Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

ludka140281
15. máj 2010

krasne babatko fluery 😀

vejula
15. máj 2010

jaj baby ja neviem čo sa dneska deje ale mam akosi malo mlieka... Vždy som mala viac ako malý vypil a teraz normal ne ku koncu len tak občas perhltal. A neviem či mu mam dať na to jedno kojenie aj z druheho prsa lebo sa boh´jim že potom na dalšie kojenie nebudem mať dosť... Toto sa mi ešte nestalo neviem čim to môže byť spôsobené... Aj rozmýšlam že či nie tym že som prestala tak strašne mlasať, som si povedala že obmedzim sladke. Či mi mohlo takto zareagovať telo??? Inač jem vela ale trochu obmedzujem tie sladkosti 😒 Teraz som sa nažrala naporiadok večer tak uvidím či sa to zlepší

moni
15. máj 2010

veji, podla mna nema suvis mnozstvo mliecka a strava. zlozenie to ano, ked sa jedia sacharidy tak mliecko byva "tucnejsie"
ak si dominik este pyta, ja by som mu ponukla aj to druhe. cim viac odcucne, tym viac sa urobi 🙂 ale asi je to len prechodne (nevypila si dnes menej tekutin?) a bude dobre, neboj sa maly isto nebude hladny.

cicimon
15. máj 2010

mnozstvo mlieka asi skor zavisi od prijimu tekutin a nie od mnozstva stravy - ja jem tiez dost sladkeho a myslim, ze mlieka mam dost

civavava
autor
15. máj 2010

ahojte babule,

konecne na konikovi, maly spi, som precitala zopar stran dozadu, juuj nadherne fotky vsetkych aprilovych deticiek 😵 😵

jankako, drzim palceky, aby sa malinkej tie ocka uz zhojili ,,, 😔 trva to nejak dlho ...je krasna na tej foto z krstin 😵 a k tej lekarke nemam slov, nejak rychlo usudila, ze maoinka nepocuje..krava jedna

cici, krasnu foto mas v profile, ja si budem musiet tiez spravit s Renkom, lebo mam kopec foto s nim a s mm, ale so mnou nie, lebo ja povacsinou vyzeram ako z kontajnera, kedze nie je cas sa poriadne osprsit a vlasy umyt 😅

baby, jete aj vy vela sladkosti? ja sa nestacim divit, kolko toho zozerem doslova, kazdu den padnu 2-3 cokolady, kekse ani neratam....a pritom nepriberam, nastastie..asi to ide makemu do mlieka 😝 ktovie, nemoze to mat vplyv na kvalitu mlieka, zeby z tolkeho sladkeho Renka bolelo bruch???

spanok - tak ked vas citam, neviem ci je Renko OK, nikdy nespal dlhsie ako 5 hodin medzi kojeniami, na 99% su to tie 3 hodinky co spi, viac nie....takze ticho zavidim vsetkym, komu prespiq deticky 6 a viac hodin v kuse... 😉

v noci vstavam k nemu 2x, ked si pyta papat...za 24 hodin kojim 7x, boli ale dni, ze jedol len 6x...

co sa tyka pitia z flase, aj Renko uz zoparkrat pil z flase, ked osm isla naskusku, alebo k lekarovi, tak mm honakrmil. A najma ten tyzden, co som si liecila tu choru bradavku, pil zo zdraveho prsa a z druheho som odsavala a to potom vypil z flase.

Ked uz babatko raz vie pit z prsnika,moze kludne dostat obcas aj flasu a na prs nezabudne 🙂 vraj prve 3 tt by nemal dostat flasu, ale potom uz ked je kojene, tak bez problemov.
ja mam odsavacku Avent pakovu a som s nou velmi spokojna. Aj ked ten tyzden, co som tak vela odsavala, ma ruka bolela,ale brala som to aspon ako posilovanie 😎 , cize na caste odsavanie je asi lepsia elektricka odsavacka, na obcasne uplne staci pakova.

a este zopar foto nasej "michalskej brany"

😀

vejula
15. máj 2010

jaj kočky mliečko ubuda už som si aj poplakala. Neviem kde je chyba 😢

civavava
autor
15. máj 2010

vejus ako vies ze ti ubuda? Dominicek je hladny? ci???

vejula
15. máj 2010

civavka no vidím že ku koncu už nepreglga len cucka. A navyše prsia mam take mlandrave, citim že je v nich malo mliečka. Ja to fakt nechapem čo sa stalo, som z toho hotova. Uplne

civavava
autor
15. máj 2010

fleu, kukla som video, je to bohovskee!!

Emka je krasna, super je to spravene a aj ta pesnicka je perfis, to je co zac??

super , klobuk dole 😵

civavava
autor
15. máj 2010

vejulcek, ved aj moj ku koncu uz nepehlta! dokonca mi aj zaspava, tak ho musim stimulovat, pod pazuchou, na chodidle alebo pod bradou....preto nam to cele trva hodinu!! a davam mu obe prsia....
je ale pravda, ze mlandrave nie su, ale dobre naliate pred kazdym kojenim... 😲
mojka drzim palce, nech sa mylis a nech je mliecka dostatok!!

najma pi vela tekutin, ja vyslopem denne aj 4 litre, takze asi to pomaha...
plus pijem 2 litre caju na kojenie denne 😎 , od teekanne, ale zuzanka vravela ze ho v BA nezohnala, tu je v pohde dostat...ale hlavna zlozka je fenykel, takze skus si kupit fenikovy caj, urcite to zaberie !aj fruchtbar pisala, ze jej to ucinkuje 🙂

vejula
15. máj 2010

dakujem čivavka dufamž e sa to vrati do starých kolaji, lebo nechcem maličkeho krmiť UM. No ale ked nič iné nepôjde tak budem musieť. Bojim bojim ☹

cicimon
15. máj 2010

ja tiez pol kojenia stravim tym, ze malu klopkam po brade, robi si prestavky. Dakedy sa len tak hraje s prsnikom, vypluva a hlada spat , niekedy je pahltna...a ked po cca 15-20min zaspi pri jedeni tak viem ze ma dost.

civavava
autor
15. máj 2010

vejul, urcite skus ten cajik!!!

cici,u nas detto....

bru nocku, idem si lahnut aj ked o cca hodinu urcite zacujem obrovsky plac 😀 😵

cheerlady
15. máj 2010

veji ked na konci uz len cucka,to neznamena,ze nemas mliecko,on sa s tym uz len hra a pomalicky zaspava-to robi aj Risko,az mu bradavka sama vypadne z pusinky 😀 a ked potom pekne zaspinka,tak sa napapal dost,neboj 😉 a zaklad je naozaj vela pit,to do nas hustili aj v nemocke-minimalne 3litre!aj ked ja to doma nedodrziavam 😅

cicimon
15. máj 2010

veji - ak maly neplace len zaspi, tak by to malo byt ok.

ja sa tiez lucim, bude krasna uprsana noc a mala tipujem za hodinu bude chciet jest 🙂

vejula
15. máj 2010

baby ale ja viem že mam malo mlieka citim to na prsiach. Je to prišerný pocit stale mi je do plaču a pritom viem že nemôžem stresovať. Ach jaaj to je fakt hrozne, strašNE MOC SA BOJIM žE O MLIEčKO PRAVE PRICHADZAM

zuzana1971
15. máj 2010

civi renusko je krasnucky, aj s tym dudlikom 😵

zuzana1971
15. máj 2010

vejul hlavne sa nestresuj, stres ti len mliecka uberie, vela pi, ako ti baby radili, a daj vediet ci si zohnala ten cajik co civi radila,lebomne sa nepodarilo 😠 , inak ja som Maxika doteraz kojila tak 1-2 krat denne z jedneho prsnika, v druhomuz nemam mliecko uplne a dnes nechcel vobec, tak neviem ci uz mi konci mlieko aj v druhom 😖 , tak asi sme uz dokojili ☹

zuzkabar1983
16. máj 2010

Ahojte babenky,

tak mojmu chrustikovi sa akosi nechce spinkat, ale nastastie neplace, len si dudka cumel 🙂

Civava, Renko je krasny a aku ma kraaasnu snedu pokozku!!!

Jankako mala bola riadna paradnica na krstinach!

Vejul, ja som mala, resp. mam to iste. Tiez mam za posledne dni ovela menej mlieka ako zvycajne. Ale myslim, ze je to ta laktacna kriza (aspon dufam). Ono to byva v 3. a 6. tyzdni a v 3. a 6. mesiaci. Prsia mam total vycicane a vobec sa mi medzi kojeniami nestihaju naplnat. Teraz v noci mam konecne pocit, ze sa to lepsi, no uvidim ako bude cez den. Tiez som sa velmi zlakla, ze mliecko uplne stratim, ale vela ludi ma upozornovalo, nech nestresujem.
Hlavne sa snaz ostat v pohode, stres ti isto nepomoze, ber to, ze je to len ta kriza a pominie! Ja som si hned nasadila vsetky ''recepty'' ako na zaciatku, ked som prisla z porodnice .... t.j. caje na kojenie, vinea, cierne pivo, zsmazene polievky a hlavne malho prikladam castejsie, niekedy aj kazdu hodinku a pol. Vzdy ked vypyta dostane cicik, niekedy len cucka, ale aj to vraj podporuje laktaciu, ze to dava ''impulz'' do mozgu ...Ako som pisala, mam pocit, ze to zabera, uvidim cez den.
Tak dufam, ze sa ti mliecko opat vrati, hlavne sa snaz nebyt nervozna z toho, aj kej je to isto tazke!

ttiffanny
16. máj 2010

ahojte aprílovky!
tak sa hlásim po dlhšom čase. vôbec nemám čas sem chodiť pri mojom chrústikovi 🙂. niekedy si vás tak rýchlo prečítam a to je asi tak všetko. musím sa pridať k tým, ktorým sa tiež zdá, že majú menej mliečka. i keď malý ťahá snáď každú hodinu. ale ja vôbec necítim, že by som mala prsia nejaké plné. dr. ma síce upokojovala, že malý veľmi dobre rastie, tak mám mlieka dosť. za tri týždne pribral vyše kila.
inak malého hrozne bolí bruško. už sme vyskúšali snáď všetko, nijaké kvapky nezaberajú, dokopy už asi nič nejem, proste, hrôza. teraz som mu začala dávať trošku fenyklového čajíka, tak sa mi zdá, že je to trochu lepšie. vy čo dávate na tie neposlušné brušká???

vejula
16. máj 2010

Dakujem dievčatá za podporu...
V noci bolo celkom fajn. Malý po večernom kojení spinkal 5 hodín 😕 Normalne nechapem, ked tak malo papkal a potom o tri hodiny a o dalšie tri hodiny. Tak ja neviem, teraz je celkom pojoný lezka tu vedla a kuka neplačka. Ale ja to citim že prsia mam len taku vecheť vyžmykanu. Som z toho mimo. Aj ked malikčý to zatial znaša OK bojim čo bude dalej

zuzkabar moj malý ma ešte len 5 týždnov a 2 dni môže to už byť ta laktačna kríza???? mm včera už nezohnal ten čaj tak som ho vyslala teraz. Inač chodim bez podprdy vraj to je lepšie na nalievanie mliečka. Super že vam to už prechadza. snad budem to iste pisať o pa dni aj ja

zuzanka to mi je luto že už sttrACAš MLIEčKO SKUšALA SI SA RADIť S NEJAKOU PORADKYUNOU???

vejula
16. máj 2010

TIFF JA DAVAM sab simplex

zuzkabar1983
16. máj 2010

Vejul, ono to kludne moze byt ta kriza. Avsak dasia vec je aj taka, ze prsia nebudeme mat naliate stale. Ked sa to ustali, tak sa bude tvorit len tolko mliecka, kolko maly vypije, takze uz nemusia byt take plne ako na zaciatku. Ale toto je asi ine ... viem o com pises. Ja som v noci mala prsia dost plne, ale teraz cez en je to opat bieda. Ale davam si pozor na to, aby som dost pila a verim, ze to prejde.

Tiffany, ja davam tiez sa simplex ako vejula. Ked som sa bavila s dr, tak vravela, ze zo zaciatku mam davat pred kazdym kojenim a ked bude lepsie tak davky znizovat. Zatial vsak stale davam pred kojenim a malemu sa polepsilo. Tiez vravela, ze to nemusi zabrat hned, ze vysledok mozno vidiet o par dni. No a este mi poradila probiotika. Tie beriem ja, nie maly, ale jemu sa to dostane cez mliecko. Ze maju skusenosti, ze niektoym maminckam pomoze prave toto, aj ked opat ma upozornila, ze nemam cakat zazrak behom dna. Ja si davam Laktobacil .. jednu denne. Inak mam pocit, ze malemu sa to postupne zlepsuje. Dufam, ze sa vam coskoro polepsi. A este jedna vec ... obmedzila som mliecne. Nevysadila som uplne, ale dam si tak max 1 jogurt denne a maslo a syrokrem papam normalne. Aj to niekedy pomoze. Musis poskusat, lebo kazdemu asi zaberie nieco ine. Drzim palce!!!

vejula
16. máj 2010

zuzi ja pijem teraz jak blazniva, v noci som dala si liter 😅

jankako
16. máj 2010

ahojte kočky.dakujem za pochvalu fotky Vanesky...civavka maly je krásny,aky je hnedy,ho opaluješ???...hádam nie.Moni,aj tvoja mala je božská,všetky detičky v aprílovkách su svetove.
baby ja ked vypijem za šialku toho čaju na kojenie,mne ide prsia dotrhať čo sa mi tak naleju a zvlášť pravy prsnik,ten mám obrovsky oproti lavemu...a ja nemusim ani nasilu piť tekutiny,/ako v tehotenstve/,strašne som neustále smädná...vkuse sa ma suši..to z toho kojenia..
baby mňa začala bolievať hlava často a často sa mi aj kruti...neviem či je to z unavy,alebo zmena hormonov v tele..
vejul v tescu maju ten čajik na kojenie...a nebojkaj nestratiš mliečko,nestresuj sa..ja zase stresujem čo ak ráz stratim v noci,a nebudem jej mať dať čo papať... ☹rozmýšlam že kupim niečo do zásoby,nejaku umelu stravu...ale tiež by som nemala myslieť na take veci..pediatrička mi zakaždým povie že po tolkych stresoch s tými očkami a behania po nemocnici že je super že som nestratila mliečko.tak dúfam že sa nič nestane a budem mocť kojiť dalej a dlho..
ja som dávala na bruško espumisan,ale či to pomohlo..Vaneska už vie od 5 týž.používať ten brušny lis,čiže už vie kakať sama a aj prdkať..dúfam že jej to už vydrži.. 🙂
ale vravi sa,že aj ked cítiš vycicane prsia,že mliečko ide stále.ja si niekedy skušam aj postláčať po dlhom kojeni a ide stále,aj ked su prsia len take kožky..

cicimon
16. máj 2010

caute
vejul - ked maly spinka a je spokojny, tak to s tym mliekom asi nebude zle. Hlavne ked neplace a spokojne spinka. a ako aj baby pisali, len sa nestresuj, to mlieku nepomoze
moja tiez dakedy po 15min ma dost a spi 3-4hod, dnes trhla rekord, od 20.30-3.15 🙂

uz ma ten dazd stve, dokonca nam premokla stena v izbe...

zuzana1971
16. máj 2010

vejulka pomaha Dominikovi ten sab simplex?

dnes som chcela ist na nakup, lebo doma nic nemam 😝 , ale nemam to srdce tahat Maxika do takeho psieho pocasia von, tak som si prvy krat v zivote objednala pizzu cez donaskovu sluzbu 😀 😅 😵

tak ze vraj za hodku bude tu,mnam, mnam 😵

jankako
16. máj 2010

no a ešte k tým liekom na koliky..každemu dieťatku zaberie niečo ine.mojej sesterke,tada jej diaťatku nezabral ani espumisan,ani sab s. ale nejake probiotika pre dieťatko...treba asi naozaj poskúšať..

jankako
16. máj 2010

no a to počasie,akože naozaj...už by stačilo...ani von sa neda isť a má byť škaredo a zima cely týž.. 😠 😠 😠

zuzana1971
16. máj 2010

ten linex co davam ja Maxikovi je tusim probiotikum

len mi je zahadou, ze ho boli hlavne brusko poobede a nadranom😝 ci je to fakt brusko? on spi navecer od takej 21 do polnoci ukazkovo, a rano od takej 8 do 11 a inak koncerty...

kocur mi tu skace po klavesnici 😀

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre