Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

civavava
autor
4. máj 2010

fleu, aj nas miluje auto 🙂)
ani ja nebudim maleho,, tak super 😉

fleury
4. máj 2010

moni hej, stahujem ju v perinke, ale nie nejako brutalne, len aby sa nevykopala z perinky 🙂

zuzadula aj nasa v aute zaspava, len som nevedela, ze ci s tak malym dietatom mozem cestovat na dlhsiu cestu uz kvoli chrbtici ked je v autosedacke ..

zuzadula
4. máj 2010

moni 🙂... pridavam sa.. 🙂... drzim vsetkych 10 🙂.. nech je to vas "skvely den " 🙂

moni
4. máj 2010

dakujem dievcata, mile ze budete na mna mysliet 😵

zuzadula
4. máj 2010

civi 🙂.. myslim, ze mas doma poriadneho papkaca!!! 😀 ...podla mna place, lebo ma zaludocek takmer na prasknutie..🙂... a aj ho chapem.. lebo to maminkine je taaaaaaake dobre!!! 🙂.. takze preto sa ukludni az ked odgrgne, alebo odgrgne.. 🙂

moni
4. máj 2010

zuzi, no ja som povodom zilincanka, preto sa tolko zaujimam 😉 no a drzim palce samozrejme, nech sa vam to pekne rozbehne!

fleury, uz mi je to jasne. asik aj my sme to tak robili, ze zaviazat, ale nie na pevno 🙂

civi, tu odporucaju budit po 3-3.5 hodinach.....

fleury
4. máj 2010

civi uz pouzivas tu manducu?

civavava
autor
4. máj 2010

zuzadula, dikes, mas pravdu, dnes mi grckal hodne dlho po jedle a aspon 5x...takze neviem ci mu nieco ostalo v zaludku 🙂

moni fiiha...tak neviem, ci zobudit, ja som rada ze spi, nech si nieco aj doma porobim... 😲

zuzadula
4. máj 2010

civi.. odgrcne.. to malo byt 😅

Fleury 🙂... myslim, ze cestovanie v sedacke babatku neublizi!!!.. je to pre neho stale prirodzena poloha 🙂.. bolo v nej 9 mesiacov 🙂.. a chrbtica je pekne ohybna a makka.. tak nemaj strach.. ved si urcite date prestavku, ked sa budete dojcit a pod.. tak aj babo zmeni polohu!!!.. 🙂.. dolezite su tekutiny!!.. ale to je OK.. lebo ich nosite so sebou!! a vzdy cerstve!!! 🙂

fleury
4. máj 2010

zuzadula dik ukludnenie 🙂

idem ja za malou, u nas je burka brutalna, nech sa mi nezobudi sama v tej postielke na nejaky blesk 🙂

fleury
4. máj 2010

dik za ukludnenie malo byt 🙂

zuzadula
4. máj 2010

moni dakujem 🙂.. som aj myslela, ze pochadzas z tohto kraja 🙂.. tak este raz, specialny pozdrav zo ZA 😉 ... to ta teda poriadne zavialo... ci pritiahlo? 😉

civi.. mne to robil maly tiez.. bol to hlados!!!.. tak hltal ako keby nejedol dva dni 😀 .. a potom grcal!!!.. tak som ho potom davala castejsie pocas dojcenia odgrgnut a bolo to lepsie.. 🙂...

vejula
4. máj 2010

baby ja malého balim na široko ale ked ho boli bruško tak ho nechám len tak bez tých plienok nech si môže pokopkať, pokrutičť sa aby to skôr vyprdkal čo tam má... Myslíte že robím chybu???? 😕

moni
4. máj 2010

civi, no ono je to myslene v tom pripade ked chces dietatku spravit nejaky rezim. aby sa nestalo ze sa vychrape do sytosti cez den a potom v noci sa bude budit. ak je nocny spanok v pohode, tak sa netreba tolko znepokojovat ked spi pocas dna dlhsie.
len jedna vec je teoria a rady a druha prax.....

moni
4. máj 2010

zuzi, no po 18 rokoch ma najprv odvialo do BA, a po par rokoch zadul nejaky silnejsi vietor a az tu som skoncila 😅 tak uz len cakam ci sa zase zvrtne a pofucim naspat, alebo ci nastane bezvetrie 😅

veji, podla mna nerobis zle...nech si domco trosku pokopka a ulavi 🙂

zuzadula
4. máj 2010

vejul 🙂.. myslim, ze toto riesenie je velmi rozumne!!! 🙂... myslim, ze kazdy z nas by mal velke problemy, keby mal byt cely den taky zabaleny!!!... a si predstav, aka je to poda ked sa mozes naha povyvalovat nikede v perinach a peijemne uvolnit telo. jaaaaaaaaaj 🙂... to iste plati pre babatka 🙂.. a najlepsie niekde pri maminke.. alebo na jej brusku.. pripomenut si ten krasny zvuk srdiecka, ktory ho doprevadzal 9 mesiaciv. to je relax 🙂... a to vybalenie mu neuskodi.. teda na klbiky..!! 🙂... neboj 🙂

fruchtbar
4. máj 2010

ja mam maleho aj teraz vo vajicku a hojdam ho,on tam rad sedi.....
Fleu,moj mm necestuje nikam,ja byvam u neho,teda tak on je rakusak.....
Civi,ja nemam v izbe dokonca ani Babyfon,pocujem ho lepsie bez toho.....a maleho nebudim,ani ked spi 5 hodin.....on je potom nevrly a placlivy.....ja ho akurat nenecham okolo osmej viac zaspat,ked cez den vela spal a zabavam ho! Deticky potrebuju vela spinkat,aby mohli pekne rast !

A este jedna vychytavka,ked maleho boli brusko,prikladam mu na ne teple vrecko z ceresnovych kostiek a malo by sa drzat za kazdych okolnosti v teple (mylsim to brusko) hlavne prava strana!

zuzadula
4. máj 2010

moni, tak to musel byt naozaj velmi prijemny povznasajuci vetrik!!! 🙂... ale vzhladom na to krasne ocakavanie aj velmi carovny 🙂.. hold, asi su pre kazdeho urcene nejake vetriky 🙂... aj mne jeden taky priniesol vela pekneho 🙂

tak este raz drzim na zajtra prsty!!!.. 🙂

a pomaly sa lucim mamulky 🙂.. dnes mi bolo s vami prijemne, teda ako vzdy 🙂.. bezim si ja vyzdvihnut tie moje dve
ratolesti
🙂

moni
4. máj 2010

frucht, ja som zase pocula o vrecusku s ryzou 🙂 a nielen na prikladanie na bolave bruska, ale aj prsia pred/pri kojeni 🙂

zuzadula
4. máj 2010

frucht uplny suhlas!! 🙂.. aj so spinkanim, aj papanim 🙂.. a to ceresnove vrecusko sa pouziva aj pri porodooch..krasne uvolnuje spazmy!!.. takze aj babatkam moze pomoct 🙂.. inak myslim ze existuje aj taka zohrievaju ca mast.. uzneviem, ako sa vola, ale ja somju uspesne davala malemu na bruchabol!!!.. sme pomastili v smere hodinovch ruciciek.. tak, ako je ulozene hrube crievko a za chvilu bola pna plienka 🙂

aktakk
4. máj 2010

Veji- ja tiez nemam malu zabalenu 24hodin vkuse, lebo presne ako pises, najlepsie poprdka bez postoliek a zabalenia na siroko.

Moni- jeej, tak zajtra je tvoj cas konecne. Sa tesime s tebou. 😉

Frucht- nasa malinka ma najradsej autosedacku. V tej by som ju mala aj v noci davat spavat, tak sa jej tam paci 😀 , by sme aj viacej pospali.

moni
4. máj 2010

aktakk, vas trapi reflux? lebo vraj deticky co mavaju reflux uprednostnuju taku vzpriamenu polohu, ako v autosedacke, alebo tom kojeneckom lehatku (neviem ako sa to vola na slovensku)...
vidite, ja citam citam a potom mam v tom vsetkom zmatok 😕

aktakk
4. máj 2010

Ja nemyslim, ze mame reflux, malinka sice povracka skoro vzdy po papani, ale nie vela. Len zo dva tri krat sa mi povrackala tak viacej. Ale zaujimave je to, ze skor sa povracka z mojho mlieka ako z umeleho. Nechapem to. A dalsia vec je ta, ze aj po papani ju musime mat vo vzpriamenej polohe, lebo tak vselijako kruti hubickou akoby jej bolo zle..ona sa totiz vzdy "nahlce"

moni
4. máj 2010

aktakk, to asi ozaj papa pahltne a potom jej to robi galibu v brusku. to je ale zaujimave ze viac po tvojom mliecku ako umelom, lebo sa prave opacne hovori.
no hlavne nech to nie je nic vazne, tie refluxove deticky si tolko vytrpia! 😔

aktakk
4. máj 2010

Moni, inak refluxom udajne trpi vela deticiek,niektore viac niektore menej...a casom sa to vsak vie upravit same. Zavisi samozrejme na tom, ako je to silne.
Veru, ja tiez nerozumiem tomu, preco jej to moje ide skor von..mozno preto, ze je redsie...tazko povedat.

moni
4. máj 2010

aktakk, no ved to ze kolko deticiek tym trpi (tu to nejako rozlisuju, pri refluxe je to vracanie nejake ine vraj..).
takze vy teraz kombinujete tvoje a UM?

stacynka
4. máj 2010

caute babyyyyyyyyy
od vcera som doma len nebolo kedy nakuknut, musela som sa s timkom zvitat 🙂
co nove? su este nejake kinderka?
idem skusit citat ale mozte tak v skratke napisat

civavava
autor
4. máj 2010

fleu, prave dnes sme mali premieru s manducou a veelmi sa mu to pacilo-spal v nej ako dudok, aj som si navarila s nim obed 😀
kuk foto 😉

juliap
4. máj 2010

ahojte, UZ MAME SYNCEKA JARKA 😀

moni
4. máj 2010

juliiiiiii!!!!! velka gratulacia 😵 😵 😵
velmi sa tesime!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre