Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kiwinka
4. máj 2010

veji,,iba 1ml,, davam jej to odhadom na lyzicku do pusinky..sacok ma 20ml,, tak nemm mierku nato by som urcila 1ml 🙂 takze odhadom,,,

frucht,,ved ja to nemyslim zle,,snad si sa neurazila.. kazda mama vieme co je pre nase mimi najlepsie! 😉

kika hadicka do ritky na prdky..podla mna taku hadicku myslite nie??? 🙂

vejula
4. máj 2010

baby takže s tou jednou rukou nas to napadlo viaceré 😀

kikarv mne detská doktorka povedala že nech si kupujem len biele jogurty a do nich si radšej pridám domáci džem okrem jahodového... Asi tie ochucovadla v tých jogurtoch su sama umelina... Ale ja si občas dám aj taký... No a jahodové jogurty asi nie, aj ked pred tým ako som bola u detskej tak som každý den jedla jahodový jogurt a malému nič nebolo 😉

jankako
4. máj 2010

vejul to lave stále hnisa.streptokoka má stále.už je aj lekárka zúfala že tolko antb.a nič nezabera ☹
vy máte ake vysledky...
kikarv hovorime o rektálnej hadičke.moja malá je kojená ale kaká strašne často.viem že kojene deti nemusia aj týž..ved táto by asi zdivela keby nekaká..

vejula
4. máj 2010

jooj počujem ako Dominik vedla tlačí chudatko moje a asi mu to moc nejde ☹

jankako my sme ešte stále neboli u tej očnej, lebo mala dovolenku tak sa to stále naťahovalo, konečne mi volala detská že môžem od zajtra do konca týždna hocikedy prísť... Uvidím ako bue zajtra

civavava
autor
4. máj 2010

ahoj babule,

frucht, ja idem od dnesnej noci na to - Renko do vlastnej izbicky a postielky! suhlas s tebou, doteraz to bolo tom, ze som furt aj s mm kukala co robi, na kazdy zvuk sa trhala a za tych 6 tt sme sa nevyspali poriadne, len poobede niekedy sme si ukradli hodku..takto to dalej nejde....nie je to odbre pre nas av konecnom dosledku ani pre maleho....

s tym jedlom - preco rajciny nie? ja ich jem denne a malemu to nic nerobi...aj jablka jem, so supkou,aj jahodove jogurty...v podstate vsteko okrem velmi pikantneho, spargle a jahod, lebo to nam nesadlo...a este som neskusala kapustu a cibulu...

Rene kaka aj 5 - 7x denne 😅

aktakk
4. máj 2010

Ahojte!

Civi, Frucht- ja si to tiez neviem predstavit dat malu do samostatnej izby. Co sa tyka vyspatia a nevyspatia, to mate urcite pravdu. Ja osobne by som tiez brala spanok bez toho aby som sa mykala na kazdy pohyb malej. Ale nasa toho teda vela nenaspi, cize tak ci tak by som bola v tej izbe asi viac ako v spalni.

CO sa tyka koliky, tak nasa malinka predvcerom celu noc vrcala jak besna, sme nevedeli co jej je. No a vcera chudatko ked som jej davala papat, tak sa totalne zacervenala a pokakala. Tak som ju isla hned prebalit, a mala uplne huste hovienko, lebo som jej davala viac nutrilonu ako svojho mliecka, tak som s nou pocvicila este nozkami, ta tolko pocas toho cvicenia vykakala, ze neviem ci ja toho menej nepustim. A zavrsila to pre zmenu riedkou stolicou, ktoru vyprskla rovno na mna 😀 . Chuda moje, hlavne ze sa jej ulavilo.

kikarv
4. máj 2010

idem ja vyhodiť malú na balkon nech si tam pospinká kým svieti slniečko aspoň si niečo porobím.

už je na balkone , mám kus čas na oddych 😀 ja sa dakedy cítim akoby som bola v robote 8 hodín 😝 vyšťavená.

fruchtbar
4. máj 2010

civava drzim palceky,nech si Renko vo svojej izbicke rychlo zvykne!

kikarv
4. máj 2010

aktakk presne mojej sa tak ulavilo.
civavava všetko zješ a malí Renko nemá koliku z ničoho?

baby a čierne pivo ste už niektora pila? ja mám naňho chuť ale bojím sa aby malej nebolo dačo. dala by som si aj červené vínko troška ale tiež nemám odvahu ešte. bože kolko si musíme odoprieť.
niekde som čtalaže strukoviny by sme mali jesť ale ked od toho nadúva aj od kapusty.
pri Vande mi po pôrode na večeru doniesli v nemocnici kapustové fľačky zjedla som ich od hladu. a potom že kapustu nemôžeme .

aktakk
4. máj 2010

Kika, doobeda davas malu na balkon a poobede chodite von?

aktakk
4. máj 2010

Frucht- a vas malinky ako spinkava?

fruchtbar
4. máj 2010

ja mu dam prso o desiatej a potom o tretej a potom o pol siedmej rano.....je presny ako hodinky!
Niekedy musim ist za nim dvakrat,ale malokedy.....

A tebe?

aktakk
4. máj 2010

Juuj, tak to je super.
Nasa zvacsa najlepsie spi ked sa nam este nechce do postele, tj. okolo osmej zaspi a do polnoci a potom sa budi ako kedy...cca o tretej- pol stvrtej a potom o siestej...ale niekedy takmer nespi, ako napr. dnesnu noc.

kikarv
4. máj 2010

aktakk áno ale záleží aj od počasia ale dávam ju na balkon aj ked prší.

fruchtbar moja v čera podobne papala. o 21.45 potom o 3.30 a dalej o 6.45 🙂

majca424
4. máj 2010

ahojte 🙂
ako tu čítam, tak spinkavate pekne, nás strašne trápi bolesť bruška 😢 tak spokojne si spinka a zrazu začne strašne kričať, že neviem čo s ním ☹ davam mu aj kvapky, aj mastičku na bruško, a niekedy riešime aj rúrkou a až potom zase zaspí
ale dnes v noci bol tiež len 2 krát hore, tak možno sa to už lepší 😵

vejula
4. máj 2010

ahooooj maji... nas práve tiež bolí bruško.... to je ale katastrofa s tými bruškami....

fruchtbar
4. máj 2010

aktakk,ja ho niekedy o osmej zobudim,ked mam pocit,ze uz toho cez den naspal vela alebo ho nenecham zaspat okolo osmej,aby mi v noci spal.....my sa s nim s mm hrame,masirujeme alebo cvicime.....o deviatej robim hygienu,prebalim a obleciem pyzamko a idem ho od izby nakojit,to uz vie kolka bije a ze asi pride noc a musi spinkat!

moni
4. máj 2010

ahoj maminky....a julka 🙂
juli, sono uz teraz nie je smerodatne, ale podla sona v 12tt ti vychadzal aky TP? ja som stale magor z toho postoja lekarky. v podstate ma pravdu co sa tyka kontrakcii, nemusia znamenat ze rodis....len je cudne ze neberie do uvahy tvoje rychle porody....
drz sa dievca! na otvaranie krcka by vraj mal pomahat pupalkovy olej (okrem sexu), no ale to treba brat s rezervou...

juliap
4. máj 2010

ahoj moni, tak mamina mi vybavila, zajtra idem rano za dr, co ma na starosti rizikovky, povedala mu vsetko aj o tom, ze ja nemam klasicke kontrakcie, aj sa ho pytala na tu moju hospitalizaciu, ci to mohli tam dole dosrat tie infuzky, ze sa neotvaram, tak ze ano a sa cudoval, ze preco to vobec neberie ta dr do uvahy, tak zajtra ctg, poradna, a ak bude stav dole nezmeneny CS, pretoze mimi nemoze byt v tlakoch z tvrdnutia bruska stale, naviac pochybujem, ze su to poslickovia, lebo od vcera sa mi to pekne skracuje 7 min, 6 min, od rana som mala 4min, potom 3 min, teraz som si hodinku a pol zdriemla a zobudila ma paralizujuca bolest v krizi, no a stopujem a tvrdnutie kazde 2 min + neprijemna elektrina do podbruska ... len sa bojim, ze ked nabehnem do nemocky, tak mi zase povedia, ze nalez nezmeneny a poslu ma ... au au, ale to je hnusne co mi robi ten tlak pri tvrdnuti

michalag
4. máj 2010

Ahojte

juli, tak zeby to uz bol konecne ten porod 😕 ... ved ked sa ti to takto skracuje tak by uz aj mohol a nemas ani tlaky?
moni a ty tu co este strasis?

baby chcem sa spytat, pouzivate niektora chranice na bradavky??? .... ja mam od prveho dna co mi malinku doniesli strasne znicene bradavky a hlavne jednu, tuto noc som doslova aj plakala od bolesti tak chcem vyskusat .....
Vcera sme boli prvykrat u dokiny a malicka je zdrava a nasa porodna hmotnost bola 3270g, v nemocnici schudla na 3160g a vcera za 3 dni od prepustenia mala 3280g, vlastne dobehla svoju porodnu vahu ... myslite si ze to je dost?

moni
4. máj 2010

juli, no super! tak drzim palce, nech vas tam zajtra nechaju a supnu nejaky cipok na otvaranie. naozaj je zvlastne ze neberie lekarka do uvahy vsetko cim si si uz presla. jedna vec je ako zvycajne prebiehaju porody, a druha vec je ako je to konkretnom pripade. smutne ze sa clovek nedovola nejakeho normalneho jednania....
ja som celu noc nespala, tiez tvrde brucho ako skala, v dost pravdielnych intervaloch tak som zvedava ci vydrzim do rana....

moni
4. máj 2010

miska, no cakam na zajtra....

zuzadula
4. máj 2010

pekny den mamulky 🙂.. tak pozeram, ze mate trosku problemy s bruskami 😨 .. a s jedalnickom pocas dojcenia!!!.. verim, nie je to nic prijemne.. oproti tehu je strava dost drasticky ochudobnena!!!.. ale ako som pisala uz par dni dozadu.. jest moze mamina vsetko..len treba dat pozor na reakciu babatka.. tak, ako myslim pisala civavava 🙂.. to co malemu nerobilo dobre, to vysadila.. 🙂.. a k tym malinkym bolavym bruskam!!!... uplne vas chapem, ze je to neprijemne a najradsej by ste tie boliestky vzali na seba a pomohli malym drobcekom.. ale ste sikovne maminky a naozaj robite pre to vsetko.. a DOBRE !!! 🙂.veeeeelka pochvala 🙂 . aj ked je to stale niekedy dost narocne, ale babatkovske crievka sa postupne pekne dovyvijaju!!!.. zmohutneju a budu zvladat spracovat vsetky tie plynove gulocky, ktore su prirodzenym vysledkom travenia.. aj materkeho mliecka.:-ˇ)..len niektore bruska to spracovavaju lepsie,ine menej.. ale po par tyzdnoch by to malo prejst 🙂.. moc vam drzim prsty!!!.. nech si mozete s babatkami uzit co najviac pohodovych a usmiatych chvil!! 🙂..

zuzadula
4. máj 2010

este sa vami podelim o radostku 🙂.. presne pred 9 rokmi som uz hodku bola stastnou maminkou 🙂... tak som si tie chvile veru aj vcera pripomenula na videu.. jaj.. 🙂... a uvedomila som si, ze ani neviem, ako to vsetko ubehlo..!!!.. bolo to nadherne obdobie.. aj ked sme obcas tiez bojovali!!! 🙂

moni
4. máj 2010

zuzi, tak teda vsetko najlepsie synacikovi k narodeninam!

vejula
4. máj 2010

jeeej zuzadula gratulujem k narodeninam Ondrikovi... Vy ste kamerovali???? Alebo som to zle pochopila????

No Dominiček konečne spinka (klop klop) od rána sa len pučil a plačkal, chudatenko moje, už bol aj unavený a ako zaspaval tak ho to hnusne bruško stále budilo....

čo sa týka toho spanku v druhej izbe tak to fakt závisí na každom, napr ja sa pri maličkom celkom vyspím (zasa musím zaklopať tak klop klop) zo začiatku tak híka to som trochu v strehu, lebo z toho mám strach že by nahodou vygrcané mliečko pri tom híknutí dostal do pluciek.. Ja už som vystihovana po tom strašnom zážitku s tými kvapkami... Za každým čo sa mi zakucká a nedýcha tak sa vráti ta panika čo som vtedy zaživala, a hned ho otáčambruškom dole, a ked sa nadýchne tak mi padne kamen zo srdca...

zuzadula
4. máj 2010

dakujem 🙂... odovzdam 🙂

majca424
4. máj 2010

ahoj veji, no veru, je to katastrofa ☹

zuzadula tak teda všetko najlepšie synčekovi 😵 😉

vejula
4. máj 2010

majca inač ako si písala že vyzeráš jak po fláme, tak ja vyzerám jak keby ma z kontajnera vyhrabali asi 😕 vlasiská mastné, čo som rada ked sa osprchujem za 5 minut... Normalne sa hambim a ked idem do obchodu čo je tu pár krokov tak sa modlim nech nestretnem nikoho známeho 😅

zuzadula
4. máj 2010

vejula 🙂.. dakujem aj za Onka 🙂.. ano, kamerovali..ale az po narodeni.. 🙂.. tak som si toho uplakane cerveneho drobca pripomenula.. a sedelo to pri tom pozerani na mne.. a skoro ma to rozpucilo 😀 .. uz je to chlapina ako hora!!! .. 😀
ano.. citala som ,ake narocne chvile ste prezili s malym!!!.. takze verim Vejul, ze mas teraz vacsi strach.. !!.. je to samozrejme!!.
priznam sa, ja som patrila k tym ustrachanejsim maminkam.. maly spaval s nami!!!..a ked mal 3 roky a bola som tehorna, tak dostal velku postel a ucil sa spinkat sam 🙂.. tiez ma raz v noci tak vystrasil.. som ho po dojceni ulozila do potielky a ked som dosla z WC-ka, tak som skoro odpadla!!.. maly otvorene oci.. take az vyvratene.. a uplne bez pohnutia!!!.. no hruza.. tak som nim zatriasla..a zistila, ze je uplne OK.. ale tiez som bola uplne slaba a prelaknuta!!!.. 😒

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre