Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzkabar1983
28. apr 2010

Moni, vsak ani mne to ''nevonia''. Ona vravela, ze tak sa to robi v nemocnici, ale aj tak .... 😕 Ja by som najradsej ostala len pri tej prevarenej vode ....

Moni, vsak hadam nas nebudes dlho natahovat a potom mozme posudit, ci maju tie merania presne 😉

juliap
28. apr 2010

zuzka ano v nemocke davaju sice sladku vodu, ale babatkam, ktore to potrebuju, napr. ak maju znizenu telesnu teplotu, su dehydrovane a pod., takze volba prevarenej vody cistej je lepsie riesenie ...

moni
28. apr 2010

juli, som vravela mm o svistoch tak sa rano kosil, a ze skusime aj my piskat 😀 😀 😀
dalsi level bude ta nora 😀

zuzka, no v nemocnici to robia aby mali pokoj, a nerevali im tam. no skoda reci! viem ze treba doverovat lekarom, ale toto je privela.
ozaj radsej prevarenu vodicku, alebo oklamat cumlom...
zuzi, no veru uvidime ako dlho nas necha cakat drnda jedna mala. vraj nema byt dlha, a vaha ma byt priemerna. no ale to plati asi na dalsich milion babatiek 😅

juliap
28. apr 2010

no a som zvedava co mi povedia zajtra na tej poradni, v nemocke som sa vyhadzala na rukach, som myslela, ze je to od tej blbej vody, ale uz som 2 dni doma a vyhadzuju sa mi aj cele predlaktia, asi svist tlaci na pecen a testy v nemocke nerobili, tak ked to poviem dr tak ci ma nenecha uz v nemocke ...

moni
28. apr 2010

juli, no sranda, mne sa tiez vyhodilo cosi na ruke, ale vyzeralo to skor na nejaku alergiu alebo co. uz to mam v pohode...
aj ja som zvedava co s tebou vymyslia, ved to chuda male je ako na hupacke, raz von, raz zostat dnu.....mal by im ukazat co si o tom mysli 😵

kikarv
28. apr 2010

a s tým čajom na mlieko máte niektorá skúsenosť?

mne dnes doktorka povedala že tiež nemám prikladať Leu každu chvílu ked reve na prsník. mám jej dať cumel ale ako ked ona ho vyplúva a vreští ako pavian, to nieje plač ale vreskot ako by ju z kože drali a potom ako jej nemám dať cicku.
mám ju kojiť po 2-3hodinách. nutrilon jej zatial nemám dávať ani večer. večere sú u nás najhoršie. koliku nemá lebo stolicu má aj prdká vela a bruško má mäkké. tak ja už ozaj neviem čo jej večer môže byť. som z toho unavená a zúfalá ☹ ☹ ☹

juliap
28. apr 2010

no ved aj ja som myslela, ze je to alergia na vodu v nemocke, ale dnes sa mi to zhorsilo a doma som to nikdy nemala ...
hej moni, ukaze im znova svojho pimpilika na sone, on bude fakt nejaky exhibicionista, ked ho tak krasne ukazuje od 3 mesiaca ... 😀
idem sa trochu prejs vonku, kym je normalne pocko, tak sa ohlasim o pol hodky

moni
28. apr 2010

kika, no nezavidim 😒 akurat o tom citam v jednej mudrej knihe...len holt teoria je jedna vec, a prax druha...
snad sa nejako s malou dohodnete, drzim palce!
caje na podporu mlieka mam nakupene, ja som ale velky skeptik tak neviem ci to pomoze, ale zas aspon zabezpeci pitny rezim...

juli, nasa mala tiez rada ukazuje 😀 bude oblubena medzi chlapcami 😀
nam dnes strasne fuka, tak cakam ci sa to poobede umudri.

evil15
28. apr 2010

ahojtééééééééééééé konečne mi ide net jupííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííííí

nehnevajte sa ale dočítať vás po 3 dňoch je nemožné pre mňa ☹ ešte som kinderko snád ste si nemysleli že som už porodila 😨 😨 😨 také šťastie sa u mňa nemohlo stať 😉 samozrejme poslovia sú ale čo z ich ked len poslujú 😠
čo je tu nového a hlave kolko nás ešte je lebo ako mi dnes zuzka písala tak dalšie porodili 🙂 k čomu im gratulujem a prajem všetko len to najlepšie 🙂

monva
28. apr 2010

ako som uz pisala, mne najviac chuti caj pre dojciace maminy Hipp granulovany a pijem aj sackovy Leros. Neviem, ci je to podvedomim, no mam pocit, ze to tvorbu mlieka fakt podporuje, aj pri Dankovi som ich pila a kojila som 2 roky.

To s tou cukrovou vodou ma fakt dorazilo 😲 mne Danko pribral za prvy mesiac z 3100g porodnej vahy na 5200g. Kardiologicka nas upozornovala, ze ho nemozem tak casto kojit, ze mam nasadit cumel, lebo bude obezny, srdiecko sa mu obali tukom a podobne hororove scenare. No a nasa pediatricka povedala, ze vraj nemozno prekrmit dojcene dieta, lebo materske mlieko je lahko stravitelne a ma prenho len tie najlepsie zlozky ...

Aj tanicka nam za dva dni pribrala 200g, tak ak to pojde takym tempom dalej, som zvedava, co nam na poradni teraz povedia pri nej 😀 😀 😀 No uz sa tym nechcem stresovat tak ako vtedy, ak je babo kludne, netreba nasilo nieco riesit ... si myslim 😉

zuzkabar1983
28. apr 2010

Kika ja som tie caje na kojenie pila a mliecka mam dost (aj rozdavat by som mohla) .... ale ci to je kvoli tym cajom to neviem ... mne ich dokonca v nemocnici zakazali pit, lebo som mala moc naliate prsniky ...

bubinkaaa
28. apr 2010

ahojte dievcata 🙂 pozeram, ze mnohe Vas den "D" este len caka 😉 😉 😉 ...tak Vam drzim Vsetkym nastavajucim mamickam palce!!!Ja uz tu moc ani nechodim, kedze ja uz mam cca 3tyzd mamickovske povinnosti. 😎 Nase babatko rastie ako z vody len papat a papat, a potom by prespal aj cely den a celu noc,a to ma kazdy strasil,ze nebudem nic stihat pri malom...ha-ha..Vsetko si porobim co treba,akurat,ze som troska viac vycerpana z toho kojenia,a pravideln.vstavania, ale inak je to OKI,da sa to zvladnut...ved uvidite sameee 😅 Drzte saaaaaaaaaaaa.papa 🙂

grekyna23
28. apr 2010

ahojte,
kamilka garatulujem, prajem skore zotavenie a uz len radostne chvile s Dominikom 😉

no my mame za sebou zaujimavy vecer, nielenze mm musel ostat spat v obyvacke, lebo je nejaky chorlavy a nechcel nas nakazil, ale mala nejak nemohla zaspat, a ked zaplakala az mm dobehol z obyvacky, ze co sa deje, lebo to u Emky nie je zvykom plakat, iba ked ju vytiahnem z vody ked sa kupe 😵 , aj sme prvykrat pouzili rektalnu rurku a zrejme pomohla, lebo potom zaspala a ostala som s nou v posteli do 11 obeda, lebo stale mala taky prerusovany spanok, sa mrvila, zamrnkala a spala dalej, tak som jej chcela byt na blizku. teraz uz pekne spinka od pol 4. som si pozehlila a docitala co mate nove.

julia, ta doktorka to mi je zahada, vsak kazda tehotna je rada, ked je pred terminom pod dozorom a ona ta takto osuska a potom s tebou v nemocnici nacvicuju 😠

ta cukrova voda, to je tiez riadna blbost a ked to doktorka odporuci mamicke, no to ma dostalo 😖

moni
28. apr 2010

evil, no len v skratke, zuvi je v nemocnici, uz to vyzeralo ze bude aj babo, ale maly robi drahoty...tak snad dnes. kamilku potrapil maly dominik, skoncilo to akutnou sekciou ale obidvaja su chvalabohu v poriadku. michalag ma malu lucinku, este o pol9 sa tu vykecala ze jej praskla voda, a o pol12 ju uz mala pri sebe.
uz sme veru mysleli ze rodis, a zuzuj tiez....ostala teda juliap, mackopuf, stacynka a my dve (ak som niekoho nezabudla).
poslickov som uz premenovala na magorov, podla toho co predvadzaju 😀

to je super pocut ze tie caje na mliecko pomahaju!

greky, tak manzelovi skore uzdravenie, hlavne aby ste vy dve cosi nelapli!

evil15
28. apr 2010

moni super pomenovanie lebo ja tých magorov mám stále 😀 😀 😀
no super je nás tu 5 myslím že 2-3 porodíme určite v máji 😝

moni
28. apr 2010

evil, ja som sa zmierila s 5.5. kedy ma vyvolaju, uz mi je to jedno. zaspavam sice s tym ze mozno zajtra, ale po 2 tyzdnoch to uz cloveka prestane bavit 😝
kedze aprilovky sa predbiehali od febraura a marca, tak preco cosi neposetrit aj na maj 😉

evil15
28. apr 2010

jasné moni ja sa k tebe pridávam v máji 😉 teda ak ma bereš do partie 🙂

moni
28. apr 2010

evil, jasne ze beriem...maj lasky cas, nasi milackovia dorazia v najlepsom 😵
a aj Den matiek stihneme!

juliap
28. apr 2010

tak som spat z prechadzky
moni, evil, tak sa dohodneme na toho 5.5.? celkom pekny datum, lahko zapamatatelny ... 😉

kikarv
28. apr 2010

ja mám mlieka dosť to len michalag chcela vedieť a kedže ja nemám skúsenosti s tým čajom tak som poprosila o radu vás. idem jej napísať sms. aj teraz mám prsia naliate úplne až ma bolia a môj chrust spinká. idem ju zobudiť a kúpať to bude krik ale ked didky bolia velmi tak potrebujem úľavu 😀 😀 😀

moni
28. apr 2010

a co tak na sviatok prace?
to sa mi velmi paci ze v anglictine je "labor" vyraz pre pracu, aj porod 🙂

civavava
autor
28. apr 2010

kamilkaaa GRATULUJEEEM, skore zotavenie a krasne chvile s Dominickom! 😵

juliap
28. apr 2010

no moni, inac ten 1 maj som povodne aj ja hovorila, ze ho oslavim poriadnou pracou, tlacenim na porodnej sale, tak by slo aj to, no nechame sa prekvapit ... 😀

moni
28. apr 2010

juli, mne dnes manzel povedal ze mala by to mohla dat 1. alebo 5. aby sa mu to lahko pamatalo 😅

jooj, zvedava som na zuvinku!

evil15
28. apr 2010

no baby môj prvý TP je 1.5 ale mm povedal že v nedelu to bude lepšie aspoň nebude musieť ísť v pondelok do práce 😀 mne je úplne jedno kedy to bude len nech to už je 😵

a čo zuvinka to ešte nemá zasebou???

moni
28. apr 2010

evil, no zuvi isla do poradne s taskou, nechali ju tam a manzel pisal ze je pred porodnou salou....ale ze dnes rano mu volala ze este nic. tak ale snad su uz rozdvojeni, a len o tom nevieme 🙂

juliap
28. apr 2010

evil, tak uz sa musime nejako dohodnut, kedy to my tri dame, ked v sobotu, tak az vecer sa hlasim, martinka uz si naprogramovala, co chce robit, tak mam program cca do 18, potom uz mozem ist aj do nemocky ... 🙂

juliap
28. apr 2010

no len ci bude schopen napisat vecer, ked uz nieco maju, mozno uz oslavuje 😎

moni
28. apr 2010

ozaj juli, ty si stihla to rodicovske co si sa nan chystala? nebolo to zrovna vtedy ked ta tie kontrakcie chytili?
no my sme na sobotu pozvani ku kamaratom na party...povodny plan bol ze donesieme ukazat malu. ale vyzera ze nechce byt spolocenska 😀

no dufam ze zuvinko oslavuje 😎

evil15
28. apr 2010

ooooooooooooo no tak to vidím tak že my 3 to tu budeme ukončovať len sa musíme dohodnúť ktorá bude naozaj tá THE LAST ONE 😀 😀 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre