada by som do nho dlavila cukor. Ja som kupila dojcensku vodu Lucku a tu som dala prevarit, tak uvidim ako to zaberie.
Teraz som ho napr. nakojila, tahal 10 minut ako zvycajne, potom sa sam ''odpojil'' a ked som ho davala odgrgnut tak vrestal ako zmyslov zbaveny a hladal cicik. Ale som mu nanutila cumel namiesto toho a stacilo. No a po 5 minutach som mu vzala aj cumel a je spokojny. 😅

Veji ja som kupila silikonove znacky MAM. Tie ma rad Skusala som aj ine znacky, ale ostatne vypluva.

moni
28. apr 2010

juli, no len keby uz racili vyliezt von tie potvory 🙂
ten pristup lekarky je zvlastny....vobec neviem co by som na tom mieste robila, lebo mi to ozaj pripada, ze sa ta chcela zbavit 😖
nasilu sa ku nej tlacit podla mna nema vyznam, hlavne ked pojdes zajtra na ctg

veji, no odhad bol 3-3.5kg povodne...ale ja si z toho tazku hlavu nerobim, kamilke hovorili ze dominik ma 3.7kg pred mesiacom a porodnu vahu ma 3.6kg....
aj tuto nasu vahu urcila len podla sona z 32tt a tabuliek. nechame sa prekvapit 😵

aerodynamicky cumel sa mi ohromne paci 😀 😀 😀

moni
28. apr 2010

zuzi, cukrovu vodu mesacnemu babatku? no moje nervy 😠 😠 😠
viem ze sa v niektorych nemocniciach dava babatkam glukoza ked mama nema mliecko, ale teda to je taka somarina 🙄

juliap
28. apr 2010

inac babatko aj pocas porodu trosku schudne, no ja podla toho, ako je ulozeny a ako ho citim, tak bude mat cca tych 3700, lebo viem aka bola emka a ta mala 3600 ...
moni, sak to, kedy sa im uraci, dnes som zahlasila mamine, ze sviste sa rodia v norach pod zemou, tak ze asi budem musiet zliezt do pivnice nieco popratat, nech vie, ze uz moze, lebo piskanie na neho nejako neplati ... 😀

juliap
28. apr 2010

zuvi vodu s cukrom by som urcite nedavala, normalne len prevarenu vodicku a najlepsie ponuknut na lyzicke

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre