Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

maya30
20. aug 2010

@karmelka77 tiez som kupovala v tescu dupacky, ale na 3-6 mesiacov a vravim si, ze to mu bude tak o mesiac, doma som mu to obliekla a ltt 😲 🙂 ale myslim ze tie rozdiely sa postupne vyrovnaju a dobehneme toho tvojho drobceka 😉

karmelka77
20. aug 2010

@maya30 to dufam🙂) neviem este dokedy to bude tak rychlo rast🙂) ani mu nemozem na zimu nic kupit aby mu to nahodou nebolo male🙂) ale hovori sa ze kto vela spi aj rastie, tak mozno preto, dnes mi spal v noci 11,5 hodiny🙂) skoro som odpadla rano ked som sa zobudila na jeho blabotanie po takom case...

maya30
20. aug 2010

@karmelka77 tak ten spanok ti asi vsetky zavidime 😀 ja ked vidim ze dlhsie spi, tak hned pozorujem ci je vsetko ok 😝 ale nestazujem sa, spinka pekne v noci a dost vela aj cez den, dnes doobeda 4 hodiny a poobede 2hod. Zvykne spat este aj predvecerom, ale asi si to odspal doobeda 🙂 Teraz spi od 20hod, okolo 3 bude hladny a potom este potiahne do 7, takze celkom slusne si myslim.... 🙂

karmelka77
20. aug 2010

@maya30 jasne ze slusne, pre mnohe az moc🙂) mne to ten moj urcite vynahradi v zivote inym sposobom ze teraz ma necha vyspat sa🙂), ale snazim sa ho dost nicit cez den, tak asi preto aj spi...a dnes rano sa sice zobudil o 5.15 ale len som ho posunula, lebo on sa vzdy zasprajcne niekde v postielke v rohu a na to sa zobudi, no a potom spal dalej, neviem co ma to napadlo, lebo obycajne uz krmim vtedy🙂) ale ved nech si zvyka chlapec...ale niekde som citala zeby uz v tomto mesiaci mali spat 12 hodin...

annika11
20. aug 2010

@karmelka77 ked je to kvalitné ( čo väčšina detských vecičiek je, lebo je to bavlna) tak to vydrží dlho. Ja si neviem predstaviť, žeby som to niekomu darovala, ved v tom som si svoj batôžtek doniesla z pôrodnice 😀 a tiež mám zopár takých srdcoviek, čo nemienim nikomu darovať....

karmelka77
20. aug 2010

@annika11 no mam par veci z bavlny ktore sa po par praniach roztiahli...ale tie plienky volakedy boli super, tieto teraz su asi len na niekolko pouziti a nie na 32 rokov🙂)

karmelka77
20. aug 2010

@karmelka77 ja sa nechystam nieco darovat, kedze chcem vsetko odlozit pre druhe🙂) snazim sa aj kupovat neutralne farby, aj ked modrych mam vela, co mi niekto podonasal🙂) ked si predstavim co vsetko musime kupovat a kolko penazi to stoji, tak pri druhom budem snad kupovat len jednorazove plienky a mliecko🙂)

karmelka77
20. aug 2010

@karmelka77 koza sama sebe pisem🙂) dnes som mala toho vela🙂)

annika11
20. aug 2010

@karmelka77 moja reč, ja mám dve sestry, obe majú deti chlapcov aj dievčatko, takže máme po kom dediť 😀 ale malinkej som musela kupovať takmer všetko, lebo sme boli všetky tri naraz tehotné a teda sme všetko potrebovali 😀 😀 😀 moji rodičia tohto roku trojnásobný starký 😀 😀 😀

karmelka77
20. aug 2010

@annika11 tak toto uz co je??? Co vam presiel tajfun rodicovstva rodinou??🙂)) sranda...to je super, mozte si vymienat skusenosti,to ani modreho konika nepotrebujes🙂)))) kiez by som mala aj ja sestru:((((

annika11
20. aug 2010

@karmelka77 neviem sa vzdať koníkovania 😀 😀 😀 obe majú chlapcov, takže my sme princezničky

mona12071
21. aug 2010

ahojte mamicky dakujem ze ste ma prijali k sebe 😉
napisem vam nieco o sebe,hned sa osprsavedlnujem za slovencinu ale niako uz zabudam hehe zijem v anglii malicky sa narodil cisarsky rezom po 18 hodinach trapenia ale sme zdravucky narodili sme sa 30.03 4006 kg a teras mame 8,36kg aspon naposledy sme maly 😀
cez vikend tu nebudem ale cez tyzden vas tak letmo precitam nech aj ja vas spoznam prajem krasny vikend

annika11
21. aug 2010

@mona12071 tak vitaj medzi nami...aspoň sa to tu trocha zase oživí
Myslím ženičky, že sa nám celkom darí držať túto tému pri živote :D zaujímalo by ma ako sa darí tým naším odrodencom v súkromnej 😀
Tak ma minule napadlo, nie je niektorá z vás z košíc alebo okolia?

karmelka77
21. aug 2010

vidim ze dnes je tu nejako mrtvo - aj my sme boli mimo BA, a musim Vam povedat - zobrali sme so sebou na obedik mrkvicku od Hipp maly sa skoro potrhal za tym, straaasne mu to chutilo...inak voni to skor ako paradajkovy pretlak, ale aj tak parada ako to hltal, ani mlieko nechcel potom...takze prvy obed bez mlieka🙂)

juliap
22. aug 2010

@annika11 ja som z PO, to je na skok od KE ... pozeram, ze uz tu vsetky deturence vo velkom papaju mrkvicku, my sa chystame az od 6 mesiaca, jarko je plne kojeny a zatial spokojny ...

maya30
22. aug 2010

@juliap ja tiez este nedokrmujem, aj ked sme na UM, chystam sa az o 2 tyzdne, zatial mu nic nechyba, tak si myslim ze mame cas...
Dievcata, vidno uz vasim detickam aku maju farbu oci ? @juliap vidim ze tvoj jarko ich krasne modre 🙂 Pytam sa lebo nas alex ma ocka stale takej neurcitej farby, mozno sive, tak neviem ci sme tak "zamiesili" 😀 alebo sa to este zmeni 😉

fruchtbar
22. aug 2010

@maya30 my tiez este nevidime farbu ociek,ma ich modro zeleno sive,no tak si vyber 😀

A nezapeka vase deticky z tej mrkvy?

annika11
22. aug 2010

@maya30 naša má krásne tmavomodré, ako nočná obloha 😀, bez iných farebných tónov, sestrin synček mal také šedé, potom stále tmavli a teraz ich už má dohneda, tak isto bolo u jej dcérky....a tak sú hnedooký.
Inak viete baby,že dvaja modrooký ľudia nemôžu mať hnedooké dieťa, ale dvaja hnedooký môžu mať modrooké???
@fruchtbar nás nezapeká, práveže som si všimla, že oveľa lepšie kakala, išlo jej to ľahšie 😀 asi má iný metabolizmus ako renko

cinocka
22. aug 2010

@maya30 - my uz mame hnede ocka po tatovi 😉

iva87
22. aug 2010

Tak nam sa tiez postupne zmenili ocicka, najprv boli take do zelena ale teraz uz su uplne hnede, aspon nieco po maminke maten nas drobec 😠 Inac aj my ovela lepsie kakame po prikrmovani, doteraz maval maly stale problemy s hnackami a teraz uplne v pohode, takze som rada 😉

juliap
22. aug 2010

@maya30 nas ma modre, my mame s mm obaja zelenomodre, ale mala som taketo, ako maly az do dospelosti, tvoj bude mat mozno potom hnede
@annika11 aj 2 modrooky mozu mat hnedooke, ak aspon jeden stari rodic z oboch stran ma hnede ...

no a nasmu krasavcovi asi pojdeme kupit nocnik, posledny tyzden viem presne, kedy ide kakat, zacne sa mrvit, potom zacne tlacit a az potom sa pekne vykaka ... vcera a dnes dokonca uz take celkom huste hovienko ... 😀

miska246
22. aug 2010

Dievčatá nebola niektorá z vás na operácii žlčníkových kameňov? Ja som už zúfalá... 😨

karmelka77
22. aug 2010

@miska246 a z coho si zufala? Ze mas ist, alebo ?,,,

miska246
22. aug 2010

@karmelka77 ja neviem co mam robit, ci mam ist na operaciu, alebo trpiet... nechcem prist o mlieko, malu stale kojim...

karmelka77
22. aug 2010

@miska246 pozri ja maleho nekojim vobec ani som nekojila...uz som s tym vyrovnana, a tiez mi hrozila operacia ruk, a jedine co bol problem, ze som si nevedela predstavit ist od neho, ked treba radsej chod, tvoje mlieko mu bude nanic ked sa ti nieco stane...neda sa to vybavit tak zeby tam bol s tebou?? Ved si predtym odsaj do zasoby a dohodni sa s lekarmi co a ako, a mozno nebudes musiet prestat..

annika11
22. aug 2010

@juliap budem ti protirečiť, ale nemôžu...nedávno to bolo v telke, že vedci to zistili podľa výskumov od praveku 😀 kukáme poctivo discovery hehe, že dvaja modrooký nemôžu mať hnedooké dieťa, ale hnedooký môžu mať modrooké.

annika11
22. aug 2010

@miska246 a to ked kojíš, nemôžeš mať dieťa zo sebou v nemocnici???

kaktusik007
23. aug 2010

@annika11 a uz si videla, aby bola mamicka s dietatkom v nemocnici??? teda za predpokladu, ze mamicka je v nemocnici sama so sebou.... 😖
ale slo by to, ak by bola moznost si zaplatit nadstandard.... inak sotva 😒

juliap
23. aug 2010

@annika11 budem ti protirecit ja, vedci uz vybadali vela toho,. co nebola pravda, ak by to tak bolo, tak rodicia mojej mamky nie su jej rodicmi a ani moja starsia dcera nie je potom nasa, kedze obaja modrooki mame hnedooku dceru ... aj maju obaja rodicia totiz v genetickej vybave recesivny hnedy gen farby oci dieta moze zdedit prave tieto 2 alely a je z toho hnedooky zazrak ...
@miska246 ide o to, ci by si isla pod celkovu narkozu-vtedy mimi nemozes mat urcite pri sebe a o mliecko prides, alebo ci by si mala len lokal umrtvenie, to by si musela zas konzultovat s dr, pretoze pocas operacie nemozes nechat aj tak dieta same ...

juliap
23. aug 2010

@kaktusik007 da sa byt aj s dietatkom v nemocke, ak je to male dieta a ty kojis, prihliada sa na to, stretla som sa s tym uz aj na chirurgii, ze mamicka lezala a male mimi bolo s nou, ale to bolo take 2 mesacne ...

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre