Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

maya30
5. sep 2010

@annika11 no akurat som vybrala pradlo z pracky - tie flaky sa vobec neoprali a to som tam dala ten speci Ariel na flaky a nic 😒 😠 vsak to ho budem musiet pred jedlo zakazdym prezliekat do starych veci alebo co ? Lebo zabranit tomu neviem, on chce stale chytat lyzicku a zas ho nechcem velmi obmedzovat aby sa nebal...inak my mame s prikrmom velky problem, tie prve 2 dni neprotestoval, potom asi zistil o co ide a len co mu chcem dat prve susto tak uz place a tym padom sme skoncili aby mu nezabehlo...

miska246
5. sep 2010

@almita Vsak, je to boj... ten, kto nezazil nevie, mne je kolko krat do placu, ale vzdy si aj ja poviem, ze keby to Timke nestacilo, plakala by a nebola by taky bucko ako je teraz 😅 😅 😅 Ja chcem vydrzat co najdlhsie...este mesiac a ideme na prikrmy, jupiii, strasne sa na to tesim 🙂

karmelka77
5. sep 2010

Tak po vcerajsej pauze sme dnes papali polievocku prvy krat🙂) kuracie masko, mrkva a petrzlen pomixovane, isiel sa potrhat za tym...nestihala som mu davat lyzicky do ust...

annika11
5. sep 2010

@karmelka77 no vidíš, super...inak ja som malej tiež dala pauzu, lebo po tom hrášku sa jej nejako nechcelo papať. Dnes má mliečny deň a zajtra pokračujeme. 🙂

annika11
5. sep 2010

@maya30 my máme fľaky len od mrkvy, všetko ostatné v pohode operieš 😉 ja to riešim tam, že keď je mrkva, oblečiem jej niečo tmavé 😀 😀 poradili mi baby vyložiť veci na slnko, že vyblednú tie fľaky od mrkvy alebo vyprať žlčovým mydlom, ale ešte som to neskúšala, nejako som si nenašla na to čas 😅 🙂
Moja mi tiež brala lyžičku, tak som nakoniec urobila tak, že som jej jednu čistú dala do ruky a bola spokojná, potom s tým prestala, len som so svojou manévrovala 😀 aby som sa jej dostala do úst. 😀 😀

juliap
5. sep 2010

@maya30 na tie flaky skus dat obycajny sampon na vlasy, kvapku a preprat v ruke, vidu s tym aj kakackove flaky, fliacky od pupavy ... ta skuste babule

karmelka77
5. sep 2010

@annika11 len jedna vec mi nejde do hlavy, ked mu dam ovocie vyvrati mi ho...chcela som aby bol kamarat zo zeleninou a nakoniec sa nebude kamosit s ovocim🙂) skusim mu kupit detsku vyzivu co na to povie🙂)

karmelka77
5. sep 2010

@sisinka76 super a teraz co?? Kazdy den im to mame davat a teraz toto...uz neviem co je dobre a co nie fakt, ked este vitamin pre deti ktory im musime davat je vadny...!!!

sisinka76
5. sep 2010

@karmelka77 ja som dnes ani vcera nedala, zajtra volam lekarke a spytam sa co dalej 😉

karmelka77
5. sep 2010

@sisinka76 mam pocit ze lekarky to este ani nebudu vediet...ja pojdem zajtra do lekarne - mam teraz aktualne recept na to a opytam sa co s tym...

sisinka76
5. sep 2010

@karmelka77 ja som akurat v piatok vigantol vybrala v lekarni a mozem ho vyhodit. ale teraz ti ho uz nedaju a netusim, ci nahrada je, teda ano, ale v kapsuliach a to nie je vhodne pre male babätka.

annika11
5. sep 2010

@karmelka77 potom daj vedieť, čo ti povedia, som strašne zvedavá... 😒
Ja som malej dala výživku k mliečku na desiatu- jablčko+banánik+ryža, kúpila som v maďarsku a nemôžem povedať, žeby jej to dva krát chutilo. Zjedla zopár lyžičiek, ale aj u nás zelenina vyhráva na plnej čiare. Možno sa to časom zlepší...

maya30
5. sep 2010

@sisinka76 nas maly uzil uz 2 kapsule vit.D - je v nich neviemkolko tisic nasobna davka vit. d ako v 2 kvapkach vigantolu, po jej uziti sa musi vigantol vylucit zhruba na 2 mesiace, kedze je to naozaj konska davka a predpisuje sa len v tedy ak je to opodstatnene. V nasom pripade to bola makka hlavicka, ako som uz spominala...

sisinka76
5. sep 2010

@maya30 a ako si mu to podala? predpokladam, ze cele to neprehltol 😉

maya30
5. sep 2010

@sisinka76 nieee 😀 , odstrihne sa vrsok, tekutina sa vytlaci do pusy a zapije mlieckom

sisinka76
5. sep 2010

@maya30 tak potom jooo 😀 aspon mate na nejaky cas od Vigantolu pokoj 😉

annika11
6. sep 2010

@maya30 dnes som sa o tom bavila s mojou mamou a ona si spomínala, že ked sme boli malé, presne takto nám podávali, prestrihli a podali do úst, vtedy nebol žiaden vigantol v kvapátku 😒 🙂
Ja idem s malou na poradňu až 21.9., tak teraz neviem, či jej mám podávať ten vigantol alebo nie... 😖

karmelka77
6. sep 2010

@annika11 ja som sa to snazila dnes zistit - ale moja lekarka ma dovolenku...ale kamoska volala svojej a ta jej povedala ze nema brat Vigantol a ze do buducej poradne jej to zisti ze co dalej...ale brat sa to nema

grekyna23
6. sep 2010

@annika11 v sukromnej teme zo 3 baby volali pediatrom a ti, este o stiahnuti nemaju nariadenie, alebo hovoria, ze su to len poplasne spravy, takze vigantol (ak necitit evidentny zapach ) podavaju dalej a ja tiez 😉

karmelka77
6. sep 2010

@grekyna23 samozrejme ze nevedia ked necitaju, resp. im asi este nestihlo prist nariadenie, kedze toto bolo zverejnene 3.9. V PIATOK, aj lekarka ktorej volala moja kamoska o tom nevedela, ale na zaklade jej telefonatu si to overila a volala jej spat aby to nebrali...ved ty davaj ked myslis...nikto ti to nezakazuje...

maya30
7. sep 2010

ahojte, kde ste vsetky ? my stale bojujeme s prikrmom, odmieta vsetko okrem mlieka 😒 ☹ dnes mal zemiak + brokolica, este aj mne to chutilo a on nic...skusila som mu to zriedit a dat do flase ak mu nahodou vadi lyzicka ale ani to nezabralo...neviete nejaky trik ? alebo mam vydrzat a on si casom zvykne ? lebo takymto tempom sa nedostaneme nikam a bude na UM do puberty 😝

kaktusik007
7. sep 2010

@maya30 hmm, skus sa obrnit trpezlivostou... ten nas sa do zemiaku zazral uplne, najviac mu chuti taky co vyberiem z mraznicky (co nechapem 😀 ) je to potom take hustejsie.... vlastne cokolvek so zemiakom mu desne ide po chuti...
a trik??? no... som zistila, ze to jeho jedlo musim mat v priesvitnej miske, musi ho vidiet... ak ho krmim z misky keramickej, tak nema zaujem, ale ked ho krmim z plastovej dozy a vidi tam tu farbu, a ze to naberam na lyzicku a davam do ust, tak to ma uspech... a taktiez musi byt vyrazna farba plastovej lyzicky, fadna u nas neprejde 😀

maya30
7. sep 2010

@kaktusik007 tvoj syncek ma zrejme silne esteticke citenie ked si tak potrpi na farby 😀 no neviem, ci by to preslo aj u nas...mozno sa prilis sustredujem na to aby sa nezakydal a on je z toho nervozny...Pozerala som temu "odmietanie prikrmu" tam radia zamiesat do zeleniny trochu mlieka tak zajtra skusim to... Inak @kaktusik007 aky double si ty dala ! Mozno budes mat obe deti s rovnakym datumom narodenia...to sa len tak nevidi, gratulujem 🙂

karmelka77
7. sep 2010

@maya30 aj my sa trapime neboj nie si na to sama🙂) zo zaciatku bolo vsetko o.k. ale teraz...tri dni nechcel vobec nic a teraz trosku zacina, ale davam mu uz akoby polievku - masko, mrkvu, petrzlen a dost nahusto to zmixujem...dnes mi spapal konecne viac, ale davala som mu pocas jedenia cajik, aby si to zriedil...tak neviem ci mal len lepsiu naladu alebo caj pomohol...inak asi nam idu dalsie zubky mam pocit, tak aj preto to moze byt...trpezlivost!! aj ja si to stale hovorim ale niekedy som v koncoch...

kaktusik007
7. sep 2010

@maya30 vsak to vyskusaj, uvidis... na nasho to platilo 🙂 a to o tom zakydani, boze, sak to neries... ja maleho krmim v lehatku, dam pod neho plienku, na neho tiez, a ked sa zakyda, no boze... pracka vyperie, davam mu teda take bodycka co ma tak na doma co mam po synovcovi, ale zatial to vsetko pustilo, takze pohoda.... ber to tak, ze pre neho je toto nieco nove a musi si aj rukou skusit, ze co to papa 😉

maya30
7. sep 2010

@karmelka77 mozno aj nam idu zubky - boli sme dnes u lekarky maly mal teplotu, aj pokaslieva, aj kaka castejsie ako predtym, nekludny zacal byt tiez, tak mozno preto je to vsetko o nicom...ma cervene hrdlo, a to vraj tiez byva pri zubkoch, ved uvidim vo stvrtok ked budu vysledky z vyteru. Utesujem sa, lebo vraj mesiac moze trvat kym zelenina plne nahradi jedno jedlo, tak to mame este cas.

@kaktusik007 ved to, ze ja hlupa som lehatko nekupovala, raz som to skusala v kociku v polosede, to bolo o nicom, tak teraz ho jednou rukou pridrzam na nohe a druhou krmim...jedlo je vsade naokolo, co by mi nevadilo, ale tu mrkvu som fakt z nicoho von nedostala. Zajtra dam stare oblecko, tiez mam nejake darovane

karmelka77
7. sep 2010

@maya30 nechcem ta strasit ale my sme uz skoro mesiac na zelenine...a ovocie mi normalne ze vytyckuje nie vygrcka...dnes som kupila v obchode hotove presnidavky skusim zajtra to a uvidim...a stale dokrmujem mlliekom aj ked mi spapa napr. 100 ml..zeleniny aj tak vypije 130ml mlieka...

kaktusik007
7. sep 2010

@maya30 a nemas autosedacku vajicko??? ako viem, ze to nie je nic moc, ale vzdy lepsie ako drzat maleho na rukach.... len aby si to nezaspinila, tak si tam daj tu plienku, alebo nieco ine... drzim palce 😉

annika11
7. sep 2010

@kaktusik007 hovoríš mi z duše....
@maya30 u nás tiež zaberá priesvitná nádobka, aj lyžičky som kúpila také krásne farebné a väčšinou používame dve, lebo malá chce aj sama dávať do úst, takže jeje jednu dám do ruky a s druhou ju krmim. Ked vidím, že už záujem slabne, tak robím lietadielka, väčšinou sa začne smiať a ja šup lyžičku do úst...mám šťastie, že ešte neprišla na to, že sa to dá vypľuť, ale ako som už spomínala, naša malá je veeeeľký papkáč, ona papá všetko, čo sa priblíži k ústam, toto má rozhodne po taťkovi, lebo ja som bola hrozný jedák, ked som bola malá. 🙂

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre