Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

aktakk
11. máj 2010

Fleury, ja som nekrvacala ked som bola na kontrole, ale kamaratka bola. Takze je toi asi na kazdej z nas. Ale pri velkom krvacani by som asi nesla.

Frucht- tak tu otazku o tom smrade som aj ja chcela polozit ale som sa neodvazila 😀. Ja som mala pocit, ze hnijem zvnutra. Ale pomohol mi na to vyplach rosalginom.

aktakk
11. máj 2010

A inak dobre ranko 😉

aktakk
11. máj 2010

FRUCHT, FLEURY- INAK ste ma pobavili tymi vasimi MM. Ten moj na zaciatku uspaval malu zo sna a ona pritom spala. Ale dnes mi pre zmenu vynadal, ze sa chce vyspat konecne...lebo som si dovolila ju v noci krmit v izbe...to by nebol problrm, len som ju potom nesla uspavat do obyvacky ale som tam ostala a mala robila cirkus...

fruchtbar
11. máj 2010

aktakk,dakujem za uprimnost......tiez som si uz myslela,ze mi tam nieco asi zabudli a uz to hnije 😕 a mm sa ma pytal,ze ci mu ukazem sitie 😲 😲 😲 hotova panika NIEEEEEEEEEEEEEE !

baby,tusim,ze to nasi tatinkovia prezivaju intenzivnejsie ako sme si mysleli! 😀 ja take blbosti zo sna nerozpravam,dokonca som aj chrapat prestala 😉

cicimon
11. máj 2010

caute
ja sa pridavam k tym, co stale krvacaju - uz koncim 6ty tyzden a stale akoby som bola na zaciatku, si pripadam akoby som mala 6t menzes a nejako ma to nebavi.a ani sa to nejako nezlepsuje. Asi nebudet, kym to prejde a najneskor buduci tyzden nabehnem ku gyn., ci na to nie su nejake kvapky alebo co. Ja tvrdim, ze to je asi trest za tych 9 mes bez vloziek...

mne sa tiez bezne v noci stava, ze sa zobudim a hladam malu a mm na to, ze je v postielke 🙂

seuska
11. máj 2010

Frucht to nasa mala by nevydrzala sa mordovat do desiatej, ona jak sa okupe o siedmej tak uz o osmej tu placka a pyta sa do tmy do postielky.... ale krasne Renecko prespal... A inak aj mne to strasne smrdi to sestonedelie, ja krvacam uz len trosku ale mam taky vytok aj a ten smrdi strasne jak ta krv... bleeee....

Fleu no hlavne ze sa malej paci v lehatku, sa tesim na fotos... 😵

My sme dnes same ostali so Saškou 🙄 tatino nam isiel do Brna a vrati sa az zajtra vecer. Som zvedava ako zvladneme same noc a to este neviem jak ju okupem sama... no sa desim vecera.... ale svokru nezavolam ani keby jedina v celom meste bola! 😀

fruchtbar
11. máj 2010

prave som ho merala.....on ma uz 58 cm 😲

kikarv
11. máj 2010

dobré ránko. tak kúpala som Leu ráno tak ako mi poradili. večer sa nekúpala a o 23h sme všetci boli v posteli. Lea zaspala okolo 22:30h. no síce revala a mrmčala ale zaspala skôr ako o polnoci a pre mňa to je úspech 😀 . O 22:30 sa napapala a zobudila sa už len o 3:30h. Potom už len o 8:45h. Napapala sa pokakala sa statočne a teraz tu leží trocha sa pučí ale nieje to hrozné. O chvílku zaspinká aspoň myslím.

Ja do teraz ešte krvácam ale je to skôr už len také čistenie stačí mi úplne slipová vložka. Ale sem tam sa stane že sa spustí silnejšie krvácanie a dokonca som si v čera myslela že už mám mrchu. Aj ja sa musím sprchovať pravidelne kôli tomu zápachu a dokonca som si kúpila voňavé slipové vložky aby to tak nepáchlo 😀. No ale ved raz to musí skončiť tak len vydržať.
Kamoška po cisárskom tiež začala tak silnejšie krvácať a bola u doktora povedal jej že to už má mrchu.

tarinka333
11. máj 2010

Ahojte kocky,
tak ja zas po dlhsom case sa ozyvam. Monikam a Viktorkam dodatocne vsetko najlepsie... ak tu mame aj Blazenku, tak aj tej 🙂
My mame dnes 4 tyzdne 🙂
Inak 3 tyzdne po porode som dostala dole infekciu !!! Panecky, nabehla som ku gyn a on ze vyzlecte sa. Fuha... strach netaky, ved som sa aj opatrne sprchovala... no ale, stehy sa vstrebali, strcil do mna dokonca prst !!! No a nebolelo... To moja psychika. A este mi dal macmiror, vkladat... Ale sme to prezili. Vybrala som pre istotu vsetkych 12 gul.
Drobcek mi spinka, v sobotu krstime 🙂
My kupkame kazdy vecer okolo 19:00 a striedaju sa nam dobre a zle dni. vcera napriklad nespala od 9:00 do 14:00, ale bola umrncana a plakala, lebo chcela spat a nevedela si najst polohu. Tak hadam bude dnes dobry den. V noci sa nam budi 2-3x na papkanie, posledne dve noci 2x, okolo jednej a okolo stvrtej rano. Akurat uz o tej stvrtej je tazsie ju uspat, lebo zacina svitat a so svitanim vstava aj nase slniecko 🙂
Cumel som vzdala, Karolinka ho jednoducho nechce, radsej si cmula pasticku. No dufam, ze ju nebudeme musiet odvykat od pasticky...
V stvrtok mame poradnu, som zvedava na vahu. NO a kojenie... Kojim stale, vsade a tak casto, ako mala chce (niekedy aj kazdu hodinu, lebo pocuca a zaspi a nie a nie ju zobudit)... Takze ragad sa tak skoro nezbavim asi. Ale uz velmi neriesim. nekrvacaju, sice bolia, ale si zvykam na to, lebo kojenie ma neboli (iba ked sa Kajka prisava), ale bolia ma napriklad v zime a po sprche 🙂
Fuh, hadam som na nic nezabudla.
Este - grckanie a grganie - trapime sa aj my... zistila som, ze Kajka si po napapani nepotrebuje odgrgnut hned, ale az tak o pol hodku az hodku. Akurat stale stikutkame 🙂

aktakk
11. máj 2010

Frucht, mala si mu dat stipec na nos a ukazat sitie 😀 😀 😀.
Ja som silnejsie krvacala snad len ve nemocke, doma uz slabo tak som vlozky vymenila za intimky, lebo bolo zbytocne davat vlozky..

Seuska neboj, to nejak zvladnete, ved ste neni ziadne b-cka. Ale to este nie je take strasne s tou svokrou...ze ani keby bola jedina v meste... ja som myslela, ze tam bude na celom svete 😝

Kika tak super- mozno sa osvedci to ranne kupkanie.

cheerlady
11. máj 2010

co bolo dnes s tymi nasimi chlapmi??? ten moj sa zobudil,ked som maleho kojila a v polospanku zacal drizdat blbosti od veci a pritom hladkal podusku vedla seba-akoze maleho 😀 😀 😀

ja uz mam len take ako keby spinenie-ma to taku svetlo bezovu farbu..ale ved uz by sa aj patrilo,ved uz taham 5.tyzden od porodu. inak sa "tesim" na tu kontrolu po sestonedeli-hlavne aj preto,ze ma vlastne rodil moj gynekolog a som na neho dost nastvana za ten jeho pristup a spravanie pri porode 😠

cinocka
11. máj 2010

no sranda s tymi vasimi chlapmi 😀 😀

tari: my mame dnes tiez presne 4 tyzdne 😅

a Timi zacina vymyslat...kazdy den od 15.30 nie a nie zaspat...vcera zaspal az kolo 20.30, ono by to nebolo az take zle keby nemrnkal a nebol nervozny sam zo seba 😝 teraz spokojne odfukuje cervik...cakam kym sa napapame a sup do kocika 😵

tarinka333
11. máj 2010

Kocky? A to menzes akoze kedy dostaneme?

kikarv
11. máj 2010

cheerlady a čo že ťa naštval doktorko?

kikarv
11. máj 2010

tarinka ja som pri Vande dostála mrchu hned po šestonedelí. Do obeda som bola na kontrole a večer mrcha priklusala a od v tedy chodila každý mesiac takže som si dlho od vložiek neoddýchla. 😀 som zvedavá kedy ma navštívy tentokrát.

cheerlady
11. máj 2010

kika nemala som ho zaplateneho,tak asi preto sa spraval ako sa spraval-bolneprijemny, drzy,arogantny,mal sproste poznamky,no proste cakala som kedy po nom kazdu chvilu mm vyskoci.a pritom on sam mi navrhol na poslednej poradni,ze mam prist vtedy,ze ma sluzbu a odrodi ma,tak som bola dost zaskocena jeho spravanim,predtym na poradniach bol normalny 😒

cheerlady
11. máj 2010

baby a ako sa budete chranit pri sexe? 😕 ja uz nechcem brat tabletky,lebo mi nerobili ku koncu dobre-busenie srdca a podobne,ale neviem co ine.. 😒

cicimon
11. máj 2010

mna by zaujimalo ci bude nieco vysetrovat aj ked budem krvacat este

seuska
11. máj 2010

😀 😀 aktakk ani kkeby bola jedina aj mimo nasej civilizacie!!!!! 😀 😀 som asi dnes nejaka sentimentalna ked som to tak mierne napisala 😉 😀

Tari no hura ze sa aj ozvete s Karolinkou. Tak vidim ze si materske povinnosti uzivas naplno 😉 dobre, dobre len pekne si uzivajte jedna druhu... to uz kde si chytila tu infekciu????? Takze Karolinka je tiez take dobre dietatko?

kikarv
11. máj 2010

cheerlady tak to potom muselo byť nepríjemné. mňa môj doktor prišiel osobne potľapkať po ramene a zagratulovať na izbu. nerodila som pri ňom ale mal nočnú tak sa zastavil pozdraviť nás. 🙂 bolo to milé.
no antikoncepciu mi mm nechce dovoliť že si nemám ničiť pečeň 😀 že on si bude dávať pozor ako do teraz tak neviem. lenže ked si dáva chlap pozor tak nie vždy ten sex stojí za to. ja som uvažovala nad DANOU ale bojím sa toho.
porozprávam sa s doktorom čo navrhne alebo poradí okrem tabletiek.

aktakk
11. máj 2010

Seuska - ved preto 😀 😀 😀

Tarinka- nemusis dostat vobec pocas celej doby ked budes kojit ale mozes aj hned.

Cheer- no "zlaty" doktor

zuzmag
11. máj 2010

Ahojte baby mate niektora problemy s bradavkami ??? Ja ich mam strašne popraskane a ked idem kojit tak mam normalne strach to prisatie neuveritelne boliiiii až mi dupu sťahuje ☹ a preto kojenie je pre mna nočna mora 😖 s čím si ich potierate alebo čo na nich???

fruchtbar
11. máj 2010

Ja tiez ratam s tym,ze mrchu nedostanem,kym kojim.....
Vam sa uz vstrebali stehy??? 😲 ..mne este niesama si ich uz pomaly vyberam,bo ma to taha! 😕 😅

michalag
11. máj 2010

zuzmag, mne pomohla na popraskane bradavky cicaderma a tiez som trosku potierala aj materskym mliekom a uz je to omnoho lepsie 🙂 , bradavky si musia hlavne zvyknut 😉

vejula
11. máj 2010

čavte kočky...

Tak ja som obiednana na kontrolu eše pred wskončenim 6sto nedelia... Sestrička ma tak objednala ked som si bola pre potvrdenie kvôli prispevku k pridavku...

inač mne to tam tiež smrdi skara...

A frucht na to by som sa nespoliehala, moja mamina tak otehotnela ked som mala 3 mesiace, čo si tatko myslel žer ked koji sa nič nemôže stať... No a to vychytala zrovna jak jej mal prisť prvý cyklus tak zrejme otehotnela.

inak cheer tiež rozmyšlam ako tobudem riešiť kedže hormony teraz vôbec do seba pchať nechcem 😒

fruchtbar
11. máj 2010

my budeme davat pozor ! robila som to tak 10 rokov a nic sa nestalo,tak to hadam pojde aj nadalej.....matersku budem poberat len rok,takze aj ked otehotniem,tak sa nic nestane.... !
Baby,ale zapalila by som ! 😔

dnes som akasi uprimna........... 😒

michalag
11. máj 2010

so mnou tie hormony riadne plieskaju co pri Samkovi vobec nebolo ...... teraz ked je tatino v robote a Sami v skolke tak mi je do placu, ked si spomeniem na letne prazdniny tak sa zacinam obavat ci zvladnem obidvoch doma a nato zacnem plakat ale akonahle pridu domov a uz sme spolu tak som ako vymenena .... dokedy maju byt tieto hormony take poplasene?

inak aj mne to smrdi, bleeee 😝

frucht uprimnost nadovsetko

aktakk
11. máj 2010

Frucht- ja by som si zas dobre "vyhodila z kopytka" ....teda tak posediet a dat par piv!

cicimon
11. máj 2010

no ked uz takto - my co sme krstili aj mi bolo luto, ze som si nemohla dat za poharik, taku slivku....a o mesiac ideme na svadbu, tak zeby zas o vode?

aktakk
11. máj 2010

Dnes sme ako na spovedi 🙂 ....ale aka sranda, keby to niekto cital, tak si mysli ze ake "zavislacky" 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre