Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

annika11
1. sep 2010

@karmelka77 aspoň ti dodá trocha odvahy, aby si nebola moc úzkostlivá 😉 aj naša je taká.

karmelka77
1. sep 2010

@annika11 hej to ano, ved som rada...aj ked ja az tak uzkostliva nie som 🙂) Filipko spava sam od druheho mesiaca🙂 odvahy mam dost🙂)))

ivuska1807
1. sep 2010

@juliap tak počasie je naozaj škaredé.....uvidíme, ako sa nám vo vaničke stiesnia podmienky, keď sa budeme prikrývať hrubšou dekou..... 🙂 musíme dokúpiť aj teplé oblečko....dosť nečakane nás zasiahlo toto studené počasie.a teplo už asi veľmi nebude....tak treba doplniť šatník. a malinký mal aké miery pri narodení? tiež len kojíš alebo ho už aj prikrmuješ? a na to, že moju malú len kojím, sa mi zdá, že je z nej pekný kúsok.... 😵

annika11
1. sep 2010

@karmelka77 🙂 a spáva úplne sám, alebo máš pri ňom babyfon? my už máme vychystanú detskú izbu, ale chcem kúpiť babyfon, aby som ju počula, lebo sem-tam sa ešte preberie v noci. Nemám odvahu ju ešte nechať samú. 😅 🙂

ivuska1807
1. sep 2010

@annika11 ďakujem....no ak nebudem musieť, tak určite nezačnem skor ako od ukonč.6.mesiaca. veľakrát som mala pocit, že mám málo mlieka, no nevzdala som to a priložila som si ju častejšie a znova fungujeme normálne. a ona nechce nič, ani čajík (ten som sa jej snažila dávať, keď boli tie hrozné horúčavy a pri zvýšenej teplote po očkovaní)...a dokonca jedenkrát sa varovala a odmietla spapať nutrilon, tak som musela dobehnúť a nakŕmiť ju.... 😵 🙂

karmelka77
1. sep 2010

@annika11 nema babyfon, je hned vedla v izbe a pocujeme ho v noci ked sa nahodou zobudi...ma monitor dychu a to staci...uz sme mali poplachy v noci, ked sa dostal mimo podlozky, a raz dokonca sme mali aj na ostro, ale nastastie sme ho prebrali...neboj to budes pocut keby zacala plakat...

cicimon
1. sep 2010

caute
no o tom zaskoceni pocasim ani nehovorte, my sme teraz 2 tyzdne u nasich na vychode....ked sme odchadzali boli 30tky, takze malej som nabalila rozne bodycka, nejake teplacky a tenku bundicku a teraz jej musim natiahnut este aj tricka na body a neviem co, aby jej nebola zima....rozhodne som necakala az take ochladenie

annika11
1. sep 2010

@ivuska1807 kým som ešte kojila, ani moja nechcela čajík, ale ked mi začalo odchádzať mliečko, pila ako odušu aj čaj, aj čistú vodičku. Veľa sa píše o tom, že ak má dieťatko dosť mliečka, nepotrebuje čajík, ani vodu, lebo pije mliečko od hladu aj od smädu. Myslím, že je to pravda.

annika11
1. sep 2010

@karmelka77 my máme detskú trocha dalej, nie hned vedľa a monitor dychu nemám, budem to musieť najprv premyslieť 🙂 ale už má izbičku a to je hlavné. Cez deň sa tam krásne hráme, tak si už privyká

ivuska1807
1. sep 2010

@annika11 hej, určite na tom niečo bude. ale my keď sme odchádzali z porodnice, malá mala ešte slabú žltačku a sestrička nám kázala, aby sme pili medzi kŕmeniami čajík, že potrebuje dost.príjem...a že tým jej nijako neublížim... 🙂 ale aj napriek mojej snahe som ho do nej nedostala..... 🙂 a odmieta ho doteraz...sem tam si potiahne nejakých 20...takže určite je mliečko dostačujúce aj na jej smäd. a Tvoja malinká si ako zvyká na všetkú tú inú stravu?

annika11
1. sep 2010

@cicimon my sme sa dnes vybrali na nákupy do maďarska, malú som nechala u maminy, lebo ju ešte nemáme v pase a veru som ani nevedela, čo jej mám obliecť. Ešteže majú naši krb, tak mama trocha zakúrila. 😀

karmelka77
1. sep 2010

@annika11 ja som rozmyslal cim to je ze tam tak pekne spinka, lebo ked spal s nami v spalni tak bol nekludny v noci...ale robim to tak ze cez den ho vobec nedavam spat do postielky v izbe, aby chapal ze ked tam spi tak je noc a ma ju prespat celu🙂) a zatial sa mi to dari...pomaly si priviknete a bude to dobre, ak mozem poradit dajte ju cim skor spat samu...

annika11
1. sep 2010

@ivuska1807 u nás je to v pohode, malinká je veľký papkáč, chutí jej všetko a nemala zatiaľ problém s nijakou zeleninkou, ani s prechodom na um 😀 dokonca už krásne papá z lyžičky.

ivuska1807
1. sep 2010

@cicimon počasie zaskočilo asi nás všetkých...a ako som už spomínala, musíme rýchlo doplniť šatník......lebo na teplo to už nevyzerá... ☹

ivuska1807
1. sep 2010

@annika11 tak to je perfektnééé.....len tak ďalej.....nech jej všetko chutí.... 🙂

juliap
1. sep 2010

@ivuska1807 cisto kojim, 5x denne, aj to by mozno len 4x, ale rano o 4 ho beriem a davam mu spiacemu, pri narodeni vaha 3420g, takze tiez pekne nam pribera a taha sa do dlzky ... 😉

annika11
1. sep 2010

@karmelka77 ja chcem kúpiť aspoň ten babyfon, pre moju spokojnosť a hned pôjde do svojej izbičky 😉 donedávna sme trávili najviac času v obývačke, ale už som mala dosť toho neustáleho ukladania hračiek. A v detskej izbe sa nič nestane, ak nepoodkladám hned, tak tam máme hračkové kráľovstvo 😉

juliap
1. sep 2010

@annika11 neeeee, moj ma dostatok mlieka a cajik od smadu davam, hlavne ked bolo teplo, tak si ho vychutnaval ...

ivuska1807
1. sep 2010

@juliap tak to naozaj krásne priberá....ja malú nebudím vobec. večer sa napapká okolo deviatej, desiatej (ako kedy) a budí sa ráno o šiestej, siedmej....máme dokonca rekordne dlhú ničím nerušenú noc, kedy naposledy papala o osmej, o deviatej už spinkala a zobudila sa ráno o 8:45. na toto tak ľahko nezabudnem.... 😀

juliap
1. sep 2010

@ivuska1807 no tak to krasne ... ja o 4 rano papanie v spanku, potom pekne kazde 4 hodky, teda 8h, 12h, 16h, 20h, no a dnes sa napapal o 16 a chrni, tak neviem, kedy sa mu uraci papat, ci az rano o 4 ked ho beriem ...?

annika11
1. sep 2010

@juliap ale nie u každého je to tak....sestrina dcéra nechcela nič len mlieko až do 8 mes. potom začala piť čajík...záleží od detí, lebo ozaj sa mi potvrdzuje ako tu čítam všeliaké príspevky, že každé je iné 🙂 🙂 🙂

ivuska1807
1. sep 2010

@annika11 si bola na nákupoch v Maďarsku?ja sa tiež chystám....hlavne na veci pre deti...mali dobrý výber?

karmelka77
1. sep 2010

@annika11 moj nechce vobec cajik ani vodu...velmi malo vypije a to az ked je hladny a na zaciatku si mysli ze to je mliecko ale ako zisti ze nie je tak nechce🙂)

annika11
1. sep 2010

@karmelka77 to je ale výmyselník 😀 moja pije čajík, ale máme aj také dni, ked nevypije ani pol fľaše a niekedy vypije celú už doobeda a nielen ked sú horúčavy.

ivuska1807
1. sep 2010

@juliap vy to máte tak pekne v pravidelných intervaloch.....my nie. nám ako sa zachce...a on spí od štvrtej? to sa snáď aj sám v noci prebudí, či nie?

annika11
1. sep 2010

@ivuska1807 my sme išli na mliečko, už som to tu spomínala, nutrilon 900g stojí v maďarsku 2143 forintov, čo je pri dobrom kurze okolo 8 eur. U nás stojí kolo 13-14, takže máš pomaly dve krabice. My sme za 15 eur kúpili dnes dve krabice. Kúpili sme malej také zeleninky vo výživkových fľaštičkách, mám zopár doma na také prípady, ked nestíham urobiť malej obedík, tie majú na výber aj také, čo u nás nekúpiš- hráškové, paradajkové...
Pozerali sme aj kašičky, tak nutrilon kašička, čo je u nás kolo 4 eur, je tam za 873 for. ( pribl 3 eurá). Nevýhoda je to, že také kašičky a mliečko musíš kúpiť v lekárni, bežne v obchode ako u nás to nedostaneš.
My sme boli len na papaničky 😉 😀 ale chceme ísť ešte raz kvôli zimnému oblečeniu, lebo je dobrý kurz, tak sa oplatí. Chcem malej kúpiť nejaký teplý overal do autosedačky aj kočiarika.

ivuska1807
1. sep 2010

@annika11 a dá sa platiť aj eurami?

cicimon
1. sep 2010

mne by to pocasie az tak nevadilo, keby sme boli doma a mala by som z coho malej vybrat...ale kedze nie sme, tak mam len velmi obmedzeny vyber a hlavne letne veci...tazka improvizacia...

juliap
1. sep 2010

@ivuska1807 no pekne to mame, niekedy si da ze 15 min pred alebo po, ale vacsinou presne ... a dnes teda neviem, spi fakt jak macko, ale to bude aj tym pocasim ... aj ja uz idem do pelechu, tak dobru noc vsetkym

ivuska1807
1. sep 2010

@juliap aj mňa už zmáha únava...idem tiež....dobrú noc!!!!

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre