Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

tantama
24. sep 2009

kiwi ľadvinky nezávidím ja s nimi mám problémy stále a začalo to pri prvom a od vtedy neprestalo tak uvidím ako to bude ďalej ale nechcela by som aby sa to zopakovalo.. bol to des...inak skus viac piť a skoro nesoliť.. aspoň na teraz....pomáha to...idem už off idem domov možno večer nakuknem ešte

ttiffanny
24. sep 2009

ahojte kočky! po dlhšom čase sa ozývam 🙂 . my sa máme fajn, musím zaklopať, lebo dúfam, že to tak aj ostatne. zatiaľ vôbec žiadne príznaky tehotenstva, len mi pekne rastie bruško. v práci sami prišli na to, že som tehotná - podľa bruška. a to som ešte nechcela hovoriť, lebo rodičia o tom ešte nevedia. už mi robili aj PAPPA vyšetrenie a všetko je zatiaľ ok, tak sa veľmi tešíme 😀 . nejak vždy zabudnem, že som tehotná, tak aj cez víkend som dvíhala dosť ťažké, a až potom som si uvedomila, že to by som nemala. tak dúfam, že sa nič nestalo. lebo mám dosť výčitky svedomia 😒 .

civavava
autor
24. sep 2009

ahojte kocky,

mna dnes zacalo boliet hrdlo 😠 a dala som si homeopatika, to sa smie v tehu, ze? Ma slak trafi.....
😠

inak v tej knihe 9 mesiacov otazok a odpovedi pisu, ze koncom 3.mesiaca sa uz da urcit pohlavie, tak sa mozno ten moj doky vcera nemylil, ked videl dievcatko 🙂)))

co sa tyka vybavicky,aj my kupujeme uplne vsteko od nuly....v rodine ziadne babatka, ja som navyse jedinacik 😒 , svagrovci maju uz 11 rocneho syna ....no snad nieco daju kamosky, co maju mimi 🙂)))

tantama
24. sep 2009

ttif nemusíš sa báť napríklad v práci môžu tehotné dvíhať až do 15 kg a to si isto nedvíhala.... a nezabúdaj na to🙂))

lucinka1104
24. sep 2009

tiff ja som s luykm sťahovala celé tehu a aj etraz sa vkuse nadrapujem zase sa nemusíš až tak báť 😉

ttiffanny
24. sep 2009

baby, ďakujem veľmi za povzbudenie, strašne to psychicky zle prežívam, i keď dokopy mi nič nie je, tak by som mala byť šťastná ako blcha. ale ja niečo spravím, a potom aj týždeň rozmýšľam, či som bábu neublížila. ja som asi nenormálna 😒 . ale to je tak strašne vytúžené bábo, že ja ho veeeeeľmi chcem. a keď čítam všetky tie príbehy tu, no sodoma-gomora. lekár je už zo mňa tiež na nervy, lebo už nevie ako mi má vysvetliť, že zatiaľ mi dal urobiť všetky možné vyšetrenia, ktoré sa len dajú. chudák, ale stará sa o mňa, je veľmi zlatý, vidí, že som z toho riadne mimo. no, dúfam, že to bude lepšie, lebo niekedy sa až hanbím za seba 😝 .

kika29
24. sep 2009

ttiffanny neber si to tak aj ja sa stresujem niekedy zbytočne a to už jedno tehotenstvo mám za sebou. Ale to je asi v našom stave normálne 😉 niektorá to berie lepšie iná horšie.

ttiffanny
24. sep 2009

ďakujem, ste strašne zlaté. dúfam, že sa už začnem aj ja tešiť a nie len na zlé myslieť.
tantama - krásne meno si vybrala, lebo aj ja sa tak volám 😀 . som s ním veľmi spokojná. a celý svoj život mám naň len pozitívne reakcie 🙂 .

miavin
24. sep 2009

ahojte budúce maminky - trošku som sa tu vmiešala
chcem vám len popriať príjemné prežívanie chvíľ - čakanie na vaše bábätko - nebojte sa ničoho a nenamýšľajte si nič zléééé - vždy si predstavte situáciu - keď vám vaše bábo ukážu po prvý krát - myslím, že ničím im neublížite - akurát veľkým stresom - tak si vychutnávajte tie krásne mesiace rastúceho bruška.... - lebo naozaj to hrozne rýchlo ide - ja som nedávno rodila a už máme skoro polročného čertíka, ktorý sa kotúľa, smeje, plače a je nádherný.
strašne vám všetkým držím palce - ttiffanny - len kľud a oddych a tešte sa z drobčeka.....

jannuulik
24. sep 2009

Civavka homeopatika sa môžu, ja na tom fičím už asi dva roky 🙂 , len pozor na cepthyl od bolesti hlavy, obsahuje kyselinu acetylsalicylovu, čo nieje bohviečo v tehu a ani pri kojení a dokonca podľa najnovších infošiek začínajú vyrábať nový ceptyl , úplne nevhodný pre nás...inač všetko je bezpečné 😉

ttiffanny ja mám to isté 🙂 , až na to , že toto je moje druhé a mala by som byť viacej chill out .......napr. dnes som stepovala 7.30 u doktora, lebo celú noc ma bolelo bruško, skôr tak trhalo a na potvoru som mala velmi silný výtok, vodnatí, tak ja, že mi odteká plodová voda 😒 , samozrejme doky ma hneď zrušil, že to mohol byť moč 😲, to sa mi moc nepozdáva, ale robil mi ultrazvuk a plodovej vody tam bolo požehnane 😀 😀 a to bruško ma bolí preto, že rastieme 😉 Ja patrím k tým babám čo si tehotenstvo moc neužívajú, večne sa tiež obávam všeličoho..ale zato sa o to viac vyslovene teším na pôrod a mimi 🙂

cicimon
24. sep 2009

jannu - ja si to tiez zatial nejako neuzivam, okrem stretov v praci som furt nafuknuta a v bruchu mam akoby kamene. a to napinanie pri otvoreni chladnicky... Uz sa neviem dockat, kedy to prejde, mozno potom si to zacnem uzivat 😀

kiwinka
24. sep 2009

tehulky moje zlate, tak uz vieme pohlavie nasho miminka 🙂 budeme mat dievcatko 😀 nasu vysnivanu Karolínku 🙂 takze sa moc tesime ze sa nam to takt opodarilo 🙂

idem spinkat,,zajtra musim po listok na peniaze k obvodnej tak papaaaa a dobruu nocku 🙂

tarinka333
25. sep 2009

Dobre ranko tehulky.
Kiwinka, zo srdca blahozelam k dievcatku... Cize zatial mame potvrdene dve dievcence v Aprilovkach 🙂
Ja som dnes v praci a tak velmi sa mi nechce 😒
Najradsej by som doma sunky vyvalovala.

Inak aj ja som strachopud... O jedno sme prisli v aprili, takze teraz uvazujem nad kazdym zapichnutim - ze preco picha a ak nepicha, tak preco nepicha, ked ma pichat, lebo babo rastie... Vzdy stres na wc, co objavim... pozeram do zrkadla, ci rastie brusko, ci sa nebodaj nezmensuje - aj ked to sa asi neda... 🙂
Vyhybam sa tazkym veciam - dokonca ani plny hrniec polievky radsej nedviham... podla mna tieto nase stavy su uplne normalne... 🙂

klongova
25. sep 2009

Kiwinka - gratulujem ku dievčatku vybrala si jej krásne meno nad tým som ani neuvažovala no možno začnem.
........ mňa pichá tiež sem tam aj výtok mám no zatiaľ to nie je nič výnimočné všetko podľa mňa v norme. Bože ešte musím čakať skoro 2 týždne na poradňu. Chcela by som už vidieť to naše bábo.
Inak chce ísť so mnou aj muž myslíte že ho tam pustia ? Neviem ako mu to mám vysvetliť, že tú fotku čo si nafotím na foťák bude presne to isté akoby to videl na monitore

aktakk
25. sep 2009

Dobre ranko tehulky.
Kiwi, gratulujem k princeznicke. Vy ste obaja chceli dievcatko?
Ja neviem preco ale myslim, ze my budeme mat maleho betarika. Ale to sa dozviem aj ked porodim, ak mi lekar omylom nieco neukaze. Najblizsie ho asi pre istotu opozornim, lebo v 16tt by uz mohlo byt kadeco vidiet.
Strachujeme sa asi kazda, v dnesnej dobe je to asi normalne.
Tarinka...som na tom podobne, to brusko aj ja sledujem, ci rastie alebo nie, lebo tiez sme prisli v aprili o mimi. Uz som rozmyslala, ze si ho zacnem merat. Ale ja verim, ze rastie a vsetko je v poriadku. Ak by nebolo, tak to aj tak nezmenime a zbytocne sa stresujeme.

carrie4
25. sep 2009

ahojte babulky, akýýýý krásny dník 🙂
pridávam sa k vám, aj ja sa obávam všetkého. my sme prišli o mimi v marci ☹ ... tak tiež sa sledujem, či ma pichá, ako veľmi, kde, či sa mi prsia nezmenšujú, či ešte bolia, bruško či sa zväčšuje... uplne vam rozumiem... ale určite sa zbytočne strachujeme a všetko je v tom najlepšom poriadku 🙂 musíme myslieť len pozitívne

kika29
25. sep 2009

Kiwinka gratulujem a to je super že ti to tak skoro vedeli povedať že budete mať dievčatko.
klongova ty si ideš fotiť bábo svojim foťákom? Ved on ti dá fotku a mužík sa ti môže vyťešovať a nosiť si ju aj v peňaženke 😉 určite sa veľmi teší keby každý muž bol taký a tešil sa.
Môj sa tiež teší a ked som mu ukázala fotku z ultrazvuku taký milý úsmev sa mu zjavil na tváry to sa len tak hocikedy nevidí. Bolo vidno že ho to kus dojalo aj ked chlapy svoje city skrývajú.

kika29
25. sep 2009

Mne doktor povedal že ked prídem do poradne to bude 21.10 a bude bábo dobre otočené tak by sa možno dalo už určiť pohlavie drobčeka. To budem v 16tt. Čo myslíte je to možné tak skoro?

lucinka1104
25. sep 2009

mne poevdal, dr že až v 20 tt podľa sona čítala som že v 14 tt sa rozlišujú pohlavné orgány ale že ich ešťe nie je dobre rozoznať no dá sa to vraj od ukončeného 16 tt no kamoške povedali až v 7 mesiaci

kiwi gratulujem

kiwinka
25. sep 2009

baby dakujem Vam 🙂 !!!
ano chceli sme obaja dievcatko aj na mto tak pekne vyslo,,,od zaciatku ako ju mam v brusku sme ju volali ak odievcatko,,ale isto by nebolo sklamanie keby sme cakali chlapceka!uz sa velmi tesime na babetko,,, dnes sme videli v obchode taky maly biely obleček ako overal, alebo zimen dupačky,,take chlpate a kapucku to malo a na tom ušká male,,no rozkosneeee! aj sme premyslali c ito nekupime,,ale april uz nebyva tak zima, tak neviem,,n oale je to tak chutne ze aj keby sme ju v tom mali len navsteve na sekundu ukazat 🙂 no tak som sa rozplyvala zas v obchodaku.. :P
a kupila som si peknu koselu tehulkovsku v CA Avion....aaa ozaj,,v obchode NEXT v avione nedrzia tehu modu, tak aby ste vedeli.... skoda,isla som tam s takym nadsenim,,lebo web stranku maju paradnu NEXT.

klongova
25. sep 2009

kika - nepamätám sa ale mám pocit že keď som čakala Samka tak mi fotku nedal dali mi ju až keď som chodila do nemocnice môj doktror mi ju nedal tak preto chcem to malé odfotiť na foťáku nech už mám čo ukazovať i keď dnes som bola na podniku a všetkých ktorých som stretla sa pýtali kedy idem rodiť. Keď som povedala že v apríli len pozerali : nebudú to dvojičky ? to bola otázka ktorá ma dosť zaskočila. Mám naozaj dosť veľké bruško. Okrem tehu nohavíc ešte nemám nič takže vrch je trochu obtiahnutý a tým to robí aj to bruško no čo už. Predtým som ho nijako neukazovala teraz ho budem - nech všetci vedia že som tehu. hahahaha

kiwinka
25. sep 2009

presne tak klongova! tehu je take pekne,,ja sa snazim obliekat sa tak aby bolo krasne uz vidiet brusku kedze uz mi rastei a je dost viditelne na oko,,ludia si to vsimajum, hlavne zeny, vidim to na pohladoch.. 😀

lucinka1104
25. sep 2009

ja idem do poradne v pondelok už as teším to budem 11+2 alebo 11+1 neviem presne

lucinka1104
25. sep 2009

kiwi na apríl určite nie ale kup si číslo 74 tol bude mať na jesen 😉

lfs
25. sep 2009

Ja si budem veci kupovať asi až v novembri. Alebo až keď budem vedieť, čo to bude.
Tak sa veľmi teším na vídend, a ten preletí ako vietor a zas tu bude pondelok.
Celkom by sa mi to páčilo byť už konečne doma a vyvaľovať sa v posteli.

😀 😀 😀

martina05
25. sep 2009

Ahojte, tak Civava aj mňa začalo bolieť hrdlo, mnažel mi soplí už týždeň, tak som to asi od neho chytila... Lekárka mi poradila na hrdlo obyčajný panthenol 100 - môže sa aj v tehu, kloktať florsalminom alebo slanou vodou a v najhoršom prípade Bioparox, ATB, ale užívateľné i v tehu ....

Kiwi, gratulujem k dievčatku 🙂)) to už videli na sone?? SUPER

Ja mám tiaž so všetkého strach ale veľmi sa snažím to prekonávať, kvôli bábätku, myslieť pozitívne. veľmi mi pomáha, keď sa večer s bábom len tak rozprávame alebo keď mu celý deň hovorím čo robím ... Viem že to možno niekomu príde šialené, ale ja sa tým uisťujem, že je tu pri mne a že je všetko ok..

Inak vôbec neviem ako je to s tými mojimi tt - minulý týždeň mi na sone povedlai, že bábo je veľké a že je to už 12tt, podľa mojich výpočtov som však 11tt +5, tak neviem. Bábo sa im zdalo veľké a to okrem čistej listovky nejem žiadne iné vitamíny ...

7.10. mám ísť na odbery alfafetoproteínov - podľa lekára to bude 15tt ...no neviem ... Už Vám to niekomu robili ???

A ešte ma napadlo, že keď sa tu popisovali príznaky - chladnička neuveriteľne "smrdí"aj mne a to už ju máme skoro komplet prázdnu 🙂)) Skoro všetko som vysťakovala, nič mi nechutí a dnes som pri stupnutí na váhu zistila že od 1. testu mám 4 kg dolu .....

cicimon
25. sep 2009

martina - tak s tou chladnickou ja presne rovnako, bezohladu na to, kolko veci tam je. Ja sa kuchyni uz akosi vyhybam a furt tam vetram. Aj ked jest mi chuti, sice vecer velmi varene nemusim..

minka21
25. sep 2009

ahojky,baby prosim neviete ako sa vola ten test na urcenie pohlavia?myslim ze mi to pisala cheer ale uz ssi nepamatam

martina05
25. sep 2009

mINKA , MRKNI SA SEM
https://www.modrykonik.sk/forum/show.php?vThrea...

Ty to chceš vyskúšať ?? Ja som nad tým ani neuvažovala, považujem to za jedno z najkrajších prekvapení v mojom živote a nechcem sa oň pripraviť a- ale názory sú rôzne, takže ak tak daj vedieť ....

minka21
25. sep 2009

mata dik za link idem to kuknut,no ja pohlavie urcite chcem vediet,pretoze sa potrebujem na mimi pripravit,a nechcem sa obrat o tie krasne vecicky bud v modrom alebo v ruzovom,nebudem vsetko kupovat v neutral farbach,

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre