Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

jana3
24. sep 2009

Juj ja sa tiez neviem dockat na sono, pojdeme asi niekedy na buduci tyzden, znamemu do sluzby...
Ale u nas sa to uz neda utajit... Brucho ako v siedmom mesiaci, hlavne vecer, uz si nic ine ako tehu gate neobleciem... a to som zatial tri kila schudla a fakt neviem kde sa stratili, asi na prsiach (prestavam pomalicky kojit), na tvari a na rukach....
Dnes som si objednala na mimibazare nove tehu rifle, sa neviem na ne dockat, len dufam, ze mi budu dobre🙂

kiwinka
24. sep 2009

tantamka dakujem! verim, ze je to to co pises,,az ma to vystrasilo,este som nemala takuto bolest,,ked sedim je to OK...

baby ktora ste pisali ze v obchode NEXT maju tehu gate?? aky typ tehu gati tam maju?a za aku cenu?a maju tam tehu modu? myslim aj vrchy dajake????
ja co som kupila v auparku v C A obchode ta kmi odletel gombik co drzal gumku a teraz sa mi ta guma stratila do gati a neviem ju vybrat a neda sa stiahnut a je to volne, grrrrrrrrrrr uplne ma to nahnevalo! 🙄

jana3
24. sep 2009

Riesili ste vecicky... no myslim si, ze ked je niekde riadna akcia, aka asi tak skoro nebude, tak treba kupit... Ale tie budu hlavne po Vianociach.
Ja som minule tehu nechcela tiez najskor nic kupovat, az som prisla ku svokrovcom zac. piateho mesiaca, to boli akurat vianocne vypredaje, a oni nakupili straaaasne kvantum veci, fakt skoro celu vybavu. Az mi to bolo blbe, ze ma takto sproste predbehli... ze vsak no nekup to 😠

dejna3
24. sep 2009

babule, tak to vám zavidím, že v blave máte, HM, CA alebo next.. tam si super nakúpite oblečko 🙂 my tu máme len špeciálne tehu obchody, kde je všetko strašne predražené 😠 😝
akurát volala svokra, sľúbila mi, že kuknú so švagrinou nejaké oblečko vo viedni a cez víkend mi prinesú odskúšať.. tak som zvedavá, čo nájdu 😉

jana3
24. sep 2009

dejna3: ty si odkial?
lebo u nas v Mt je to to iste... som sa nastvala a objednala si za polovicu, uz len musim dufat, ze mi budu dobre

martina05
24. sep 2009

kiwi, tie Next gate mám ja ...kúpila som ich síce v outlete u nás v NR ale Next má kolekciu Maternity a myslím že je fajn ...aj tie gate pekne sedia..
Ja som za ne v outlete dala 18 Euro a mali pomerne solídny výber. Možno nie sú najnovšia kolekcia ale je to klasika, oceľovo sivé , rovné - dolu s manžetou ...

tantama
24. sep 2009

kivi neboj to bude isto ono.....ved keby to neprešlo bez dokymu radšej... ale aj ja to mávam a nie je to príjemné.... ale prežiť to musim 😀

martina05
24. sep 2009

http://www.next.co.uk/shopping/women/maternity/1/

aha tu som to našla a kiwi, bude to OK !!!!!!

martina05
24. sep 2009

Baby a ešte ma napadlo, používate špeci bezpečnostný pás pre tehotné počas cesty autom???
http://www.maderna.sk/vsetko-pre-tehotne/zide-s...

Neviem či do toho zainvestovať, či je to potrebné ....

tantama
24. sep 2009

nie ja od kedy som tehotná pás nepoužívam aj najmenšie ťuknutie a ten pás ako trhne je väčšia hrozba ako ked sa rukami drzíš volantu a nehodí ťa to... a pri lelkom náraze je to asi už jedno...mám uja policajta a s tým som sa o tom bavila o on hovoril že tehotné "nemusia" mať pás ale majú robiť podla vlastného uváženia....

dejna3
24. sep 2009

jani, z TO... ja som kukala na mmb, ale nejak si netrúfam, čo ak mi nebudú sedieť? chcela by s 😝 om s kámoškou behnúť do NR - tam najbližšie je HM a new yorker... a svokra žiej vo viedni, predchádzajúce tehu mi priniesla dosť vecí (len to bolo na leto ☹ ) tak snáď sa jej aj teraz niečo podarí 😉
ja za tehu rifle 50euro určite nedám 😝 toľko asi stoja u nás 😠

aktakk
24. sep 2009

Tamtama..dnes by som mala byt 13+0, takze II.trimester az v piatok ak dobre ratam, udajne konci I. v 13+2tt. Takze 13tt+3 budem v druhom... 😉

Kiwi...aj mna tak vcera tahalo pri lavom vajecniku akoby..som vesala pradlo a ako som sa zohybala pre veci, tak vtedy som to hlavne citila. A aj ked som si tak sadla a chcela dat nohy tak k telu(kolena), tak aj vtedy. Ale do rana to preslo, tiez to pripisujem tomu, ze babatko rastie 🙂 .

Veru, ani tu nie su najlacnejsie nohavice. Co som pozerala tak vsetko pomaly okolo 50€, co sa mi zda dost zbytocne, kedze to nebudem neviem kolko nostit.

Kiwi...skus si spravit dierku do tych gati do tej dutinky z vnutornej strany, tam kde ta gumicka zacina a gumu urcite najdes. Potom uz len nahod na zicherku a prevlec na opacny koniec🙂))))

aktakk
24. sep 2009

Zuzi- super, ze je vsetko OKEJ.
Marika- drz sa, mozno len nejaka cievka praskla a bolo to len jednorazovo. Drzime paste.

klongova
24. sep 2009

baby dnes mi je naozaj zle stále mám pocit že sa povraciam a stále sa mi grgá až sa zle cítim. Včera v noci a cez deň mi bolo blbo a dnes je to len o milimeter lepšie už neviem ako sa mám dať a čo zjesť. Na nič nemám chuť. Najradšej by som len ležala na pravej strane lebo na lavej a na chrbte s mi nedá. Ešte dokedy sa budem takto trápiť. Pri Samkovi som to takto nepociťovala keď mi bolo zle tak som ostala doma no už nemám dovolenku tak musím trpieť v robote.

marika1902
24. sep 2009

aktakk dakujem nastastie sa dnes citim super 😀

inak mne su dobre este vseky gate a nevyzera to ze v najblizsej dobe budempotrebovat tehu gate. Mam dvoje jedny na doma a jedny rifle mam stastie ze segra ma podobnu postavu ako ja a budu mi dobre ked bude treba ale asi si este jedny kupim a inak rozmyslala som aj nad niakymi tehu satami niake na jesen zima

aktakk
24. sep 2009

No klongova, ja som vcera radsej isla skoro spat, kym som sa nestihla vyvracat. Tiez mi bolo tak...dnes je to lepsie,ale neda sa povedat, ze mi je "dobre" ale pre istotu nic take, co by mi mohlo uskodit nejem. Cize ako som uz pisala, tak roztek s maslom. Na ine ked pomyslim, tak ma hlad prejde.
Mne by boli gate tiez dobre vsetky, aspon na zadku a nohach, len v pase mam problem, a nechcem aby mi tlacili na miminko. Ja tiez uvazujem nad nejakymi upletovymi satami, pekne k cizmickam.

ikushik
24. sep 2009

ahojte,tak v pondelok uz vecer som bola doma..som "relativne" v poriadku,caka ma akurat behanie po vysetreniach genetiky a krvi..idem dalej i ked s bolestou v srdiecku.. priatel sa tiez nejako spamatal..a podrzal ma..
dnes mi gynekolog vravel ze príroda si v prvých troch mesiacoch vybera sama ci si plodik necha,je to pre telo lepsie ako by sa mali rodit chore babatka..nedavno jedna dvojickovska tehulka u nas potratila v 20tt..to je riadna rana v zivote 😔
taak baby snazilkovat sa zatial nechystame, povedali sme si ze sa najprv dame dokopy aby sa buducej fazulke v brusku pacilo 😉
drzim vam vsetkym palce.

lucinka1104
24. sep 2009

ikushik si statočná prajem veľa sily a enskôr uspešné sprerminky držkaj sa a mysli pozitývne

tantama
24. sep 2009

ikushik čas to všetko zahojí a sama uvidíš ked bude ten vhodný čas na ďalšie mimi a potom sa to isto podarí a budeš super mamina.. a aj keď sa to takto skončilo tak sem občas zaskoč aspoň ako sa máš... držkaj sa

marika1902
24. sep 2009

Ach ikushik ani som len nevedale co sa stalo je mi to strasne luto normalne mi je do pladrcu 😢 ani neviem co napisat asi len drz sa a moc ti prajem aby nabuduce bolo vsetko v poriadku

lubi44
24. sep 2009

ahojte,ja som v 10tt a uz vidim,ze mam sice male,ale brusko to je,myslite si,ze je to v norme?bo stale pocuvam,ze by to na mne nemalo vidiet,tak neviem,ale dnes idem prvy krat naporadnu,takze uvidim co mi povedia

cicimon
24. sep 2009

caute,
tak ja tiez nic nemam, ziadnu vybavu, vsetko budeme kupovat od nuly, kedze v rodine nie je ziadne dieta a jedina kamoska co v maji porodila je 500km odo mna a este sa jej nejake veci budu hodit. ale obcas maju v Kike nejake akcie, aj teraz body - oplati sa kupovat body s dlhym rukavom?
ja sa trochu spolieham, ze na Vianoce by rodina mohla nieco nakupit 🙂

tantama
24. sep 2009

cici ja nemyslím že bude už tak teplo že drobček bude mať krátke rukávy...... isto aspoň niekoľko z dlhým budeme potrebovať 😀

kiwinka
24. sep 2009

baby dakujem za rady s tehu gatami aj za podporu!!!
na tej stranke ta moda maternity juuj krasne veci maju, len to bude isto drahe a isto nemaju vsetko t ooblečko u nas na slovensku.. ale nadherne veci maju ! asi sa pojdem kuk do NEXTU... ani neviem kde je,tusim v avione u nas v blave? neviem.. aupark?
a my mame jeden taky komplet pre bao ako svadobny dar sme dostali,,ale to je uz na take vacsie babo a jeden dudlik 🙂 tiez svadobny dar,,aaa, este svokra kupila v akcii male ruzove akoby papučky no rozkosneee ! 🙂
ale ked sa teda dnes dozvieme pohlavie tak jedny nove dupačky to istia 🙂 inak dupačky su naaadherne na babetku,tie uzavrete nozicky, take male babo juuuj, ako sa tesim uz !!! 😉 velmi!!!

kedy je ten spravny vas na nakup pre babetko? ach,,neviem,,uz by so misla aj hned,,aspon zopar veciiii 🙂

inak baby na poradni sa kuka mimi? ci tam sa len rozpravame? 🙂 prvu mam 1oktobra 🙂 a tam mame dohodnut ten prenatalny screening ...

cicimon
24. sep 2009

no, aspon na noc asi dlhy rukav

kiwi - aj ja idem na prvu 1.10., uz sa tesim a som zvedava, co bude ako bude 🙂

kiwinka
24. sep 2009

cici,,ale ty asi nechodis na kramare co?
baby ziadna z Vas nenavstevuje gyndu na kramaroch???

cicimon
24. sep 2009

nie, ja chodim do petrzky

aktakk
24. sep 2009

Ja som uz bola na 2poradnach a s nikym som sa nerozpravala. Akurat ze som sa vazila, merali mi pas a boky, teda asi panvu, potom mi merali tlak...a to je vsetko. Dr. mi potom robil UTZ ale ani slovo mi nepovedal, ze vsetko je v papieroch- lenze ja sa v tom prd vyznam akurat tak. Nieco som nasla na nete ale viacmenej neviem vobec nic. Lebo napriklad mam tam dva datumy asi porodu. Ked som bola prvy krat, tak podla MS je na papiery velkost 9tt+ 6 a datum narodenia 1.4.2010, podla rozmeru babatka je ze 9tt+3 a datum 4.4.2010. No a na druhej poradni co som bola to mam podla poslednej MS tak isto, ze 1.4. ale podla rozmeru babatka 31.3.2009.
Ale som sa zas rozpisala tusim. Neviete niektora z kociek povedat co co znamena???

tantama
24. sep 2009

ja viem len tolko kolko mi povedal doky tak že konečný dátum podla veľkosti mimina bude určovať a zapisovať až 30 týždeň podla utz lebo skôr sa tie rozmery menia..... a mna na poradni vyšetroval aj tiež sestrička odbery a tak a teraz ma bude vyšetrovať a aj utz robiť... a môj doky sa rád rozpráva tak vysype všetko čo vie🙂)))

kiwinka
24. sep 2009

to mas dobre tantamka ,si pokecas s milym ujom, vidis babetko, rozptylis sa a ides prec, fajne straveny cas 🙂 !
inak tusim uz aj ladviny am zacinaju boliet ci co toje.. skveleeee

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre