Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

iva87
29. apr 2010

No tak ja na dnes koncim, ideme sa kupat, maly sa uz pomalicky prebera. Peti mne az teraz doslo, ze si to ty, pozeram fotky malej Emky a vidim vozik z porodnice, hned mi bol nejaky znamy 😉 😉 Malicka je nadherna, musite z nej mat radost, taka mala baculka, kolko mala ked sa marodila, tiez bola taky stuplik ako nas maly?? Tak zatim, prajem prijemne stravenu noc s maximalne jednym prebudenim (o tom snivam uz od prichodu z porodnice 😎 )

moni
29. apr 2010

seuska, babatka maju velmi flexibilne tie klbky, to len nam sa zda ze je to nepohodlne 🙂 ked vydrzali napucene v brusku, tak vydrzia aj postolky 🙂
take pekne pocasie ako mate skoda nevyuzit pravda? na tersku s pifkom by som si isla aj ja posediet 😎

jaaaj, no a nech prejdu tie kojacie trampoty vsetky maminky!

grekyna23
29. apr 2010

iva, io, io, ja som to 😉
Emulka mala 3150 g a 47 cm, veru, je to taka gulka, hlavne v tych lickach, som zvedava v utorok kolko pribrala, lebo v nemocnici nam ju dokrmovali UM, ale doma ju iba kojim,ale hadam ma dost, kedze sa nestazuje 😵
Jakubko bol teda drobnucky, ale asi tak ako tvoje brusko 😉
tak pekne okupkajte a snivaj dalej... 😀

grekyna23
29. apr 2010

jeee, ake mame okruhle cislo strany 😉 dalsia stofka za nami

vejula
29. apr 2010

čavte kočky tak my sme boli vybavovať krst a trochu sme sa s malým poprechádzali 🙂

greky tak ty si aká pohodová mamička že ešte manža ukludnuješ... To keby som ja mala ešte aj mm čo by panikáril tak to je hotová katastrofa... LEbo fakt keby si ma včera videla čo som robila tak by si dvakrat nezapochybovala čo som zdravá 😝

aktakk
29. apr 2010

Fleury- ja som rano malu okabatila a dala ju do izby spat, do takej co v nej vesiam pradlo zatial, v buducnosti to bude detska izba. A ona je na severnu stranu, tak tam bol chlad. som ju pekne obliekla a supla do kocika a spinkala mi tam 2 hodky...poobede sme boli vonku a spinkala 3hodky, co je uz rekord za posledne obdobie.

seuska, my mame balit tiez na siroko. ake mate nalezy? My II.A a vtedy sa odporuca taketo balenie...ak ma I.A al. I.B tak by som neb

grekyna23
29. apr 2010

veji, jasne, ze aj mne lepilo, ale v tom momente nebol cas, aby som panikarila, musela som malu ratovat, potom mm dohovarat a kym prisiel cas na mna, tak uz bolo vsetko v poriadku, tak som uz nemala preco panikarit
a ty si to zvladla tiez dobre, ked si najskor Dominicka zaratovala a az potom si sa zlozila, su to tazke chvile pre mamicky, ked sa taketo veci stanu

vejula
29. apr 2010

joj greky no neviem čo som to dobre zvládla, lebo nič nepomáhalo.Tak sme ho otočila potom inak, buchali sme ho na chrbatik po zadočku, ja som ziapala : on stale nedýcha on stale nedycha... Skakala som a nevedela čo spraviť, čo mam vlastne urobiť ako ho zachraniť ale nič ma nenapadalo, tak sme ho len buchali po chrbatiku a mne sa zdalo že už priviera oči... Ja som už videla strašne scenare.Rýchlo som kričala na braška nech zavola sanitku... Bože ako o tom hovorím tak ma chytá panika...

A mm mi tvrdí že to trvalo 5-10sekund ale je to blbosť, to muselo byť dlhšie ved za tak krátky čas by sme nestihli urobiť to všetko čo sme robili... Aspon pol minuty to bolo podla mna a to už berem do uvahy že som bola v takom emocionalnom rozpoložení... Mne sa to zdalo strašne dlho, najhoršie sekundy v mojom živote.. Nikdy v živote som sa takto ešte nebála a nikdy v živote na toto nezabudnem.

cheerlady
29. apr 2010

veji,greky,este na obed som si citala co sa vam prihodilo,no a teraz podvecer som kojila maleho a tak strasne hltal,ze mu zabehlo a tiez sa nevedel nadychnut 😲 😢 bola som sama doma,tak som ho rychlo zdvihla a zacala buchat po chrbatiku a on zatvorene ocka,potom ich trosku pootvoril a videla som ako lapa chudacik po dychu,nakoniec zacal na plnu pusinku plakat,tak uz som videla,ze je dobre 😔 boze,ja som bola taka vyplasena,krvi by ste sa vo mne nedorezali,este teraz sa trasiem ☹ a uz teraz mam paniku z dalsieho kojenia,musim ho nejako prinutit aby tak nehltal,lebo to uz teda nechcem zazit 😔

vejula
29. apr 2010

jj cheer tie naše detičky su také hltavé jak keby sme im to prso chceli zobrať alebo čo... Ale som počula vraj je dobre ked sa dlho nenadýchne ho chytiť hore nohami a pobuchať po zadočku či chrbatiku... Viem že to vyzerá dosť nebezpečne ale ked sa dusí dieťa tak človek nemyslí nad tým čo keby ale proste musí konať

moni
29. apr 2010

cheer, akurat som mala rozpisane ze niektore deticky ked pahltne papaju tak im zabehne 😔
ja som zvazovala ci si mam spravit kurz pvej pomoci pre babatka (tu je to velmi popularne), ale nakoniec som sa rozhodla ze nie. mozno by som bola lepsie pripravena, ale zas asi aj viac ustrachana.
instinktivne by som robila to co vy, v miernom uhle buchat po chrbatiku, v najhorsom pripade surovo chytit za nozky a otocit dole hlavkou. brrrr, mam husiu kozu len ked si na to pomyslim 😔

cheerlady
29. apr 2010

moni tiez ma to napadlo otocit dole hlacikou ale nevedela som si to dobre predstavit,kedze som bola sama doma,neviem,ci sa to moze uz u takychto malych deticiek,co este nevedia dobre hlavicku drzat ☹ jaj,uz na to nechcem ani mysliet,mm ked som to povedala,co sa stalo,tak skoro skolaboval,neviem si predstavit,co by robil,keby tu bol 😔 inak v albume annag som tusim videla fotku babatka pri kojeni v polohe takej,aby hltavo nepapalo-zaklad je,aby bola hlavicka vyssie ako bradavka,aby si babatko muselo tahat mliecko smerom hore a netieklo mu smerom dole do pusinky.

moni
29. apr 2010

cheer, urcite sa moze, aj hned po porode ich otacaju...
ale verim ze v takej chvili ked cloveku srotuje hlava a kazda sekunda trva nekonecne dlho, nie je cas spekulovat.....

chvalabohu ze to dopadlo dobre! sikovne mamicky ste vsetky!

aktakk
29. apr 2010

No baby, tak vy mate problem s hlatavymi detickami a tu moju musim "s cicikom nahanat" aby sa napapala. Ona je taka darebna, ach joooj. Ale z flasky krasne pije. Juuuj, ja sa tak jedujem na seba ze som si nenastudovala kojenie vopred resp. polohy pri kojeni, by sme nemali taketo problemy a ani dokrmovat by som nemusela. Mliecka som mala toooolko ale ked mala papala cez klobuciky, tak vypila malinko a sa mi tym padom aj ta tvorba mlieka prisposobila.

Baby, inak mne sa takto Barborka zacala dusit v nemocnici, den po porode vyplula este plodovu vodu ked som ju prebalova a ona sa nou zacala dusit...tak spolubyvajuca mi ju hned chytila a triasla s nou, potom som utekala na novorodenecke hned len tak omotana plienockou a v kosielocke bola a tam ma "zdrbali" ze som ju neobliekla...Kravy!

aktakk
29. apr 2010

No teda, tak raz za cas pisem a tu ani nohy...
Tak vam prajem krasnu dobru noc, monike pekny zvysok dna a coskore uzatvorenie tejto temy 😉 . Teda nie uzatvorenie ako uzatvorenie, ale ved chapete.

stacynka
29. apr 2010

Ahojte 🙂 pisem za stacynku, som jej neter 🙂 takze Teodorko uz je na svete, narodil sa 19:23, miery sú 3820kg a 51 cm. Je krasny 🙂))

vejula
29. apr 2010

jeej stacy tak nakoniec maš predsa aprilovčatko 😵 gratulujem... No 3820kg maličký asi neváži ale aj 3820g je teda dosť 😀 😀 😀 Už sa teším na fotečku 😉

moni
29. apr 2010

gratulujem stacy!!! 😵 😵 😵

juliap
29. apr 2010

tak dalsie kinderko od nas odislo, no tak uz fakt len 4 sme? ja, moni, mackopuf a evil ... ale moze byt este zajtra posledne "aprilove" ... 😅

juliap
29. apr 2010

hej moni, svistovi som teraz dohovarala, ze zajtra ma posledny den prenajmu, lebo potom uz zacina novy mesiac, tak aby zbytocne neplatil, tak uvidime, ci si to za tych 25 hodin rozmysli ... xixi 😀

moni
29. apr 2010

juli, no veru posledne 4..a zajtra posledny april. este je sanca 😵 😵 😵

monva
29. apr 2010

stacy - GRATULUJEEEM 😵 😵 😵

baby este ma napadlo k tym problemom so zastavenym dychanim u babatiek : nas Danko mal "afektivne zachvaty placu" = vtedy prestal dychat, ofialovel a zmodrali mu pery, my sme s nim triasli, kricali sme na neho, buchali po chrbatiku a on nic !!! Ked sme to povedali pediatricke poslala nas na kardiologicke, neurologicke ... vysetrenia, same stresy pre maleho a vysledok = maly bol o.k.
A potom mi svagrina poradila, aby som mu pri zachvate, ked nedycha, jemne fukla svojimi ustami vzduch medzi oci (neviem to lepsie opisat, hadam pochopite), babatko sa vtedy akoby preberie a okamzite sa nadychne. Aj teraz to robim malej, ked sa mi zakucka pri kojeni. No dufam, ze tuto radu nebudete musiet pouzit, ale keby aj ano, je to rychle a bezbolestne 😉

kinderka - vam prajem "nech boze da, nech boze da, ved vy na to mate ... " 😀 😀 😀 cim skor a co najmenej bolestivo za sebou 😀

mackopuf
29. apr 2010

stacynka gratulujem 🙂
Tak este 4 😵 . Ja uvidim,co mi povie zajtra ten moj doktor,idem do poradne 😕 .

mackopuf
29. apr 2010

ked tak pozeram na hodinky,tak vlastne dneska 😅

mackopuf
29. apr 2010

no idem ja spat,dobru noc 🙂

moni
29. apr 2010

mackopuf, no bodaj by si to stihla zajtra 😵

mackopuf
29. apr 2010

moni,no neviem,lebo ani poslickov nemam ani nic ...malu som prenasala vyse 10 dni,tak neviem 😕

moni
29. apr 2010

mackopuf, no som zvedava co sa dozvies 🙂

juliap
30. apr 2010

bre ranko, sa teskam z krasneho pocka, pojdem sa zase prejst, tak som zvedava, co na to svistik v brusku, ci si to nerozmysli dnes ... 😀

stanusa
30. apr 2010

dobré ránko 🙂 aj u nás je krásne slnečno, Julia ešte keď svišťovi aj dohovoríš...hoci aj máj je pekný mesiac, no ale radšej nech to máte za sebou čo najskôr 😉

stacynka blahoželám 😵

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre