Apríl 2010. Kto tu je ešte s týmto termínom?

civavava
27. júl 2009

ahojte babenky, ste tu? 🙂 ja som včera zistila - 4 dni pred očakávanou menštruáciou, že vo mne vzniká nový život a sme s manželom nesmierne šťastní, nakoľko som v októbri min.roku potratila naše vytúžené dvojičky 😔 tak snáď tentokrát všetko dobre dopadne.... 😉

venita
14. sep 2010

ja si rodicovsku tiez planujem predlzit o jedno babo :D. teda ak sa to podari a bude sa to financne zvladat 😒 .... dufam, ze ano 🙂 chcem si to totiz uzit naplno

annika11
14. sep 2010

ja tu budem asi za krkavčiu matku 😉 😀 😉 lebo chcem ísť do roboty už na budúci rok...my to totiž finančne veľmi nezvládame 😖 😔
výhodou je, že pracujem v materskej škole, takže si zoberiem malú zo sebou do práce...

karmelka77
14. sep 2010

@annika11 toto je najhorsie ked musi ist mama robit koli peniazom..mozno aj ja budem musiet ale neviem si to predstavit...uz som dlho robila 14 rokov je dost a teraz by som si chcela v ramci moznosti oddychnut a ked robit tak dufam ze nieco svoje...ja stale hovorim ze aj keby som si mala otvorit stanok s ovocim uz sa nechcem vratit do normalneho pracovneho pomeru...stacilo🙂))

annika11
14. sep 2010

@karmelka77 ja to ani neberiem tak, že už nebudem s malou, pretože bude so mnou, len nebudeme doma, ale v škôlke...to je moja výhoda, kebyže robím niekde inde, asi by som si to premyslela... 😉

karmelka77
14. sep 2010

@annika11 to ano to je vyhoda, a kedy sa chystas do roboty?? Dobre je ze ti to dovolia..

annika11
14. sep 2010

@karmelka77 na budúci školský rok by som išla...ešte dovtedy musím odnaučiť od plienky 😒 🙂 oficiálne ju riaditeľka môže zobrať až od 2 rokov, takže dovtedy bude vedená asi ako na adaptačný pobyt...to ešte neviem, doriešime.
V práci majú za mňa nejakú náhradu a nie sú veľmi spokojné, tak sú aj rady, že sa vrátim tak skoro...
🙂

karmelka77
14. sep 2010

@annika11 tak to drzim palce🙂))

cheerlady
14. sep 2010

@karmelka77 fiiiha,takza rybi tuk??? 😕 no vidis a kamoskina dr.zase povedala,ze ked bude istu dobu bez toho nevadi,ze ma pockat,kym nedaju do obehu nieco nove 😖 no Risko uz to nemal vyse tyzdna 😲 to aby som zacala konat,pojdem zajtra do lekarne. inak na to kvapkanie vyskusaj obycajnu striekacku z lekarne 😉

venita
14. sep 2010

@cheerlady zaujimave... mne lekarka povedala, ze jej mam normalne nadalej davat dalej vigantol. vraj pokial nesmrdi od tej gumy, tak je to ok... ale tiez jej to nedavam nejak casto... raz za cas... radsej ju dam na slniecko, nech chyta prirodzeny vit. D 🙂

cheerlady
14. sep 2010

@venita no a v lekarni mi povedali,ze pokial vigantol nezapacha,mozem mu ho davat,ale nie tym kvapatkom,ale napr,striekackou a vraj oni ho coskoro vrati spat,len domyslia to kvapatko aby nebolo gumenne..tak teraz si vyber 😠 moja doktorka mi tiez kazala ho davat a doktorka,co je o dvere dalej tam ma vylepenu velku A4-ku,ze nebezpecne,vysadit z uzivania,atd! a vraj ten vitamin D od slovakofarmy nie je dobre davat,lebo je to na to babatko naraz prilis velka davka a nie je to dobre 😒 to povedali v lekarni.tak ja fakt neviem,co robit ☹

cicimon
14. sep 2010

ja som sa tiez bola vcera pytat dr. a povedala, ze mozme davat ten vigantol dalej, ze mozem skusit ci nejako nesmrdi - teda ochutnat. A ze ak chcem mozem kvapkat striekackou - ale zas ako bude striekackou vediet, ake mnozstvo....alebo ze si mozem kupit ine kvapatko. Takze ja davam dalej...ono uz teraz tolko slnka nebude a predsa len to je dolezity vitamin....a ktovie kolko bude trvat kym pustia nieco nove na trh

cheerlady
14. sep 2010

baby a este k tomu papaniu-po zeleninke zacinate davat ovocia a az potom masko?ci mam davat v ramci obeda zeleninku/masko a ovocie zaradit na olovrant?a po akej dlhej dobe ste zaviedli 2prikrmy denne?

juliap
14. sep 2010

@cheerlady my sme dnes boli na poradni a pytala som sa na vigantol, tak som dostala tiez info, ze ak nezapacha, nema zmenenu farbu, tak je o.k. a mozem davat dalej v pohode, ale aj tak mi predpisala nove, ze to bola urcita seria so zlou gumou a teraz uz nove su v poriadku ...

cheerlady
14. sep 2010

@juliap tak ja zajtra kupim striekacku a budem mu ho davat nou.nebudem riskovat maknutie kosti,ked nema ziadny zapach 😔 dakujem za radu 😉

annika11
15. sep 2010

@cheerlady ja som ovocie zaradila namiesto desiaty.
Začala som zeleninkou, ked už pekne papala tak som ich začala kombinovať, to bolo asi dva týždne a pridala som kašičku na olovrant, no a po dvoch týždňoch, ked prestala po kašičke pýtať mliečko, som pridala ovocie na desiatu. Ono nám to stále vyšlo, že po dvoch týždňoch som pridala. Ale to sama uvidíš, ako ti bude papať. Niektoré deti sa rozjedia hned, iným to trocha trvá... Nie je to predsa súťaž, pekne postupne sama na to prídeš. Aj ja som sa bála, že nebudem vedieť a sama som zbadala, ako pekne si zvykla.
Občas, ked vidím, že nadšenie dajako opadá jej urobím mliečny deň, neviem, či je to správne, ale u nás to zaberá. Ked menej zje alebo ked už veľmi vymýšla, na druhý deň dostane len mlieko a bruško si trocha oddýchne, potom pokračujeme.
My sme mali včera po prvý krát mäsko, morčacie. Úspech na celej čiare 😉 Mäsko som dala po mesiaci prikrmovania, ale ešte ho nechcem dávať každý deň, skúsim tak každý tretí , potom každý druhý, atd...
Dokonca po ňom vypila len nejakých 60ml mliečka, potom som rozmýšlala, že som jej radšej mohla ponúknuť čajík.

juliap
15. sep 2010

hej babulky a boli sme vcera na poradni, tak svist ma 7500 g a ze pekne pribera len kojeny, tak zatial len mliecko dalej mame, preockovali nas, tak som cakala, ze ci nebude reakcia, celu noc som sa budila a nist, ta fajne, len bol trosku umrncany ...

cheerlady
15. sep 2010

@annika11 a nemalo by sa davat masko 6x do tyzdna?tomuto nechapem-to akoze ked uz zacne pekne papkat masko,tak ho ma mat tak casto? 😕
@juliap supeeeer! 😉 my ideme na preockovanie o tyzden,som zvedava,lebo po prvom raze bol zvysok dna taky uplackany,chcel aby som ho stale cicikala a lutovala,chudatko moje malinke 😖 a mal aj zvysenu teplotu,ale sama klesla.

karmelka77
15. sep 2010

@cheerlady aj podla mna by sa malo davat skoro kazdy den, ale zas ja som davala 3 dni po sebe polievocku s maskom a vcera mi nechcel nic, tak mal mliecny den a dnes ma zeleninku bez maska...myslim ze to netreba davat kazdy den...mal by najprv zvladnut jedno jedlo bez mliecka po nom a potom mozes zacat riesit olovrant alebo desiatu ovocim...a tak postupne az skoncis na tom ze rano a vecer mliecko iba🙂) no vecer mozes aj kasu potom davat ale my nedavame lebo je nast aj tak dost🙂) s tym ockovanim my uz mame obidva za sebou, vzdy mal jednu teplotu nad 38 po 12tich hodinach dala som panadol a bolo dobre, trosku umrncany bol, ale chodili sme von a spinkal tak sme to prezili🙂)

lenushka
15. sep 2010

Ahojte 🙂 1000rokov som Vam nepisala 😀 Sem-tam som nieco precitala, ale akosi sme teraz chodili von a taak, nechcelo sa mi sediet pri pc...
Zajtra budu 3 tyzdne, co dokrmujeme. Musim povedat, ze snad s nicim sme nemali problem (az na brokolicu 😲 ta nemala taky uspech ☹ ), skor naopak. Mliecko za obedom som mu dala mozno len 2x, uvodnu mrkvicku nepocitam. Aj dnes. Spapal 1.krat od Hami zeleninka, kuriatko jablka (mnam 😀) a ked som mu ukazala, ze uz nie je, ste mali vidiet, ako sa tvaril. Ked som mu dala mliecko, len si cucol, ocividne si este prosil mäsko 😀 Myslite, ze ta 125ka im staci? Kolko maju spapat? Ved napriklad, ked papal zemiacky s karfiolom (odo mna), tak spraskal 150g! Mala som mu otvorit este jednu flasticku? Alebo ako?
A ako pripravujete mäsko doma? Najprv ma dostavat len 10g a neskor 20g mäska, ak sa nemylim v cislach a neviem si predstavit, ako mu to mam pripravovat. Kupit kur. prsia, nakrajat, navazit, nasackovat, zmrazit? a kazdy den cerstve?Alebo si pripravit uz vymiesane, rozmixovane so zeleninkou... a tak zamrazit? neviem ☹ Dakujem 😉

juliap
15. sep 2010

@cheerlady jarko mal tiez po prvom ockovani zvysenu teplotu, ale len 37,5 tak tiez to zvladol, som to neriesila, nech si to vybojuje ...

karmelka77
15. sep 2010

@lenushka tak gratulujem k bezproblemovemu dokrmovaniu🙂) moj maly spapa na obed 190 g. a nedavam mu uz mliecko...tak neviem...co sa tyka maska, ja som varila akoze polievku - kuracie prsia 1 ks sam tam hodila cele + mrkva + petrzlen a potom som to pomixovala a mala som z toho 3 porcie po 190 g. ked sa da robim cerstve kazdy den a niekedy tak max na tri dni dopredu a do ladnicky davam, ja som zatial nemrazila. ale asi by som to vsetko pomixovala a dala zmrazit tak keby som to robila. Ja som dnes napr robila malemu take pyre hrusko jablko, ale to je jedno ovocie, je to vlastne hruska ale vyzera to ako jablko, som to pomixovala a vysterilizovala aby mal na inokedy, kedze som toho dost dostala. Teraz som mu to davala a isiel sa za tym potrhat🙂)

cheerlady
15. sep 2010

ahojte,dnes sme mali na obed mrkvicku s petrzlenom a spapkal vsetko,neviem,kolko toho bolo na gramy.ale co ma tesi este viac-za tym som mu dala len trosku cajiku a stacilo mu to! 🙂 papal mliecko az za 3hodiny,tak sa tesim 🙂 ale ja mu to nemixujem,len roztlacim s vidlickou.to masko mu staci potom tiez len roztlacit?to asi tak lahko nepojde 😒 ozaj a este na veceru som mu spravila trosku kasicky-ryzova s jablckami od Hami 🙂 ja teraz kazdy den varim cerstve,teraz to problem nie je hodit jednu mrkvu alebo nieco ine,ale tiez rozmyslam ako to budem robit s tym maskom 😕

cheerlady
15. sep 2010

ozaj a to ovocie davate aj cerstve? lebo my sme vyzivu nerobili a keby som mala na kazdy den kupovat hotove,tak sa nedoplatim 🙄

annika11
15. sep 2010

@cheerlady k tomu mäsku...ja by som malej nerada preťažila žalúdok, najprv chcem vyskúšať, ako to zvládne, preto jej ho nechcem dávať hned pravidelne každý deň...ved má času, nikde sa neponáhľame. Ono sa to veeeeeeľa všade popíše, ale ja sa riadim podľa toho ako mi malá zareaguje. radšej opatrne, ako by som sa potom mala chytať za hlavu.
A k ovociu...tepelne neupravený som dala zatiaľ len banán. Podusila som jablčka, hrušku, stále čerstvé. Neviem odkedy môžu aj surové.....vie to tu niekto??? A dávam občas klasika výživku.

annika11
15. sep 2010

Ja som mixované jablčko aj zamrazila. Mám mrazenú tekvicu, aj mrkvičku a k tomu jablčko, taká kombinácia malinkej chutí. Urobila som také malé dávky a tie potom len spolu rozmrazím po jednej z každého a spolu zohrejem. Zatiaľ s tým nebol problém...len trocha zaberá miesto v mrazáku. Sme museli malej vyčleniť jednu zásuvku v mrazáku na takéto veci 😀

annika11
15. sep 2010

@lenushka ja si mäsko asi povážim a namrazím surové, aby som potom mohla podusiť zo zeleninkou spolu.
Moja malá tiež spráska už celú fľaštičku, takže ani ja neviem, koľko toho by mala zjesť. Či to stačí, lebo ked jej navarím ja, niekedy zje viac...to by zaujímalo aj mňa, ked to tu niekto vie.... 😉

annika11
15. sep 2010

Baby malinkatá mi nejako chrčí...nemá soplíky, ani horúčku, ani nekašle, len trocha chrčí, zo spánku a ráno...potom to prejde a celý deň nič. Kvapla som jej do nošteka Libenar, aby sa trocha prečistili dutinky....máte nejaké rady??? Na budúci týždeň ideme na očkovanie, tak dúfam, že nebude chorá 😒

cheerlady
15. sep 2010

@annika11 a z bananu malu nezapekalo? ozaj a kedy sa dava lepok? tusim nejak mesiac po zacati prkrmu,ale nie som si ista 😒 takze ty vsetko mixujes? s tym chrcanim ti nepomozem,nam sa to este nestalo.

cicimon
15. sep 2010

@cheerlady skus pozriet http://www.kojeni.net/prikrmy.php
lepok asi v 6 resp 7 mes

tak ja som mala minule vacsi kus kuracieho masa, tak sme si dali na obed a zvysok som uvarila pre malu, naporcovala na male davky a dala zamrazit s tym, ze ked to zacne jest, tak hodim do vody s mrkvou napr, maso sa este dovari, popucim alebo mixnem a bude
ja mam tiez uz v mraznicke tekvicu, cuketu, patizon, MM pre malu....len by to chcelo vacsiu mraznicku 🙂) a robili sme aj vyzivy - mrkva/tekvica, mrkva/jablko

a ak som to niekde dobre citala , tak ovocie netreba dusit/varit, len zeleninu

annika11
15. sep 2010

@cheerlady nezapekalo, ale tiež pravda, že ho nezjedla veľa, asi štvrťku prvý krát. Zajtra ho bude mať na desiatu zas, tak uvidím.
Nemixujem všetko, zozačiatku som, ale potom som sa dočítala, že je lepšie potlačiť vidličkou, aby si zvykali na inú konzistenciu, striedam to, aj mixujem, aj potlačím vidličkou.
Hľadám tu po nete, som sa dozvedela, že nemusí byť chorá, ked nemá soplíky, malé deti ešte nemajú uzavretú prepážku nosohltanu, tak to môže byť tým...ona to mala aj po narodení v pôrodnici, chrčala mi pri kojení. Vtedy som sa na to pýtala a povedali mi to isté. Potom jej kvapli niečo do nošteka a bolo dobre. Teraz sa nám to asi vrátilo...uvidím zajtra. Snáď nebude chorá...ešte nebola od narodenia.
Ozaj teraz ma napadlo, používate takú odsávačku, čo sa napája na vysávač? To napojím na normálny vysávač? Lebo jedna pani tu písala, že sa to napája iba na ručný vysávač 😕

Tehotenský newsletter

Každý týždeň dostaneš najdôležitejšie info do e-mailu

Zisti viac o svojom tehotenstve: Tehotenstvo týždeň po týždni. Nepoznáš týždeň tehotenstva? Vypočítaj si ho v Tehotenskej kalkulačke.


Alebo si prečítaj, ako prebiehajú jednotlivé mesiace tehotenstva.
Modrý koník ti poradí v každom trimestri.
Zisti viac o prvom trimestri.
Zisti viac o druhom trimestri.
Zisti viac o treťom trimestri.
Ako sa zisťuje pohlavie dieťaťa?
Dôležité je absolvovať rôzne vyšetrenia v tehotenstve.
Oplatí sa absolvovať 3D ultrazvuk alebo 4D ultrazvuk?
A ako prebiehajú screeningy v 1. a v 2. trimestri?
Aké môžu nastať problémy v tehotenstve?

Nenašla si odpoveď na svoju otázku?Opýtaj sa vo fóre