Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

juliap
4. máj 2010

kika, uz mesiac mam dole rovnaky nalez, otvorena pre 1 prst, dalej nic ... no a na tie kontrakcie mi povedali, ze kym sa nebudem otvarat, tak ich mam brat ako poslickov, aj ked budu pravidelny a bude sa skracovat cas medzi nimi, lebo ze kym nebudem otvorena, tak so mnou nemozu nic robit ... neviem ale mam pocit, ze vobec neberu alternativu, ze sa teraz, po tych ich infuzkach, mozno nemusim otvorit vobec ... bolo mi povedane, ze 3rodicky maju prist do nemocky vtedy, ked uz idu rovno na stol ...

fruchtbar
4. máj 2010

moj ma tiez kopec jebacikov a potniciek,ja to natieram len mlieckom,ako v podstate vsetko,chytim prso a ho postriekam a pomazem po tele... 😀 ....

JANKAKO,momentale dudla aj moj len cicik,ale ja ho odnaucim.....ked ti zaspava pri ciciku,tak ho bud,nech pije dalej,treba mu prstom zatlacit pod bradou,tam kde prehlta,nech sa obnovi reflex....a ked zaspi,daj ho z ciciku prec!
Na ciciku by sa uspavat nemalo,moj maly dudku nikdy nepotreboval,ale moja mama asi ano....a teraz dudka moje bradavky,ale uz je lepsie,vdakabohu,sa tie deti tak rychlo ucia!

fruchtbar
4. máj 2010

Ked sa Rene nemoze vykakat,tak mu strcim do prdelky teplomer a tak sa zosere,ze az no 😲 😲 😲 ,ale nerobim to casto,len ked ma bolesti,ktore neutichaju a nevie si sam pomoct,aby si na to nezvykol,lebo to by sa potom bezo mna ozaj ani nevysral ! 😀

jankako
4. máj 2010

no lenže ked jej nedám cicik na ukludnenie alebo na uspatie,tak je zle...cická aj pri kolike,velmi ju to ukludnuje..už som kupila aj inu dudu,taku obyč a nič..nadrapuje ju...velke je to na jej malu papulku...
vejul,krásne fotky,ale ten pes sa tvári,akoby sa to fotenie jeho týkalo,nie bábätka 😀 😀

fruchtbar
4. máj 2010

no to je skoda,ved ta musia boliet bradavky! 😒
Ja som dnes citala,ze by dieta malo vypit najskor jeden cely cicik a potom mu dat druhy...lebo ze najskor pride riedke mliecko,ktore obsahuje malo tuku,az ku koncu je v tom mliecku aj tuk,ktory vlastne posobi pozitivne ma bolesti bruska a koliky....ze ten tuk je dolezity na riedenie stiav a aby babo nemalo taku spenenu stolicu ! A az potom mu dat druhy cicik,ked je ten prvy uplne prazdny,vraj to moze trvat aj niekolko hodin....ale malemu sa ulavi od bolesti,ked dostane z mliecka aj trosku toho tuku ! Tak to skusam........

fruchtbar
4. máj 2010

teoria je to zaujimava!

vejula
4. máj 2010

baby čaute... chcem sa spýtať. Dominik vždy kedf si odrgne tak začne štukať tak mu dam zapiť lebo inač by štukal aj hodinu hadam... Po zaúití myslite že musím dať znova odgrgnuť?????

cheerlady
4. máj 2010

veji Riskovi to vacsinou za par minut prejde,ale ked ho moc nadhadzuje,tak mu dam cajik.a minule si odrgol po cajiku,tak radsej ho davam aj po nom odgrgnut.

seuska
4. máj 2010

Veji moja ked stikuta po jedeni to znamena ze sa nahltala viacej ako treba. V tedy treba babatko rozplakat aby sa mu prestalo stikutat. U nas to funguje. Podla mna po zapiti uz netreba odgrgnut... len zbytocne do neho dzgas si myslim. Vyskusaj Dominicka rozplakat.

cheerlady
4. máj 2010

baby kojene babatka,ktore nie su prikrmovane nemusia mat stolicu aj niekolko dni,pretoze vsetko mliecko stravia 😉

vejula
4. máj 2010

jankako dakujeme... No naš chlpáč to je ina celebrita, už si zvykol že ho fotime na každom kroku, tak tomu už prispôsobil výraz 😀 😀 😀 inač dnes ako sme sa zobudili tak očko lepšie 😵 dufam že sa to zas nezhorší... A vy ako???

skusim to s tým rozplakaním to som ešte neskušala 😉

fruchtbar
4. máj 2010

tu sa vravi,ze babätka maju stolicu bud raz za sedem dni alebo sedem razy za den!
nam to skoro tak vychadza ...5-6-7 krat za den!

Niekedy dostanu deti stikutnu,ked im je zima!

cheerlady
4. máj 2010

mojmu sa spusti stikutka vzdy hned jak si odgrgne

kiwinka
4. máj 2010

cheer,,zevraj stikutka je znakom dobreho travenia ! 🙂

a ano,,aj ja som pocula, ze aj zo zimy je stikutka,,, ja dam trosku cajiku niekedy a odgrgnut,lebo si grcne aj z cajika,,uz mam skusenost.

vcera sme boli na poradni, mame 3680g... ze pribera akurat, netreba prikrmovat,,a na jej radu Dr. sme kupili gastrotus sa to tusim vola,,, 1ml po nakojeni jej musim dat,, chuti jej to, ma to inak sladku chut a je to ruzovej farby. malo by to vytvorit zátku na zvieraci zaludka,,aby grcky nesli hore... myslim ze to zabera... Nutriton som nechcela ja lebo tot reba s mlieckom zarabat... ten gastrotus je je jednoduche davkovanie 🙂

frucht, teda to ta obdivujem , ze maleho davas do vlastnej izby hned po papani .. bez odgrgnutia a sameho ho nechas... mat tk tvoju odvahu! 😀
my mame malinku v spalni a sledujem ju stale ci si grgne ci negrgne v noci,,na kazdy zvuk hned reagujem a kontrolujem ci sa nedusi grckou..

kikarv
4. máj 2010

Lea tiež štikutká dakedy po papaní. Ked velmi tak sa jej dam napiť mliečka a ked ju velmi netrhá tak ju nechám tak ona sa rozplače a prejde jú to. Ale čká pomerne dosť často.

čo všetko jete z ovocia? ja som si v čera ošúpala jablko po dlhom čase. neviem aké ovocie a v akom stave môžem jesť.

cicimon
4. máj 2010

a preco davate malym caj?

fruchtbar
4. máj 2010

Kiwinka,ja maleho ulozim na stranu,takze aj ked si grcne,tak mu to pekne vytecie z pusinky.....uz sa mi vela krat stalo,ze sa pri prebalovani pogrckal,ale deti maju pud sebazachovy,otocia hlavinku na stranu a ono to vytecie.....ved to by muselo byt mrtvych udusenych babetiek vlastnymi grckami,nemyslite???!!!
A potom,keby ho mam v izbe,tak sa vobec nevyspim,lebo by som ho stale sledovala,ci to ci ono,az by som z toho ochorela a musim mysliet aj na mm,ktory chodi zarabat peniazky,aby nas uzivil,chcem,aby siel do prace vyspaty,a nie mrzuty,to by sme sa isto aj castejsie hadali.....dietatu netreba obetovat vsetko !

fruchtbar
4. máj 2010

ja cajik nedavam,pijem sama caj pre zeny,ktore koja a je tam fenikel,anis a kmin,chuti mi asi viac ako Renemu,chudatko,ake grimasy struhal,ked sa ho napil,som si povedala,ze ho nebudem trapit a vypijem ho sama! 😝

vejula
4. máj 2010

kika detska povedala že môžem ošpane jablka banany a čučoriedky....

kiwinka ten gastrotus som uživala počas tehu na kyselinu... Kolko toho máš malej dávať???

cici ja čajik nedávam, včera som už rozmyšlala lebo mam vzorku fenykloveho čaju a malého bruško bolelo... Ale detska povedala že fenykel nie, lenže vela detičkam to zabera, no ale nakoniec som mu šupla ten espumisanL pre dojčata

Inač pripadam si jak z tej reklamy na to pivo, že spravny chlap musi všetko vedieť robiť jednou rukou... Skôr by to malo byť že správna mamina musi vedieť všetko robiť jednou rukou...

cinocka
4. máj 2010

cici: si mi "ukradla" otazku 😀 mne dr. povedala ze pokial budem kojit, tak do 6. mesiaca len mliecko..ziadne cajiky...proste len mliecko...

a baby mozem broskynovu presnedavku?? ma stale provokuje v chladnicke 😝 a jogurty ake jete??

kikarv
4. máj 2010

malej sa čká jak fras. idem ju naštvať 😀

jankako
4. máj 2010

baby mne lekárka povedala že ju nemám zasýťovať čajom,ked som jej chcela dať kvoli tým kolikám a v nemocke mi zase povedali ked si nevie sama ulaviť,tak tak či tak jej ostane z neho nafukute bruško..som jej počas spánku teraz dala hadičku,lebo sa stále budila,mrnkala a pučila mala bruško ako kameň z toho vzduchu.kopec bubliniek a vzduchu išlo z nej...chuda moje.tiež nechcem moc tu hadičku používať,ale kolke ženy mi vraveli že oni to dosť často používali a nezvyklo si dieťatko nato..ked to sa neda dívať ako sa trápi... 😢

cicimon
4. máj 2010

ja tiez vsetko jednou rukou 🙂

my mame ist za chvilu na to sono a mala cele doobedu reve a pyta jest..

cicimon
4. máj 2010

ja jem vsetky jogurty

cinocka
4. máj 2010

veji: tak tak..tiez ma to napadne ked dokazem jednou rukou aj veci o ktorych som ani len netusila 😅

jankako
4. máj 2010

maju aj vaše detičky take časte koliky..... ☹ niekedy si pekne prdká a kaká a niekedy to máme takto...

jankako
4. máj 2010

cici nerobi ti to ked má koliku,lebo moja to vtedy robi...vkuse pýta jesť,aby sa ukludnila,ked ju boli bruško... ☹

kikarv
4. máj 2010

jete aj jahodové jogurty? ja nikdy neviem aký si kúpiť jogurt. kupijem si len probio musli-med alebo aktiviu s vlákninou. to ja kôli tej mojej zlatej žile aby ma neroztrhlo.

Lea by len holu riťulou bola najradšej. Tak rada je ked ju rozbalím a nechám kopkať naholáky 😀 kludne si ležká a kopká 🙂 zlatučká je. Včera som u aj kamerovala a dnes ked príde mm z práce sa ide povinne fotiť lebo nemámá ešte ani jednu fotku s Leou.

kikarv
4. máj 2010

o akej hadičke to hovoríte? mne ked nekakala pár dni dala som aj teplomer a nepomohlo. v čera som si ošúpala jablko na desiatu a okolo obeda sa Lea vyslovene zosrala a večer kakala zas. takže asi aj jablká pomáhajú na stolicu.

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre