Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

fruchtbar
5. máj 2010

baby a ako casto pouzivate tu rektalnu rurku?

zuzkabar1983
5. máj 2010

Frucht, ja hu mam doma, ale este sme ju nepouzili. ... Ja ju nechcem pouzit az pokym nebude ''najhorsie'' ...

zuzkabar1983
5. máj 2010

Ale vraj to neodporucaju pouzivat velmi casto, aby sa babatko vedelo aj samo vykakat. Ja si myslim, ze kazde babatko je individualne a ked ju pouzijes par krat tak sa nic nestane, ale isto by som to nepouzivala pravidelne, ked maly zaplace.

kikarv
5. máj 2010

baby a už ste dostáli od sociálky nejaké eurá pôrodné? nemyslím materskú.

vejula
5. máj 2010

zuzka tak taketo trapenie vy máte s bruškom... My tiež poslednu dobu a davam mu ten espumisanL pre dojčatá od predvčera večera, tak uvidíme či sa to upraví, lebo mu to tlačenie poriadne spať nedá.

kika 😀 😀 😀 ty si prípad 😝 myslím s tým doktorom

ja tu rurku ani nemám... Ale zo tri krát som mu do ritky strčila teplomer, to vraj tiež pomáha.

zuzkabar1983
5. máj 2010

Veji my sme ten EspumisanL tiez skusali, ale bohvie ako nezabral. Uvidim, ci bude nejaky rozdiel teraz ... 😒

zuzana1971
5. máj 2010

ahojte, pozdravuje vas kamilka, uz su s dominickom doma, dnes ma 1 tyzden

my mame dnes 7 tyzdnov 😵 a ideme na sono klbikov

nestiham citat prispevky, ale dnes by mala rodit monika, tak drzim palceky, aj julii ak este neporodila

zuzuj sa neozvala?

pozdravujeme s maxikom aj vsetky mamicky a drobcov

cafte zatial

kikarv
5. máj 2010

vejula ked ja mám pekného mladého doktora mladšieho ako je môj mm 😀 😀 😀 😀 taký simpoš je on. radosť k nemu chodiť 😀 😀 😀 ved aj ty by si rada chodila 😀 ale srandujem samozrejme aj ked to čo píšem je pravda.

fruchtbar
5. máj 2010

ja tiez tu rurku nemam,strkam mu tam teplomer....ale tiez som citala,ze by sa nemalo casto a iny zase pisu,ze to casto robili a dieta si nezvyklo a nemalo potom s kakanim ziadne problemy.....!
Tak ja neviem,tak sa mu ulavi ale najlepsie ! neviem.......... 😒

aktakk
5. máj 2010

Kikka...noo, mozno doktor...ja som mala porodnika na zjedenie...porodne cesty by som mu vedela ukazat aj pri inej prilezitosti. 😀

a ja som dostala tych cca 5tis. co sa dava. prispevok..pridavok k prispevku este nie, lebo mi to musi este gynekolog potvrdit.

kikarv
5. máj 2010

zuzana juliap už porodila synčeka Jarka 🙂 🙂 🙂

zuzkabar1983
5. máj 2010

Jaj a este som zabudla napisat jednu vec .... Som jej vravela, ze maly nechce odgrgavat, tak mi odporucila trosku zvysit matrac, aby maly bol rovno ale vo zvysenej polohe. A neviem, ci to bolo tym, alebo len nahoda, ale maly prespal po dlhej dobe celu noc v postielke ... Ako som pisala, spal 7 hodin (od 21 - do 4.00) a potom sa napapal a spal dalsie 3 hodinky do siedmej.

...... a aby ste to nebrali, ze sa hram na mudru, ale sama viem, ze mozno viacere z vas maju podobne problemy a myslim, ze kazda rada je vzacna a stoji za pokus, ak to moze pomoct ......

vejula
5. máj 2010

no mne hned tiež nezabral, ale ked si písala že to môže chvliku trvať tak ešte vyčkám nejaký ten den či to nezabere.. A začnem aj tie probiotika užívať ako si pisala, to je dobry nápad, inač moj maslý je tiež pahltný, za desať minut sa riadne naglgá a hotovo 😝

zuzka držim prsty nech su klbiky OK a pozdrav kamilku nech tu na konika občas zavita. Inač julia už včera porodila Jarka.

kikarv
5. máj 2010

aktakk tak ty ták pôrodné cesty by si ukazovala 😀 😀 😀 no tak vieš o čom hovorím 😀 . a to tých 5000sk sisi vybavovala nejako alebo kedy si ich dostála? kolko presne € ja som nič nedostála len prvú mateskú. čo treba vybavovať. tolko papiere a žiadosti som už popodávala že ani neviem čo všetko som žiadala.

aktakk
5. máj 2010

Inak nasa zasa tak vcera tlacila jak drak chudatko.Sme sa smiali, ze asi si obkukala tie moje zvuky z porodu, lebo vrci podobne ako ja. 😉 .. ale sme jej pomahali cvicenim, ja jej tak nozicky az k brusku davam, tak sa jej vzdy ulavi.

majca424
5. máj 2010

ahojte,
tak som konečne tu, som včera mala rozpísaný príspevok ale Jurko mi ho nedovolil dokončiť 😀
teraz je tu pri mne a vyvaluje nožičky 😵
chcem sa spýtať, že či aj Vaši malinký chcvú byť tak často hore, lebo Jurko sa niekedy normálne napapa a potom čakám akože zatvorí očka a bude spinkať a on také okale na mna vyplašti, že mne sa spať nechce 😀
Inak, tú rúrku davam tiež dosť často, ale mamina mi hovorila, že vraj by si na to nemal zvyknúť tak neviem, ale snažím sa ho väčšinou tak rozbaliť a ponosiť, vtedy si fajne poprdka 😀 🙂

aktakk
5. máj 2010

No veru, dala by som si povedat...uplne na spapanie doktorko.

Veji prislo mi presne 173,36€. To treba na urade prace socialnych veci a rodiny odovzdat ziadost o prispevok pri nar.dietata, potom sa odovzdva ziadost o pridavok k prispevke...to je tych cca 20tis.sk ale to musi potvrdit detsky lekar po 28dnoch dozitia dietata a aj gynekolog...no a este som odovzavala papiere k priadavkom to je cca dvadsat eur mesacne.

vejula
5. máj 2010

kika, aktak, 😀 😀 😀 😀 sa človek tu s vami nasmeje 😀 Inač ja mam tiež takého mladeho okolo 30-35 može mať 😝 😀 Ešteže nemám žiarlivého manžela 😅 😉

cicimon
5. máj 2010

kika - ja tie prispevky pojen naraz vybavit ked pojden ku gyn na kontrolu
treba ist na urad prace http://www.employment.gov.sk/DIS/dis/index.php?...
treti a [iaty riadok

aktakk
5. máj 2010

Veji- no ja som toho svojho mala vybaveneho cez sestru mladsiu...tak som jej ho aspon stale nahovarala ked ja ho uz mat nemozem..mne by kludne stacilo sa na neho pozerat, keby su spolu 😀 .

aktakk
5. máj 2010

Veji- vsetci muzi su ziarliví. len ten tvoj to mozno nedava najavo...ako aj moj.

vejula
5. máj 2010

aktak, tak to musí byť aký bejk 😀 niekedy musíš nenapadne odfotiť a hodiť do albumu 😀 😀 😀
a maš pravdu, ten moj je priliš hrdý na to aby dal najavo žiarlivosť, aj ked viem že na mojho bývaleho žiarlil ked sme sa len stretli ale v živote by to nepriznal, a také blbé vyhovorky že jemu vadí vlastne uplne niečo iné, ale určite nežiarli 😕 😝 😀

aktakk
5. máj 2010

inak ja som bola vcera v praci svojej a kolegovci ze aka som chuda...to po tom ako som pocas tehu vyzerala jak velryba 🙂

aktakk
5. máj 2010

No on neni ziadny sex symbol ale take nieco z neho vyzaruje, ze "mnaam" 😉 .
Veji moj je taky isty. Najavo neda nic, ale ofuknuty vie byt...

kikarv
5. máj 2010

skúmam či som si ja vôbec podala tú žiadosť o príspevok pri narodení dieťaťa

fruchtbar
5. máj 2010

baby,mate este tehu brusko?
Kolko ste zhodili po porode?
Ja som pribrala celkovo 14 kilov a zhodila som este len 10 kg,ale ved na druhu stranu,je to len tri tt.....do leta to stiham 😀

fruchtbar
5. máj 2010

Ziadost o prispevok pri narodeni je specialny formular ?

zuzkabar1983
5. máj 2010

Frucht, ja som pribrala 16.5 kg a zatial som zhodila 12 kil, takze este vyse 4.5kg mi ostalo. A brusko mam take ... hmm .... ako slaninku. Uz to neni tehu brusko, obleciem aj rifle, co som nosila pred tehu, ale mam v nich taku riadnu pneumatiku .... Ja som chcela zacat uz cvicit, ale kedze iba kojim, tak mi to neodporucili, lebo ze sa moze stratit mliecko, alebo ze sa do neho nieco vylucuje a dieta nechce sat ... tak este pockam .... vsak hadam to casom pojde dole. Zas na druhej strane, kazdy den chodim 2x s malym von a to su takmer 3 hodinove vychadzky ...... tolko som v zivote peso nechodila 😅 😅 😅

fleury
5. máj 2010

frucht ja som zhodila vsetko, do vsetkeho v pohode vojdem, len bedrove mencestraky nezapnem este 😝 😀 😀

Nasa mala zase cely den nespi, vymeteny sused je opat vo forme, by som ho najradsej natrela tou plienkou, ktoru prave Emka riadne okakala 😀

aktakk
5. máj 2010

No ja som dala dole 17kg, niektore veci obleciem, ale len bedrove nohavice, lebo mam tiez pneumatiku

Fleury- nabehni tam aj s plienkou. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre