Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

zuzadula
4. máj 2010

majca dakujem 🙂... ked mu to vecer ukazem, tak bude veeeeelmi pysny!!!
inak.. este jednu dobru spravu mam!!!. uz mame my zilinske duly dohodu aj s panom prim. Durmisom.. a mozeme chodit
k porodom aj do Cadce 🙂 .. tesiiiiiiiiime 🙂

moni
4. máj 2010

zuzi, a ako reaguje na vasu pritomnost personal....myslim hlavne sestricky, lebo na tie sa mamicky zvyknu stazovat (dufam, ze som sa teraz niekoho nedotkla).
tu je dula bezna, ale uprimne povedane neviem si predstavit ze by mali fungovat doma...

vejula
4. máj 2010

jeeej zuzi to je super... Ja som normalne rozmyšlala že k druhemu porodu by som aj dulu zobrala, ak teda bude možne rodiť klasicky... Ešte neviem čo na to povie manžo, ked mu poviem že pri pôrode chcem v podstate cudziu osobu radšej ako jeho... Ale tak jeho tam skoro vyvratilo po hodine ako tam somnou bol... No ale to rozmýšlam zas moc dopredu, to som celá ja... A nakoniec sa to všetko vyvinie uplne inač 😒 tak to je vždy ked niečo planujem. Ako aj teraz strááášne ako budem rodiť prirodzene, a nakoniec bum a sekcia 😅

zuzadula
4. máj 2010

moni, no musim povedat, ze my osobne.. teda v ZA a okoli sme nemali zatial problem!!!... aj vedenie oddeleni, aj sestry boli velmi prijemni a snazili sa.. ale to sme sa len boli v nemocniciach predstavit a dohodnut na spolupraci. Jedna z nas bola uz aj pri potrode a bolo to tiez pohode 🙂.. bola v porodnici v ZA.. takze uvidime.. asi tiez bude zalezat od sestry a konkretnej situacie!!!.. ale aj zo skusenosti starsich dul vieme, ze aj vdaka nasej pritomnosti je trosku lepsie 🙂..

zuzadula
4. máj 2010

🙂... vejula, to sme na tom rovnako.. ja to tiez vzdyvsetko naplanuje, ako sa patri.. 😀 .. neboj, ked pride cas, tak sa rozhodnes.. a zvazis 🙂.. a manzela nebude musiet byt vynechany!!!.. moze ist aj manzel, aj dula.. 🙂.. take porody byvaju velmi dobre, lebo kazdy z nich poskytne mamine iny druh podpory 🙂.. a co sa tyka toho, ci budes moct normalne, alebo nie!!!.. po sekcii sa uplne v pohode da rodit prirodzene 🙂... ak je tehu OK.. aj mam a dietatko, tak to lekari nechaju prorodzene.. kedysi sa hovorilo, ze hrozi pretrhnutie maternice... ale aj v tomto smere priroda myslela za nas!! 🙂.. a prody s takou maternicou su menej intenzivne.. kontrakcie slabsie a kratsie.. sice aj porody trvaju dlhsie.. ale ide to 🙂

moni
4. máj 2010

veji, ty si rodila v cadci?
ja som rovno povedala ze keby manzel nechcel byt pri porode, tak beriem dulu kedze nikoho tu nemame.

zuzi, tak to je dobre pocut 🙂 len by mala este ZA nemocnica trosku popracovat na tom, aby mamicky nechodili do MT a CA.

fruchtbar
4. máj 2010

ahojte,prave som dorobila karty,ktore rozposleme po rodine.....ukazem:

fleury
4. máj 2010

tak my mame za sebou poradnu 🙂 Malinka narastla za 3 tyzdne 4 cm 🙂 a pribrala cca 900g!! 😀 Ale pochvalil nas doktor, ze to je oki a ze mala krasne vyzera 🙂
Boli sme aj na ockovani proti TBC a pozooor!! nasa mala si to uzivala, ani necekla a to bola hore!! 🙂 Pred nami ockovali ciganca a to robilo hluk jak tur 😀
A uz sme isli aj na sono klbov, takze balime dalej nasiroko dalsie 3 mesiace ☹ Ako prevencia, inak nas pochvalil, ze balime spravne a vidiet to na nozkach..chuuuda moje male v tom teple ju balit nasiroko cele leto, ach jooo ..

Este musime ist na kontrolu usiek, lebo v nemocnici po narodeni to odflakli a nepomerali 😠

Ale som stastna, ze malinka celu dnesnu turu po lekaroch zvladla bez placu, v pohode a spokojne 😎 🙂

vejula
4. máj 2010

jj zuzi snad sa v ten prav ý čas rozhodnem a bude všetko ok... uvidíme ako to pôjde, manžel ma už nakazané že druhé sa musi posnažiť spraviť menšie, tak možno by to potom bolo aj lahšie

jj moni ja som rodila v CA, a nemôžem si vynachvlaiť, pobyt v nemocke bol pre mna jak jedna krásna dovolenka, všetci velmi ustretoí, vždy ochotní pomôcť, sestričky izby aj systém na jednotku

fleury
4. máj 2010

frucht peknee 🙂 Len ta vaha a dlzka!! My tolko nemame stale a to oslavime uz mesiac 😀

moni
4. máj 2010

frucht, tiez planujem cosi podobne...ked to teda konecne bude aktualne 😀

fleury, no sikulka je to!
inak, ako to riesite s balenim na siroko a balenim do perinky/zavinovacky? nejako si to neviem predstavit.......

fruchtbar
4. máj 2010

Fleury,vy tiez pekne priberate 😉 a bud rada,ze malinka je taka malinka.....pekne ma pri porode potrapil ! 🤐
my mame uz skoro 5 kil!

fleury
4. máj 2010

cestoval uz niekto z vas s babom? Nas caka mozno cez vikend dlhsia cesta, tam a spat dokopy 5 hodin, tak zistujem, ako to zvladali ini..

moni
4. máj 2010

veji, tak to je super! tak by to malo byt....jedna vec je zazitok z porodu, a rovnako dolezita je podla mna starostlivost a pristup po porode 🙂

fruchtbar
4. máj 2010

Neboj Moni,dockas sa !
Ja som balenie do perinky zrusila,kedze je tu horko a maly sa poti,vsade ma potnicky a potom je nevrly....tak nebalim.....a na siroko balim,teda dam mu pampersku a na to postulkace.....

moni
4. máj 2010

frucht, no veru zajtra o takomto case uz budem na vyvolavacke 🙂

fleury, veru krasne priberate!

fruchtbar
4. máj 2010

Fleury,my sme prrecestovali posledne 2 tt,mm mal dovcu a to sme boli stale niekde na cestach....maly mi prespal v aute uplne super,nezabudni ochranu na skla proti slnku,castejsie kojit,lebo smädi a prijemnu klimu......deti spia v aute velmi radi ! Aneobliekaj ho moc teplo,aby sa nebudil na to,ze mu je horko! Len o jednu vrstvu viac ako mas ty sama!

fruchtbar
4. máj 2010

Moni,ved my uz vyckavame,kedy nam napise tvoj mm !

fleury
4. máj 2010

moni balim ju tak, ze na pampersku davam ortopedicke nohavicky, pod ktorymi je este zlozena plienka a supnem do perinky..ja doma nedavam ani dupacky, ani teplaky, len kosielku ma a nohy zabalene v jednej plienke ..

frucht jj, obliekam tak ako pises, nechcem, aby sa mala potila 🙂

fleury
4. máj 2010

frucht ty uz si s malym sama? mm uz odcestoval?

fleury
4. máj 2010

tak ako pise frucht, tiez kazdy den cakam, kedy dojde sprava od moni 🙂 Moni ty uz zajtra ides na vyvolavacku?

moni
4. máj 2010

frucht, no v mojej nemocnici na oddeleni labor&delivery nemozes pouzivat mobil, az na post partum izbe. mam cisla na kocky z USA temy, a aj na vejulku, aktakk, zuzku, tak isto sa nejako dozviete. ale je mozne ze uz budete mat noc....

zuzadula
4. máj 2010

moni dik 🙂.. ano, je fajn, ze sa aj v tejto oblasti crta na lepsie casy 🙂.. ale hlavne ze to moze byt pre maminky krajsie a peijemnejsie 🙂.. a s tou nemockou v ZA..!!! uplne suhlasim!!!.. aj ked je vidno, ze sa snazia.. ale je jasne, ze to chce este velmi vela prace!!!...
Frucht 🙂.. perfektne!!!.. maly je priadny valibuk!!!.. vidno, ze mal 9 mesiacov all inclusive 😀
Fleury 🙂...gratulujem statocnej princezne 🙂.. uz teraz vidiet, ze to bude spravna zienka!!!.. 🙂

vejula
4. máj 2010

jj moni, ked čítam ako niektoré kočky maju stresy z nemocky že tam nemohli vydržať... Ja som sa tam mala važne skvele...
joj tebe už zajtra vyvolávaju, moooja buedem na teba tááák myslieť nech máš rychlovečku

civavava
autor
4. máj 2010

moni, drzkaj sa zajtra! posielam pozitivnu energiu 😵

frucht, nadherne fotky! pocuj, mas v izbicke Reneho aj baby monitor? ja som vsetko nainstalovala na dnesnu noc 😅

kika, Renko neviem ci ma koliku, on place vzdy po jedle, ale len kratko, kym si neodgrgne, alebo sa 2-3x nepogrcka..potom uz je ticho a spinka,alebo si dzavoce, niekedy dam dudlik na 5 min ale to uz zaspava..len ked som zjedla tu sparglu a jahody, tak plakal dlho, nedal sa rychlo utisit...tak to bola asi ta kolika... ☹

inak pekne kaka, 5-7x za den, aj prdka, takze asi mu to travi celkom fajn....

ono asi nie je dietatko v tomto veku, co by po jedle vobec neplakalo, nie?

civavava
autor
4. máj 2010

este otazka = budite deticky, ked cez den dlho spia???

fleury
4. máj 2010

zuzadula dakujeme 🙂

civi nasa po jedle neplace, ale zato pred jedlom to je sialeny vreskot 😀

zuzadula
4. máj 2010

fleury.. pridavam sa k frucht 🙂.. moje deti vzdy najlepsie spali v aute.. 🙂... a kamoska to dokonca bola nutena praktizovat takmer kazdy den!!! 😀 .. inak babo nespalo!!!.. tak trajdali vnocu po dedine 😀 .. ale potom zistili, ze rovnaky ucinok ma na babo aj odstredujuca pracka 😀 .. tak aspon usetrili benzin 😀

moni
4. máj 2010

fleury, hej to viem ze pamperska a latkovka a postolky...len potom mam pocit ze tie vyclopene nozky do siroka sa v tej perinke stiahnu...ci nie? uz si to nepamatam ked sme maleho brata balili 😕

zajtra rano o 6:45 sa mam hlasit na prijme, 7:30 mi zacne kvapkat oxytocin, potom podla toho ako sa budem otvarat rachnu vodu...

fleury
4. máj 2010

civi ja malu nebudim, ja som vdacna jak blcha, ked sa jej podari pospat dlhsie 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre