Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

stanusa
3. máj 2010

julia to si natrafila na dobreho odbornika 😠
aky je potom TP zeny, ktora ma menzes pocas tehu ?
tal ale ved tam musia byt aj normalni lekari

stanusa
3. máj 2010

oprava - tak

grekyna23
3. máj 2010

juliap, no hroza, ale maly sa urcite umudri a este tento tyzden sa vypyta na svet 😉

inac, ja som porodila presne na den 5 mesiacov od vtedy co som citila prve pohyby 😉

a ked pisete o foteni, davam 2 zo vcera 😵

juliap
3. máj 2010

greky, u nas su nejake ine pomery, im nestaci, ze viem, kedy sme ho zmakli, ani to ze podla pohybov viem tiez datum si vypocitat, pri emke som to mala presne ako pises + 5 mesiacov na den presne som vedela, ze mam rodit, len som brala este tyzden magnezko, zabudol mi ho vtedy dr vysadit, tak potiahla este 5 dni naviac ... no ale dnes na mna vybrali nejake nove a ze od 1 pohybu u viacrodicky sa pripocitava najnovsie 5.5 mesiaca, tak neviem, osvedcene metody este nasich starych materi, ktore fungovali perfektne, su proste nanic ...
stanusa, ved ja mam ten problem, ze mam PM uz ked som tehotna, teda sa tym neda riadit, hovorim im to dookola a oni furt operuju z tym posr.... datumom

oliinka
3. máj 2010

ahojte.malinká nám spinká.mi sa kojíme ale nestačí nam to.skušala som si odstrekovať a je toho asi takz oboch prs 60 ml.tak mala ešte papá potom nutrilon ha.chcela som sa spýtať nemáte niektorá skusenosti s kefalhematomom?máme ho na hlavičke na jednej strane.a tiež má vaneska plnu tváričku bud potničiek alebo je to novorodenecké akné alebo čo.su to akokeby biele vriedky.má ich na čielku,okolo očičiek a na líčkach.čo mám dať nato? ☹

cicimon
3. máj 2010

julia - drzim palce a pevne nervy....asi by to fakt chcelo ist este k niekomu inemu alebo sa zarat ze ti je zle a ist na pohotovost, ci nieco neuvidia..

moni
3. máj 2010

tak som naspat od lekarky, vsetko je ako ma byt tak som rada ze sa malej u mna paci 🙂

juli, no mne TP nesedi podla pohybov ani nahodou, ja som ju citila strasne skoro. neverim ze to funguje 🤐
verim ze musis byt na prasky, ked nevies co bude dalej...ten 5.5. plati stale?

aktakk
3. máj 2010

ahojte...olinka, malinka je krasnucka..ja zial neporadim, nemam skusenost. Potnicka sa z casu na cas spravi, ale nie je to ze plna tvaricka.

Moni- no teda, takze ziadne news?Ja ze napises text typu "ahojte, narodila som sa dnes mamicke monike...atd atd 🙂 "
Juli- ale toto vsetko mi pripada akesi divne, ved niektore zeny menstruuju aj 3cykly a co im potom daju termin porodu o tri mesiace neskor ako by mali mat?

Ja som zas mala pohyby dost neskoro, nieco okolo 22tt, takze tiez sa tym nemozem riadit.

moni
3. máj 2010

aktakk, no drahoty robiiii potvora jedna mala 🙂
ale zas na druhu stranu, kam sa bude hrabat ked teraz ma vsetko bez namahy 🙂

oliinka
3. máj 2010

v stredu ideme do poradne tak uvidím čo to má.takže už tu ostali len dve tehulky.tak držím pestičky aby ste mali detičky čo najskor pri sebe

stanusa
3. máj 2010

grekyna mala je zlatucka, taka ockova princeznicka 🙂
olinka to budu milie, tie zmiznu same, ale napis potom co povedala lekarka a na potnicky neviem, ale mama nam s braskom po umyti davala olivovy olej-taky babsky recept... 😅

oliinka
3. máj 2010

ono to vyzerá ako vriedky,dalo by sa to vytláčať

cheerlady
3. máj 2010

na potnicky praveze ziadny olej,len umyt cistou vodou a nicim nekremovat.ja som tu citala,ze pomaha potriet harmancekovym alebo ciernym cajom, este spominali aj nejaku holtovu mast,ale to neviem co je. moj maly to ma tiez,idem vyskusat ten harmancekovy cajik,snad pomoze..

strasska
3. máj 2010

prepacte, ze sa Vam tu supnem, len som chcela oliinke, ze aj Misko to mal a nam Dr. povedala, ze to je nieco ako novorodenecke akne a ze to samo zmizne. A aj tak bolo, tu zmizlo, tu sa opat objavilo a od isteho casu (ziel nepamatam si kedy) sa to uz neukazalo vobec.

strasska
3. máj 2010

myslim, ze sa to vola milie

strasska
3. máj 2010

jeeeeeej vidim, ze to uz stanusa objasnila, tak zdrham 😅

juliap
3. máj 2010

moni, ved to, mala som ze 5.5. rano na ctg + poradna + uz ostavam a dnes to ta dr zase zmenila, ze ked sa tam nalez dole nezmeni, tak so mnou nic nebudu robit, aj keby som mala kontrakcie a bolesti, nechava ma tak ... proste na hlavu uz potom budem, rovno na psychosku mozem ist, je to blizko od porodky ☹

stanusa
4. máj 2010

dobre ranko, u nas uprsane viac ako vcera 😖

julia a na termin podla sona co povie...ved ako je mozne, ze babo uz ma taku velkost 😕

juliap
4. máj 2010

stanus , maly mal uz pred tyzdnom 3500-3700g, ale podla TP je to podla nich este stale nedonosene dieta, takze mam cakat az ked budem mat silne bolesti a rozsiahly nalez zdola, vtedy ma odrodia ...

fruchtbar
4. máj 2010

julia drzim ti palce,nech nie je take velke ako moje......ja som rodila 8 dni po termine a maly mal uz 4120 g a obvod hlavy 38cm.....tlacila som 16 hod.,uz teraz vyzera akoby mal uz mesiac 🙄

fruchtbar
4. máj 2010

ozaj,dobre rano,aj som celkom zabudla pozdravit

My sme mali vcera velmi uplakany den,moja mamka maleho cez vikend naucila na dudel 😠 (viac razy som jej povedala ,ze si to nezelam) tak vcera bola sodoma komora,lebo odo mna ho nedostane,az ked je zle ! Ale ved tie mamky si robia co chcu,akoby mali neobmedzene prava a mozu zasahovat ovplyvnovat zivot svojich po cely cas!

Dnes idem kupit nejaku masticku na prdiky a kvapky proti zduvaniu,doteraz sme to nepotrebovali,ale maly akosi zacina plakavat a sa vzpierat.

stanusa
4. máj 2010

no juliap tak hlavne vela trpezlivosti

mojho dnes rano trapili prdiky, pomasirovali sme brusko, kvapky zatial odlozene v chladnicke na horsie casy
dala som ho na brusko a tak si odgrgol, tak asi aj to ho trapilo
zatial zabera aj feniklovy caj - pijem ja

stanusa
4. máj 2010

cheerlady moj ma vzadu na temene, zatial s tym nerobim nic okrem umyvania vodou...nezmizne to same?

fleury
4. máj 2010

Bre ranko

tak my dnes ideme na poradnu a ockovat..tatko si vzal volno, takze snad to spolu vsetko pekne zvladneme 🙂

frucht..jj, mamky su zlate, ta moja chce silou mocou do malej stale pchat caj, ja ju s malou asi nenecham nikdy samu, lebo ona to nevzda ako ju poznam 😀 No babske recepty nasich mam daju zabrat 😝

zelam vam pekny, aj ked mierne uprsany den, potom sa ozvem ako sme vykricali tie skarede sestricky z novorodeneckeho 😀 😀

julia clovek by neveril, ze prave ty tu ostanes medzi poslednymi..s tymi lekarmi som si ku koncu tehu uzila aj ja tolko stresov, ze az, takze to doverne poznam. Len na rozdiel od teba, moja mala mi pomohla tym, ze sa vypytala na svet skor a sama. Drzim palce, aby vsetko dobre dopadlo a co najskor!! 😉

juliap
4. máj 2010

fleury, ved mne sa tiez vypytal pekne skor, 19.4., len mam stastie na dr, ktora vie lepsie, ako sa citim, nez ja sama, takze by som sa mala pytat asi jej, kedy mam rodit ...

jankako
4. máj 2010

čafte...no frucht ja by som bola zase vdačna tvojej maminke že by naučila moju na dudel,lebo nechce chytiť a robi si z cicika dudel,tak si to vieš predstaviť,podchivlou na ciciku aj uspávať...nič moc.. 😖
dneska na 13.00.ideme zase na čistenie... ☹
pekne bábo olinka

cicimon
4. máj 2010

caute,
my dnes ideme na sono klbov,tak snad nebude treba uz balit nasiroko

kikarv
4. máj 2010

ahojte. holtová masť je dobrá na temeničky na hlavičke nie na potničky. my sme to u Vandy mali a zaberalo to. Vanda mala temeničky na celej hlavičke hore. Na potničky neviem čo zaberá.

kikarv
4. máj 2010

juliap ty sa vôbec ešte neotváraš? ako to mýslia kým sa nezmení nález dole? nehrozí ti CS?

kikarv
4. máj 2010

stanusa moja prdí v kuse 😀 . stolicu mala v čera konečne po 4 dňoch ale tak sa zosrať no to je úžas 😝 . kojím ju len a predsa nemá stolicu každý deň. Ale v čera ju už mordovalo bruško asi lebo bola taká mrzutá cez deň tak som jej pomasírovala bruško a pár minút na to už gulomety do plienky 😀 😀 😀 a hned bola spokojná a vyplazovala mi jazyk 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre