Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

klongova
24. sep 2009

nie nechcela som byť neverná no myslela som že to bude lepšie pretože ich niektoré možno z videnia poznám no do teraz sa tam nik neozval.Je ich tam pár a prihlasujú sa okolo 15.00 keď ja som už doma takže ak môžem ostanem tu. ☹ Je tu lepšie aspoň si mám s kým pokecať. 🙂

klongova
24. sep 2009

inak baby ja somskoro včera "umrela" tak mi bolo zle nebola som schopná ani vstať z postele. Ráno som sa nejako premohla a išla som zaniesť malého do škôlky a potom som volala šéfke že chcem dovolenku no strašné. Dnes mi je trochu lepšie no nie je to bohvie čo. Už som si myslela že to prejde a stále nič.

maxii
24. sep 2009

ahojte,

aj ja hlasim ze s nevolnostami este stale bojujem, zvracanie 2x denne 😝 😝 😝 tazky zaludok...no krasa 😅 😀

snad to uz definitivne prejde...neviem co mam jest 😕 😕

martina05
24. sep 2009

Jaaj Maxii to poznám, teda to vracanie nie až tak "dôverne" ako ty ale nai ja neviem čo jesť... nič mi nechutí, na nič nemám chuť, maximálne polievka - vývar a zeleniny vôbec, pachy ma stráášne dráždia, nemôžem ísť okolo pekárne fastfoodu, kolegov parfum som úplne zrušila 🙂)))
Takže dúfam aj ja že to prejde !!!!
Baby a čo brušká??? Máte už nejaké?? Ja sa totiž stále obzerám či už ..... 😀 😀

carrie4
24. sep 2009

Maxi to ma mrzí, ja už mám nevolnosti na ústupe. Ešte stále mám žalúdok ako na kolotoči, ale už ma nenapína na zvracanie. A samozrejme pachy sú môj úhlavný nepriatel... Verím, že čoskoro to už bude za nami... Ja som sa trošku prelakla, že je to zle znamenie, ale ako tak čítam, tak už by aj bol čas skončiť s tými nevolnostami... a tú ťažobu žalúdka tiež mám stále 😒
Martina05 noooo ako by som špecifikovala moje bruško... ja už mám pneumatiku, ale mala som ju aj predtým 😀 ... ale teraz sa mi zvačšila. ja som tehu stále ani v práci nevyzradila, ale už sa ma najmenej 5 ludia pýtali či som neni tehu 🙂 . no asi to už dlho nebudem môct tajiť....

tantama
24. sep 2009

pachy su aj moje naj....síce ma nenapína ale všetko mi smrdí.... káva ani nehovorím.... ale mna skôr trápi že mne chutí len sladké.... nie čokoláda ale jogurty sladké buchty alebo bábovky slaná chleba alebo rožtek len výnimočne... sa bojím že takto budem na konci vyzerať ako veľryba ☹ a bruško no je také smiešne hrbaté ale väčšie keďže ja som už raz rodila...

lucinka1104
24. sep 2009

ja som dlho chcela TImeu a hotovo no ked som teraz tehu tak sa neviem rozhodnúť medzi Timea, Nela, Leona a Emilia

lucinka1104
24. sep 2009

aktak pri prvom som krvácala jak na bežiacom pase vždylen po kvapkách a teraz som pred 2 tt v sobotu noc predtým sme mali jediný sexík v tehu od vtedy radčšej abstinujeme 😝

aktakk
24. sep 2009

Luci.. no ja som pri mojom prvom neuspesnom tehu zacala krvacat den po sexiku ale sa mi to uz nezastavilo. Myslim, ze to nebol dovod potratu ale to len rozbehlo. No toto tehotenstvo som mala prvy sexik pred par dnami po asi 2mesiacoch. Priatel uz vravel, ze sme ako spolubyvajuci 😀 .

Maxii...co tak obyc. roztek s obycajnym masielkom? Podla mna je to super liek. Teda dnes som sa tak rozhodla, ze uz budem len take jest, lebo tiez som vcera pekne zvracala. Tak radsej nebudem nic silit a budem len pri takejto papkanici. A mne to aj chuti...To je asi jedine jedlo, na ktore ked si spomeniem mi nie je zle. Lebo z ostatnych ma aj chut do jedla prejde. Som inak vcelku zvedava na dalsiu poradnu, ci som pribrala alebo nie. Ale mozno uz nejake kilecko nabehlo, kedze uz nevraciam 2,3,4 krat denne ale len raz za den.

Brusko uz aj mne vystupilo. Hlavne vecer. Normalne ked som len v obyc. gatoch sa mi to tak nezda ale mam jedny tehulkovske a v nich si pripadam ako v piatok mesiaci minimalne. 😝

tantama
24. sep 2009

jej aktakk pozerám že ty už si 2 trimester🙂))

dejna3
24. sep 2009

jejdááá, vy ste sa dnes ale rozpísali 😀

včera večer a celú noc bolo aj mne riadne blbo 😝 teraz je to už o.k. 😉
ja začnem nejaké vecičky kupovať, až keď budeme vedieť pohlavie, lebo aj tak veľa vecičik je po malej - len sa netrafíme, hlavne teraz zo začiatku, do ročného obdobia 😒 a ak to bude chlapček tak treba aj niečo modré 😀

inak my sme pre malú kupovali komplet celú výbavu, lebo sme tiež nemali nikoho v rodine s detičkami, z oboch stráne je to prvé mimi... a poviem vám... je to teda fakt riadna pálka... ten príspevok 25 tis. nám pokryl možno polovicu nákladov 🙄 len kočík nás vyšiel viac 😔 ... ale kto chce, nájde spôsob a ušetrí 😉

no a mená... to vidím tak, že v marci hádam rozhodneme... my si nejak neviem vybrať 😒 aj malej sme vymysleli meno 2 týždne pred narodením, keď už vyberala celá rodina 😀

zuzana232
24. sep 2009

ahojte baby🙂 tak bola som na sone všetko ok 🙂 je to 12tt 😀 videla som ako krásne kope nožičkami juj to bolo krásne 😀

marika1902
24. sep 2009

Ahojte tehulky,

ja som tu taaaaaaaaaak strasne dlho nebola. Poriadne to flakam. Baby ja som sa vcera tak strasne vyplasila, zacala som krvacat tak som hned volala svojmu dr. a hned ma vzal na sono a nastastie je vsetko v poriadku vravel ze sa drobec uhniezduje a preto mozem trochu krvacat. Na dnes aj zajtra som si vzala dovcu a iba vylihujem dr. mi nakazal klud. ani neviete ako mi odlahlo a mojmu muzovi tiez bol z toho dost mimo chudacik 😢

zuzana232
24. sep 2009

marika tak to som rada,že to nič vážne nebolo.. tak len pekne oddychuj...

tarinka333
24. sep 2009

Ahojte kocky, no si predstavte, aj u mna sa vyskytla zapcha... Mate s tym suvisiace take mensie bolesti v bruchu? Myslim, ked z vas nejde ani to co ma ist na velku potrebu... ale ani vonavy vzduch... ??

kiwinka
24. sep 2009

cafte babulenky 🙂 tak uz len par hodin a dozvieme sa o drobcovi ci to je maly pipik ci pipinka 🙂 xiii
mna dnes pobolieva brusk ona lavej strane akoby vajecnik... pravý vajecnik nemam,,🙂 takze mna bolieva len jeden a to ej lavy..sakra az sa bojim co sa deje,,snad len tak pobolieva a prestane... ked chodim a postavym sa boli,,ked sadnem je lepsie ale trosku tlaci,akoby mi tam daco zavadzalo.. ach jaj.. =( tieto stresy pre maminky niesu vhodne,,ale co uz ked kazda z nas sa tak velmi zlakne ci ej vsetko OK!
a co sa tyka mien my mame mená Karolínka a Šimonko ...zvolili sme ich aby sa hodili k priezvisku a teda sedia ako riťka na šerbel hahaha 🙂

zuzana232
24. sep 2009

ja mam hodnotu NT 1,0 ale čo to vlastne znamena??? a je to v poriadku ? neviete?

tantama
24. sep 2009

zuzi gratulujem že je všetko ok a marika drž sa a oddychuj ešte že to nič nebolo.. 😀

dejna3
24. sep 2009

karolína je krásne meno, aj mne a páči 🙂

baby, ja mám skôr opačný problém - hnačky 😝 aj v prvom to tehu bolo tak isto 😒

zuzana232
24. sep 2009

tantama.. no ja sa teším tiež.. len neviem,čo je to vlastne to NT 😠

zuzana232
24. sep 2009

a inakšie babiky mi meriame 4,8cm 😀

tantama
24. sep 2009

hmm to neviem ale asi nič zlé keď ťa na to neupozornil.....skus sa ho najbližšie spýtať....

zuzana232
24. sep 2009

tantama.. ja si myslím,že tiež nič zlé lebo to nekomentoval vobec..

dejna3
24. sep 2009

aktakk • 14tt • Včera o 16:20
Ktoré pravidlá porušuje: | Zruš
Pridavam nieco k tomu NT:

okolo 11. až 14. týždňa gravidity sa meria NT - Nuchálna Translucencia, je to hrúbka kožnej riasy v záhlaví. Je to významný ukazovateľ chromozómových aberacií, mimo iné môže signalizovať aj Downov syndróm ale aj ťažké orgánové abnormality, najčastejšie srdcovo-cievnej povahy. Embria s trizómiou 21 mávajú zväčša hrubšiu šiju ako normálne embryá. Varovným signálom tiež môžu byť nevyvinuté nosné kostičky, typické pre deti s Downovým syndrómom v tomto období.

NT do 2,5 je v poriadku 😉

tantama
24. sep 2009

kiwi ja som sa no to pobolievanie pýtala minule lebo ja som mala operovaný pravý vaječník a občas ma tam tak bolelo ťahalo a doky povedal že to nie vaječníky ale úpony ktoré držia maternicu sa naťahujú a preto to pobolievanie a že to je vlastne dobre lebo mimčo rastie🙂)) takto to popísal..
zuzi neboj...

zuzana232
24. sep 2009

dejna si ma potešiláááááááááááááá ani nevieš akoooooooooooooo 😀 😀 😀 😀 dakujem

marika1902
24. sep 2009

baby ja mam tiez problem s velkou potrebou a pritom jem vela jogurtov a aj vela ovocia. a ked sa mi nezadari na wc tak mam trosku bolesti ale nie je to az tak strasne. Dufam ze to casom prejde

zuzana232
24. sep 2009

marika to k tehu patri.. bo nam bába tlačia na všelijaké orgány teraz 😀 ale mi to vydržíme 😀

marika1902
24. sep 2009

zuzi koli drobcovi vydrzim vsetko aj zapchu 😀

susanita555
24. sep 2009

No mne sa zda,ze ja mam brusko uz dost velke ale teraz neviem ci z palaciniek,alebo babatka. 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre