Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

karmelka77
13. sep 2010

@venita vitaj jasne mozes..🙂))

venita
13. sep 2010

@karmelka77 dakujem 🙂
ale mi dlho trvalo, kym som si tu vsetko precitala 😉 kazda z vas sa tesi, ze uz zacala prikrmovat. Ja sa toho bojim ako cert kriza... my zatial len kojime, takze s prikrmami zacneme cca o mesiac. Neviem preco, ale mam z toho fobiu. Mozno sa toho zbytocne bojim a Natalka ma prekvapi aka je sikovna 🙂 . uvidime

karmelka77
13. sep 2010

@venita neboj sa, niektore deti na to reaguju velmi dobre, aj ja som mala krizu ked mi po dvoch tyzdnoch co mu chutilo zacal vsetko odmietat ale zvladli sme to a uz mi vynechava za den dve mlieka...bola som z toho na nervy a nakoniec som ho nastartovala Hippkami🙂) tie mu chutili a potom som mu nenapadne navarila a spapal aj to...akurat ovocie mi nechce, a ked aj chce tak ich vyvrati...ale hlavu hore, vsetci sme to zvladli🙂))) teraz je mesiac co ja dokrmujem a ide to super...

venita
13. sep 2010

@karmelka77 🙂 tak dufam, ze aj nam to pojde tak hladko... doteraz nam vsetko ide hladko (musim poklopat), tak dufam, ze ju to bude takto drzat aspon do 18tky 😀.
joj, tolko veci sa chcem opytat, ze neviem s cim zacat :D. napr. aku rannu hygienu robite vasim babatkam? ja jej vzdy uteracikom umyjem tvaricku a nakremujem. Zubky este nema, ale uz jej chcem aspon s gazou pretierat dasienka, aby si zvykala... robite este nieco ine?

karmelka77
13. sep 2010

@venita juuj len nie iba do 18tky🙂) lebo potom sa utrhne🙂))) my uz mame dva zubky, ale nerobim s tym nic...dnes som akurat pozerala v TV hovorili ze medzi 1,5 - 2 rokmi treba ist prvy krat zubarovi...hygiena iba asi umyt a kremujem ho ked ideme von nechcem ho moc kremovat aby nemal problem potom s pletou...iba ked je suchy tak viac kremujem...ty si z BA??? Odkial?

karmelka77
13. sep 2010

inak bola som v sobotu v rakusku a kupili sme tam Bebu co pouzivame...nechapem inak o co sme my slovaci horsi ako rakusania, tak jedna vec je ze je tam mlieko o 2 EUR lacnejsie a druha ze je uplne ine...my uz totiz dost dlho zahustujeme mlieko koli grckaniu, dost nam Filipko grckal ked bol malicky tak sme mu to zacali zahustovat a odvtedy je pokoj, no a tato rakuska Beba je sama hustejsia...nemusime uz davat zahustovac...hura!🙂)

annika11
13. sep 2010

@karmelka77 to je teda super, ja som v rakúsku ešte nebola...od nás je to naskok do maďarska, takže mi chodíme míňať korunky tam 😀 😉 aj teraz v stredu sa chystáme, chcem malej nakúpiť nejaké bodynká a overaliky s dlhými rukávmi, lebo je nám akosi všetko krátke 😉 a začína byť chladno 😒

annika11
13. sep 2010

@venita ahoj a vitaj,
ja malej ráno umývam tváričku uteráčikom a utieram očká, symbolicky učešem, lebo toho na hlave ešte nemáme veľa, ale nech si zvyká 😀 zúbok ešte nemáme, takže ústočká veľmi neriešim, sem tam, ked ma napadne, tak vytriem gázou.
Kamoška pracuje ako sestrička u zubárky a bola som tam na návšteve, tak som sa dozvedela, že na kontrolu by sa malo ísť, ked sa objavia prvé zúbky. To sa skontroluje, či dobre narástli...
Moja ked bude mať prvý zúbok, kúpim takú silikonovú kefku na prst a budem jej poctivo čistiť.
Nekrémujeme, krémovali sme, ale sa jej príliš premastila pleť a vysypala sa...tak krémujem, len ked fúka vietor a ideme von.
Raz týždenne, každú sobotu olejčekujeme celé telo, umývame vlásky, čistíme uši, striháme nechty, čistíme noštek.

venita
13. sep 2010

@karmelka77 ano, som z BA 🙂. My zatial kojime, tak zatial UM neriesim 🙂 dufam, ze nam to vydrzi co najdhlsie... ale ked nahodou, tak dik za typ - budeme chodit do Rakuska alebo Madarska 🙂.

@annika11 dakujem za privitanie 🙂. inac, je extra detsky zubar, alebo s nou mozem ist napr. aj za mojim? a olejcekujes len raz za tyzden? aj usi tak cistis? mne v porodnici povedali, ze usi cistit kazdy den po kupani...

annika11
13. sep 2010

@venita ja som bola u svojej zubárky...neviem, či existuje špeciálne detský stomatolog a ani zubárka nič nehovorila...chodia k nej dospelý aj s deťmi zo škôlky tam chodíme na preventívky. 😉
Aj mne to povedali v pôrodnici, ale sama musíš uznať, že toľko špiny tam teda nemajú, aby som jej každý deň uši čistila... 🙂 to sa mi zdá prehnané...Inak niekde som raz čítala, že by sa deťom vôbec uši nemali čistiť, len otierať ten maz, čo vyjde z uška....koľko ľudí toľko názorov...
Čo sa týka olejčeka, zozačiatku sme olejčekovali poctivo každý deň, ale sa nám vysypala, lebo sa jej veľmi premastila pleť. sestra mi vtedy poradila, nech natieram len raz, 2x týždenne a odvtedy je to v pohode... Doktorka mi vtedy povedala, že si pokožka musí vytvoriť svoju vlastnú ochrannú vrstvu a preto pokiaľ nemá suchú pleť, nemusí sa veľmi natierať...iné to je, ked sa blíži zima a treba chrániť pred mrazom, pred vetrom, ....takže teraz ked chodíme vonku a fúka, poctivo natieram tváričku aj rúčky, aby nemala suchú pleť.

karmelka77
14. sep 2010

@annika11 ja vsetko kupujem priebezne, ked niekam idem a vidim, kupim aj vacsie...🙂) ale tiez som nakupila aj v rakusku oblecko...ale ja mu stale nieco kupujem, niekedy si poviem ze na co to vsetko, zeby som mala castejsie prat...🙂) ale neviem sa donutit, lebo stale niekde lietame🙂)

karmelka77
14. sep 2010

@annika11 ja si tiez myslim ze nema vyznam za kazdu cenu kremovat o dusu...moj maly mal velmi suchu pokozku po porode a rozmastili sme to Excipialom, potom som kremovala Niveou, ale sa mi zda ze ho vysusovala tak sme sa vratili k Excipialu...ale kazdy den po kupani ho jemne ponatieram...tvaricku teraz tiez ked ideme von, lebo v lete som to flakala, ale teraz uz citit ake ma suche licka ked ho nenatriem...co sa tyka usi - ja ked vidim nieco vyberiem...ale dovnutra mu nejdem...iba okolo. Nos takisto, vacsinou si davam morsku vodu na tycinku a s tym mu vytriem nostek. Co sa tyka zubara idem na preventivku zaciatkom oktobra opytam sa na to a dam Vam vediet potom🙂)

cicimon
14. sep 2010

caute baby,
odkial ste z BA?
ja kremujem cca pri kazdom druhom kupani...aj podla toho, ci mala place, ci je prilis diva a tak 🙂
prikrmovat ideme od oktobra..

venita
14. sep 2010

@karmelka77 a @annika11 vsak ja jej tie usi nedrem nejak uplne vo vnutri.... ja tiez len tak po vonku, ze co jej usko vyplavilo 🙂. Telicko jej tiez kremujemkazdy den, ale tiez len tak jemne... aby sa nepovedalo :D. Pouzivame Niveu, nie je nejak extremne mastna, takze sa z toho ani nepoti ani nic sa jej nevyhadzalo a krasne mi potom vonia 🙂 ako prave babatko :D.

venita
14. sep 2010

Baby, este sa vas chcem opytat.... Natalka ma zajtra 5 mesiacov.... ako sa to rata? ked bude mat 5 mesiacov a 1 den, tak to sa chape, ze to uz ma ukonceny 5ty mesiac? som z toho jelen :D

cicimon
14. sep 2010

@venita ano

venita
14. sep 2010

@cicimon dakujem 🙂... inac, ja som z Petrzky

cicimon
14. sep 2010

@venita kuk IP

fruchtbar
14. sep 2010

@karmelka77 ja zijem v Rakusku a to mas pravdu,ze to tu je o dost lacnejsie,aj BIO pohariky s vyzivou kupujem za 67 centov....boli sme teraz na SK a nekupila by som tam nic! Nechapem,ako to moze slovakom z ich vyplat vychadzat,ja by som pri mojom minani nemala ani na slanu vodu!

karmelka77
14. sep 2010

@fruchtbar mi hovor o tom nieco, hlavne tie platy v pomere s cenami je hruza...uz budem chodit asi len do rakuska na nakupy, lebo toto nema vyznam fakt, radsej si ruku odseknem ako tu este jedno mlieko kupit...🙂))

karmelka77
14. sep 2010

@cicimon ja som z Ruzinova🙂) a ty?

karmelka77
14. sep 2010

@venita a nevysusuje ju Nivea? Lebo u nasho sa mi zdalo ze ano...tak preto ten Excipial...🙂)

cicimon
14. sep 2010

@karmelka77 z petrzky

venita
14. sep 2010

@karmelka77 nie, nevysusuje. Je z nej pekna hebucka 🙂 Excipial nam dala lekarka na zaciatku, lebo po narodeni sa jej olupovala kozicka, ale potom sme presli na Niveu a v pohode

venita
14. sep 2010

waaaaaaaaaaa.... strasna ta moja fotka... tusim idem hned zmazat :D

fruchtbar
14. sep 2010

@karmelka77 aj materska je raz taka ako na SK!

annika11
14. sep 2010

@fruchtbar
@karmelka77
to máte super s tým rakúskom...ja sa snažím väčši nákupy dotiahnuť z maďarska...ale nie vždy to vajde, môj manžel má dosť blbú pracovnú dobu, od 7.00 do 16.00, to sa veľa nestíha, musíme využiť sviatky, ktoré v mad. nie sú 😉

Baby od dnes som na rodičovskej... 😒 o 50 eur menej budem dostávať, až ma chytá depresia. Aj doteraz sme dosť pociťovali, že nedostávam normálny plat 😒 😒 😒 je to bieda na tom našom slovensku a potom sa čudujú, že ženy nezostávajú na materskej celé tri roky...
Na ako dlho si plánujete materskú/rodičovskú??? až do troch rokov???? 🙂

karmelka77
14. sep 2010

@fruchtbar no fuj tomuto slovensku🙂)

karmelka77
14. sep 2010

@annika11 ved aj cez vikendy su v madarsku otvorene obchody nie?? aj ja uz od zajtra koncim MD ale idem cerpat dovolenku takze jeden normalny plat este dostanem a potom RD ale u mna je to o 350 EUR menej ako doteraz to bude citit!! uz mam z toho mindraky dost dlho...inak ja chcem ostat doma 6 rokov🙂))) ak to vyjde ked bude mat maly 2 roky chceme dalsie.

fruchtbar
14. sep 2010

@karmelka77 aj preto tam nezijem 😉

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre