Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

kika29
26. sep 2009

nito tu nieje???

seuska
27. sep 2009

Dobre ranko damy. 🙂 Tak ako vcera aj dnes som prva hore? Zasa som zle spala a to som isla spat neskoro a bolo mi vecer zle, ble.

civavka dufam ze fakt nebudes vracat cele tehu, lebo aj moja kamoska to mala, este aj na porodnej sale sa vraj vyvracala 😖 a aj mamina asi vie o com hovori....

stanusa
27. sep 2009

ahojte,
uz sme 14 - velke cislo 😀
tak vcera sme nikam nesli, lebo som zdriemla na dobre tri hod. a potom prisla navsteva.
mne sa nic nechce, som stale unavena,len by som lenosila 😅

maxii
27. sep 2009

caute tehosky 😀 peknu, ba az krasnu nedelu zelam, asi ozaj posledne pekne pocko 😎 😎

inak k tym nevolnostiam, ako si pamatate ja som si odtrpela svoje, ale teraz mi uz byva lepsie, a ked mi je zle pomaha mi bud cola, alebo nealko pivo 😀 dam si par glgov a zaludok sa vzdy ukludni.....

este obcas vracam ale uz to neni take zle, a mozem jest normalne, len nie takze jedla...aked mam kyselinu=palenie zahy (hlavne vecer) tak mi pomahaju pukance....

inak dnes je mi podozrivo dobre a mam aj viac energie ako posledne tyzdne, a mam chut ist niekam sa prejst co aj pojdem 😀

cicimon
27. sep 2009

caute,

tak ja som sa dnes zas nic nevyspala, dajak ma boli krk, tak som uz od 6tej sedela pred TV 🙂 no a potom som spravila mnam ranajky a ako aj vcera, videla som ich 2x...teraz kedy by to malo koncit to u mna zacina 🙂)

maxii
27. sep 2009

cicimon to je mi luto ale niekedy to tak byva...drzim palce aby to netrvalo dlho 😖 😖 pripadne skus nieco z toho co som spominala vyssie ze mi pomaha....

cicimon
27. sep 2009

maxii - pukance sme mali vcera v kine, pivo som nikdy nepila a nechuti mi a kolu nemam :(( tak skusam zazvorovy caj

a aj nejaka nadcha na mna ide - neviete co sa na to moze? ako som pozrela, vsetky lieky a sirupy co mam doma nie su vhodne pre tehu

maxii
27. sep 2009

cicimon mne to pivo teraz praveze dost chuti 😀 😀 uz viem po kom bude male - po tatovi 😀 😀

do nosa je vhodny sprej sterimar - obsahuje morsku sol a moze sa v tehu aj pre deticky....

minka21
27. sep 2009

dobre ranko,mne je dnes strasne,ale skor psychicky,ten moj akosi kasle na male aj na mna,ked robi presne to co ho prosim aby nerobil,ze mi to vadi:( ach jaj,

mne pivo strasne smrdi,ale nenormalne,mne teda nikdy ani nevonalo,ale teraz je to este horsie🙂neznasam to🙂

maxii
27. sep 2009

minka a co robi?
chcel mimi?

minka21
27. sep 2009

hej,mimi chcel.praveze mozno aj viac ako ja🙂 nejdem to tu pisat,nahodou si to niekto kto by nemal,

civavava
autor
27. sep 2009

ahojte tehulky,

juuj seuska, ani mi nehovor.....moc sa obavam,ze asi sa tie moje nevolnosti uberaju prave tym smerom 😒 ☹
no ale co uz, bude treba vydrzat...
aj teraz varim psom maso a do kuchyne idem len so zapchatym nosom....

babenky, vam nevadi maso a jeho vona????? resp. smrad 🙂)

ja som doteraz odolavala cole aj zensenu ale asi s tym zacnem...alebo vyskusam aj to pivo ako pise maxii 🙂

stanuska, jeej ty uz si v 2.trimestri, gratulujeeeem 🙂)

aj u nas je krasne vonku, ale pojdem si lahnut, ved aj tak musim ist podvecer so psami. tak ma prechadzka neminie 😎

minka,mozno ma tvoj chlap len zly den, snad to nebude take zle, ked vravis, ze mimi velmi chcel ....nech sa umudri cim skor 🙂

aktakk
27. sep 2009

Ahojte slecinky,
ja som tiez uz od pol siedmej cumakovala do plafona a to som sla spat okolo dvanastej, tak si idem schrupnut a potom pozriet polovicku na futbal.
Ja som dnes tiez nejaka fit, to co som dnes zjedla som zjedla naposledy asi tak pred dvoma mesiacmi. Zeby sa to konecne prelomilo a bude fajn?? Musim si zaklopat...klop, klop, klop.
Tak pekny zvysok nedele zelam....paaa

civavava
autor
27. sep 2009

babenky, nasla som info ohladne tych krvnych tripple tetsov - takze podla vsetkeho podstatnejsi je NT ultrazvuk, nez tieto testy:

Triple test alebo serologický test krvi matky
Ide o krvný test, ktorý sa vykonáva v druhom trimestri tehotenstva obvykle okolo 15. - 16. týždňa. Na základe výsledku sa zaradíte do skupiny s vysokým alebo nízkym rizikom výskytu Downovho syndrómu, ďalších genetických porúch alebo rozštepových chýb u dieťaťa. Používanie tohto testu už však ustupuje, pretože z dostupných dôkazov vyplýva, že serologický skríning nemá také spoľahlivé výsledky ako nuchálna translucencia. V súčasnej dobe je taktiež známe, že starostlivé ultrazvukové vyšetrenie chrbtice plodu odhalia väčší počet detí s rozštepovými chybami chrbtice než serologický test. U nás v Českej republike doposiaľ platí povinné vyšetrenie Triple testu v 16. týždni tehotenstva, ak nie je naplánovaná amniocentéza napr. na základe indikácie veku.

Výsledky tohto testu nie sú stopercentné. V prípade zistení abnormality alebo v prípade, že patríte do skupiny s vysokým rizikom, Vám však lekár odporučí ďalšiu možnosť vyšetrenia, obvykle amniocentézu.

kiwinka
27. sep 2009

kuk 😀 dievcata ! tu ked neni clovek 2 dni an konovi , tolkko veci tu stihenete popisat ze docitavam polhodnku :P xixi
no , hej dejna a civavka my sa mooc tesime nasemu dievcatku v brusku,,myslim, ze evrime vysledky z genetonu an 100% verim ze nas neskalme priroda,,myslim to tak,,ze asi budeme vsetci sa orientovat na dievcenske farby a oblečko veci.. a keby t obol chlapcek tak by musel nosit babske farby haahah :P ale milovali by sme ho rovnako!
mozem len odporucit geneton! ten kto moze nech si to da spravit,,len odber krvy a na druhe den mate vysledok 🙂 my sme boli mooc zvedavy a nedockavi takze neodolali sme a dali 60 eur za to.
taky krasny vikend je inak vsak? slnko, teplo,,veelmi prijemne, cakam kym manzelik dokuka formulku a ideme do mesta sa prejst a dakam na zaakusok 😉 mnamiii 🙂
a co sa tyka bruska ANO ja uz mam brusko,,vsetci sme prekvapeni ze take velke je,,ale uz sme v druhom trimestri.. takze asi uz mam narok an zvacsenie bruska,,je to moc pekne a citim sa strasne fajn ako tehulak s bruskom,,ludia kukaju a usmievaju sa,,,velm isi to zacinam uzivat to tehulkovanie! aj napriek tom uze este ma cakaju velkeee stresy,pisanie diplomky a statnice v januari .. ☹ verim, ze to nejak s maličkou v brusku zvladneme!

minka21
27. sep 2009

baby a co sa oblieka babatkam v aprily? kupili sme taky overalik,teplucky a teda neviem ci ho aj vynosime🙂

cicimon
27. sep 2009

ja som neodolala a kupila som v kike v akcii 3 bodycka s dlhym rukavom, prva vec do vybavy 🙂

inac, tiez nemam sajn, co v aprili obliekat babatkam...

lucinka1104
27. sep 2009

však uvidíte podľa počaska ja som s malým prišla domov až 25 maja mesiac bol v inkubátore a už sme šli do krátkeho tak bolo teplo v perinke bol mesiac

lucinka1104
27. sep 2009

kiwi zvládneš to neboj ja avs čítam postupne tak aj postupne prispievam 😀

lucinka1104
27. sep 2009

minka teplučký asi nie neviem uvidíš, ja som davala na doma aj von najskôr dupky a potom už aj krátke ale na cestu domov ho určite využiješ

lucinka1104
27. sep 2009

civava mäso bežne smrdí dievčatám čo čaka divečatko 😉

lucinka1104
27. sep 2009

ja som s bubom pila pivo na trávenie veľmi mi pomáhalo ,ale teraz mi je z toho zle

lucinka1104
27. sep 2009

inak aj malý by chcel teraz pivo asi na tom dačo bude

minka21
27. sep 2009

no ja uz mam tiez par bodyniek a ponozticky a take papucky.🙂 a to len take drobnosti,ved ten overalik je malinky,len nazaciatok som myslela ze ked pojdeme autom do autosedacky,nech nie je v perinke,ale ze nejake bodyno overalik a decku🙂ked ja som babatka nikdy neobliekala🙂

lucinka1104
27. sep 2009

prvý mesiac to využiješ potom už bude teplo 😉

cicimon
27. sep 2009

mne teraz nesmrdi nic, mam neskutocnu nadchu 🙂) inac mi smrdi len chladnicka

cheerlady
27. sep 2009

ahojte babule,tak ja som maso nemohla ani citit,teraz vsak mam pocit,ze uz sa to trochu zlepsuje-dnes som zjedla u nasich sote s ryzou-pokrok,lebo varenu stravu som nemohla ani citit 😀 inak ja uz teda tiez mam brusko.v tricku uz je to teda vidiet,ale mam pocit,ze mi to "vyskocilo" za posledny tyzden 😅 inak dnes ma mama nicila jej milion navrhmi na meno pre babatko 😀 a samozrejme hovorila same dievcenske,lebo vie,ze chceme dievcatko,ale ked to bude ozaj chlap,tak to este len bude kopa srandy! 😀 inak v utorok idem na NT screening,tak drzte palce 😉

cheerlady
27. sep 2009

ozaj a ja este nemam vobec nic pre babatko,cakam na vysledky zo screeningu a mozno potom kupim nejake prve bodynko 😵

lucinka1104
27. sep 2009

chaldnička smrdí aj mne aj myčka na riad 😝

cheerlady
27. sep 2009

ano,aj umyvacka este 😀 a vcera sme boli na hejkovi a sa mi zdal uplne bez chuti-len par krat som do neho dzobla 🙄

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre