Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

cheerlady
25. sep 2009

minka vola sa Intelligender 😉

jannuulik
25. sep 2009

Martinka mne už doky krv bral 11tt2 a bude ešte raz keď budem asi 15tt2, spolu s hodnotou z NT ultrazvuku a ďalšie údaje sa to dá do compu a vydá to pravdepodobnosť všetkých tých syndrómov a rázštepov. Napr. pri malom čo si pamätám to bolo DS 1:2500, rázštep chrbtice 1:3800 a pod. Teda takto to robí môj doktor...

minka21
25. sep 2009

cheer dik,kukam a citam to na koniku co baby pisali,asi len pockam na ten 3D ci 4D,a tam sa nam mimi hadam ukaze🙂

tarinka333
25. sep 2009

Ahojte kocky, tak ja som uz doma z prace... rano mi prislo tak narazovo nevolno a potom sa mi hlava krutila... ale teraz je mi celkom dobre... uvidime, ze dokedy 🙂

cheerlady
25. sep 2009

inak baby neviete aky ma byt vysledok tych PAPP-A? ja tu mam v knizke napisanu hodnotu 0,62 😕

cicimon
25. sep 2009

ja sa tak strasne nudim v robote, ze uz sa neviem dockat, kedy pojdem domov...

cheerlady
25. sep 2009

minka ja tiez asi pockam az na 3D/4D 😉 ale teraz v utorok ma caka NT screening,tak som zvedava 😔 snad vsetko dobre dopadne... ako sa inak citis? 🙂 tehu knizku este nemas? ja ano-odvcera 😀

cheerlady
25. sep 2009

ozaj,este ma napadlo - asi pred tyzdnom som dojedla femibion800,takze uz tyzden som to neuzila 😖 len teraz neviem,ci uz si mam kupit 400-ku,co je od 13tt,lebo dr.mi tie tyzdne hovori pokazde inac...teraz som si precitala,ze podla tehu knizky by som teraz mala byt 12+3... a ja som si myslela,ze o tyzden menej,lebo na kontrole mi dr.povedal menej a teraz v knizke citam k tomu istemu datumu zase iny tyzden 🙄 uz som z toho magor,pockam si na utorok na ten NT screening a uvidim,co mi povedia-ktory tt asi som 😒

zuzana232
25. sep 2009

ahojte tak ja mam íst 21.10 do poradne a potom 28.10. na krv.. 😉

martina05
25. sep 2009

Janulik diky za radu, mne bral krv minulý týždeň - podľa sona 12tt a nabudúce mi má brať toho 7.10. - že vraj 15tt. Len neviem či to dobre vyrátali, lebo mne to vychádza menej- merala som si BT a nejako mi to nesedí .....

Baby ešte 30 min. a letím domov !!!!!!!!!! a hurá víkend .... aké máte plány?? My sa dnes večer chystáme do divadla, len dúfam, že mi tam nepríde zle .... 😒 😒 😒 a zajtra ideme na na záhradu ....

cheerlady
25. sep 2009

zuzi ja idem do poradne 14.10 aj na krv a aj budem ocikavat taky papierik-mala som vcera,ale neslo mi to 😀

zuzana232
25. sep 2009

cheerlady ja som 2x tehotná a tiež tomu nechápem ako to myslia s tými týždnami..

cheerlady
25. sep 2009

zuzi ako ja by som tomu rozumela,len on mi v jeden den povie 9+3 a potom mi k tomu istemu dnu napise do knizky ze 10+1! 😲 tak potom sa v tom vyznaj! 😠

no ja idem zajtra do skoly a v nedelu poobede do prace,takze u mna weekend nic moc 😝

zuzana232
25. sep 2009

cheerlady.. ocikavat papierik? hm.. to si si zabudla asi moč zo sebou však? 😀

martina05
25. sep 2009

No inak pozerám, že každý lekár má inú prax, môj mi dal knižku v 5tt - hneď ako videl srdiečko, vitamíny mi nedoporučoval žiadne ..... vyslovene mi povedal, že keď nemusím nemám si dať ani Celaskon - čím menej chémie tým lepšie... tak neviem, asi nám nezostáva nič iné, len im dôverovať...

Čo je prosím Vás to PAPP-A vyšetrenie ....???

cheerlady
25. sep 2009

zuzi mne ani nikto nekazal doniest moc! 😠 celkovo su divni-aj lekar aj sestricka - nic mi nepovedia a ked som im vcera zahlasila,ze idem do ruzinova do tej sukromnej kliniky GPN na NT screening,tak dobre,ze mi tam doktor nevynadal,ze preco som sa objednala prave tam,ze on posiela na antolsku a bla bla.a ja,ze ved ked ste mi nic nepovedali,tak som si poradila sama! 😠 ako celkovo ten dr.mi vobec ako 1xtehotnej nevysvetlil kedy ake vysetrenie,keby nebolo konika,tak sa to ani nedozviem! 😠 no co uz,aj tak u neho uz nebudem-chcem ist do toho GPN-uvidim po utorku ako to tam na mna zaposobi a hned berem kartu 😀

cheerlady
25. sep 2009

mati ja neviem,co je to PAPP-A ale mam to napisane v knizke-nejaka hodnota z krvi asi,lebo nic ine mi zatial nerobili 😕

martina05
25. sep 2009
aktakk
25. sep 2009

Ahojte, tak som akosi dnes nestihala ani do PC nakukat....
Ja som si teraz v knizke vsimla, ze mam napisanu hodnotu NT 0,87. A malo by byt od 1- 2,5mm. Nikde ale som nenasla, co ak je hodnota nizsia. Neviete nikto?

martina05
25. sep 2009

Myslím, že je to v pohode, ja mám 1,1 a povedali miže problém môže byť len ak je to viac ako 2,5 - takže kľud ...

tantama
25. sep 2009

ahojte babulky ja som bola dnes na krvy a dozvedela som sa o tých testoch a hodnotách toto... PAPPA sa odoberajú okolo 12 tt a v 16 týždni sa odoberá krv na hcg a afp.. a tieto hodnoty dávajú zmysel ale len všetky naraz ono aj keď je jedna nižšia alebo vyššia to ešte nič neznamená.....musia byť všetky dohromady....takže si na konečný stav počkáme ale verím že to dobre dopadne....

seuska
25. sep 2009

jezis tu PAPP tabulku som ani vidiet nemala a hlavne porovnavat vek! ja iderm na krv o 3 tyzdne a potom vysledky su asi za kolko dni neviete? Sak osalejem!!!!

zuzana232
25. sep 2009

seurska ty máš na starosti tabulku? 😉

aktakk
25. sep 2009

No to dufam, ze je vsetko okej. Lepsie snad menej ako viac 😉 .
Neviete kocky kde su u nas odbornici na ten NT screening?

zuzana232
25. sep 2009

seuska prepač

kika29
25. sep 2009

ja mám NT 0.7mm a bolo to merané v 11tt. Doktor povedal že je všetko v poriadku už čakáme len na výsledky vrodených chýb. Ale ja verím že aj to bude ok.

aktakk
25. sep 2009

Jasne, vsetko bude okej, musime mysliet pozitivne a tak aj vsetko pozitivne bude!!! 😵

seuska
25. sep 2009

zuzi nie tabulku s tehulkami, ale tu na PAPP co sem hodila martinka05 ten link....

tantama
25. sep 2009

aj mne dneska doky povedal že vonkajšie vplyvy ale medicíne nie u pre dieťa takou hrozbou akou je vnútorný nepokoj a stres matky... ono sa vlastne už teraz citi ako my.. a to toho môjho chrobáčika vážne ľutujem.... tie nervy nerobia dobre nám ale čo potom mrňatá???? tak som si povedala že veriť že je všetko ok a tešiť sa z tehotenstva je to najmenej čo môžem teraz pre neho urobiť...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre