Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

evil15
13. máj 2010

bré ránko bambulky tak sa hlásim aj ja už konečne 🙂 malá spinká na balkone ako zarezaná tak som sa rozhodla že sa pripojím nachvílku
ani vás neidem dočítať to nestíham určite ved som tu tááááááák dlho nebola 😉

moni a juliap dodatoče gratulujem k drobčekoma prajem vám hlavne vela zdravíčka 😵

juliap čo sa týka toho mliečka tak viem o čom hovoríš ja si musím vždy v noci odsať a aj cez den stále odsávam denne odsajem asi tak 150ml a to malá papá jak besná aj 60ml na jeden krát rada by som to darovala do nemocnice alebo niekomu ale neni komu tak som si zamrazila niečo a uvidíme ako to bude dalej či sa to nejako ustáli alebo budeme stále odsávať

juliap
13. máj 2010

juj, ako vam zavidim, ze uz pochodujete na prechadzkach, mna este stale boli steh + kostrc, co sa hybem jak polamana, tak len dufam ze ma nebude boliet mesiac, ale ze cez vikend uz aj my vyrazime ... zatial som dala vcera maleho do kociara aspon doma, ku oknu, tak mal prechadzku 😉

juliap
13. máj 2010

evil, tak to mas este dobre, ze 150 za den, maly uz v nemocke 4 den papal 80ml a odsala som dalsich 80 po kazdom druhom kojeni ... teraz ma vycicia za 20 minut, pekne si to vychutna, no a za hodku uz neviem co s prsnikmi ... tiez by som rada pomohla detickam, ktore nemaju materske mliecko, v nemocke moje davali tym, co mamky nemali a jednomu, co mu mamina ciganecka usla z nemocky ... viem ze je v PO laktacna banka aj priamo v nemocke aj v decaku, no ale zatial nechodim von, tak potom buduci tyzden snad by som sa aj isla informovat, ci mozem tam nosit mliecko ... nie koly peniazkom, lebo viem ze niektore mamicky maju z toho doslova ze biznis, ale koly tym deturencom 😉

evil15
13. máj 2010

juliap no to ti verím že by si chcela ísť von aj ja by som išla ale nemôžem ešte ma tiež bolí brucho ale snád to čoskoro prejde malú som nakoniec rodila cisárskym tak sa teraz dávam dokohromady čoje dosť ťažké pre mna lebo som zvyknutá stále niečo robiť a behať kade tade ale teraz musím oddychovať a čo najviac ležať ☹ ale už je to ovela lepšie 🙂 ja dúfam, že budúcy týžden už aj my pojdeme von

cicimon
13. máj 2010

baby a ako viem, ze mala vypije cely prsnik? ako vas tak citam, tak neviem, ci by som nemala aspon z oho druheho odsavat - ja striedam, kazde krmenie iny

aktakk
13. máj 2010

Dobre ranko...

Evil vitaj spat 😉 . Baby tak vy neviete co s mlieckom a ja musim kazde druhe papanie davat UM. Posielajte mne ak mate vela. A mrazit sa Vam to nechce? Ci by toho bolo privela?

evil15
13. máj 2010

aktakk kludne si môžeš preňho prísť ja ti namrazím 😉 😉 😉

myly
13. máj 2010

ahojte, chcela by som sa spytat ci ma narok na danovy bonus otec mojho dietatka ked nezijeme spolu a dieta je zverene do starostlivosti mne? Dakujem

aktakk
13. máj 2010

Myly, to si zrovna nemyslim....podla mna nie.

aktakk
13. máj 2010

Evil...tak zmraz aspon zo 2litre a pridem, ved to nemam tak daleko. 😉

zuzadula
13. máj 2010

Pekne rano mamulky 🙂
obdobie pred narodenim babtka a porod su z pohladu prezivania babatka este velmi malo preskumane, ale spolocne sme tu prebrali velmi vela veci a placlivych stavov vasich babatiek, kotre mozumat zaklad aj v roznych traumach prezitych pocas tehu, porodu i bezprostredne po nom!! ... tato oblast je stale este velmi malo preskumana..ale su odbornici, ktori toto obdobie povazuju za velmi dolezite obdobie, urcujuce a ovplyvnujuce cely zivot cloveka!!!
Preto vas chcem srdecne pozvat na konferenciu, ktoru organizuje zdruzenie Slovenske duly v dnoch 9.-10.juna v BA.. pod nazvom „Pevné objatie už pred narodením“ .... ..alebo ako pocity a myšlienky matky,počas 9 mesiacov tehotenstva a pôrodu ovplyvňujú celý ďalší život dieťaťa... tu je link.. kto by mal zaujem.. http://www.duly.sk/konferencia-pevne-objatie-uz...
konferencia je pristupna aj sirokej verejnosti .. idealne by bolo, keby sa prihlasila aj ta odborna ..

juliap
13. máj 2010

no a este vidite, zabudla som napisat, ze nakoniec mm pri porode nebol, ja som sa mu uz bala zavolat, ze co ked ma poslu zas domov a ked uz som bola prijata, tak by to nestihal, vedela som, ze je tam so mnou aspon mamina ako podpora, aj ked len sedela na chodbe, ale predsa, no a ked som odrodila, tak som mu hned volala, aby mi to prepacil. nakoniec som bola aj rada, lebo keby pocul tie komplikacie, co mohli byt, tak asi by isiel rovno prizabit jednu nemenovanu dr ...

myly to by ti skor povedali v socialnej poistovni, alebo nech sa skusi opytat uctovnicky v zamestnani, na moje deturence berie napr. danovy bonus terajsi manzel, pretoze splna aspon 1 podmienku a to ze zije s detmi v spolocnej domacnosti ... vraj je tam tych podmienok viac a staci ak je splnena aspon jedna ... neviem ci ho mas uvedeneho ako otca dietata, ak ano, myslim, ze by to malo ist vybavit, zamestnavatelovi by dal kopiu rodneho listu a tvoje cestne prehlasenie, ze nepoberas danovy bonus ty, kedze si na MD

aktakk
13. máj 2010

Juliap- no ved by som sa ani necudovala, keby za nou siel a prizabil by ju.

fleury
13. máj 2010

Cafte,

no ja dneska nestiham absolutne nic!! Mala si povedala, ze ma zase znici, bojujeme od 6tej rana, boli sme aj vonku, ale nespala, len bola ticho, nastastie 😀 Teraz sa tvari, ze si pospi, som zvedava dokedy!!!
Inak vcera vecer nas bolelo brusko a asi pol hodinu tu bol taky plac ako nikdy .. ani papat nechcela, zaspala a spala az do pol 3 rana od 9tej vecer..

No idem ja nieco zajest, dnes som mala len 1 maly jogurt, ja uz ani hlad necitim pri malej 😝 😝

aktakk
13. máj 2010

Fleury, vitaj v klube tích co zo vzduchu ziju...aj ked sa da povedat, ze je to lepsie ako na zaciatku v mojom pripade...uz mavam aj neskore ranajky aj obed...predtym to boli len neskore ranajky.

cicimon
13. máj 2010

tak my sme sa vybrali von a asi po polhodine sa aj vratili a zmokli 🙂 a mala sa dajako prebrala, tak snad zaspi naspat

fleury
13. máj 2010

aktakk no uz ma mozete privitat aj v klube zlatozilovych, dnes mi vybehla, co sa dalo pri tej mojej zapche cakat ☹ 😝
Aspon, ze malinka zaspinkala poobede a stale spi, stihla som pozehlit, prezliect postelne pradlo a teraz si samozrejme uz necitim chrbat 😝
Pockam na mm a pojdeme sa zase prevetrat vonku, teda ak mala dovtedy vstane 😀

teraz som kukla fotky seuskinej Sasky, no zlatucka a ake lica ma!! ako my!! 😀 Vidim, ze ruzova je stale in!! Len my sa akosi obliekame do modre, tatko nam kupil v akcii modre teplacky, tak ich nosime teraz skoro stale v kombinacii s ruzovymi kosielkami, kaslat na zladenost farieb, prvorade je pohodlie!! 😀 😀

julia krasny vlasaty jarko!! 🙂

fleury
13. máj 2010

cici ja som si tak vysla pred obedom von a kedze som sa bala, ze kazdu chvilu bude liat, tak som asi 100x urobila jeden okruh blizko bloku a stale minala 2 opilcov, ktori si uz robili prcu, ze ma stale vidia, ze uz toho moc vypili 😀 😀

cicimon
13. máj 2010

fleu 🙂

no moja ma body vselijake a teplaky len zelene a ruzove, takze v kombinacii - zelene teplaky a oranzove body vyzera super 🙂

aktakk
13. máj 2010

Fleury- no to su neni bohvie ake clenstva v takychto kluboch...
Ja tie kombinujem piate cez deviate.
Cici- my sme tiez zmokli ale len troska, lebo ja som kruzila podobne ako fleu.

Aj my mame velke licka

aktakk
13. máj 2010

tak este raz

cicimon
13. máj 2010

ja hovorim, ze jej obleciem barsco, hlavne nech tie veci ma min 1x na sebe

moni
13. máj 2010

ahojte, tak ja mam tiez mlieka asi pre 5 dalsich deti, uz mame tolko pomrazeneho ze ked to takto pojde dalej ozaj zacneme syr robit 😀 😀 😀 150ml dam kludne po jedeni malej z jedneho prsnika 😕 snazim sa striedat prsniky, ale vacsinou po 3 hodinach sa mi mlieko pusti same, a ked kojim z jedneho druhy zacne tiect a musim aspon trochu odsat. desim sa upchateho mliekovodu (o zapale ani nehovorim) takze musim tie hrcky uvolnit..
viem ze tym odsavanim davam signal aby sa ho tvorilo viac, ale fakt neviem co ine mam robit. po kojeni si davam studene obklady, caj na kojenie uz ani nepijem lebo explodujem. kto by to bol povedal ze kojenie je taka fuska 😅

aktakk, no to su licka ako sysel 😵

miska, nasa mala dnes v noci to iste vymyslala, od 11 do pol3 len a len na ciciku, medzitym sa stihla 2x potentovat, dosablit, a tak to pokracovalo. potom potiahla do pol6 a potom zas do 9. a teraz zas spi, tak aspon cosi.
uz som myslela ze aj ona ma reflux, ale preco by ju to chytilo len v noci 😕 cez den funguje dobre, ale okolo tej polnoci nevie co so sebou 😒

aktakk
13. máj 2010

Moni- Veru syslik 🙂 . Tak toho mliecka mas teda az az...moja spolubyvajuca v nemocke tak isto takto odsavala a som sa jej dnes pytala, ci ma stale dost a ona ze uz nema ziadne,ze sa jej stratilo.

vejula
13. máj 2010

čavte kočky tak ja som bola dnes us tarkej aj kolačiky som pomahala piecť, malinky pekne spinkal v kopčiku. zato teraz doma zas nie a nie spať 😅

inač moni ja som mala v nemocke tiež tolko mlieka a sestričky mi stále vraveli že to musím zrážať... Piť menej vody a stááále odsavať, lebo že nekedy sa stáva ako piše aktak že najprv velmi vela a potom bum a nič... Ale to sa nedá nepiť ked ta suší... No ale už sa mi to ustalilo, ano odsavať sa mi nechce aj ked viem že po nakojeni by som z toho isteho prsnnika ešte odsala... No ale nezapaluju sa tak kašlem na to, fakt sami nechce 😝

moni
13. máj 2010

veji, no lenze ja mam prave pocit ze tym odsavanim podporujem tvorbu mliecka 😕
snad sa to po case upravi....

vejula
13. máj 2010

jj tp hej, ale odsavať preto nech sa prsia nezapalia... Ale ti poviem prawvdu že jedneho pekneho dna som prestala odsavať a v poho 😉 Ale ako hovorím to sa časom ustane, určite... Však to by bolo na zblaznenie odsavať rok v kuse, šak by sio nič iné nestihala 😀 😀 😀
No skus nepiť a nejesť take veci na tvorbu mlieka... Noteda pitie hocijaké podporuje to mlieko, tak zbytočne vela nepi, aj ked viem že to nejde ked ťa suši

moni
13. máj 2010

veji, no ved presne, ze jednak kojenie cosi trva, potom odgrgavanie, a potom este odsavat...to je clovek v jednom kole 😖 preto ja len tak "akoze" odsvam, len aby som vytiahla/rozmasirovala tie hrcky. mne je to pohodlnejsie ako sa trepat zakazdym do sprchy a robit to pod teplou vodou..
caj na podporu mlieka som uz ani dnes nezaliala, a davam si studene obklady tak uvidime 🙂

tarinka333
13. máj 2010

Ahojte babulky, my sme po poradni, za 3 tyzdne sme pribrali 600g. takze mame 3800g 🙂 Oproti 3150, ked sme sli z porodnice 😀 😀 😀
Aj ja pridavam nejaku fotocku 🙂

cinocka
13. máj 2010

tak my sme dnes prespali cely den 🙂 aj teraz drobec spi, a to uz mal davno jest...uz sa tesim na dnesnu noc 😅

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre